Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Podkurcz dużego palca u nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 maj 2006 - 18:49

nom ja tez nie mogę zgiac przez niego... itak mysle czy to mozna naprawic
  • 0

#22 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 maj 2006 - 11:29

http://media.wp.pl/k...ml?ticaid=119d4

Znalazlam ten artykuł dzis... Dziwne jest dla mnie to, ze niektórzy sie o nim źlee wypowiadaja, a tak naprawde prawie cala Polska do niego jeździ...

Mnie tez dzis tata zapisuje... Hrh nie widzialam doc. Marka przez 10 lat, ciekawe co powie...
  • 0

#23 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 16 maj 2006 - 11:35

jóźwiak jest dobrym specjalistą (!)
w takiej sytuacji jak np twoja jest wybór : albo zgięcie i brak wyprostu albo wyprost i prawdopodobieństwo ograniczonego zgięcia ...
czy to nie jest tak że apetyt rośnie w miare jedzenia? i obojętnie ile bedziemy miec to i tak nie bedziemy zadowoleni? ;)

mi doc jóźwiak bardzo pomógł i pomaga nadal
polecam tego lekarza każdemu z problemem spastyczności
najlepszy neuroortopeda jakiego można sobie wyobrazić

a to moja walka o botox na kase ;) doc jóźwiak próbował pomóc - możesz zobaczyc jak teraz wygląda ... sprzed 2lat nagranie ale sie nie zmienił wiec miarodajne
http://ww2.tvp.pl/tv...21103518.strona
  • 0

#24 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 maj 2006 - 12:44

jóźwiak jest dobrym specjalistą (!)
w takiej sytuacji jak np twoja jest wybór : albo zgięcie i brak wyprostu albo wyprost i prawdopodobieństwo ograniczonego zgięcia ...
czy to nie jest tak że apetyt rośnie w miare jedzenia? i obojętnie ile bedziemy miec to i tak nie bedziemy zadowoleni? ;)

mi doc jóźwiak bardzo pomógł i pomaga nadal
polecam tego lekarza każdemu z problemem spastyczności
najlepszy neuroortopeda jakiego można sobie wyobrazić

a to moja walka o botox na kase ;) doc jóźwiak próbował pomóc - możesz zobaczyc jak teraz wygląda ... sprzed 2lat nagranie ale sie nie zmienił wiec miarodajne
http://ww2.tvp.pl/tv...21103518.strona


Heh... Ja gopamiętam w okularach... I na tym nagraniu w ogole nie jest podobny :)
  • 0

#25 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2006 - 01:17

Ale jak ruszyłam to bolało jak h.....ra.
To tyle o stopach i paluchach :D


Tia znam ten bół :). Kiedyś odstawiłem rehabilitacje i ot zabawy z paluchami sie zaczely. A po paru godzinach to już jazda bez trzymanki, ale jak widac każdy ma swoje codzienne sporty eXtremalne.

załózmmy klub podwiniętego palca....


:lol: do takiego klubu i ja moge iść :shock: 8) :lol:

Swoją drogą chciałbym się z wami podzielić jakąś ultra metodą na "dużego palucha", ale przez pare lat nic nie wymyślilem a słowo kombinowalem aż trzeszczało ;). Jeno co można powiedzieć na ten temat to "technika" wkładania stopy do butów, jeśli pchamy do przodu to szybciej sie paluch zagnie a jak z boku po zewn. ściance to czasami ustawi sie jak trzeba, ale to eXperci "paluchowcy" wiedzą ;).

Co do wyjscia operacyjnego to odpada bo znając życie to tego palucha już nie będzie po operacji :lol: ;)
  • 0

#26 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 20 maj 2006 - 10:06

Co do wyjscia operacyjnego to odpada bo znając życie to tego palucha już nie będzie po operacji


Wiesz co.... nie denerwuj mnie Pytałam specjalnie szkolnej rehablilitantki co z operacja... Mowila ze miala podobny problem tzn tezz jej sie zawijal troche i jej wsadzili drut na pare tygodni... No ale jak tu juz ktos powiedzial, za to sa odpowiedzialne sciegna, trzeba je podciac, i ja sie z tym zgadzam... jeszcze do tego botoxik i sprawa zalatwiona, lol:D

Heh mam jedynie nadzieje, ze jak juz dojdzie do tejj operacji to mi zagippsuja do kkolana, a nie po tyllek
  • 0

#27 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 20 maj 2006 - 12:44

Jak w tym palcu podetną ścięgna to palec zrobi się bezwladny,straci się na dnim kontrolę.Ja nad moim lewym nie mam kontroli.Wygina się kiedy chce i jak chce. :D Nie mam w nim siły tak jak w prawym.
  • 0

#28 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 20 maj 2006 - 21:14

ale skoro jest bezwladny to sie chyba nic nie czuje, czy cos zle kojarze?

Anka mówila o jakiejs torebce stawowej , mieesniach ii sciegnach...
  • 0

#29 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 20 maj 2006 - 21:22

Chodzi mi o to,że jak będzie bezwładny po operacji taki paluch,to czy bedzie łatwo wchodził do buta :?: A może palec po takiej operacji jest sztywny :?:
Bezwładny w sęsie,że nie masz nad nim władzy,nie możesz go wyprostować itp. :D
Napewno wkłada się do palucha druta :?: Na stałe :?:
  • 0

#30 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 maj 2006 - 11:54

Chodzi mi o to,że jak będzie bezwładny po operacji taki paluch,to czy bedzie łatwo wchodził do buta :?: A może palec po takiej operacji jest sztywny :?:
Bezwładny w sęsie,że nie masz nad nim władzy,nie możesz go wyprostować itp. :D
Napewno wkłada się do palucha druta :?: Na stałe :?:


Heh ja nie wiem czy ta rehablilitantkka miala akurat identyczny problem, ale nosila ten drut przez kilka tygodni... pozniej jej wyjeli.

Watpie zeby to nam pomoglo bo sadze ze ona miala coss w rodzaju haluksa, a nam sie podwijja ... Nie mam pojęcia, mysle ze ściegna tu graja piierwsza role... WE wtorek ide do szpitala, zobacze co powie ortopeda.
  • 0

#31 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 21 maj 2006 - 12:49

Życzę powodzenia i owocnej konsultacji z ortopedą :D
  • 0

#32 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 16 lipiec 2006 - 11:20

Mi też sie palec podwija do spodu,denerwująca sprawa. Ja nosze buty ortopedyczne,innych niestety nie mogę,wiec nie mam mozliwości kupić sobie wygodnego obuwia.Palec trzeba po prostu ćwiczyć i ciagle konsultowac sie z lekarzem. Jak byłam małym dzieckiem to podwijał mi się palec u lewej nogi,a teraz jest odwrotnie-u prawej ,zaś u lewej jest juz normalny. Widocznie palce u nas są indywidualnościami;)Mi to nie przeszkadza tak bardzo,bo mam słabe czucie w nogach i są one neurogenne. Mam nadzieje,ze jakoś sobie poradzisz,powodzenia:)
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#33 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 13:41

czytam o twoim problemie, podwijanie się dużego jest spowodowane spastyką - spastyka jak wiadomo jest trudnym tematem.
Dla osób, które mają problem z tzw. palcami młoteczkowatym robi się specjalną wkładkę, która zapobie podwijaniu się ich. Nie wiem jak to by się sprawdziło w twoim przypadku. Spróbój pod duży zawijający się pod spód palec coś podłożyć by wymusić jego położenie wyżej. Np. użyj do tego odpowiednio docinając podpiętka korkowego dostępnego w większości sklepów z obuwiem.
Czytałem że używasz "marcina" ale on nie powinien na wiele ci się zdać bo to ma deko inne zastosowanie.
Z bardziej eleganckimi butami faktycznie może być problem.

Pozdrawiam

uzzywalam kiedys tej wkladki...jednak na nic to sie nie zdalo bo górna zcęść stopy czesto siee rusza i po prostu wkladka pod palcem wypada :(
  • 0

#34 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 15:18

Jak juz mówiłam z operacji nici... Osobisciie sądzę, ze to jest Jóźwiakowski chwyt naukowy - wepchnięcie pompy baklofenowej przed korekcją stopy. Miałam ochotę mu cos powiedzieć, tym bardziej, że kilku z was pisalo, ze wystarczy podciąć ścięgna itp, itd... Zreszta bylam na konsultacji ponad pol roku temu, i wtedy jakos nie bylo problemów z operacja. Zreszta większość mysli ,ze lekarze z owego szpitala nastawiaja się tylko na doswiadczenia naukowe.
Jestem zapisana na 23 na konsultacje z innym specjaalista, mam nadzieje, ze nie mysli o ludziach jak o królikach doswiadczalnych.

A was proszę byscie w tym czasie pisali czy juz znacie jakis posób na podkurcz palców i części stopy spastycznej:)
  • 0

#35 Wojtek_K

Wojtek_K

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 19:16

czytam o twoim problemie, podwijanie się dużego jest spowodowane spastyką - spastyka jak wiadomo jest trudnym tematem.
Dla osób, które mają problem z tzw. palcami młoteczkowatym robi się specjalną wkładkę, która zapobie podwijaniu się ich. Nie wiem jak to by się sprawdziło w twoim przypadku. Spróbój pod duży zawijający się pod spód palec coś podłożyć by wymusić jego położenie wyżej. Np. użyj do tego odpowiednio docinając podpiętka korkowego dostępnego w większości sklepów z obuwiem.
Czytałem że używasz "marcina" ale on nie powinien na wiele ci się zdać bo to ma deko inne zastosowanie.
Z bardziej eleganckimi butami faktycznie może być problem.

Pozdrawiam
  • 0

#36 Wojtek_K

Wojtek_K

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 06:56

to powinna być cała wkładka tyle że pod palcami zakończona tak jakby odwrócić podpiętek, wtedy nie będzie się ruszać
  • 0

#37 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2007 - 07:41

Hmm Wy macie "jaja" z dużym paluchem , a ja z "małym" u prawej (chorej nogi).. jaki to zbieg okoliczności .. otóż najmniejszy paluch tzw. V nachodzi na paluszek nr IV.. wiem co to problem z butami -tylko sportowe i bez obcasa.. a jak kupilam sobie piękne czóleka na wesele to hmm cale weselicho przesiedziałam bo z bolu nie mogłam wstac i ... poszłam do ortopedy.. ehh i tak jak Wy najpierw widmo utraty palca , ale gdy się oswoiłam ,że bedę bez palca .. pojawiła się iskierka nadziei.. okazało się bowiem ,że jest to wada wrodzona i można to zooperować.. IDĘ NA OPERACJĘ!!trzymajcie Kciuki.. pozdrawiam "paluchowców"
  • 0

#38 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 12:39

Aaaaaa to już wiem na jaką operację się wybierasz Diabliczko ;-)... Trzymam kciuki z całych sił i... teraz życzę, byś na weselisku, które przed Tobą wyszalała się za wszystkie czasy...
  • 0

#39 monika20

monika20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 23 marzec 2007 - 15:21

Dlaczego materiał wideo z tej strony nie jest dostępny?: http://ww2.tvp.pl/tv...21103518.strona
  • 0

#40 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 24 marzec 2007 - 16:18

Witajcie
Mam Mpd czterokonczynowe od jakiegoś czasu nie moge za bardzo chodzić czuje sie jak bym miał kamienie u nóg związane biore beklofen ale jakos za bardzo on mi nie pomaga nie wiem za bardzo co mam robic być może to kwestia że mam za mało ruchu bo mam prace siedzącą ale nigdy wczesniej tak żle jak teraz sie nie czułem
Pozdrawiam
  • 0
karol


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych