Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Chciałabym wiedzieć kto mieszka na wsi a kto w mieście?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2011 - 12:26

Miałem w swoim życiu kilka przeprowadzek,jednak na wsi czuję się najlepiej.Mieszkałem w mieście,niedużym ponad 20 tysięcy,chociaż to było dawno,czasy przedszkola to jednak pamiętam jak tęskniłem za wakacjami na wsi. Teraz do najbliższego miasta mam 30km,to jest powiatowe więc też załatwiam różne rzeczy,kupuję,znam parę osób to jednak nie chciał bym tam mieszkać.Chociaż ma dobrą opinię w rankingach bezpieczeństwa,nie miałem nieprzyjemnych sytuacji,ludzie są ok to jednak wolę wieś,chociaż lubię to miasto.Chociaż mam wszędzie daleko to nie mam problemu z zakupami,codziennie podjeżdża do mnie na podwórko sklep na kółkach,ma jedzenie,piwo,papier toaletowy,czyli praktycznie można przeżyć bez wychodzenia z domu:) Minusem jest to że nic się nie dzieje,miejscem spotkań jest sklep lub knajpa.Raz w roku jest festyn gdzie wójt wychodzi do mas i pije piwko i je kiełbaski z elektoratem.Zespoły na festynie są nijakie,kiedyś Akcent,ostatnio Wanda i Banda a teraz podobno Golców zamówili.Teraz chodzę sobie w truskawki,potem będą maliny a wieczorem siedzę koło domu i słucham żab:) lub siedzę przed monitorem.Ale mimo wszystko tutaj czuję się najlepiej.Teraz szukam kursu robienia rzeczy z wikliny,może potem pracę znajdę i chyba tutaj zostanę chyba że zdrowie mi się pogorszy to wtedy pewnie będę szukał ośrodka gdzie pracują i mieszkają tacy jak ja,bo podobno jest takie miejsce.Jednak chcę mieszkać na wsi i tutaj się zestarzeć
  • 0

#22 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2011 - 18:57

Mieszkam w mieście..ale tęsknie za zyciem na wsi, i marze aby kiedys jak juz bede na emeryturze, zamieszkac z dala od zgiełku, szumu aut, gdzies gleboko w gluszy ;) a do tego czasu moge sobie tylko podspiewywac ;)
"chce wyjechac na wies, dojrzale wisnie z drzewa rwac w glinianym piecu upiec chleb."
Chociaz mam taka namiastke wsi w miescie, moje mieszkanko urzadziłam własnie na styl wiejski :)
..no to zakoncze refleksyjnym tonem ;) "czy jest jeszcze gdzies prawdziwa ta wies, zielona pachnaca lnem, z ulami wsrod łak, z garnkami co schna na plocie do gory dnem.."
  • 0

#23 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2011 - 20:20

..no to zakończę refleksyjnym tonem ;) "czy jest jeszcze gdzieś prawdziwa ta wieś, zielona pachnąca lnem, z ulami wśród łąk, z garnkami co schną na płocie do góry dnem.."


Niestety, takich wsi jest coraz mniej... :(
ps. też mieszkam na odludziu;)
  • 0

#24 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:41

Ja mieszkam w malym miescie ale we wrzeniu przeprowadam sie na wies bede mieszkala pod lasem cisza spokoj mieszkam obecnie w bloku i juz mnie to denerwuje nie ucze sie nie pracuje zajmuje sie domem czasem jade pochodzic po sklepach ale to do wiekszego miasta :)
  • 0
nasza miłość trwa

#25 slonecznik

slonecznik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 13:09

Mieszkam od urodzenia w Jeleniej Górze.Piekne miasto,a jeszcze piekniejsze okolice.Dookoła góry. Z balkonu mam widok na Śnieżkę,ale żeby ją oglądać muszę używać lornetki.Nie lubię dużych zatloczonych miast.Gdybym miala wybór, wybralabym domek pod miastem z ogródkiem i całym dobrodziejstwem przyrody.Sierpniowe niebo nocą i świerszcze...Na betonowej pustyni tego nie widać, nie slychać.Jestem na rencie i obecnie nie pracuję,chociaż pracowałam przez większość swojego życia.Teraz..mam zdiagnozowany nowotwór w trakcie obserwacji i spore ograniczenia w związku z tym.Ale uśmiechem witam każdy nowy dzień, bo jak mawia klasyk "oswoić demona, znaczy - zniszczyć go ".Czego i Tobie i Wam wszystkim życzę :)
  • 0
Prawdę o sobie ujrzysz tylko w oczach innych...

#26 iwona1980

iwona1980

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 17 październik 2011 - 12:54

mieszkam w mieście lublin prawa miejskie od 1253 r. :))
  • 0
"Kiedyś myślałam, że cokolwiek jest lepsze niż nic, dziś wiem, że nic jest lepsze niż cokolwiek."

#27 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 18 październik 2011 - 12:46

Mieszkam w mieście we wsi Wola .;)
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#28 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 15:09

Mieszkam w mieście na sląsku opolskim,jestem na rencie nie pracuję jestem osobą niepełnosprawną st.znaczny 05R .
  • 0

#29 Sylw

Sylw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 18 październik 2011 - 15:26

Miasto Zgierz - rzut kamieniem od Łodzi, nie pracuje - renta socjalna, uczę się
  • 0
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

#30 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 18 październik 2011 - 17:17

Mieszkam na wsi, ale w bloku ze schodami, w województwie lubelskim. Poruszam się o kulach( od trzech lat, a wcześniej wózek). Mam tu sklepy spożywcze, kościół, ośrodek zdrowia, aptekę, placówkę banku i bibliotekę (nieprzystosowaną ale zawsze po trzech schodkach weszłam) Nigdy nie spacerowałam z rodzicami zawsze robiłam wszystko żeby samej wyjść z domu albo ze znajomymi. Nieprzystosowanym autobusem też jeżdżę, najbardziej lubię wypady do Lublina i daję radę. W mieście mam przyjaciół ale dojechać muszę sama. Teraz o kulach łatwiej ale wózkiem też jeździłam. U mnie nie ma sklepu z ubraniami, restauracji czy kina. Trzeba się trochę pomęczyć ale naprawdę się da. A satysfakcja bezcenna. Rodzice nie mają samochodu, więc nie ruszyłabym się nigdzie dla przyjemności. Do lekarza dobry sąsiad autem podrzuci. Pracuję od dwóch lat, w osławionej tu firmie na M. ( telepraca) 
Iwona1980, zazdroszczę mieszkania w Lublinie. Korzystaj jak możesz, wcale nie trzeba mieć dużo kasy. Uwielbiam to miasto, mogę tam po prostu godzinami spacerować
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#31 lukas87

lukas87

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 październik 2011 - 20:58

Ja mieszkam w małej wsi, która ulokowana jest między dwoma małymi miasteczkami. Mam tu szkołę, kościół, bibliotekę, ośrodek zdrowia, punkt apteczny, 2 salony fryzjerskie, ok. 8 sklepów - zwłaszcza spożywczych. Wieś liczy niespełna 3 tys. mieszkańców. Od dużego miasta dzieli mnie 45 km. Mam z nim bardzo dobre połączenie autobusowe. Jest mi tu dobrze i w najbliższych latach nie przewiduję zmiany miejsca zamieszkania.
  • 0
Spotkać ludzi, którzy czują to samo co my
i tak samo odbierają świat -
to największe szczęście na Ziemi
Jan Nepomucen Kamiński

#32 Dawidk1

Dawidk1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 19 październik 2011 - 21:21

Ja mieszkam na wsi 15km. od Oświęcimia i u nasz tez są ładne okolice, a jestem na recie i uczęszczam na warsztaty terapii zajęciowej.
  • 0

#33 1967d

1967d

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 17:12

witam was Ja mieszkam w Szczecinie tu też się urodziłem,tu mieszkam i pracuję :)
Kocham to miasto jak p...,a smutne
mordy paskudne,ulice brudne
szczecińskich dilerów dających ulgę
szczeciński monopol lejący wódkę


sobota rządzi na mieście
  • 0

#34 1967d

1967d

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 17:13

witam was Ja mieszkam w Szczecinie tu też się urodziłem,tu mieszkam i pracuję :)
Kocham to miasto jak p...,a smutne
mordy paskudne,ulice brudne
szczecińskich dilerów dających ulgę
szczeciński monopol lejący wódkę


sobota rządzi na mieście
  • 0

#35 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2011 - 17:25

Od urodzenia mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie życia w mieście ( chociaż brakuje mi czasem kina teatru opery które lubię )Mieszkam w Stobrawskim Parku Krajobrazowym czyli sama natura . Lasy śpiew ptaków cisza . Każdy się zna i jeden na drugiego może liczyć. Pracuję udzielam się społecznie jestem liderem odnowy wsi i prezesem Stowarzyszenia Twórczych Kobiet
  • 0

#36 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 26 listopad 2011 - 22:52

Witam a my tzn ja i mój mąż Piotrek mieszkamy ehh w Polsce :) no dobrze raz mieszkamy na wsi a raz w mieście na wsi mieszkamy w woj kuj-pom oddalonego od Torunia 50km od Grudziądza 30km Golub Dobrzyń 30km Brodnica 30km Kowalewo Pomorskie 20km Wąbrzeźno 10km Jabłonowo Pomorskie 15km Bydgoszcz 100km więc w sumie mieszkamy w samym sercu :) Oraz w mieście w Warszawie ponadto uwielbiamy podróżować więc nam to pasuje pomimo naszej niepełnosprawności podróżujemy większości pociągami.

Co robimy ehh dużo by tu pisać bo na wsi to pielęgnacja ogrodu i warzyw a w mieście pomoc innym oraz praca no i nie zapominajmy o przyjemnościach więc kino teatr filharmonia :)

A co nam dolega więc tak ja dziecięce porażenie mózgowe a mąż skolioza (rozszczep podniebienia) i niedosłuch .

Pozdrawiamy serdecznie
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#37 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 26 listopad 2011 - 23:55

Ja mieszkam w Katowicach i nie narzekam choc ostatnio powietrze coraz gorsze
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych