Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Przyjaźń.... czy w ogóle istnieje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#81 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 14:54

Przeczytałam wszystko co tu napisaliście:)) a teraz moje trzy grosze.Zanim zachorowałam miałam duzo"przyjaciół" a z nimi kawki,ploteczki...sami wiecie,w trakcie leczenia przyjezdzali,telefonowali ale jakby rzadziej,sporadyczniej i na krótko.Dzisiaj gdy jestemON i nic tego ie zmieni-wysyłaja smsy z okazji świąt-czy to była orzyjazn-chyba nie,ale gdybym bardziej pielegnowała ja w sobie względem nich,może by nie odeszli.Teraz mam jadna psiapsiółke:))ale oddana i szukam nowych przyjaciół juz nie w cudzysłowiu,może tu.???

prawdziwym przyjacielem jest ten kto wie o tobie wszystko i nie przestaje cie kochać.
  • 0

#82 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 19:41

Jutrzenka moje losy są podobne. Przed wypadkiem otaczało mnie dość dużo osób, jednak z upływem czasu się wykruszali...... Czas upływał i nauczyłem się z tym żyć, nigdy nie szukałem przyjaciół, czy nawet znajomych. Po prostu pojawiali się lub znikali. Nie zgodzę się jednak z:

...ale gdybym bardziej pielegnowała ja w sobie względem nich,może by nie odeszli

Ponoć prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i to się chyba zgadza. Tylko jak jedna osoba jest chora przyjaciel lub nawet znajomy powinien sam próbować utrzymać kontakt
  • 0
Bartosz

#83 interpio

interpio

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 19:55

Przyjaźń istnieje a najpiękniejsza jest ta głęboka pomiędzy mężczyzną a kobietą ;)
  • 0
London is wonderful place to be :)

Kocham swojego Burmistrza... Borisa Johnsona :D

#84 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 07 listopad 2008 - 15:28

Interio a myślisz ze jest możliwa przyjazn miedzy kobieta a mężczyzna,czy to aby nie miłość? I czy możliwa jest przyjazń takt internetowa?
  • 0

#85 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 07 listopad 2008 - 16:37

Moim zdaniem jest przyjaźń miedzy kobietą a meżczyzną,są one fajne,ale wezmy pod uwage to,ze jak meżczyzna znajdzie drugą połówke jabłka,ta może być zazdrosna....

pozdrawiam
serdusio28
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#86 parzysto-kopytna

parzysto-kopytna

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 23:02

hmm ktos bardzo mądry powiedzial mi, że wierzy w przyjaźń damsko męską ale tylko wtedy jest ona możliwa jeżeli ktoreś wcześniej dal kosza drugiemu :) :)
moze cos w tym jest....
  • 0

#87 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 listopad 2008 - 13:50

możę:)
  • 0

#88 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 15 listopad 2008 - 15:40

....eee nie sadze,jezeli chemi brak,zostaje przyjazn....
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#89 Gość_kenegro_*

Gość_kenegro_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2009 - 12:41

Podobnie jak wy wierzę w Przyjaźń i Miłość. Kiedy chodziłam do szkoły a miałam indywidualne nauczanie. Moje nauczycielki niejednokrotnie przyprowadzały z sobą swoich uczniów żebym miała z kim pogadać. Jednak te znajomości nie trwały zbyt długo i wkrótce się kończyły. Pewnie siedzenie z kimś kto nie może samodzielnie chodzić nie było fajną rzeczą kiedy można spotkać się z Przyjaciółmi i gdzieś iść prawda ? Sądzę że nawet pogodziłam się z tym stanem rzeczy. Dzisiaj tak naprawdę mam jednego Przyjaciela, który jeśli tylko czas mu na to pozwala to przychodzi do mnie. Twierdzi że dla niego jestem normalną osobą. Zadaje sobie jednak pytanie czemu zawsze spotykamy się w domu. Nigdy nie zaproponował mi np. wypadu na pizzę a przecież mógłby prawda ? Wiem że powinnam może go o to spytać ale trochę się boję prawdy. :(
  • 0

#90 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 26 marzec 2009 - 13:04

Witam wszystkich.
Szukam dzioewczyny na dobre i złe z województwa zachodniopomorskiego.
Cel Przyjaźń, miłość i.t.p
  • 0

#91 olimpia

olimpia

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 13:52

Witam wszystkich.
Szukam dzioewczyny na dobre i złe z województwa zachodniopomorskiego.
Cel Przyjaźń, miłość i.t.p

Napisz może w dziale Randki, tam z pewnością dużo więcej szukających zagląda.
  • 0
"Pamiętaj, szczęście nie zależy od tego, kim jesteś i co wiesz. Zależy wyłącznie od tego co myślisz" (Dale Carnegie)

#92 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 17:32

Przyjaźń jak najbardziej jest możliwa
  • 0

#93 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 26 marzec 2009 - 20:57

Witam wszystkich.
Szukam dzioewczyny na dobre i złe z województwa zachodniopomorskiego.
Cel Przyjaźń, miłość i.t.p

Napisz może w dziale Randki, tam z pewnością dużo więcej szukających zagląda.

Jestem od dłuższego czasu w dziale randkowym.
Narazie bez skutku.

  • 0

#94 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 23:36

Kanegro,to nic złego,jeśli to Ty zaproponujesz wspólne wyjscie do kina czy knajpki.Skoro to przyjaciel,napewno zrozumie,że chcesz być "wśród ludzi",moze myśli,ze dla Ciebie tak jest wygodniej,lepiej.Porozmawiajcie,na ten temat też.
  • 0

#95 Gość_kenegro_*

Gość_kenegro_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2009 - 13:09

Jutrzenko wiesz nieraz wspominałam w naszej rozmowie że chętnie bym gdzieś wyszła. Jednak z jego strony nie padła żadna konkretna propozycja. Podejrzewam że może po prostu boi się ze mną gdzieś pokazać i się mnie wstydzi. Przyznam że sama ta myśl że tak właśnie jest bardzo mnie boli. Dlatego boję się poruszać nawet tego tematu. :(
Dzisiaj już wiem że przyjaźń nie przetrwa jeśli dwojgu ludziom nie zależy na pielęgnowaniu jej.
Poza tym jeśli komuś zaczyna zależeć bardziej na tym co masz a nie na twojej osobie to czas powiedzieć nie nawet jeśli to oznacza zostanie znowu samej.:rolleyes:
Mam jeszcze radę dla Michała zamiast czekać aż jakaś dziewczyna się do Ciebie odezwie. Wykaż sam incjatywe i odezwij się do którejś z dziewczyn. Gdybym ja tylko czekała że ktoś się pierwszy do mnie odezwie to mogła bym czekać sobie w nieskończoność. Musisz uwierzyć bardziej w siebie i przejść z oczekiwania do zdecydowanego działania. Powodzenia :)
  • 0

#96 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 08 maj 2009 - 15:06

Przyjaźń,czy istnieje?
Tak,bez wątpienia,tak.Mój Przyjaciel-znowu gdzieś Go gna-jest bezinteresowny,mobilizuje mnie do walki,poklepie po ramieniu gdy trzeba,walnie obuchem,gdy za bardzo skamle,nie oczekuje niemożliwego,nie oczekuje wdzięczności.To doskonały dyplomata-znajduje sie tam,gdzie powinien być,usuwa sie po angielsku,gdy jest zbyteczny.Jest dobry,opiekuńczy,radosny,jest Człowiekiem.Dobrze,ze Jesteś,Przyjacielu.
  • 0

#97 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 08 maj 2009 - 15:36

I temat jak dla mnie. Ostatnio coraz bardziej odczuwam brak znajomych, przyjaciół. Tak jak w wiekszosci przypadków kiedy zachorowałam powykruszało sie towarzystwo. Teraz owszem spotykam sie ale każdy ma swoje rodziny, swoje sprawy. Mam co prawda jednego prawdziwego przyjaciela ale jest daleko. Wiec postanowilam sie zapisac na portal tu randkowy i poczukac nowych znajomosci. Milosc kiedys przyjdzie sama, ale potrzeba tez miec kogos z kim mozna gdzies wyjsc na piwko, do kina , na zakupy, nawet pojechac na wakacje. I tego powoli odczuwma brak. Wszedzie portale na randki, milosci a ja wrecz przeciwnie szukam nowych znajomosci. Przyjazn na pewno jest, ale najczesciej znajdujemy ja po przezyciach. Wtedy widzimy kto ile jest wart.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#98 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 08 maj 2009 - 19:38

Ludzie! to, jak czytam, co tu piszecie, to zbiera mi sie na lzy!!!... przyjazn, to zjawisko jak najbarziej realne i bezinteresowne. od ponad 6 lat przyjaznie sie z pewnym gosciem, (i wcale nie jestem ...). on zrobi dla mnie wszystko i odwrotnie. ja jestem on, on jest calkiem sprawny. dzieki niemu zapoznalem wiele osob, z ktorymi utrzymuje staly kontakt. tworzenie portali, typowo dla osob niepelnosprawnych, to zamykanie ich w scislym kregu, co im szkodzi. Ludzie! nie uzalajcie sie nad soba! wyjdzcie do ludzi! umiejcie przyjmowac porazki towarzyskie z honorem, a wyjdzie to Wam na dobre. chcecie pogadac na ten temat wiecej, z doswiadczonym mistrzem rozgrywek towarzyskich, i nie bojacym sie nowych wyzwan: piszcie na priva. Pozdrawiam! odwagi!
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#99 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 09 maj 2009 - 20:16

alcest2008 akurat masz pozytywne doświadczenia z przyjaźnią, ale zauważ , że większość nie ma. Myśle, że nikt tu się nie chce użalać nad sobą, ale czasami trudno jest wyjsc i przezwyciężyc to. Poza tym w większych miastach więcej się dzieje, gdzie ON mają możliwośc spotykania się, spedzenia ze sobą czasu. Sama jak zachorowałam nagle skończyła się przyjaźń. Oczywiście nie mogę powiedzień bo na dzien dzisiejszy mam super przyjaźń. Jednak i tak brakuje mi towarzystwa z którym mogłabym wyjsc, gdzieś sie pobawić, pogadać. Sam piszesz , że dzięki swojemu sprawnemu przyjacielowi poznałeś wiele osób. A no właśnie masz taką osobę która Ci motywuje. Masz jednak racje, że większośc skupia sie własnie tu w gronie tylko ON bo boi się wyjsc na zewnątrz. Tu ma swoje oparcie. Jednak trzeba próbować i poza się wychylic :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#100 rogal160

rogal160

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 28 maj 2009 - 12:25

Przyjaźń:
-damsko - męska nie istnieje- zawsze kończy się w łóżku (sprawdzone:)) lub jedna ze stron chce żeby taki był finał, a wtedy to już nie przyjaźń.
-damsko - damska nie istnieje - kobiety są istotami zbyt nastawione na rywalizację oraz za mocno nacechowane zazdrością i zawiścią
-męsko - nęska istnieje - sprawdzone na własnym przykładzie, a raczej na kilku
Niepełnosprawny jestem od 6ego roku życia, a nigdy z zawieraniem i kontynuowaniem przyjaźni problemów nie mialem, choć nie ma co ukrywać, choroba to nie magnes na ludzi.
  • 0
"Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych