Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

własna firma a dofinansowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 19:26

Witam, nowa jestem na IPON-ie :-), to mój inauguracyjny wpis:-).
Mam coś do powiedzenia w temacie dofinansowania do działalności gospodarczej dla ON. Mój mąż w ubr. rozpoczął taką działalność, dostał z PFRON poprzez PUP (gdzie był wcześniej zarejestrowany jako poszukujący pracy) 40 tys. i założył firmę handlowo-usługową. Umowę podpisał ze Starostą powiatowym, którego na oczy nie widział, wcześniej kwotę negocjował (dość ostro) z dyrektorem PUP. Działa sam u siebie i dla siebie od lipca, tuż przed świętami miał w firmie pierwszą kontrolę z PUP-u (i mamy nadzieję-ostatnią), która wypadła pomyślnie. Jakby były pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Dodano pon 5 sty 19:38:03 2009 :
Co do pytań Stasi to powiem tak: niewątpliwie trzeba byc bez pracy, żeby dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gosp. i to - o ile się nie mylę- przez conajmniej 6 m-cy przed złożeniem wniosku, albo podpisaniem umowy, trzeba o to dopytać w powiatowym urzędzie pracy. Wnioski w ubr. składało się u nas w kwietniu gdyż do końca marca Rada Powiatu decydowała ile na jaką działalność z funduszy PFRON-owskich przeznaczyć (turnusy rehab., bariery architekt. działalność gosp. itp.) Do podpisania umowy o dofinansowanie trzeba mieć 2 żyrantów ze sporymi dochodami (powyżej 2 tys./m-c) lub trzech z nieco mniejszymi minimum 60% średniej krajowej. Z pieniędzy otrzymanych przelewem na konto można przeznaczyć na samochód nie więcej jak 50% ale to trzeba ująć we wniosku i biznesplanie. Trzeba się bardzo zastanowić na co pieniądze wydamy gdyż nie można wydać ani złotówki na coś czego nie zawarliśmy we wniosku.
  • 0

#22 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 22:14

Co do pytań Stasi to powiem tak: niewątpliwie trzeba byc bez pracy, żeby dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gosp. i to - o ile się nie mylę- przez conajmniej 6 m-cy przed złożeniem wniosku, albo podpisaniem umowy, trzeba o to dopytać w powiatowym urzędzie pracy. Wnioski w ubr. składało się u nas w kwietniu gdyż do końca marca Rada Powiatu decydowała ile na jaką działalność z funduszy PFRON-owskich przeznaczyć (turnusy rehab., bariery architekt. działalność gosp. itp.)

No to mnie zastrzeliłas informacją ze trzeba być 6 miesięcy bez pracy by starać sie o dofinansowanie. nas firma juz od paru miesięcy straszy ze będą zawalniac p Nowym Roku ale na razie cisza , pewnie przed burzą i czekając na konkretne posunięcia pomyślałam o rozpoczęciu własnej działalności.Są plany ale wychodzi na to że może z tego nic nie wyjść...
  • 0
Perla

#23 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 13:29

Witam, sprawdziłam u źródeł, czyli w "swoim" PUP-ie: nie ma wymogu by być zarejestrowanym w urzędzie pracy co najmniej 6 m-cy! po prostu trzeba być zarejestrowanym w chwili składania wniosku o dofinansowanie do rozpoczęcia DG. No i w chwili podpisywania umowy. I jeszcze link do wczorajszego art. w Gazecie Prawnej dot. dofinansowania w bieżącym roku:
http://praca.gazetap...enie_firmy.html
  • 0

#24 cała.ja

cała.ja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 08:51

odpowiedz dla Stasi

ja tez myslalam ze trzeba byc pol roku zarejestrowanym jako osoba bezrobotna, ale Pani w UP mnie poinformowala ze mozna juz nastepnego dnia po zarejestrowaniu u nich starac sie o dofinansowanie. To podobno zalezy od regionu, wiec po prostu zadzwon do urzedu w swojej miejscowosci i zapytaj.
Pozdrawiam
  • 0

#25 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 11 luty 2009 - 20:35

Podobno każdy Urząd Pracy ma inne kryteria przyznawania dofinansowania
- ciekawe ile % można wydać na zakup materiałów
- zakup urządzen
- remont pomieszczen
podobno można wydać nawet na zakup działki jeżeli chcemy postawić na niej np lokal do świadczenia usług.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#26 sky

sky

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2009 - 13:00

Mialem chęci udać sie po taka dotacje, ale bardzo się zdziwiłem ze nie można starać sie o sfinansowanie samochodu osobowego
regulamin ze strony pup poznan
Środków przyznanych na podjęcie działalności nie można przeznaczyć na pokrycie następujących rodzajów kosztów:
1)bieżących kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
2)zakupu nieruchomości,
3)zakupu samochodów osobowych (w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), za wyjątkiem sytuacji, w których wykorzystanie samochodu pozostaje w bezpośrednim związku z profilem i rodzajem planowanej działalności (np. usługi taxi, nauka jazdy),

nie mam sil nawet na myslenie kto pisal ten regulamin, nosz nie mam.....
nie musze chyba nikogo przekonywac ze auto to jest podstawowe narzedzie pracy dla wiekszosci osob i nie trzeba byc taksowkarzem
uwazam ze tym zapisem powinien zajac sie jakis prawnik z PFRONU
  • 0

#27 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 12 luty 2009 - 15:18

Każdy PUP ma chyba inny regulamin. Ja nadal myslę o takowek działalności.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#28 sky

sky

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2009 - 15:31

od tego roku chyba juz nie , a jezeli sa roznice to minimalne, natomiast z tym autem to bedzie tak w calym kraju , na tych samych zasadach jak zdrowi(dotacja z PUP tylko na mniejsza kwote), slowem duze nieporozumienie..., rowerkiem do klienta bede jezdzil no farsa
  • 0

#29 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 12 luty 2009 - 15:59

W takim razie szukam jakieś rozporządzenie tej minister od połamanych.

Dodano czw 12 lut 16:07:08 2009 :
Coś mam

http://www.infor.pl/...przyznania.html
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#30 sky

sky

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2009 - 16:40

dzieki, ale to jest rozporzadzenie do ktorego jest regulamin ,ustalany przez Pup-y, w tamtym roku bylo ponoc wiele bledow w nich w tym roku ma byc ujednolicony w zasadzie juz jest , i chyba niczym sie nie rozni od regulaminu dla zdrowych, ale zeby niepelnosprawnym odbierac jedno z glownych narzedzi pracy to jest jakies nieporozumienie , nie wiem komu mam sie pozalic juz, prezes_pfron@pfron.org.pl-najlepiej chyba tu;)
  • 0

#31 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 01 marzec 2009 - 18:44

W moim PUP nie dostanie się dotacji na:
Nie będą rozpatrywane wnioski o udzielenie dotacji w szczególności na:
- pokrycie kosztów udziału w spółkach,
- pokrycie kosztów szkoleń, opłat administracyjnych, bądź biurowych bieżących kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- zakup samochodu osobowego,
- wykup lub przejęcie wyposażenia, bądź towarów związanych z prowadzoną wcześniej przez współmałżonka bądź osoby spokrewnione działalnością gospodarczą,
- handel obwoźny,
- biura kredytowe i pożyczkowe,
- bary piwne lub lokale gastronomiczne, w których planowane dochody pochodzą w większości ze sprzedaży napojów alkoholowych,
chyba w większości są podobne we wtorek się rejestruję później szkolenie i zobaczymy ile da się umotywować.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#32 marcinc

marcinc

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 01 marzec 2009 - 20:03

Mam do osób które dostały dofinansowanie prośbę chciałbym sie dowiedzieć czy dostaliście kasę o którą sie staraliście czy obniżyli wam te kwote i jeśli mogę wiedzieć to o ile procent zostało wam to obniżone pytam o to dlatego ze w 1 tygodniu lutego złożyłem wniosek na dofinansowanie i zaraz usłyszałem ze w tym roku mają o połowę mniej kasy niż w poprzednim roku wszystkim za udzieloną informacje dziękuje
  • 0

#33 marcinc

marcinc

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 10:23

Byłem wczoraj na negocjacjach i wydaje mi sie ze pani kierownik PCPR wogule nie przeczytała mojego wniosku no i nie nazwał bym tego negocjacjami chciałem od nich 42 tys całkowity koszt inwestycji to okolo 88 tys a oni dali mi 25 tys i powiedzieli ze mam sie cieszyć i na reszte wziąć kredyt a juz przez nich 1 mam na winde dali mi za mało i od 2006 spłacam
  • 0

#34 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 13:47

U mnie tym zajmuje się PUP jestem na etapie biznes planu poźniej szkolenie.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#35 marcinc

marcinc

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 18:35

Mam rente socjalna otwieram własną działalność gospodarczą ile moge dorobic zeby nie zabrali mi tej renty
  • 0

#36 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 07:40

U mnie podzielono środki z PFRON, na własną działalność gospodarczą jest jedna piąta tego co było w poprzednom roku.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#37 Mamwirusa

Mamwirusa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 19:59

Witam serdecznie,

Czy ktoś się orientuje jaki jest mniej więcej przydział procentowy na zakup towaru, reklamę, wyposażenie itd?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych