Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

urzedy pracy a ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 08 kwiecień 2006 - 15:54

W ostatniej aktualizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej
oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,postanowiono , że osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (całkowicie niezdolni do pracy) nie mają prawa nawet
do rejestracji jako poszukujący pracy, w urzędach pracy.

(E)
  • 0

#2 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 08 kwiecień 2006 - 17:33

Mozesz dokładnie podac podstwe prawną- dokładnie z datą aktualizacji?????Dzieki.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#3 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 08 kwiecień 2006 - 18:17

przeczytalem na soc.inwalidzi

1. Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUZ (Dz.U.
1998/162/1118 - tekst jednolity na stronie Sejmu) w art.12 (i dalej)
definiuje stopień niezdolności do pracy, w tym całkowitą niezdolność do
pracy orzeczoną bezterminowo (mój przypadek).

2. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach
rynku pracy (Dz.U. 2004/99/1001 - tekst jednolity na stronie Sejmu) w art.
2, ust.1, punkt 2 (dodany w nowelizacji) i w szczególności podpunkt c) tego
punktu definiuje kto ***nie może*** być zarejestrowany i uzyskać statusu
osoby bezrobotnej.
  • 0

#4 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2006 - 23:42

To okropne :cry:
  • 0

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2006 - 08:28

ostatnio napotkałem się z takim faktem o UP, że ludzi poszukujący pracy zgłaszali się o prace do Urzędu, niestety odmowa była pomocy, bo brak było miejsc do pracy.

A tu jednak są zatrudnienia w Ekonie, jest to stowarzyszenie dla osób niepełnosprawnych także dotniętych chorobą psychiczną, ludzi poszukujący pracy są nie kompetnie informowani o pracy dla nich.
Często zdarzają się pomyłki związane z tym, a zatem, jak tu nie wpadac w depresję, skoro samych urzędników mamy nie kompetentnych .

Tak przynajmniej słyszałem od ludzi niepełnosprawnych, którzy szukają pracy za pośrednictwem UP

Następna sprawa, to chodzi o ludzi posiadających 3 grupę inwalidzką. Czy im także nie należy się praca dla ON? Bo wydaje mi sie, że to już chyba lekka przesada z tym. Także oni też potrzebują pracy w takich pracach chronionych. Sam byłem kiedyś poszkodowany związku z tym, bo miałem tylo 3 grupę. Albo mnie nie chcieli przyjąć do pracy, albo dawali mi takie warunki, że odmawiałem, bo mój stan zdrowia odmawia takich prac, tym bardziej, że mam zakaz pracy przy maszynach ruchomych, a także po godzinach nocnych.

Takie mam orzeczenie od lekarzy z Ośrodka Medycyny Pracy
  • 0

#6 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 12:56

chca zmniejszyc % bezrobocia wsrod ON-ow
  • 0

#7 elola

elola

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 206 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 14:16

Co wpłynie na obniżenie całkowitej stopy bezrobocia. Istnieją rozsądniejsze sposoby :!: :evil:

Podany przez Ciebie Art. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy określa jako bezrobotną osobę, która m. in.

"nie nabyła prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do
pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej albo po ustaniu zatrudnienia,
innej pracy zarobkowej, zaprzestaniu prowadzenia pozarolniczej
działalności, nie pobiera zasiłku przedemerytalnego, świadczenia
przedemerytalnego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku
chorobowego lub macierzyńskiego"

Dotyczy więc chyba wszystkie ON pobierające rentę, także socjalną.
  • 0

#8 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 15:02

czas umierac :shock: :twisted: :evil:
  • 0

#9 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2006 - 15:08

proponuję już może nie rozmawiać na temat kodeksów pracy, czy praw, bo to już wszystko dawno jest połamane.

Żyjmy narazie obecnymi czasmi, co nas spotkało, nawet ON, które pracują w zpchr, a przeciez otrzymują dofinansowanie z PFRONu
  • 0

#10 stelo

stelo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 07:44

Ale czasami są absurdy, bo np. w moim mieście, urząd pracy organizował szkolenia dla bezrobotnych, nawet ciekawe, np. administrator sieci linuxowych. Nie było chętnych. Koleżanka, która jest zarejestrowana up. jako poszukująca pracy, bo renta socjalna. Ale urząd sie uparł, że nie może na to szkolenie pójść. I urząd stwierdził, że szkolenia zostają odwołane, mimo że to sie wiązało z oddaniem pieniążków unnijnych. A wiem od osoby, która sie tym zajmowała, że wniosek spokojnie by przeszedł, bo pisali dla innego urzędu, jeżeli była by wstawka i dla osób poszukujących pracy. Ale to polska rzeczywistość.
  • 0

#11 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 07:57

przeczytalem na soc.inwalidzi

1. Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUZ (Dz.U.
1998/162/1118 - tekst jednolity na stronie Sejmu) w art.12 (i dalej)
definiuje stopień niezdolności do pracy, w tym całkowitą niezdolność do
pracy orzeczoną bezterminowo (mój przypadek).

2. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach
rynku pracy (Dz.U. 2004/99/1001 - tekst jednolity na stronie Sejmu) w art.
2, ust.1, punkt 2 (dodany w nowelizacji) i w szczególności podpunkt c) tego
punktu definiuje kto ***nie może*** być zarejestrowany i uzyskać statusu
osoby bezrobotnej.


Ale Art.2 ust1 pkt c mówi że:
"osobą bezrobotną może być osoba, która nie nabyła prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, renty szkoleniowej, renty socjalnej....."


w przytoczonym artykule nie ma nic napisane o osobach poszukujących pracy.
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#12 Katjuszka

Katjuszka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 11:16

Ja się zapisałam jako osoba poszukująca pracy 25 marca, ale ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności - chociaż nie wiem czy to ma coś do rzeczy - mam rentę socjalną i też odmówili mi prawa do udziału w szkoleniu.

PCPR-y finansują szkolenia dla ON, ale mój będzie mieć kasę ponoć dopiero w maju.

Najlepsze w tym całym UP jest to, że po długim chodzeniu (prawie 6 miesięcy) wreszcie pozwolili mi się zapisać - wcześniej mówili, że to nie bardzo ma sens :evil: !! - ale nie wzięli ode mnie nawet numeru telefonu! Pani urzędniczka powiedziała, że nawet jeśli będzie jakaś idealna dla mnie oferta pracy to i tak nie zadzwonią bo informowanie się o ofertach leży w moim interesie, a nie ich - zwyczajne chamstwo.

Chodzę do pośredniaka codziennie, ale te dobre oferty nie trafiają nigdy na tablicę ogłoszeń, tylko są rozdawane wśród znajomych urzędników na pieńku (przynajmniej taka tu krąży powszechnie opinia).

Koszmar i beznadzieja...

Proszę Was, jeśli macie jakieś dobre słowo dla mnie i ludzi mnie podobnych, to napiszcie bo jest mi strasznie źle na tym świecie.
  • 0

#13 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 11:16

ale urzedasy interpetuja sobie to inaczej. Powiatowy urząd pracy w czestochowie odmawia mi prawa do
zarejestrowania sie w PUP jako osoba niepełnosprawna poszukujaca pracy. Powód: Pobieram rente socjalną.

Decyzja

http://img234.images.../img17990ad.jpg
  • 0

#14 okularnica

okularnica

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 20:34

Ja z kolei mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. Pani w PUP również nie chciała mnie zarejestrować jako osoby poszukującej pracy, ale się uparłam i postawiłam na swoim :D . Co prawda obecnie pracuję, ale warto z "urzędnikami" trochę się pospierać, nawet gdy twierdzą, że "po co się rejestrowac skoro nie może pani/pan pracować (zgodnie z orzeczeniem ZUS)".
  • 0

#15 stelo

stelo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 21:12

To jak kiedyś sie rejestrowałem od razu po studiach i też brałem rente socjalną to pani od razu, chciała mnie rejestrować jako osobę poszukującą pracę, a prawnik mi doradził, że mam się upierać i żeby mnie zarejestrowała jako absolwenta i tylko dzieki temu dostalem sie na staż.
  • 0

#16 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 maj 2006 - 22:12

chca zmniejszyc % bezrobocia wsrod ON-ow

chyba zwiekszyc ! caly czas do tego daza, kiedys bylo o tym glosno, jakies 2 lata temu, pozniej ucichlo , zeby zakazac ON pracy, albo renta albo praca :( tak nie moze byc !!! kur..... nich kurna podwyzsza renty do min 1500 zl / miesiac zeby wystarczalo na w miare godne zycie i niech sobie ta smieszna prace za sieszne pieniadze zabiora. Zadna osoba sprawna nie pracowalaby za 600 zl miesiecznie bo bardziej oplaca sie na zasilku siedzic :/ trzeba rewolucje zrobic, na ulice wyjsc co oni sobie mysla !!!!
  • 0

#17 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 29 maj 2006 - 09:13

ale urzedasy interpetuja sobie to inaczej. Powiatowy urząd pracy w czestochowie odmawia mi prawa do
zarejestrowania sie w PUP jako osoba niepełnosprawna poszukujaca pracy. Powód: Pobieram rente socjalną.

Decyzja

http://img234.images.../img17990ad.jpg

Hej
PUP nie odmówił tobie prawa do rejestracji jako OSOBA POSZUKUJĄCA PRACY.
Przeczytaj jeszcze raz swoją decyzję ...

i co ....

odmawiają tobie przyznania statysu OSOBY BEZROBOTNEJ.


A tak na marginesie...
Jeżeli my ON chcemy być tacy sami jak inni obywatele tego kraju to nie oczekujmy szczególnych względów...
Osoby bezrobotne to osoby, które m.in. nie mają żadnych dochodów, świadczeń. Więc jeżeli komuś bardzo zależy aby PUP zarejestrował go jako OSOBĘ BEZROBOTNĄ to wystarczy zawiesić rentę socjalną. Wtedy nie będzie dochodów jak również nie bedziemy ubezpieczeni więc będzie nem łatwiej zarejestrować się w UP.

Tylko nie wiem po co ...
Z ofert pracy może korzystać każdy bez względu na to czy jest zarejestrowany czy nie, z warsztatów aktywizacyjnych mogę korzystać i bezrobotni i poszukujący pracy, z pomocy doradcy zawodowego również.
Jedyne z czego trudniej korzystać poszukującemu pracy to dostęp do szkoleń organizowanych przez PUP no ale coś za coś ... przecież jest renta
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#18 Mag

Mag

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 lipiec 2006 - 13:56

Prawdą jest, że ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach pracy, która reguluje kwestie rejestracji w pup jest mało przejrzysta. Niemniej zgodnie z jej art. 2 samo nabycie prawa do np. renty wyklucza możliwość rejestracji jako osoba bezrobotna (zawieszenie renty nie daje również takiej możliwości, bo w art. 2 jasno napisano, że chodzi o nabycie prawa do renty). Niemniej, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie można dokonać rejestracji jako bezrobotny, można zarejestrować się jako poszukujący pracy (różnica sprowadza się do składek ubezpieczeniowych, bowiem nowelizacją ustawy o promocji …znowelizowano ustawę o rehabilitacji… a właściwie jej art. 11 ). Tekst ustaw znajdziecie na stronie www.mps.gov.pl . A tak generalnie w razie pytań zapraszam na bezpłatne konsultacje, których udzielam w fundacji TUS (Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych – www.tus.org.pl )…są to konsultacje (stacjonarne, telefoniczne, mailowe) dla osób niepełnosprawnych z województwa mazowieckiego.
pozdrawiam Magda Kowalska
  • 0

#19 okularnica

okularnica

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 27 lipiec 2006 - 07:49

Również miałam problemy z PUP - nie chieli mnie kiedyś zarejestrować nawet jako osoby poszukującej pracy (tłumaczyli się, że decyzją ZUS zostałam uznana za osobę całkowicie niezdolna do pracy). Ale się uparłam, postawiłam na swoim. Niemniej jednak 3 m-ce później sama znalazłam sobie pracę. Tak naprawdę PUP nigdy mi w żaden sposób nie pomógł.
  • 0

#20 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 27 lipiec 2006 - 11:34

ok ja juz jestem w pup formalnie legalnie jako poszukujacy pracy :D i nie ludzcie sie ze pup znajdzie wam prace :cool: no chyba ze interesuje was zawod spawacza albo tokarza :) ja tam jestem tylko dla swistka papieru
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych