Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Oprzyrządowanie do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 15:36

Czy znacie moze zaklad ktory przerobi mi samochod ? Chodzi mi o dostosowanie samochodu do moich potrzeb a dokladnie o przerobienie sprzęgła - żeby znajdowało sie gdzies przy kierownicy.
Dzwoniłam juz do zakładu w Poznaniu - powiedzieli mi ze moga zamontowac na skrzyni biegow jakis czujnik na podciśnienie ze gdy dotkne go reka to mozna zmieniac biegi. Cena 2800 zł.
A czy Wy znacie zakłady moze w Poznaniu lub w Gorzowie Wlkp. albo gdzie indziej.

I ile by to kosztowało ...
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#2 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 16:18

Dzwoniłam juz do zakładu w Poznaniu - powiedzieli mi ze moga zamontowac na skrzyni biegow jakis czujnik na podciśnienie ze gdy dotkne go reka to mozna zmieniac biegi. Cena 2800 zł.
...

I oczywiście tylko ta firma będzie mogła to naprawić (więc jeśli się gdzieś daleko zepsuje to dojedzie koszt holowania), a na dodatek jak znam życie, to za słoną odpłatnością. Zastanów się, czy nie lepiej sprzedać to auto co posiadasz, dołożyć tą sumę około 3 tys, i kupić automata, (nawet takie same auto). Myślę że nawet kupisz młodszy i w lepszym stanie.
P.S. A o jakim autku mowa?
  • 0

Jacek "Verselle"


#3 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 10:32

Ja popieram przedmówce z 3 powodów:
1.naprawa
2. nie w każdym aucie da się zamontowac sprzęgło automatyczne
3. z automatyczną skrzynią lepiej (bezpieczniej ) się jeździ bo nie musisz odrywac 2 rąk od kierownicy. i zmiana biegów cię nie rozprasza
  • 0

#4 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 15:12

Dziekuje za odp. Tez tak myslalam jak bedzie wygladac jazda kiedy bede musiala odrywac reke od kierownicy. Lepiej bedzie mi z automatem :)
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#5 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 10:01

Z oprzyrządowaniem jest problem ja upatrzyłem sobie autko i co się okazuje podobno nie da się zamontować automatycznego sprzęgła ( zbyt mało miejsca w obok silnika) więc przed zakupem upewnijcie się czy coś takiego da się zamontować.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#6 Elemele

Elemele

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 11:01

Znam dużo osób które miały automatyczne sprzęgło. Dzielą się one na 2 kategorie 1 Ci co na nie narzekają i druga,
Ci co BARDZO na nie narzekają :)
Szczerze odradzam bo nie spotkałem sie z przypadkiem by chodziło ono długo i bezproblemowo.
p.s. zatem zdecydowanie polecam automat
  • 0

#7 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 11:20

witam mam pytanko do nowego programu sprawny dojazd-jak kupic nowke auto w ciagu 30 dni- jakie salony konkretnie gdzie u mnie to nie mozliwe czeka sie okło 2 miesiecy do 2,5 miesiaca

Dodano pią 17 sie 2007 12:21:38 CEST :
chodzi mi konkretnie o fiata punto grande w automacie
  • 0

#8 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 13:09

Oj wiesz chyba z tym to bedziesz mial faktycznei problem, mowisz o 2,5 miesiaca a ja nawet z W-wie u roznych osób jesli chodzi o Punto to slyszalem o okresie 4-5 miesiecy.( takze u innych dielerow dla kolegi inne auta sprawdzalem ) i ten okres to min 3 mies.
w/g mnie to troche paranoja i absurd aby tylko 1 miesiac miec na zakup auta. oczywiscie zwykle bez oprzyrżadowania jest mozliwe do zakupu natomiast jesli chodzi o nowe z salonu i z autometem to wydaje mi sie to prawie niemozliwe do zalatwienia.
abym sie mylil. szkoda ze ktos tego wczesniej nie przewidzial ustalając program.
  • 0

#9 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 14:43

a wiesz czemu tak?
dzis dzwoniłem do pfronu w krakowie babka która sie tym zajmuje powiedziała ze pieniadze sa na program do konca roku potem oni musze wrocic kase chyba sie rozliczaja sama mowiła ze to krótki okres ale duzó osób naciskało zeby w tym roku wydzesł ten program pozatym ona wie ze sa salony gdze zrobia w miesciac auto a jak pytam gdzie to nie wie masz racje to paranoja jest oni wogole nie wiedza jak załatwia sie sprawe w salonach i jak wyglada produkca takiego auta

Dodano pią 17 sie 2007 15:46:22 CEST :
jakby ktos wiedział gdzie zrobia najszybciej nowy samochód w autmoacie to prosze napisac
  • 0

#10 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 16:36

No wlasnie:) hihi najlepiej to chyba kupic jakies uzywane auto i je szybko przerobic w miare mozliwosci:) bo innego to nie ma wyjscia:( chyba ze sie cos ciekawego trafi z automatem i wtedy bedzie mozna to zamowic... w sumie znam kilka osob co jezdzi na przerobionych autach, i nei wygalda to az tak najgorzej:) z gotowym automatem jest o wiele lepiej ale jak widac zalatwienie czegos takiego jest dosc trudne a zwlaszcza w miesiac czasu:)
  • 0

#11 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 22:45

rezygnuje z tego programu i bede jechał do niemiec by kupic auto z fabrycznym automatem znam goscia ktory sie tym zajmie(mechanik) wienc wydaje mi sie to najlepsza droga zeby kupic tanio auto i pewnie z opłatami mniej mnie wyjdzie niz w polsce jak bym kupował bo ceny sa jak tak sie patrzy na necie zawyzone i inwestycja niepewna
  • 0

#12 ło

ło

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 18 sierpień 2007 - 17:05

jarmen...nie wiem czy zwróciłeś uwagę że w Niemczech są również dostępne autka przystosowane, ale ja sprowadzam sobie normalne oczywiście w automacie :P
  • 0

#13 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 20:20

ja tez oczywiscie takie bede chciał sprowadzic tylko byle by jezdzilo sie ekonomicznie bno benzynka droga niestety

Dodano nie 19 sie 2007 21:21:55 CEST :
jakis silnik 1,2 w zupełnosci mi wystarczy
  • 0

#14 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 21:07

Hej a wlasnie, jak wyglada przystosowanie auta dla niepelnosprawnych w Niemczech? jakie sa ceny i za jaka kwote mozna takie auto sciagnąc do Polski? ew jaka ejst cena tego auta z samym tylko automatem? pytam tak z ciekawosci, bo wersje bez automatu mozna sobie obejrzec na rynku wtornym chociazby na allegro:) aha a wlasnie jak to jest z gwarancją takiego sciagnietego auta z Niemiec? mam oczywiscie tutaj na mysli auto do 2 lat bo chyba wiecej na Opla nie daja neizaleznie jaki to kraj. znowu pytam z ciekawosci chociaz ja na razie nie bede zmieniam auta ale ogolnie sie interesuje tym temacikiem bo kto wie jak to bedzie za jakis czas.
  • 0

#15 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 15:24

Szukam dobrego i sprawdzonego zakładu montującego oprzyrządowania do samochodów w zachodniej Polsce bo z tym gpścoem z Poznania nie mogę się dogadać.
On aby stwierdzić czy da się zamontować oprzyrządowanie musi widzieć auta, a ja myślałem że wystarczy jak podam markę mnie interesuje Peugeot 206 ( żaba).
Ja jeśli się załapię na "sprawny dojazd" to będę miał miesiąc na kupienie auta i montarz oprzyrządowania a ten gość chce się zastanawiać czy się da czy nie. Może ktoś ma w żabie zamontowane oprzyrządowanie dla paraplegia, proszę o pomoc i namiary na dobry zakład
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#16 Blizniak

Blizniak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 17:48

To i ja może przyłaczę się do dyskusji z pytaniem.

Więc jeżeli kupuję z automatem to musi być nowe, więc jakie inne oprzyrządowanie liczy się tak by auto mogło mieć te max 3 lata?

Bo na nowe mnie nie stać, a używane jeszcze ... a te wszystkie przeróbki to ... po prostu już przez to przechodziłem i więcej nie chce.

Więc wracając do tematu, oprócz automatu, co auto musi posiadać tak przykładowo by można było kupować tego 3 latka?
  • 0

#17 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 21:39

Koła, kierownice itd oraz oprzyrządowanie stosownIe do niepełnosprawności i to wszystko oczywiscie max trzy latek
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#18 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 21:42

Ja mam jeszcze jedno pytanko .... Jesli staralabym sie o dofinansowanie do samochodu a jestem ON to dlaczego nie pozwalaja kupowac samochodu z automatem ?? ja tego nie rozumiem :angry:
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#19 Blizniak

Blizniak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 22:57

Właśnie o to chodzi,

Jest to najgłupszy zapis jaki widziałem. Co ma cholera automat do tego ze kupię sobie auto 2-3 letnie?

Przecież to nie jest złom do cholery! Nie wiem jakie miał intencje prawodawca tego zapisu?

Nasze bezpieczeństwo? Ze niby starsze niż "salonowe" auto będzie duuuuużo bardziej bezpieczne dla nas?

Ktoś też powinien to wytłumaczyć.

Komu ma zresztą służyć ten program? Jaka jest opcja kupna samochodu z automatem jak w tej części Europy automat to wg mnie urządzenie luksusowe, więc jak by mnie było stać na automat z salonu, nie starałbym się o pożyczkę z PFRONu.
  • 0

#20 jarmen

jarmen

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 sierpień 2007 - 13:17

auto z samym automatem musi byc nowe z tym programie jak bys chciał 3 letnie
to musi byc do tego montaz np podnosnik podjazd to głownie auta dla osób które nie maja dwóch nog i sa z wozkami po to potzrebne jest własnie ten podnosnik czy podjazd stad daja auto na 3 lata

jezlei chodzi o kupno auta w niemczech to nie ma sensu kupoac auto 2 letnie to lepiej dac kase juz na nowe i z prfronu najgorsze to jest to ze 5 lat ołat ac a jak ktos młody kierowca i 1 auto to np przy cenie 42 000 punto grande bo tak mi powiedzieli ac mniewiencej około 2500zł z rokiem niewiele sie t bedzie zmneijszało wienc wyjdzie przez 5 lat ponad 10tys za ac z tego co wiem to mał osób złozyło wnioski jak sie pytaęłm tydzien temu to była chyba 1 osoba która złozyła to program dla bogatych ja miałęm z tego skorzystac ale ac to masakra

kupie sprowadzone auto\z automatem tak do 10tys jak na pocztaek bedzie ok na necie nie ma co patrzyc ceny sa tam zawyzone a czesto jest tak ze to co pisza jest niezgodne z prawda wieksoc aut jest sprowadzana pisze w informacjach+ napewno doliczja za opłaty auto jak sie ma kogos znajomego to w niemczech kupic tam bedize pewne bo sa auta po przegladzie ale kazdy dokona sam wyboru na co go stac ja juz sie przymierz do kupna jak bedzie okazja to bede jechał

Dodano wto 21 sie 2007 14:19:15 CEST :
tz pakiet ac i oc 2500zł pomyłek zrobiłem noi wczesniej auto do 3 lat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych