Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

komputer z pefronu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:05

no to jak widać za dużo ludzi nie ma szansy na komputer z PFRON,u, ale dzięki.
  • 0

#62 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:48

Gupik czemu mówisz, że za dużo osób nie ma szans na kompa z Pfronu? Skąd te wnioski??
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#63 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 26 grudzień 2007 - 14:46

bo jak napisał kol. JudgmentDay żeby zakwalifikować się na komputer z programu pegaz2003 trzeba mieć coś tam w papierach ze jej tak a nie inaczej to chyba nie wczyscy chętni dostaną dofinansowanie, a MOPR\PCPR do ma chyba miejczsze wymagania chorobowe.
  • 0

#64 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 26 grudzień 2007 - 15:18

Gupik przecież to oczywiste, żeby się zakwalifikować trzeba spełniać określone warunki. To jest logiczne, że nie będą przyznawać wszystkim tak jak leci. A co trzeba mieć w papierach (jak to Ty napisałeś) to wystarczy przeczytać w regulaminie Pegaz 2003. Wtedy będziesz wiedział, czy się kwalifikujesz czy też nie :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#65 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:34

Ma ktoś informacje na temat programu PEGAZ w 2008 roku?
Mianowicie, czy program w tym roku funkcjonuje, z tego co pamiętam wnioski składało się na przełomie styczeń/luty...
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#66 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:09

Jeszcze nic nie wiadomo, trzeba sprawdzać na bieżąco stronę internetową, może lada chwila coś będzie wiadomo nt. Pegaza :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#67 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 10 styczeń 2008 - 18:01

[img]mamy już prawie połowę stycznia, i nadal nie nie wiadomo czy tam program będzie realizowany i w jakiej formie :|[img]
  • 0

#68 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 20:12

To normalne sytuacja w Pfronie...nic nigdy nie wiedzą :D A tak swoją drogą, jak do 20 nic się nie wyjaśni to będę dzwonić do oddziału :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#69 teresa0404

teresa0404

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 20:45

Balbinko masz rację....nic nigdy nie wiedzą . Pozdrowienia
  • 0

#70 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 17 styczeń 2008 - 18:34

na 2 podobnych forach ktoś napisał że w progranie pegaz2003 edycja na 2008 rok, nie będzie można się starać o dofinansowanie na zaków elektrycznego wózka inwalidzkiego, jeśli tak, to w takim razie dla kogo ten cały PFRON jest przeznaczony ??
  • 0

#71 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 12:55

Czy wiadomo już coś o tych programach Pefronowskich? Jeśli ktoś wie,niech mnie doinformije :) Prosze :)
  • 0

#72 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 17:08

Nic jeszcze nie wiadomo :/ Jedyne co się dowiedziałam to to, że systematycznie trzeba odwiedzać stronę Pfronu :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#73 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 18:37

Cześć wszystkim!
Może wy mi pomożecie. Dostałam dziś pismo z PFRON dotyczące programu Pegaz 2003 w którym brałam udział w zeszłym roku. Chcą abym przedstawiła pisemne potwierdzenie
odbioru sprzętu komputerowego w terminie 14 dni od dnia wydania sprzętu przez sprzedawcę. Czyli co, to ma być potwierdzenie od sprzedawcy?,posiadam na fakturze tylko adnotację od sprzedawcy kiedy go odebrałam. Za odpowiedz z góry dziękuję.
  • 0

#74 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 18:52

Nie miałem takiego problemu, ale rzeczywiście faktura nie jest dowodem wydania sprzętu, lecz dowodem zakupu (zapłaty).
Ale skoro jest adnotacja o wydaniu sprzętu na fakturze, to wystarczy fakturę przedstawić do PFRON-u.
Ale, czy data wystawienia faktury nie jest wcześniejsza od daty podpisania umowy?
  • 0

#75 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 19:13

Malizja musisz wlasnorecznym podpisem potwierdzic w PFRONie ze sprzet zostal Ci dostarczony, mozesz tez poslac takie potwierdzenie poczta listem poleconym.Pozdrawiam
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#76 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 19:13

Umowę miałam podpisaną 22 sierpnia 2007, faktura wystawiona 10 wrzesień 2007 a sprzęt
odebrany 16. 09.2007 adnotacja z pieczątką na fakturze,czyli wszystko z procedurami. Musze jutro tam zadzwonić czego oni tak naprawdę chcą ,bo nie wygrałam nóg na loterii żeby "biegać" w tą i z powrotem...
  • 0

#77 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 19:17

Malizja napisalam Ci ze chca potwierdzenia z Twoim wlasnorecznym podpisem ze sprzet Ci dostarczono.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#78 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 19:27

Lucyna dziękuję za rozwianie moich wątpliwości, zaraz biorę się do pisania pisemka...
  • 0

#79 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 22:11

Malizja - mialam takie samo pismo - dotyczylo zkupu wozka el. wypelniasz. podpisujesz i odsylasz - tak jak pisze lucyna - pozdrawiam
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#80 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 14:53

Apropo dofinansowania z programu PEGAZ to są już ogłoszenia na Pfronowskiej stronce:

KOMUNIKAT z dnia 29 stycznia 2008 r.

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustala następujące terminy przyjmowania w 2008 roku, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003”:
1) od dnia 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się,
2) od dnia 1 lutego do dnia 14 marca 2008 roku w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej.


Rozumiem, że jeśli chce dostać dofinansowanie do komputera, to to jest moduł 1 tego programu, tak?
I mam jeszcze jedno pytanie, czy liczy się jakoś stopień niepełnosprawnosci przy rozdzielaniu tych dofinansowań? I czy są brane pod uwagę jakieś dochody?

Pozdrawiam :) i czekam na informacje :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych