Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

własna firma a dofinansowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinc

marcinc

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 luty 2008 - 16:22

Witam myślę o otwarciu własnej firmy czy jest jakieś dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych z PFRON lub PCPR mam I grupe może jakieś zniszki każda informacja cenna dzieki
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 luty 2008 - 17:35

myślę o otwarciu własnej firmy czy jest jakieś dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych z PFRON lub PCPR

Zapoznaj się z tym:
- http://www.niepelnos...l/ledge/x/12382

- http://www.praca.ego...rmy,1,47,1.html

- http://www.niepelnos...l/ledge/x/13946

- http://www.pelnospra...index.php?id=37

Powodzenia!
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 grzmot

grzmot

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 11 maj 2008 - 23:17

Mam takie pytanko, odnośnie cytowanego ponizej tekstu, z w/w linków

...''Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wypłaci jednorazowe dotacje osobom niepełnosprawnym zakładającym własną działalność gospodarczą, działalność rolniczą lub które wniosą wkład do spółdzielni socjalnej określonej w umowie zawartej ze starostą. Wysokość dofinansowania nie może przekroczyć piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Osoba ubiegająca się o dofinansowanie nie mogła także otrzymać wcześniej środków publicznych na ten cel.. Przed zmianą przepisów osoby niepełnosprawne mogły ubiegać się wyłącznie o pożyczkę, którą należało spłacić. Dofinansowania natomiast nie będzie trzeba oddawać. Dofinansowanie takie trzeba będzie oddać z należnymi odsetkami jedynie w sytuacji niedotrzymania przez niepełnosprawnego warunków umowy podpisanej ze starostą''... .

trzeba przyznać, że brzmi to dość ciekawie i zachęcająco?!
czy w związku z tym, ktoś z forumowiczów starał się o taką dotację ewentualnie zamierza to zrobić???
PROSZĘ o ewentualne swoje opinie i uwagi za bądź przeciw skorzystaniu z tej formy wsparcia samozatrudnienia?
  • 0

#4 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 maj 2008 - 10:32

Ja planuję skorzystać z tego typu dofinansowania, ale dopiero jak skończę studia. Akurat ta kwota mnie satysfakcjonuje ponieważ moja działalność nie wymaga gigantycznych środków finansowych (gabinet masażu leczniczego i terapii manualnej- kręgarstwa).
  • 0

#5 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 04 czerwiec 2008 - 15:51

Czy w związku z tym iż mamy możliwości założenia własnej firmy poprzez dofinansowania, to czy ktoś już założył firmę i mógłby udzielić mi wszelkich wskazówek? Byłabym wdzięczna
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#6 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 04 czerwiec 2008 - 17:06

Ja dopiero planuję założenie, ale na pewno skorzystam z tego dofinansowania.
  • 0

#7 renared

renared

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 08:55

Czy w związku z tym iż mamy możliwości założenia własnej firmy poprzez dofinansowania to czy ktoś już założył firmę i mógłby udzielić mi wszelkich wskazówek? Byłabym wdzięczna

witam,
w ubiegłym roku realizowany był jeszcze program pożyczkowy dla On na rozpoczęcie działalności.W chwili obecnej realizowany jest program dotacji, a więc jest to forma bezzwrotna.
W różnych regionach zajmują się tym różne instytucje, więc należy sprawdzić w powiecie, w którym jesteśmy zameldowani.


Ja osobiście elegancko przygotowałam wniosek, dopieściłam go i zgarnęłam 40 % rocznego budżetu powiatowego na ten cel :))

Walcz, a wygrasz.

Pozdrawiam
  • 0

#8 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 09:30

Życze powodzenia, to będzie kwota około 40 tyś . Mam pytanko czy z dotacji można kupić towary jeżeli ktos przewiduje działalność handlową ?
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#9 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 10:22

a jak robicie bizns plany? i jakie macie pomysły na własną działalność? myślałam, ze jak nie ma się statutu bezrobotnego nie należy się dofinansowanie... muszę poczytac
  • 0

#10 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 06:02

Niepełnosprawny który ma rentę nigdy nie będzie miał statusu osoby bezrobotnej, wystarczy się zarejestrować na bezrobociu i otrzymuje się statatus osoby niepełnosprawnej poszukującej pracy a to wystarcza do otrzymania pożyczki na własną dg.
Ja myślę o własnej dg w necie.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#11 grzmot

grzmot

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 13:18

a czy ktoś wie jak można by było sprawdzić, podpytać? ile dany powiat ma aktualnie środków na tego typu dofinansowania? ... żeby w odpowiednim momencie trafić:-)

mieszkam od urodzenia na wsi i pobieram rentę socjalną, pracowałem troszkę niedawno na otwartym rynku pracy ( może się narażę, ale nie jest ostatnio tak żle ze znalezieniem jej) ale jednak praca u kogoś kto ma się za bóstwo a pracowników traktuje za podludzi mi nie służyła:(
dlatego postanowiłem zarejestrować się ponownie jako poszukujący pracy w UP i starać się o dotację na rozpoczęcie działalności rolniczej :)
wiąże się to z dośc sporym nakładem finansowym (głównie zakup drogiej w moim rejonie ziemi:( ) i dlatego aby to mogło wypalić, nie ukrywam ze chciałbym uszczknąć jak najwięcej tej dotacji

proszę, inne, zorientowane w tym temacie osoby, o dzielenie się informacjami w jaki sposób "walczyć" o tę dotację, bo moim zdaniem jest o co i być może zachęci to inne niezdycydowane jeszcze osoby!?

ja już wkrótce rozpoczne swoją "walkę" o dotację

najbardziej interesuje mnie kto ostatecznie decyduje o kwocie tej dotacji? starosta czy pfron? bo z tego co piszą to negocjuje się ze starostą ale czy to on podejmuje ostateczną decyzję o kwocie tej dotacji czy ktoś z pefronu?

jeśli nikt z forumowiczów nie wie, to mam nadzieję, ze za kilka tygodni sam to tu opiszę jak to wygląda w moim powiecie
  • 0

#12 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 13:31

Jest to pomoc bezzwrotna o jej wysokości decyduje starosta i z nip podpisujesz umowę lecz nie wiem czy dadzą ci kasę na zakup ziemi, sprawa bardzo watpliwa.
Zadzwoń dp PCPR albo Starostwa tam będzie napewno osoba która rozwieje twoje watpliwosci.
W moim regionie Starostwo ma najwiecej środków na DG w okresie maja.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#13 grzmot

grzmot

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 11:50

hm... Panta rei skoro jest mowa o rozpoczęciu dziełalności rolniczej to czemu nie???

zamierzam rozpisać "biznesplan " na kwotę ok 60tys z czego ok 1/4 to wkład własny reszta z tej dotacji, z ogólnej sumy na zakup ziemi chciałbym przeznaczyć ok 2/3 więc jeśli to co piszesz miało by być prawdą to cały plan bije w łeb:-(

ale mam nadzieję ze się mylisz, bo to troszkę by było logiki pozbawione?
najlepiej zadzwonię i się dowiem:)

pozdrawiam
  • 0

#14 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 12:27

Pozbawione albo i nie bo za kase PFRON kupić ziemie to lokata kapitału wystarczy za kilka lat sprzedać i zarobek na czysto jest.

Dodano śro 18 cze 2008 13:28:46 CEST :
Najlepiej kupić w atrakcyjnym miejscu jako rolniczą później odrolnić i sprzedac na działki budowlane.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#15 grzmot

grzmot

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 lipiec 2008 - 21:05

Ty to masz pomysły?! a nie przyszło ci do głowy, ze ktoś chciałby ją użytkować zgodnie z przewidzianym biznesplanem? - nieważne!

niestety, jak się okazało, działalność rolnicza to wzasadzie pusty frazes w tej ustawie, gdyż możliwość skorzystania z dotacji na jej rozpoczęcie, dotyczy tylko poszukujących pracy którzy zostali w ostatnim czasie zwolnieni z pracy, na skutek likwidacji ich dotychczas zatrudniającego zakładu pracy - trochę to nagmatwane i sama urzędniczka powiedziała, ze przepis ten sprawia iż nie ma praktycznie osób niepełnosprawnych którzy by mogli skorzystać z tej dotacji.

no cóż, trzeba pomyśleć o planie B i "pokombinować" z działalnością gospodarczą

jak myślisz Panta rei jakaś firemka transportowo-usługowa i dotacja na jakieś autko dostawcze to dobra czy zła lokata kapitału !??? :-)
  • 0

#16 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 12 lipiec 2008 - 07:38

polecam biznas na Allegro
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#17 piotr_o

piotr_o

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 21:37

polecam biznas na Allegro

tzn?
jaka działalność się opłaca na allegro? co polecasz ? :)
  • 0
ach te kobiety :D

#18 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 20:04

Zastanów się w czym jesteś dobry co umiesz robić, sprawdź na Allegro czy jest zainteresowanie tym co chciałbyś robić, ekspertymentanie możesz otworzyć konto i na próbe wystawić na licytację to co chciałbyś sprzedawać.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#19 marcinc

marcinc

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 18:25

czy cos sie zmieniło od 01.01.2009 w kwestii dofinansowania na otwarcie własnej działalności gdzie można i o ile sie starać
  • 0

#20 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 17:21

Witajcie, też mam plan założenia własnej firmy.W moim regionie dofinansowaniem zajmuje sie PUP no i się dowiedziałam m.in że aby otrzymac dofinansowanie musze być bez pracy i że muszę mieć 2 żyrantów którzy będa zabezpieczeniem dla PFRON-u.
Na dzien dzisiejszy jeszcze pracuje w ZPCH i zastanawiam się jak to wszystko poprowadzić żeby źle na tym nie wyjść. Może cos moglibyście doradzić?
Pozdrawiam
  • 0
Perla


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych