Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wojna!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 21 marzec 2003 - 19:47

Rafałku, masz rację. Biedna będzie ludzkość jak zabraknie tego "Policjanta świata", jak go nieraz nazywają. Ale gdyby nie on, to byle watażka, może spowodować koniec istnienia nawet ziemi.
Pamiętacie Talibów ?
No ! - gdyby im jeszcze trochę pozwolić to zniszczyliby wszystko jak szarańcza. Niszczyli coś najcenniejszego. Swój naród i swoją kulturę.
Zwróćcie proszę uwagę, że gdzie tylko władza jest w ręku dyktatora, tam jest okropna bieda. Podać państwa ? - proszę bardzo : Chiny, Korea, Rosja, Kuba i jeszcze można wyliczać, ale nie w tym rzecz. Biednymi i nie wykształconymi ludźmi łatwiej manipulować. Można im wciskać ideologię czy bazować na uczuciach religijnych. Jeszcze lepiej jest pozwolić narodowi pić na umór zamiast kształcić, jak to miało miejsce w byłym Związku Rad. Potem mamy efekt w postaci zaślepienia i nie rozumienia niczego. I o to chodzi dyktatowi.
Ubolewam że tak manipuluje się ludźmi , wykorzystując ich do niecnych swoich interesów . I to na całym świecie. Bo człowiek ma za nic drugiego człowieka. Nie dostrzega go w swoim dążeniu do dominacji.
Wracając do wojny , to czasami by uzyskać i utrzymać POKÓJ NA ZIEMI, należy podejmować tak drastyczne decyzje. Można tylko ubolewać, że musi do tego dochodzić.
życzę ze swej strony całej ludzkości , a przy okazji sobie prawdziwego [b]POKOJU]/b]
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#22 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2003 - 23:56

...
  • 0

#23 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 22 marzec 2003 - 06:05

Nie ktoś powoływał się na historię Kooniku, tylko ja. Ja jestem widoczny z niku.
Widzę że nie bardzo rozumiesz co miałem na myśl, a raczej co chciałem dać do zrozumienia. No trudno , to Twój problem. Pytasz kto Amerykanom dał prawo posiadania broni masowego rażenia . Ano nikt. Ktoś jednak rozsądny i przewidujący skutki jej użycia musi mieć kontrolę i aby ją mieć trzeba prowadzić badania. Może to jest strefa 51. Tego nie wiemy, ale tam gdzie prowadzi się badania nikt nie ma wstępu, więc skąd do zdziwionko ? Co do jej użycia przez amerykanów, to uważam że jej nie użyją bo mają tyle wiedzy na jej temat iż wiedzą, że teren skażony na nic im się przyda. Tylko jakiś (jak to nazywasz) oszołom może jej użyć i nie ma znaczenia z jakiego jest kraju . Jeśli ją wyprodukuje to może ją użyć. Bez względu na małą ilość czołgów.
Skąd ta pewność że amerykanie nie będą tym największym zagrożeniem pytasz ? Ano wynika to z tego, że są zbyt mądrzy by dążyć do wojny z kimkolwiek. Potrafią jedynie przewidzieć zagrożenia dla całego świata i temu starać się zapobiec. Dlatego też jak widać starają się drogą dyplomatyczną lub ekonomicznym naciskiem spowodować hamowanie zapędów oszołomów. By nikt więcej nie wywalał im gmachów bezkarnie i terroryzował wszystkich i to na całym świecie.
Zbyt dobrze mają sami rozwiniętą gospodarkę by ją niszczyć. Fakt jest, że starają się rozszerzyć wpływy ekonomiczne, ale każdy stara się to robić i każdy z nich korzysta . Nie będę się nad tym rozwodził, bo przypuszczam że i tego nie zrozumiesz .
NIe popieram wojny , jedynie staram się zrozumieć motywy takiego a nie innego postępowania . To wszytko.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#24 rrybka

rrybka

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 22 marzec 2003 - 08:57

Moi drodzy nie jestem politologiem i powiem szczerze, że polityka zajmuje mnie w sposób delikatnie mówiąc umiarkowany, lubię wiedzieć co się dzieje, ale nie zagłębiam się w tematy polityczne, bo po prostu się na nich nie znam.
Wiem jedno, iż politycy powinni przestrzegać prawa... a USA tego zabrakło, bez względu na motywy i słuszność czynów, prawo zostało złamane. Karta Narodów Zjednoczonych wyraźnie odmówiła prawa Amerykanom do wszczynania wojny... i mnie osobiście takie posunięcia przerażają. Irakijczycy nie są jedynym narodem, w którym panował reżim. Dziwna (delikatnie mówiąc) jest sytuacja, kiedy pomija się reżim w Korei, czy tyranów afrykańskich a zbrojnie walczy się tylko z wybranym krajem. A może teraz Pekin zapragnie zawładnąć Tajwanem, a Niemcy postanowią odebrać co nieco Polsce?... prawo raz złamane jest liberalniej traktowane w przyszłości.
Według mnie USA zachowało się jak typowy agresor, który rozprawia się z innym agresorem, potraktowanym wybiórczo.... dlatego też wątpliwy wydaje się motyw walki z reżimem.
Faktem jest też, że Polska wchodząc w koalicję antyiracką weszła w konflikt z Europą i czas pokaże, czy była to decyzja słuszna, decyzja podjęta w przeddzień wejścia Polski do UE.
Mnie jako gosposię domową;))) martwi, że będę musiała wydać więcej na życie, bo wzrost cen ropy odbije się niemal na wszystkim.
Pozdrawiam (cmok)
  • 0
rrybka nigdy nie tonie

#25 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 23 marzec 2003 - 19:47

Cytat z J.K. Kelusa, barda piesni Pierwszej Solidarnosci:

"Boze pozwol bym potrafil,
gdy ojczyzna mnie zawola,
zamiast piersi wypiac dupe,
bo ta nafta nie jest moja"
  • 0

#26 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 23 marzec 2003 - 19:58

Może niedokładnie czytałam wszystkie posty w tym wątku, więc może powtórzą się pewne mysli.
Nie jestem politologiem.
Jestem matką i ciarki mi po krzyżu biegają, na myśl, co grozi moim dzieciom.

I powraca wciąż pytanie - dlaczego????

Dlaczego 12 lat temu USA nie zajęło Bagdadu, nie rozprawiło się z Husseinem?

Dlaczego USA zbroiło Irak?

Dlaczego super specbrygada antyterrorystyczna nie rozprawiła sie z Husseinem teraz? Zamiast robić to kosztem ofiar cywilnej ludności Iraku?

Dlaczego przez 30 lat ten cholerny satrapa znęcał się jak Stalin nad swoim narodem i nikt palcem nie kiwnął?

Dlaczego Kwasniewski śmie występować w imieniu 6% zwolenników wojny? Niech stanie na ich czele i ruszy na koniku z szabelką w dłoni (albo na sławetnych F-16, które zruinowały budżet Polski), ale niech nie stwarza zagrożenia dla całego narodu!

Dlaczego kilkaset tysięcy polskich żołnierzy już od dawna przebywa na wodach zatoki Perskiej wbrew woli Sejmu i wbrew Konstytucji, na polecenie prezydenta?

Dlaczego coraz bardziej prawdopodobna jest wiadomość, że dokumenty o posiadaniu oprzez Irak broni masowej zagłady, broni chemicznej i biologicznej zostały sfałszowane?

Dlaczego o losie milionów decydują "wybrańcy"?

To nie jest moja wojna, dlaczego mam do niej dopłacać ze swoich podatków?

Kto opłaca wysoki żołd polskich żołnierzy, którzy tak "bezinteresownie" pchali się do udziału w wojnie?

Tych pytań nie wyczerpię chyba nigdy. Tym bardziej, gdy za plecami gra mi telewizor i słysze tak okropne wiadomości, widzę twarze przerażonych młodych żołnierzy amerykańskich....
  • 0

#27 rrybka

rrybka

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 23 marzec 2003 - 20:07

Racja Trigo (cmok) mną targają dokładnie takie same pytania... ech juz sama nie wiem co o tym mysleć....
:cry:
  • 0
rrybka nigdy nie tonie

#28 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2003 - 21:58

...
  • 0

#29 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2003 - 09:30

Witam!


Tak naprawdę naszemu Wielkiemu Bratu zza oceanu nie chodzi o zabicie wodza Iraku, głównie chodzi o podciągnięcie swojej upadającej gospodarki i właśnie do tego celu potrzebna była wojna, a z kim? Już to wiemy. Więc my zainwestujmy teraz w dolara bo to znów za niedługi czas będzie najsilniejsza waluta na świecie. :-D
  • 0

#30 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 01 kwiecień 2003 - 20:11

No cóż : mam tylko jedną myśl : kto sieje wiatr - to zbiera burzę.......
A jak Myślicie skąd sę wziął taki Bin Laden, czy Husajn ?
Jeden i drugi to wychowankowie nie kogo innego jak USA .
Osamę wyprodukowano bo był potrzebny aby dołożyć Ruskim w Awganistanie - stąd były szkoły koraniczne szkolące Talibów. Ruskie odeszły a fanatycy zostali ......... A kto Husajnowi sprzedał technologię produkcji BST i oddał szczepy najbardziej zjadliwych bakcyli na uniwersytet w Bagdadzie ? Jak kto nie wie to odpowiadam : zrobił to właśnie żandarm świata - USA Saddam był OK jak kopał się z Homeinim ( i gdyby nie gazy bojowe made in USA - to by dostał w d***) . Ponieważ wojna Irak - Iran nie została rozstrzygnięta , to Saddam musiał wykombinować coś innego by jego "Image" w narodzie nie podupadło - i wybrał Kuwejt........( jeszcze tam chodziło o forsę - ale to drobiazg) . I tak Kuwejt spłonął ....- Zandarm podniósł święte oburzenie i dokopał Saddamowi ( Pustynna Burza) ale tak aby go nie obalić - bo ktoś musiał trzymać w ryzach fanatycznych szyitów - a że Saddam niewierzący( osobista ochrona i najbliszsi współpracownicy to ...chrześcijanie z Talikiem Azizem na czele...) to się nadawał .......- dostał tylko małe "nunu" i tyle . Z odbudowy Kuwejtu kase zgarneła Ameryka i było gites.........
Podsumowując : Amerykańce uprawiają politykę opartą o " moralność Kalego" i zbierają tego plony....... i Osama popełnił błąd niszczc WTC - powinien przycelować w Oval Ofice..... ale to juz historyczne gdybanie...

No to tyle na tą chwilę........... :P
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#31 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 02 kwiecień 2003 - 05:00

Dawniej mówiło się że każdy żołnierz nosi buławę w plecaku. Dzisiaj powinno się powiedzieć, że każdy nosi dyplom politologa. Każdy wie jak najlepiej rządzić krajem, zna tajemnice państwowe innych państw - Ba, nawet mocarstw. Szkoda, że tych znających nie wybieramy do Senatu i parlamentu polskiego. Oj namnożyło się tych Lepperów i Millerów co to wszystko wiedzą najlepiej . A może to tylko agenci służb specjalnych się wymądrzają ? Mają dostęp do tajnych akt amerykańskich "top sicret" i głoszą takie cuda. ? Toż to nie w Polsce nam wymieniać rząd i parlament, tylko w USA, bo nie potrafią utrzymać w tajemnicy swych obłudnych planów podboju świata. Nie wątpię , że coś z tych przecieków jest prawdą, ale prawdą jest też i to że w większości bierze się w obronę małego niż dużego. Nawet gdyby ten mały zagrażał całej ludzkości, to wypada go bronić , bo on słaby. Ma tylko trochę broni chemicznej i może strzelić z procy nią do dużego który nie powinien się bać. A jednak się boi. A może tylko przewiduje następstwa tej procy ?
Ale póki co to: Nie będą nam imperialiści pluli w twarz. .... skąd ja to znam ?
Nigdy nie będę popierał wojny i dlatego może widzę zagrożenia i skutki w skali globalnej. Nie polityczno –ekonomicznej. A takie gdybanie psu na budę się zda. No ale polemizować nam wolno bo to forum.
I jeszcze jedno tak na marginesie, jak już gdybamy. Asiuniu masz chyba rację z tym lisem. Ja nawet myślę, że jest ich więcej. Może nawet są i trzy liski
;)
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#32 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2003 - 14:16

...
  • 0

#33 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 02 kwiecień 2003 - 16:51

Ja uważam , że wiele prawdy jest w tych przepowiedniach , ale z drugiej strony patrząc to człowiek potrafi dopasować wszytko na swój sposób. Weżmy przepowiednie Nostradamusa , czyż nie przewidział ataku na Word Trace Centre, może i tak , ale jego wizję dotyczącą dwóch słupów w chmurach możana przydzielić również do wielu innych wydarzeń , które miały miejsce , bądź jeszcze się wydarzą.... ale coś w tym jest :-))
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#34 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2003 - 07:48

...
  • 0

#35 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 08 kwiecień 2003 - 22:12

No i amerykańce znaleźli jakieś stare beczki z chemią - oczywiście przy okazji struło się paru wojaków.....( hehehe - ale super przygotowani do ataku chemicznego.....) . Saddam powinien ten fajans wysypać na rogatkach Bagdadu ( obrona trwałaby z 500 lat bo podobno tyle trzeba na rozłożenie się tego świństwa)- a swoją drogą to czy na tych beczkach aby nie pisze "Made in USA" ? :P
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#36 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2003 - 00:23

...
  • 0

#37 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 09 kwiecień 2003 - 06:44

Tak samo jak na Amerykanach można i by wieszać psy na Irakijczykach ... kto wie , czy oni sami nie atakują swoich cywilów ???
Saddam i jemu podobni , by udowodnić jacy Anerykanie to zbrodnarze gotowi są nawet uciąć dziecku nogi i pokazać światu , co oni wyprawiają na ich "świętej ziemi". Teraz dopiero zacznie się "lisia wojna" Irak wykorzystuje cywili jako tarczy , Amerykanie nie maja pojecia, czy otwierac ogien ,czy tez nie nastepuje wielka konsternacja - oni tez chca bronić życia i suma sumarą tworzy się jeden wielki bajzel , gdzie wszystko znajdzie odzwierciedlenie w sądzie za "zbrodnie wojenne "

A jeszcze jedno nadmienię tylko krótko o kwestii miediów . Potrafią zrobić zadymę , pokazać fakty , prawdę , gdy tylko jakiś dziennikarz zginie , bądz zostanei ranny ... solidarność piśmienników... teraz może dowiemy się przy okazji prawdy
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#38 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2003 - 08:56

Najlepsze jest to, że Polacy jako przyjaciel Wielkiego Brata zza Oceanu poszli jako pierwsi na wojenkę, nie wiedząc (chyba) o tym, że sami zbroili irak swoimi czołgami T-55 i innym złomem, a teraz okazało się nawet, że pod przykrywką części do pralek sprzedawali Irakowi broń w częściach.
A może to dobrze bo przynajmniej znamy ten sprzęt i wiemy jak przeciw niemu walczyć!!!
Tak na marginesie nic sie nie mówi o tym jak zareagował na te wiadomości Wielki Brat, przecież to jakaś paranoja :shock:
  • 0

#39 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 09 kwiecień 2003 - 09:54

No bo wtedy to Saddam Husajn był przyjaciel - a teraz to jest straszny wróg i zbrodniarz.........juz pisałem to jest moralność kalego.....A co do beczek wygladają na strasznie stare - dlatego się "nie bez kozery" pytałem czy aby na nich nie ma napisu Made in USA.....
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#40 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 kwiecień 2003 - 23:53

Kojaku, a co ów Wielki Brat miałby powiedzieć? Co najwyżej zdenerwowałby się, że skopiowano jego pomysły (przypomnij sobie jakiej produkcji broń mieli Talibowie?).
Ponadto piszesz:

sami zbroili irak swoimi czołgami T-55 i innym złomem


Nie byłbym tak radykalny w swych stwierdzeniach. Musimy tu pamiętać, że Merida (polska wersja T-55, ze zmodernizowanym systemem kierowania ogniem, oraz pasywnym celownikiem typu TPN-1M) jest o wiele lepsza od wersji rosyjskiej. Ba! Może zdziwi Cię to, ale w drugiej połowie lat 80, Meridy były eksportowane do krajów Układu Warszawskiego, w tym i do ZSRR. :evil: :twisted:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych