Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Z racji, że jesteśmy jednostką budżetową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 17:28

żądam minimum 500 zł podwyżki rent!!!! Jeszcze tylko wymyślę jak zastrajkować i zaczynam. Myślałem o solidarnym zrzeczeniu się pobierania renty, strajku włoskim, czyli: korzystaniu dosłownie i wszędzie z praw i przywilejów osobie z grupą, bojkot aptek, okupowanie MOPS-ów, lekarzy, ośrodków rehabilitacyjnych, wupuszczenie bardzo słabych tetrusów na przejścia dla pieszych bez obniżonych wejść na chodnik, masowy atak głucho-niemych petentów na wszelkie urzędy państwowe, co by tu jeszcze?
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 17:31

Pedro, cokolwiek jeszcze wymyślisz, jestem ZA.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2008 - 18:54

Fajny pomysł. Trchę tylko nie realny. Nie wierzę w silny róch całej społeczności ON. Oprócz działań Pedra można jeszcze bombardować serwery.
  • 0

#4 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:16

Wiesz Pedro, że ostatnio całkiem realnie myślałem o wszczęciu jakiegoś buntu i strajku? Mi bardziej chodzi o to, żeby ludzie z rentą socjalną mogli dorobić tyle ile Ci z zusowską. Mi teraz nie opłaca się pracować na cały etat za najniższą krajową bo z miejsca tracę rentę. Tyle się mówi o integracji ON w społeczeństwie ale jak tu niby utrzymać sie za 1200 zł brutto? W pieprzonym orzeczeniu mam napisane, że pracować mogę tylko w zakładzie w którym stanowisko jest przystosowane. Wiadomo jaką politykę prowadzą te zakłady....Pracownikowi zapłacić jak najmniej a z PFRONu wydrzeć jak najwięcej.

To teraz do rzeczy. Jaką formę strajku przyjmujemy na początek?
Z rewolucjonistycznym pozdrowieniem - Che Maskotus :]


Podobnie jak Tymek, też nie liczę na zaangażowanie kulawych w ewentualną formę strajku. Niestety większość ON mieszka z rodzicami i swojej renty nie widzą na oczy. Mają za to co jeść i gdzie spać. Na nich trudno liczyć....
  • 0

#5 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:27

Moj post to nie ttylko szyderczy zart
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#6 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:36

Moj post to nie ttylko szyderczy zart

Tak się składa że z mojej strony tym razem też nie... raczej tragiczna rzeczywistość.

Może założymy RWON (Ruch Wyzwolenia Osób Niepełnosprawnych)?


Jeżeli ktoś myśli podobnie jak ja, to niech się tu odzywa. W jedności siła.
  • 0

#7 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:36

jestem absolutnie i całkowicie za strajkiem, bojkotem etc.
Kulawi pod Sejm!!!
I nie jestem tu sarkastyczna, złośliwa, czy też nie traktuję sprawy strajku żartobliwie.
Uważam, że to, co oferuje RP Polakom, obywatelom z grupą inwalidzką nadaje się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#8 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:40

jak tylko coś wymyślicie to dajcie znać a też się podłącze do STRAJKU. Również myśle nad przedstawieniem swojego buntu, a nie tylko jakieś marsze w stylu "dzień kulawego". Tylko kwestia jest natury takiej, że nijak nie wiem jak skutecznie zastrajkować:) może przytwierdzić się do torów?
Generalnie już nie chodzi o rentę, ale o traktowanie nas przez np. PKS (Przedsiębiorstwo Komunkacji Samochodowej),MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne), PKP (Polskie Koleje Państwowe).
Mamy przedstawicieli naszych w parlamencie, którzy nic nie robią poza braniem diet. Generalnie jestem za "Masowym Strajkiem Kulawych"
  • 0

#9 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:57

Kulawi do strajku, marsz !
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#10 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:11

[quote]Kulawi pod Sejm!!![/quote]
Było i nie wyszło. Może nie ta chwila, moment, sytuacja, może czas przypomnieć??

Dodano pon 28 sty 2008 21:35:59 CET :
[quote name='Majonez_lodz]Generalnie już nie chodzi o rentę' date=' ale o traktowanie nas przez np. PKS (Przedsiębiorstwo Komunkacji Samochodowej),MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne), PKP (Polskie Koleje Państwowe).[/quote']
Czyli cokolwiek, wszystkich widac a my tylko w programach ... integracyjnych, ktore tylko ogladaja tacy jak my.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#11 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2008 - 22:40

Jestem za!!
...a może zasypać rząd listami...
...mejlami...
http://www.sejm.gov....owie/lista6.htm
Oto lista posłow na sejm, możną i tą drogą.
  • 0

#12 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 23:48

jestem za Strajkiem ...
Renta socjalna to naprawdę przegięcie... z tym dorabianiem na minimum...kompletna bzdura :(
Jestem z Wami...
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#13 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 01:30

Popieram w całej rozciągłości.
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#14 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 10:35

To teraz opracujmy wspólnie jakiś plan działania.
Zapychanie skrzynek mailowych MPiPS, premiera, prezydenta, kogo się da.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#15 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 12:20

W tym momencie wycieczka pod sejm nie ma sensu. Tam co chwile ktoś manifestuje. Najpierw musimy ustalić postulaty, żeby się nie zbłaźnić. Następnie należało by zapolować na jakiegoś posła i z nim na spokojnie obgadać sprawę. Następnie liczyć, że nasza sprawa zostanie wzięta pod uwage przez sejm. Jeśli te środki zawiodą....Strajki, głodówka, rozbijanie wystaw sklepowych w centrum miasta.

Zapychanie skrzynek mailowych nie jest praktycznie możliwe, oni mają ogromne nieograniczone serwery. Mają też swoich ludzi do usuwania spamu.

To moje pomysły. Macie inne propozycje?
  • 0

#16 rudy102

rudy102

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 15:12

Popieram strajk, sam już o tym myśklałem by za to się wziąć, ale niewierze w to bo kulawi tylko gadać potrafią a i tak nic ku temu nie zrobią. Może najpierw wspólny artykuł do gazety wyborczej a paradoksach i naszych problemach damy? A potem strajk?

Postulaty:

1. Podnieść renty,
2. Zlikwidowac limity zarobków do renty - oczywiście ma być renta traktowana jako zadośćuczynienie za to, że jest sie kulawym.

3. Zasiłki komunikacyjne do pracy dla najcięższych schorzeń (dla tych ON co nie moga samodzielnie kierowac samochodem ani nie sa w stanie korzystać z autobusów) , które pozwalą na prace, bo obecine jest to bariera wstrzymująca akywność tej grupy społecznej i tu by chodziło o osoby ze schorzeniami : zanik mięśni, osoby po wypadkach itd.

4. Liczne wyłudzenia rent co działa na niekorzyść naszą bo wówczas zatrudnia się tych co je wyłudzili - czyli 3 grupa,

5. Wyciąganie samochodów z pfron na dziecko, a rzeczywistosc jest taka ze samochodami jezdza rodzice do pracy i nie worza dzieci do szkól, tylko busy na koszt państwa worza dzieci do szkól, a my kuilawi mamy problemy z takim transportem bo takie busy sa wiecznie zajete,

6. Utworzenie ustawy, która zalegalizowała by prawnie działalność osobistych asystentów co pozwoliło by wielu kulawym na samodzielne zycie, bo obecniie jest tak, ze jak ktos nie zalozy rodziny to idzie do dps i jest na utrzymaniu panstwa.




Macie inne propozycje to dodawajcie je.
  • 0

#17 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 19:30

Myślę i myślę, ale sensowny wyraz "strajku" w naszym wypadku jest nader trudny. Propozycje Wasze są jak najbardziej ok, próbować zawsze można, na początek właśnie choćby z rentami socjalnymi, z dorabianiem na rencie. Co da, że nam zabrano dorabianie jak nikt nas i tak nie chciał zatrudniać. Nasi przedstawiciele powinni walczyć o podniesienie rent. Innym podnoszą o setki zł, a rencisitom od marca o ...?? 30, 40 kapkę wyżej. Ceny gazy, żywności, porądu rosną tak, że w miesięcznym rozrachunku i tak dopłacimy. Wziąść pod uwage, że ceny leków, zaopatrzenia ortopedycznego nie spadają, to w rezultacie standard, my tracimy najwięcej. Zdaję sobie sprawę, że jak jeszcze renciści i emeryci dostali by podwyżki budżetrowe to państwo bankrutuje, ale nie jest ok, że jedni dostają bo są silniejsi, a inni nie bo nie mogą, nie potrafią, nie chca itp., się domagać. Podwyżki uposażeń dla budżetówki spowoduje wzrost cen, wzrost prywatnych usług i produkrów, w końcu prywatni też chcą więcej, a więc my skończymy na skaraju. Przykro mi to mówić, ale niestety musimy pokazać, że nie jesteśmy żebrakami, czekającymi i dziękującymi na ochłapy ze stołu. Obserwuję kolejne posunięcia rządu i jak to bywa, dokąd ich nie zainicjuje jakaś grupa to się nią nie zajmą. patrzę na (naszych) posłów (bo na wózku) w sejmie ale prócz oklasków bo premier obiecał "podjazd na mównicę" nie widzę za wiele! to, że się jest wybranym z ramienia danej parti nie odbiera głosu z ramienia swych wyborców i ich oczekiwań.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#18 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 20:21

Jestem za trzeba wystawic liste znaszymi podpisami z postulatamiwy wyslac do prezydeta sejmu premiera i wybrac komitet protestacyjny wypuscic. Ja sie potpisuje dwoma rekami i moge jechac do Warszawy..
  • 0

#19 Solin

Solin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 20:58

W tej chwil społeczność nasza jest bardzo z atomizowan. Nie mamy szans. No chyba, że masowe samobójstwo :). Bojem sie jednak, aby pod nasz protest nie podczepili sie ci wszyscy "charytatywni", "społeczni" i inni, którzy dla włąsnych interesów obwożą bardzo bardzo poszkodowanych. Bo na każdym naszym proteście to oni zyskują, zauważcie.
  • 0

#20 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2008 - 09:00

Juz widze jak prezydent i premier to przeczyta. Juz widze jak oni to analizuja tak doglebnie...
Kiedys napisalem email do Urzedu Miasta w Łodzi (do oddzialu na mojej dzielnicy), kwestia dotyczyla zasniezonych chodnikow na drodze, ktora pokonywalem 2 razy w tygodniu (jezdzilem na angielski). A generalnie zlozylem skarge na dozorcow i sluzby miejskie. Zero odzewu, nikt mi nie odpisal.
Niedawno razem z Asia napisalismy do Pana rzecznika praw obywatelskich (p. Janusz Kochanowski), a sprawa dotyczyla traktowania niepelnosprawnych przez PKSy. Zero odzewu...
Dzis w tv slysze jak to p. Jaruga-Nowacka najwieksza oredowniczka torebek materialowych robi zakupy w hipermarkecie. Po czym widze zdjecia jej samochodu a w nim torebki foliowe az sie wylewaja....
Jestem zdruzgotany tym co sie dzieje i ja osobiscie zamanifestuje....nie pojde juz na zadne wybory!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych