Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

!!! Dojazd do pracy !!! (szczególnie wózkowicze)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 22 sierpień 2006 - 20:28

Jak dojeżdzacie do pracy, interesuja mnie osoby szczególnie na wózku nie posiadające własnego prawka :)
taksówką, autobusem, samochodem
Czy pracująca osoba ON moze skorzystac z dofinansowania lub zwrotu kosztów dojazdu???
Czy można skorzystac ze specjalnie dostosowanych samochodów/busów (PFRON?) które dowożą ON na miejsce pracy?

gdzie załatwia sie te sprawy?
gdzie mam pytac? w MOPSI-e?

bede wdzieczna za kazda odp, bo mam mętlik w głowie

pozdrawiam
  • 0

#2 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 22 sierpień 2006 - 22:18

dojazd do pracy lub szkoly odliczasz od podatku za kazdym razem jadac np taksowka muszisz brac faktury (rachunki), na paliwo jadac wlasnym samochodem tez mozesz barac fakture a na poczatku roku dolaczasz do rozliczenia jako ulga rehabilitacyjna , tyle wiem pozdrawiam
  • 0

#3 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 09:30

[quote name='LUBAWA]dojazd do pracy lub szkoly odliczasz od podatku za kazdym razem jadac np taksowka muszisz brac faktury (rachunki)' date=' na paliwo jadac wlasnym samochodem tez mozesz barac fakture a na poczatku roku dolaczasz do rozliczenia jako ulga rehabilitacyjna , tyle wiem pozdrawiam[/quote']
z tego co ja sie orientuję to ulga rehabilitacyjna dotyczy tylko dojazdów na zabiegi rehabilitacyjne i lecznicze.
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#4 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 11:46

tak, ale fakture bierzesz imienna wiec ... wiesz
  • 0

#5 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 12:56

jutro postaram sie czegos dowiedziec w MOPS, wiem ze jest taki specjalny przystosowany bus do przewozu osób niepełnosprawnych, szczególnie tych którzy mają problemy w poruszaniem sie komunikacją miejską, tylko czy bedzie mi sie ten "przywilej" należał, nie wiem?
  • 0

#6 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 13:37

U nas w Łodzi są przewozy dla osób niepełnosprawnych w "Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym" i wykupuje się specjalne abonamenty na dowóz do pracy. Ja korzystałem z tego rodzaju usługi. Panowie po mnie o 7 rano przyjeżdzali, znosili po schodach i jechalem do pracy, a pózniej zabierali mnie z pracy i z kolei dowozili do domu. Koszty były następujące: jeden kurs w obrębie Łodzi to 8 zł. Cena jak najbardziej konkurencyjna do taksówki. Podobno w Łodzi jako jedyni wnoszą i znoszą po schodach.
  • 0

#7 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 15:30

Majonez_lodz
mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie :) jutro sie postaram dowiedziec
fakt znoszenie po schodach to juz wielki bonus!!!!!!!!!!!!! :D

rozumiem ze 8 zł to do pracy i z powrotem?
  • 0

#8 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 16:46

8zł to jeden kurs! Więc jeśli dojazd i przyjazd to 16 zł. To nie jest dużo, zwykla taksa kosztuje drożej i nikt nie wnosi.
  • 0

#9 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 18:24

No to Artur, w miesiącu mamy średnio 21 dni roboczych, więc 21*16=336 zł, to nadmieniając iż zazwyczaj ON ma najniższą krajową, która wynosi na ręke ok 640zł, więc......niby tanio, ale w żaden sposób się nie opłaca
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#10 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 19:06

No wiesz Rafałek, niektórzy mają troche inaczej z rentą, poza tym inni nie chcą żyć z renty, a chcą normalnie zarabiać. Jeszcze inni mają troche wyższe kryteria zarobkowania (bo np. mają rentę rodzinną) i mogą dorobić więcej niż 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy.
  • 0

#11 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:12

no i znów niepełnosprawnosc kładzie nam kłody pod nogi, bo miesieczny, ulgowy bilecik na autobus, pewnie kosztuje ok 50 -70 zł (MPK)
w moim przypadku kwota 336 zł nie wchodzi w ogóle w grę :( bo byby to totalny bezsens, ale jak pisze Majonez_lodz zależy to od tego kto ile zarabia i jaka kwote jest w stanie przeznaczyc na dojazd!
w przypadku stażu czy 1/2 etatu sprawa nie wygląda za dobrze, bo wiemy jakie sa zarobki :(

Majonez_lodz
czy te koszty dojazdu, które ponosisz, możesz odliczyc od podatku?
a moze PFRON częściowo dofiansowuje? lub zwraca czesc kosztów?

czy poprostu płacisz ze swojej kieszeni i koniec kropka?
  • 0

#12 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:19

a czy czasem pracodawca zatrudniajacy osobe niepelnosprawna nie ma obowiazku prawnego zapewnic mu dojazd do pracy?
  • 0

#13 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:23

a czy czasem pracodawca zatrudniajacy osobe niepelnosprawna nie ma obowiazku prawnego zapewnic mu dojazd do pracy?

wiem ze w zakładach pracy chronionej tak własnie jest (?)
w UP dowiedziałam sie ze jesli pracowałabym poza "granicami" mojego miasta to tez jest zwrot kosztów.
  • 0

#14 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:31

a pracujesz w zpchr?
  • 0

#15 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:33

no własnie nie!
  • 0

#16 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:35

aha to masz twardy orzech do zgryzienia :/
  • 0

#17 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:37

bede go jutro gryzła, postaram sie o wszystkim dowiedziec, co, jak z czym i gdzie !!!
i az jestem ciekawa ile u mnie MPK bierze za taki dowóz?
  • 0

#18 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:48

nie mam zielonego pojecia :P
  • 0

#19 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:14

Koszty dojazdu do pracy sobie odlicze, natomiast o dofinansowaniu z PFRON nic nie wiem i wątpie w to.

Tak na marginesie to dajcie sobie ludzie spokój z tym słowem "obowiązek"! Pracodawca ma za zadanie płacić kase na czas a nie martwić sie o dojazd kulawego. To jest indywidualny obowiązek każdego z nas jak dojechać, w końcu tym sie rózni "aktywność" od "bierności".
Z moich obserwacji wynika iż gro pracodawców zaczyna się bać zatrudniając kulawych,ponieważ jest dużo obostrzeń związaych z przystosowaniem stanowiska. W ogóle mnie zaczyna przerażać co się wyprawia, z jednej strony kampanie na temat aktywizacji naszej, a z drugiej długa lista obowiązków (począwszy od łózka przy biurku-bo niepelnosprawny też chce poleżeć), a kto za to wszystko będzie płacić? Może kulawy pfron ,czy UE?
  • 0

#20 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:28

przy zatrudnieniu ON pracodawca dostaje na dost stanowiska pracy chyba ok 2000 zl rocznie plus dof do wynagrodzen (130% (poprawka)dla osob ze znaczym stopniem) , wiec stac ich stac, poczytaj http://www.pelnospra...ex2.php?tree=19
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych