Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak się pozbyć wirusa????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 10 maj 2006 - 13:54

I chwała Ci za to, że pomagasz przez GG. Dla mnie ta droga komunikacji jest niedostępna a jeżeli chodzi o właściwe nazywanie problemów z komputerem użytkowników korzystających z komputera tylko jako narzędzia jest lepszą drogą niż samo forum do dogadania się o co chodzi. Wracając jeszcze do programów antywirusowych a właściwie modułów monitora rezydentnego ma go na pewno każdy z czołówki czyli NOD32, Kaspersky i Symantec. Osobiście próbowałem NOD32 i Kaspersky na starym komputerze PII 350MHz i powiedzieć muszę, że działanie w tle NOD32 w tle było prawie niezauważalne i zarazem skuteczne przy wchodzeniu na np. jakieś strony z crackami gdzie wejście tak na żywca na pewno wiązałoby się z zainfekowaniem systemu.
  • 0

#22 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2006 - 07:23

OK. Dzięki. :)
  • 0

#23 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 09 lipiec 2006 - 22:13

Balcerku ,przekanuj sobie MKS-em on - line. jest świetny ,a Panda on line ma w silniku 3 trojany.Nie ruszać, a AVAST- owi ufaj- jest super ,ja go mam od 8 miesięcy ,spokój w kompie, cisza.

Oby nie przed burzą[ najazdem trojanów czy cóś]:)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#24 nawrotowa

nawrotowa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 01 czerwiec 2006 - 09:55

Ja też miałam ten problem i ściągnęłam Nod32 - co prawda demo ale usunął www.nod32.pl
  • 0

#25 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 24 czerwiec 2006 - 20:03

NOD32 i po kłopocie. Moim skromnym zdaniem to świetny program
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#26 jjopka

jjopka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 24 czerwiec 2006 - 21:22

Można jeszcze spróbować CWShredder do podczyszczenia rejestru...
Oj, jjopka, jjopka, znów czytasz moje posty... tongue
Pozdrawiam
marder

MARDER

Sorrki :) lubie podglądać , jeśli nie wolno to już nie będę , biję się w cherlawą pierś i proszę o wybaczenie :(:( hi hi
  • 0
Mimo wszystko kocham Cię życie,choć dajesz czasem takiego kopa że....

#27 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 30 czerwiec 2006 - 09:26

[quote name='andrzej1]proponuję kupić Kasperskiego' date=' choć jest drogi, ale już się przekonałem na ile jest wart. Złapałem już nie raz wirusa, wszystkie mi usunął, także go polecam[/quote']
To ja właśnie w/s Kaspersky'ego.
Niedawno przedłużyłem klucz licencyjny i od razu zeskanowałem kompa. Znalazł kilka wirusów, niektóre usunąłem, ale są i takie (głównie trojany), które ni jak nie da się usunąć. Albo dostęp do nich jest zablokowany, albo usunięcie jest niemożliwe... :( I nadal siedzą w kompie! Andrzeju1, może Ty masz jakąś radę na to?
A jeszcze taka sprawa. Zaraz po uruchomieniu komputera, Kaspersky skanuje startowe pliki (i skrypty) i tu też pojawiają się wirusy nieusuwalne (te same nawet!). :evil1: A jak probuję notorycznie je usunąć, to dzieje się coś niezrozumiałego dla mnie, bo cały pulpit zmienia się w zielony i ... muszę zresetować kompa. O co tu chodzi?
  • 0

#28 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 00:19

Spróbuj skanowania w trybie awaryjnym (F8 na starcie systemu). Jak to nie pomoże, teraz już w trybie normalnym, podczas wykrycia podejżanego obiektu wciśnuj kombinację CTRL+ALT+DEL i w oknie pod zakładką procesy sprawdź czy widnieje tam proces o nazwie wykrytego i zamknij go. Jeśli mimo to antywir nie usunie dziada spróbuj odszukać na dysku i ręcznie usunąć. Nieoceniony w tworzeniu listy uruchomionych procesów jest program Hijack This, zapisuje listę w pliku log i dobrze by było jakbyś go tu pokazał.
  • 0

#29 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 01:25

Wita Skarżysko były Suchedniowiak:)
Michale, musisz przy skanowaniu zapisać sobie nazwy zainfekowanych plików, których się nie da usunąć; wejdź potem do systemu w trybie awaryjnym i usuń ręcznie te pliki. Jednak wcześniej radZiłbym poczytać conieco o tych plikach, żeby przypadkiem jaskiegoś ważnego systemowego nie wywalić.
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#30 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 10:50

[quote name='"manan"]Nieoceniony w tworzeniu listy uruchomionych procesów jest program Hijack This' date=' zapisuje listę w pliku log i dobrze by było jakbyś go tu pokazał.[/quote']
Już to robiłem, co prawda na innym forum, wkleiłem logo z HjT (i dalsze procedury), ale bez większych efektów. Niechciane strony nadal się ładują (bo o to chodzi przede wszystkim), choć z mniejszą częstotliwością - marne pocieszenie...:/
[quote="Bear"]Wita Skarżysko były Suchedniowiak:)[/quote]
Witam serdecznie, pozdro!
[quote name='"Bear"]Michale' date=' musisz przy skanowaniu zapisać sobie nazwy zainfekowanych plików, których się nie da usunąć; wejdź potem do systemu w trybie awaryjnym i usuń ręcznie te pliki.[/quote']
Mam już zapisane te pliki, znam je na pamięć :o, one mi się śnią! :evil1: W trybie awaryjnym jeszcze nie próbowałem usuwania, więc czemu nie, zobaczymy...:|
  • 0

#31 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 12:39

[quote name='Michał]Mam już zapisane te pliki' date=' znam je na pamięć , one mi się śnią! W trybie awaryjnym jeszcze nie próbowałem usuwania, więc czemu nie, zobaczymy..[/quote']
......najlepiej z wyłączonym przywracaniem systemu
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#32 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 13:17


......najlepiej z wyłączonym przywracaniem systemu

Tak dobrze, to nie będzie;), bo wiem, że w systemie Win98 (a taki posiadam), jest to niemożliwe.
  • 0

#33 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 lipiec 2006 - 13:23

Win 98. No to z dyskietki startowej usuwamy robale i inne, oczyszczamy rejestr z wpisów związanyc z nimi. I na przyszłość lepiej zapobiegać ...

I jeszcze jedna wskazówka - w goglarce wpisujemy "szczepionki antywirusowe" lub inne kombinacje. Profesjonalne, skuteczne i dziecinnie łatwe w użyciu ... o ile znajdziesz odpowiednią.
  • 0

#34 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 03 lipiec 2006 - 09:27

[quote name='manan]I jeszcze jedna wskazówka - w goglarce wpisujemy "szczepionki antywirusowe" lub inne kombinacje. Profesjonalne' date=' skuteczne i dziecinnie łatwe w użyciu[/quote']
A po co szukać darmowych szczepionek, które często nie są zbyt dobre. Jeden skuteczny program antywirusowy, bezpieczna przeglądarka, dobry program do odbioru poczty elektronicznej i rozsądek przy korzystaniu z komputera podłączonego do Internetu w zupełności wystarczą.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#35 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 09:47

No właśnie rozsądek!
Od formatowania w grudniu 2005 i przy robocie przy pomocy kolegi z iponu, nie mialam ani jednego wirusa:)
I żeby coś się dzialo, ale nawet wszystko w porządku jest z kompem.
Wywołam tym postem wilka z lasu[ wira z sieci}:D pewnie:)
Właśnie chodzę po bezpiecznych stronkach które znam i jest ok;)
Sp 2 oraz AVAST4 mi wystarczją:images1:


Pozdrawiam
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#36 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 10:52

ankh, a firewall...?
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#37 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 11:24

[quote name='Paulla]A po co szukać darmowych szczepionek' date=' które często nie są zbyt dobre. .[/quote']
To nie jest tak Paulla, szczepionka w tym przypadku to niezbyt dobre słowo, bo ma za zadanie wyleczyć a nie zapobiegać, ma usunąć coś z czym nie radzi sobie antywir, chmm.... zainstalowany po infekcji.
  • 0

#38 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 03 lipiec 2006 - 15:34

Jak komp jest porządnie zawirusowany to moim skromnym zdaniem przeinstalować system, można przecież odtworzyć obraz, zobaczyć czy coś nie siedzi w rejestrze; a potem zainstalować NODa, ustawić automatyczną aktualizację i wszystko będzie ok. (Mój komp jest praktycznie non stop w sieci i nie mam jak do tej pory z wirami żadnych kłopotów), ale co ja tam baba wiem o komputerach :D
Pozdro
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#39 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 17:20

Eee no Paulla daj spokój, baba, nie baba, Twój komp akurat chodzi tak jak Ty chcesz, i o to chodzi. Ech, ten babski kompleks, ja przecie tylko sprostował :)
Pozdrawiam
m
  • 0

#40 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 14:30

[quote name='versus]ankh' date=' a firewall...?[/quote']
No najlepsze jest , że nie mam firewalla, tylko w windowsie Xp ta zapora co jest:D
Ale jeszcze żeby coś się dzialo z kompem .. a gdzie tam aż nudno...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych