Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

ogrod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 andzia12

andzia12

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 05 czerwiec 2007 - 11:36

Wszyscy tak pięknie pisecie o swoim ogrodzie że mi smutno ha ha.Nie mam tak pięknie jak u was w ogrodzie a chciałabym mieć piękny ogród.Pięniążków i wiedzy na temat jak dbać o rośliny.Ja dbam o rośliny w domu i na dworze bez lato ale mnie to nie wychodzi to dbanie.Jeszcze się uczę ale jak nie masz nawozu do wszystkich roślin to ci ta pięknie nie wyrośnie i oraz do pomocy w ogrodzie.
Przed domem mam niewielki ogrodek 30-metrowy dłuż a szeroki 8-metrowy.Przed oknami dłuż domu rośną czerwonie róze,tam gdzie leżę na leżaku bez lato zasłanają mi wielki zielony słocisty krzak.Ja albo mama co roku muszemy go obcinać końce krzaka bo nie widzię z mojego pokoju na świat może się tak się rozkrzył bo ucinamy konce krzewu mi przypomina tron do króla.
Zajmuję on środek ogródka obok niego rośną różnie krzaki, tak porosły że tak blisko siebie są.Od domu aż do furtki po lewej strony ogródka jest mały murek ale długi tak jak ogródek. Każdego lata siejemy pomarańczowe kwiatki które kwitną aż do jesieny oraz posiadzonie są różnie krzewa pałki które na wiosnę mają kolor pomarańczowy,wieszba,krzewy które mają kolor kwiatów rożowy a na samym przodku w kołku rośną różnie krzaczki.Po prawiej strony ogródka przy domu od sąsiada rosnie bląszcz pnący do góry domu sąsiada.Koło sąsiada płota rośnie dziewo mają listki tak jak dziewo jarzębiny ale ma zamiast kwiatu ma szyszki.Przed wejściem do domu mamy różnie kwiatki.
  • 0
Sprzedam rower trzykołowy

#22 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 07:46

a moj ogrod poszedl w zapomnienie.. oczywiscie tylko tutaj go zaniedbalam. w tym roku jest bardzo biedny bo u nas susza w lipcu padal trzy razy deszcz, ktory zaledwie zmywal kurz a tak to caly czas upaly ponad 30 stopniowe, brakuje wody na codzienny uzytek a co tu marzyc o podlewaniu ogrodu wiec wiekszosc roslin to odczula teraz nie lepiej wprawdzie juz nie takie upaly ale deszczu jak na lekarstwo. za to na oczkacz wczoraj przybyly dwie kaczuszki mandarynki i jak na razie przenocowaly sa bardzo kolorowe plywaja wsrod lili wodnych slysze ich plusk i glosy
  • 0

#23 Mati1993

Mati1993

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2007 - 14:47

myj ogród jest wypełniony wszelakimi gatunkami drzew kwiatów i krzewów ale poco mam sie rozpisywać porostu kliknijcie na napis Mój Ogród.


Mój ogród
  • 0

#24 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:18

po to sie tu ludziska rozpisuja,bo ja nie klikne na twoja stronke- glupio mi wciaz do tego wracac. ale taki jest stan rzeczy , ze ja nie widze i ktos kto tu opisuje swoj ogrod czy chocby nawet kwiat w doniczce sprawia mi ogromna radosc. tak jak mam tu opisane barwy itp ..dziala moja wyobraznia idealem jest gdy ktos napisze z nazwami tak umiem najlatwiej wyobrazic sobie czyjs ogrod .to mi zastepuje wszystkie tak kiedys ulubione przeze mnie czasopisma o ogrodach

Dodano śro 29 sie 2007 11:23:41 CEST :
teraz w moim ogrodzie juz jesien a ja lecze palce dostalam nowy sekator i efekty sa oczywiscie przycielam wszystko jak zaplanowalam,krzewy ,iglaki i przy okazji i palce ale to efekty uboczne,przejsciowe. teraz nadsadzam przesadzam zmieniam nasadzenia wokol oczek wodnych i czekam na wolniejsza chwile ale to pewnie zima
  • 0

#25 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 21 wrzesień 2007 - 09:49

i znow najlepiej sie schronic do mojego ogrodu, forma ucieczki przed raniacymi cie moze tylko bezmyslnie ludzmi... pachna roze takie aksamitnie czerwone rawie czarne ,kwitna moje ulubione dali zawsze wdzieczne az do przymrozkow... liscie sie juz przebarwiaja cala purpurowa trzmielina, wyglada jakby krzew plonal. kwitna wrzosy przeciez to jesien,niestety slucham plusku wody ostatnich ptakow i nadchodzi ukojenie spokoj...
  • 0

#26 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 19:12

Witam ogródkowiczów, parapetowiczów kwiatkowych, balkonowych i tych co lubią spacery po łąkach dzikich.

Odkąd mam swoją zieleń, odródek do którego mogę w każdej chwili pójść [ 20 minut pieszo] czuję się wspaniale.
Chociaż ogródek nie jest cudownie i wspaniale wypielęgnowany, to sama myśl że ptaki mają swoje zaciszne kątki na gniazda, jeść też mają co [ nie stosuje chemii w uprawach jadalnych i ozdobnych ] a ja mogę je obserwować, to już mam z tego satyswakcje.
Jeden ogródek ma 520 m2 a drugi 490 m.

Ostatnio widziałam w programie: "Maja w ogrodzie".
pani Maja przedstawiała ogród i właściciela, on zaciekawił się różnorodnością traw,
kolorów kwiatostanów, kształtów liści.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł. I się pokuszę na zrealizowanie go, a przynajmniej od najbliższej wiosny rozpocznę poszukiwania sadzonek albo nasion.

... u nas kradną: kwiaty, krzewy ozdobne, może trawy się uchowają.
  • 0

#27 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 26 luty 2008 - 10:38

witam wszystkich wczoraj z zimowego uœpienia wygwizda³y mnie szpaki wysz³am do ogrodu a tu z ka¿d¹ godzin¹ wiêcej krokusów, a¿ bia³o od przebiœniegów. czyli pora braæ siê za wiosenne porz¹dki. a jeszcze tydzieñtemu bia³o od œnieggu.
  • 0

#28 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 19:12

Tak. melisam
wiosna nam na całego zawitała, chociaż to co się teraz za oknem dzieje, ta wichura:(
nie zachęca do spacerów. I ptaki też się pochowały w zaciszne miejsca
  • 0

#29 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 07:52

witaj tarnino, u nas taki szczesliwy region kraju, ¿e omijaj¹ nas wichury...odpukaaææ! wiosna w pe³ni i ju¿ ca³e dnie spêdzam w ogrodzie.sprawdzam, jak przezimowa³y moje roœlinki
  • 0

#30 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 20:06

dzis cieplo i na caly ogrod pachnie wilcze lyko zakwitly sniezyce, a narcyze i tulipany coraz wieksze.spiewa moj ulubiony kos.
  • 0

#31 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 marzec 2008 - 17:30

:(witam wiosennie,chce się powiedzieć..znowu wiosennie! nawet rybki w oczku wodnym wyczuły,że tym razem to już wiosna.w pełni kwitnienia krokusy, kwitnie ciemiernik o białych kwiatach taka duża kępa. biorę się za oczyszczanie skalniaka ale to w przyszłym tygodniu. pytanie..kto wie czemu 2 sikorki siadają na termometrze za oknem i uparcie tłuką dziobami w szybę i tak od tygodnia , po kilkanaście razy na dzień.jak je do tego delikatnie zniechęcić...nie pomoglo umycie okna..
  • 0

#32 melisam

melisam

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 27 kwiecień 2008 - 15:03

siedzę na tarasie obok rośnie spore już drzewo czereśni wlaśnie kwitnie .musi wyglądać pięknie otacza mnie jej zapach ...to jakbym zamknęła oczy. jak wygląda kwitnąca po drugiej stronie magnolia? ...jest również biała.. pachną upajająco hiacynty i narcyzy. zaraz zrobię bukiet z gałązek czereśni..
  • 0

#33 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 18 maj 2008 - 14:07

siedzę na tarasie obok rośnie spore już drzewo czereśni wlaśnie kwitnie .musi wyglądać pięknie otacza mnie jej zapach ...to jakbym zamknęła oczy. jak wygląda kwitnąca po drugiej stronie magnolia? ...jest również biała.. pachną upajająco hiacynty i narcyzy. zaraz zrobię bukiet z gałązek czereśni..

Pięknie ten obrazek, kawałek natury opisałaś
Wyobraziłam sobie bardzo łatwo to co napisałaś.
Mnie na balkonie pachnie wanilią z niebieskiego kwiatu z roślinki o nazwie Heliotrop
  • 0

#34 qosmi

qosmi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 luty 2009 - 18:42

Witam wszystkie osoby, których ogród jest hobby:) Piszę tu w sprawie pomocy. Otóż jestem studentką Architektury Krajobrazu i jako temat pracy dyplomowej wybrałam projekt ogrodu dla osoby niepełnosprawnej- hortiterapia. Chciałabym się dowiedzieć co jest ważne/najważniejsze dla osoby niepełnosprawnej w takim ogrodzie. za wszystkie odpowiedzi dziękuję :)Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#35 india

india

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 22 luty 2009 - 10:49

Do
Tarniny

oto fajna stronka mozna sobie zamowic niedrogie ozdobne trawy http://kalmar.bazare...romo.php/pid,3/

i inne ozdobne rosliny . Pozdrawiam India :)
  • 0
"Ludzkie ambicje są niczym kometa - może pięknie jaśnieć, ale potrafi zniszczyć świat"

#36 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 12:30

Do Tarniny
oto fajna stronka mozna sobie zamowic niedrogie ozdobne trawy http://kalmar.bazare...romo.php/pid,3/
i inne ozdobne rosliny . Pozdrawiam India :)

Dziękuję india za podpowiedż o tych trawach, nie wiedziałam do końca czego mam szukać. pomalutku w tym roku jeszcze będę zapełniać mój malutki ogródeczek różnymi trawami :)

Kupiłam w tym roku w szkółce krzewy Rokitnika wysokość od 100 cm do 150 cm
posadziliśmy na ogródku 30 sztuk wydaje się że to dużo, wogle nie widać że aż tyle jest posadzone :)
  • 0

#37 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 12:56

Do Tarniny
oto fajna stronka mozna sobie zamowic niedrogie ozdobne trawy http://kalmar.bazare...romo.php/pid,3/
i inne ozdobne rosliny . Pozdrawiam India :)

Dziękuję india za podpowiedż o tych trawach, nie wiedziałam do końca czego mam szukać. pomalutku w tym roku jeszcze będę zapełniać mój malutki ogródeczek różnymi trawami :)

Kupiłam w tym roku w szkółce krzewy Rokitnika wysokość od 100 cm do 150 cm
posadziliśmy na ogródku 30 sztuk wydaje się że to dużo, wogle nie widać że aż tyle jest posadzone :)

Proponuję do tego dokupić kozę,bo jak te trawy się rozrosną to nie poradzisz sobie z nimi.Pozdrawiam! :)
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#38 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 14:01

[quote name='marco]Proponuję do tego dokupić kozę' date=' bo jak te trawy się rozrosną to nie poradzisz sobie z nimi.Pozdrawiam! :)[/quote']
hahaha :D Bardzo śmieszne :) ubawiłeś mnie marco
  • 0

#39 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 17:36


hahaha :D Bardzo śmieszne :) ubawiłeś mnie marco

Cieszę się,że udało mi się rozbawić.Podobno śmiech to zdrowie. :)
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#40 deina100

deina100

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 23:50

Heloł,
Mam pytanko, bo abnegat ze nie ogrodniczy że wstyd. Otóż chciałabym mieć w domu lub na balkonie zioła typu oregano, miętą, bazylia, tymianek, kolendra i takie tam. Czy teraz a dziś mamy połowę sierpnia jest sens sadzić? i coś wyrośnie?
I 2-gie - jak nazywają się roślinki, które można trzymać swobodnie w łazience bez dostępu do światła naturalnego? bo słyszałam że takie są...?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych