Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Podkurcz dużego palca u nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 12 maj 2006 - 16:03

Witam po dluzszej przerwie:)...
Mam dość powazny dla mniie problem i licze na wasza pomoc. Im jestem starsza tym bardziej mi to przezskadza:/ Ma ktos z was problem z duzym paluchem u nogi? Nie chodzi mi o haluksa, tylko o podwijanie palca do dołu. Okropnie mnie to boli w butach, nawet ciasnych, dlatego nosze adidaso-trampki, ale przeciez nie bede w nich chodzila cale zycie. Tym bardziej ze bedzie coraz wiecej sytuuacji w ktorych wypada miec buty eleganckie. Kupilam sobie niedawno ładne mokasynki na zblizajacy sie bal, zakończenie i rozpoczecie roku no i nnarazie leza w kacie. Macie na takie skurcze jakas rade? Moze zabieg? Mam aparat korekcyjny "marcin" ale on do butów sie nie miiesci:P Zreszta watpie by pomogl po dluzszej kuracji bo to skurcze miesni, nie ciagłe...

Czekam na sugestie;)
  • 0

#2 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 17:29

mam cos takiego
mam jedną nogę spastyczną a druga wiotką - obie porażine całkowicie bez rchów czynnych
o dziwo paluch mam podkurczony w nodze wiotkiej :shock:
to wygląda tak jakby ten staw w palcu zastygł w ustawieniu w zgięciu palucha ...
nie chodzę więc jest to "jedynie" problem kiedy wsadzam but (palec się podwija i nie mogę go właściwie ułożyć)

u mnie pojawiło się to operacji stopy (rekonstrukcja po poparzeniu) kiedy pobrano mi większą część śródstopia razem z tętnicą - przykurczyło mi się wówczas ścięgno pod stopą i pociągnęło za sobą palucha ...

lekarz któy zajmuje się moją spastycznością (doc jóźwiak z poznania) mówił że jedyna metoda na palucha to operacja
nie zdecyduję się na nią - chyba że (odpukać) nasili się to ...
  • 0

#3 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:15

Znam Jóźwiaka, robił mi operacje nóg... nie mam o nim najlepsszego zdania bo spieprzyl spraawe lekko... ale na ten palec to sie zdeccyduje, jest ryzyko ale tez moge sie uwolni od tego bólu... Mówil dokladniie na czym ta operacja polega?
  • 0

#4 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:32

klasycznie: cięcie mięśni i ścięgien, możliwe że też torebki stawowej

co ci spartolił jóźwiak? achilesy ci ciął? czy coś innego ...?
ja do niego na botox jezdze
  • 0

#5 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:39

nie wiem co to za cięcie... w pachwinach, pod kolanami, u dolu lydki i kosstki. Heh zrobil mi to tak, ze nie moge teraz do konca zgiac nóg bo boli, przed moglam bez klolpotu:/
  • 0

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:44

ie wiem co to za cięcie... w pachwinach, pod kolanami, u dolu lydki i kosstki. Heh zrobil mi to tak, ze nie moge teraz do konca zgiac nóg bo boli, przed moglam bez klolpotu:/



Całkowicie zrozumiałe że Cię boli. Ja jestem prawie 20 lat po operacji i również nie zegnę nogi w kolanach do końca, a o siadzia, by pupa była na stopach mogę jedynie pomarzyć; tzn usiądę, ale sadystą nie jestem :-P
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:45

a w jakim celu cie ciął? jaki miał być efekt?
  • 0

#8 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 12 maj 2006 - 18:59

ie wiem co to za cięcie... w pachwinach, pod kolanami, u dolu lydki i kosstki. Heh zrobil mi to tak, ze nie moge teraz do konca zgiac nóg bo boli, przed moglam bez klolpotu:/



Całkowicie zrozumiałe że Cię boli. Ja jestem prawie 20 lat po operacji i również nie zegnę nogi w kolanach do końca, a o siadzia, by pupa była na stopach mogę jedynie pomarzyć; tzn usiądę, ale sadystą nie jestem :-P


to normalne? heh ja cierpie z tego powodu, to mi wadzi w wielu sprawach:/ poza tym jeestem jestem barrdzo oslabiona... kiedys mokglam czworakowac teraz nie bo nie moge sie na rekach utrzymac :( ale to to juz z mojej winy chyba... najbardziej te nogi mi dokuczaja
  • 0

#9 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 12 maj 2006 - 21:08

mi się podwija wszystkie 5 palców w prawej spatycznej stopie :D normalnie super :?
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#10 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 12 maj 2006 - 21:18

serio? :D heh boli cie czy jakos sobie z tym radzisz?
  • 0

#11 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 13 maj 2006 - 09:59

Samo to nie boli ,chociaż czasem jak źle nadepne ...
Nauczyłam się wkładać między palce u nóg , palce u rąk .
Tak je splatam i doginam w strone stopy, rozciąga spastykę.
To boli ,że można się &*(%^ ,ale coż jak chodzić jakoś trzeba.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#12 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 13 maj 2006 - 17:27

hmmm... radzisz sobie jakos widze... no ja niestety nie moge sie z tym pogodzić, pisalam juz ze z przycczyn takich ze wiaz musze nosic bardzo luzne buty zeby nie bolalo... juz powaznie mysle o ooperacji ale boje sie... echh
  • 0

#13 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 13 maj 2006 - 20:36

To niesamowite :!: Dziś myślałam co mam zrobić z moim h%&##!!nym dużym paluchem.Rok temu kupiłam sobie takie ładne czółenka.Jeszcze rok temu moglam zakładać lewy but sposobem.A teraz nie chce wchodzić :((( .Durny paluch i część stopy podwija mi się.Mam tą stopę trochę bezwładną. :(
Czyli co :?: Nie ma żadnego innego sposobu na podwijający się paluch :?: Tylko operacja :?: Fatalnie :(
  • 0

#14 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 13 maj 2006 - 20:39

fibi... jest... aparat "Marcin"... tylko co z tego skoro nie zmiesci sie do buta? :/
  • 0

#15 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 maj 2006 - 17:02

Kochani,dziś udało '' mi'' się zalożyć buty :!: :!: :!: :D :D :D Te piękne czółenka :!:
Tak naprawdę sama ich sobie nie założyłam,moja mamuska to za mnie robi :( .Trzeba raz prztszymywać duży paluch a raz lekko puszczać przy wsadzaniu stopy do buta.U mnie jeszcze to działa :)
Teraz jak kupuję buty nie sportoew,to zwracam by były zupełnie płaskie. Napszykład tak modne teraz baletki. ;)
Ja zresztą mam jeszcze jeden problem.Mam lewą stopę krótszą od prawej :D Jak zostaje wynoszona na dwór,często muszę trzymać w garści mój lewy but,bo mi spada. :D
  • 0

#16 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 maj 2006 - 17:07

hehe fibi... to ci zazdroszcze... bo ja za nic nie przenosze mokasynek wiecej niz godziny... :/
  • 0

#17 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 maj 2006 - 17:24

Jak moja kuzynka zaprosila nas na ślub i swoje wesele,chcąc nie chcąc musiałam kupić jakieś eleganckie butki.Więc kupiłam pierwsze lepsze ,tak na prawdę wtedy nie było wyboru.Lakierki mialy lekki obcasik.
To była dla mnie mordęga.Wszystkie palce mi się podwineły.Przesiedzałam w tych butach kilka godzin.Jak nie ruszałam stopą [a było to bardzo trudne :!: ] ,to jeszcze było jako tako.Ale jak ruszyłam to bolało jak h.....ra.
To tyle o stopach i paluchach :D
  • 0

#18 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 maj 2006 - 17:28

buhahaha... załózmmy klub podwiniętego palca....
nie wiem czzy tyle, mooze ktos cos jeszcze dopisze :)
  • 0

#19 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 maj 2006 - 18:15

Moze ktoś znajdzie jakieś cudowne sposoby na te paluchy. :D
  • 0

#20 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 14 maj 2006 - 18:32

ie wiem co to za cięcie... w pachwinach, pod kolanami, u dolu lydki i kosstki. Heh zrobil mi to tak, ze nie moge teraz do konca zgiac nóg bo boli, przed moglam bez klolpotu:/



Całkowicie zrozumiałe że Cię boli. Ja jestem prawie 20 lat po operacji i również nie zegnę nogi w kolanach do końca, a o siadzia, by pupa była na stopach mogę jedynie pomarzyć; tzn usiądę, ale sadystą nie jestem :-P


mam to samo...co mówi Rafałek po Jóźwiaku...:( Owszem zlikwidował mi jaja z kolanem (nie umiem opisać tego) a rozwalił zgiecie tak bym siadła sobie tyłkiem na piętach..plus dołozył chodzenie o kuli na dworze :(Hmm nie wiem czy mi jakiejś blokady nie zrobił w kolanie pamietam tyle że ciął achillesy, oraz kolana od tyłu coś z kapsulotomia tylna stawu kolanowego -głowy nie daję tylko że nic mi nie wyjaśnił :evil: mimo iż wtedy miałam 19 na karku....
Ehh też tak macie????
  • 0
Majka_Cz


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych