Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Oprzyrządowanie do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 14:55

Jak ja jestam paraplegia to mogę kupić sobie 3 letniego automata i zamontować do niego ręczny gaz i hamulec prosze o pomoc bo nic nie kapuję.?
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#22 basiek71

basiek71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 13:15

hej :) tez jestem po amputacji (lewa noga) zamienilam auto z manualna skrzynia biegow na automata i jestem bardzo zadowolona poleca :) pokonuje duze odleglosci i automat jest bardzo wygodny;)
  • 0

#23 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2007 - 21:56

Basiek71 Mam Zamiar Isc W Twoje Slady Tylko Lupic Automata Fabrycznie Jzu W W Aucie Sprowdzic Z Niemiec Mysle Ze Jeszcze Kwestia Dni I Bede Wiedzial Jakie Auto Najkorzystniej Kupic Na Sprawny Dojazd To Nie Ma Szans Bo 5 Lat Ac To Ci Moją Zamiar Skłądac Wnioski Niech Przemysla Bo Auto O Ok 40 Tyys To Ac Lacznie Przez 5 Lat Wyjdzie Ponad 10tys Albo Cos Kolo Tego Wszystko Zalezy D Tego Jakie Ma Kto Dochody I Na Co Go Stac Ja Bym Sie Decydowal Gdyby Nie To Ac Przez Az 5 Lat Ale Najgorsze Jest To Ze W Miesciac Auto Bardzi Ciezk Zrobic W Autmoacie U Mnie Sie Czeka Po 2 Miesiace Jak Tak Pytalem Po Salonach

Dodano nie 26 sie 2007 22:58:07 CEST :
SORKI ZA BŁĘDY
  • 0

#24 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 09:44

Czytam posty i się zastanawiam, gdy zostanie zakupiony nowy fabrycznie samochód.

Co w takiej sytuacji, gdy zostaną zamontowane dodatkowe urządzenia przystosowujące do osoby niepełnosprawnej będzie z gwarancją samochodu?

W toyocie automacie, którą kupiłem wszelkie dogodności musiałem wykonywać u autoryzowanego dealer`a, aby nie utracić gwarancji. Prodent nie dopuszcza przeróbek w okresie gwarancyjnym, a jeżeli już to wyłącznie w autoryzowanym serwisie. A ceny, jeden zawrót głowy.

Z drugiej strony oczywiście lepiej kupić nowy samochód, bo eksploatacja niższa, mój poprzedni kombiak palił na 100 km 10 litrów benzyny, a obecny diesel pali 4,8 litra na 100km. No, ale raty, renty nie oglądam.

Mój kolega wózkowicz kupił w Niemczech passata automat 3 letniego, po 2 latach ma poważne problemy ze skrzynią biegów.

Trudno radzić tak żle, a tak nie dobrze.
  • 0

#25 jacus

jacus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 13:43

Witam wszystkich.
Podobnie jak większość z Was, chcę skorzystać z programu "sprawny dojazd".
Nie interesuje mnie w ogóle zakup nowego samochodu.
Chciałbym kupić sobie "trzylatka" i teraz jest problem: ma być to samochód z oprzyrządowaniem. Szczerze powiedziawszy sama automatyczna skrzynia biegów by mi wystarczyła, ponieważ kuleję na jedną nogę i nie muszę mieć jakiś specjalnych dodatkowych akcesoriów. Regulamin o dofinansowanie mówi wyraźnie, że zakupiony samochód używany powinien mieć oprócz automatycznej skrzyni jakieś dodatkowe oprzyrządowanie.
Co mam zrobić?
Myślałem żeby kupić samochód bez oprzyrządowania, następnie zlecić jakiejś firmie, która się tym zajmuje o zamontowanie jakiegoś gadżetu, żeby nie łamać regulaminu.
W związku z tym rodzi się pytanie co zamontować tzn jakiego rodzaju sprzęt aby było OK ? Dodam, że gadżet ten nie powinien być drogi ponieważ ma być to wyłącznie dla tych którzy wymyślili sobie taki regulamin.

PROSZĘ O POMOC
  • 0

#26 beksa

beksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 14:35

a no właśnie też o tym myslałam ale czy wystarczy np. sam hamulec ręczny jęsli coś wiecie to napiszcie
  • 0

#27 jacus

jacus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 14:54

Jeśli ktoś sie na tym zna, niech napisze jakie mogą być rodzaje akcesoriów, które wchodzą w skład oprzyrządowania

Ja znalazłem coś takiego

Urządzenia pomocnicze

* przedłużenia pedałów - wiele wersji, montaż czasowy i na stałe z odpowiednimi podestami
* przeniesienie przełącznika świateł i kierunkowskazów na prawą rękę, możliwość dodatkowego sterowania tymi funkcjami poprzez "pilota-centralkę"
* przeniesienie przełącznika wycieraczek na lewą rękę
* przeniesienie dźwigni hamulca pomocniczego na lewą rękę
* przeniesienie pedału gazu na lewą stronę
* umieszczenie foteli: kierowcy i pasażera na obrotowej podstawie
* dodatkowe uchwyty na kierownicy umożliwiające prowadzenie samochodu jedną ręką - pełny obrót kierownicy, bez odrywania ręki - dostępne w wielu wersjach, np. dla tetraplegików, lub osób z amputowaną dłonią
* dodatkowe uchwyty pomocne przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu

Urządzenia do przewozu

* podłokietniki przy fotelach
* trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla osób mających problemy w utrzymaniem równowagi
* elektrycznie podnoszone-opuszczane oparcia foteli, możliwość regulacji innych elementów siedziska
* dodatkowe składane stopnie przy tylnych lub bocznych drzwiach z elektrycznym i mechanicznym sterowanie,
* montaż foteli na szybkozłączach, umożliwiających niekłopotliwe umieszczanie na ich miejscu wózka inwalidzkiego
* windy lub najazdy załadunkowe dla wózka z pasażerem z możliwością elektrycznego obniżenia wysokości samochodu o ok. 20 cm
* "żurawiki" - ułatwiające załadunek wózka do bagażnika lub bagażniki dachowe z opcją automatycznego załadunku wózka
* elementy podnoszące komfort jazdy: indywidualne oświetlenie do czytania, dodatkowe półki na bagaż podręczny, rozkładane stoliki na oparciach foteli czy indywidualna klimatyzacja.
  • 0

#28 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 15:29

Bardzo ciekawe ja szczerze mówiąc też o tym myślę jutro będę dzwonił w tej sprawie do PFRON. Ja jestem para plegia i czy ja muszę sam osobiście kierować tym samochodem czy wystarczy że bedzie woziła mnie żona ? A ja sobie zamontuję jako oprzyrządowanie obracany fotel np. czy to wystarczy nie wiem. Jedyny co wiem bo dzwoniłem do PFRON nie można np kupić samochodu i dać do oprzyrządowania on musi być już taki kupiony np z komisu. Ja chciałem kupić w komisie trzy latka następnie dać go oprzyrządować i fakturę z komisu i od montarzu oprzyrządowania przedstawić w PFRON odpada mogę kupić z komisu ale z oprzyrządowaniem ( komis może dostarczyć do firmy montującej oprzyrządowania i później mi go sprzedac. Paranoja . Ale ja się nie poddam.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#29 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2007 - 19:00

Z tego co wywnioskowałem po poście kolegi Panta rei to wszyscy którzy chcą sprowadzić samochód są spaleni już na samym początk ponieważ auto musi być już oprzyrządowane.
Głupota totalna.
No nic pozostaje tylko kupić nowe auto i negocjować z Salonem o jak największe upusty.
Pozdrawiam wszystkich starających się o dofinansowanie i życzę powodzenia.
  • 0

#30 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 20:50

Chyba że firma sprowadzająca da auto do montarzu oprzyrządowania i takie sprzeda.

Dodano pon 03 wrz 2007 16:21:51 CEST :
Dzwoniłem do PFRON czy oprzyrzadowaniem moze być obracany fotel kierowcy Pani bardzo miła nie dała konkretnej odpowiedzi tak czy nie. Stwierdziła iż mogę podać takie oprzyrządowanie we wniosku , wszystko jest w rękach komisji i jak ona to zinterpretuje. Jednym słowem nie ma sztywnych ram wszystko zależy od widzimisię komisji.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych