Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Komisja inwalidzka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 różyczka

różyczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 13:13

Mam kłopot.Mam II grupę inwalidzką i z tego tytułu mam przyznaną rentę (czasowo do 30.03.2006) Marzec zbliża się nieuchronnie i musze sie zglosic na komisje w sprawie ponownego przyznania renty.
No i wlasnie...wiem że to co sie dzieje na tych komisjach to szaleństwo...boję się ze trafie na jakiegos idiote ktory stwierdzi ze renta mi sie nie należy.Nie bardzo wiem jak sie tam zachować.Tzn.co mówić,a czego nie.Czy to że się uczę jakoś mi pomoże?
Proszę o radę.
  • 0
"Rzeczą człowieka jest walczyć.Rzeczą nieba-dać zwycięstwo."

#2 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 14:05

To wszystko zalezy... Na co masz grupe? Gdzie bedzie komisja(ZUS lub inna instytucja)? Studiujesz? Mieszkasz sama? Jestes ON od urodzenia? Wymagasz opieki? Mozesz pracowac?
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#3 różyczka

różyczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 14:39

...powiem tak:radzę sobie w miarę samodzielnie.Wymagam pomocy przy drobnych rzeczach.poruszam sie o kulach.Czasem korzystam też z wózka.Studiuję.Mieszkam z rodzicami(ale mam zamiar to zmienić)Mam MPD i jestem ON od urodzenia.Chodzi mi o to czy mówić na takiej komisji jak mój stan wygląda rzeczywiście(a najgorszy nie jest)czy trochę ich pooszukiwać i powiedzieć że jest gorzej niż wygląda...mogę pracować(tzn.wykonywać "siedzącą"pracę...)chciałabym żeby przyznali mi rentę no i chcialabym miec w papierach zdolność do pracy.w koncu po to sie ucze zeby w przyszlosci móc to wykorzystać...Komisja będzie w szpitalu,a nie w siedzibie ZUS.
  • 0
"Rzeczą człowieka jest walczyć.Rzeczą nieba-dać zwycięstwo."

#4 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 14:58

jesli zalezy ci na rencie to posciemniaj im, wiele osob tak robi.
  • 0

#5 Gość_szarotka_*

Gość_szarotka_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2006 - 17:20

...powiem tak:radzę sobie w miarę samodzielnie.Wymagam pomocy przy drobnych rzeczach.poruszam sie o kulach.Czasem korzystam też z wózka.Studiuję.Mieszkam z rodzicami(ale mam zamiar to zmienić)Mam MPD i jestem ON od urodzenia.Chodzi mi o to czy mówić na takiej komisji jak mój stan wygląda rzeczywiście(a najgorszy nie jest)czy trochę ich pooszukiwać i powiedzieć że jest gorzej niż wygląda...mogę pracować(tzn.wykonywać "siedzącą"pracę...)chciałabym żeby przyznali mi rentę no i chcialabym miec w papierach zdolność do pracy.w koncu po to sie ucze zeby w przyszlosci móc to wykorzystać...Komisja będzie w szpitalu,a nie w siedzibie ZUS.

Dziś w niepelnosprawnych.info ukazał się artykół "Wszystko o rentach i emeryturach" - poczytaj sobie uważnie.
  • 0

#6 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 17:48

a może jedz na komisję na wózku ... wózek robi "lepsze" wrazenie niż kule ;)
postękać trochę też nie zaszkodzi ...
powodzenia
  • 0

#7 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 17:38

Tylko co Ty masz za rentę?Inwalidzką czy socjalną?Bo jak Inwalidzka to troche sie dziwie ,ze dostałas no chyba ,ze masz odpowiednio długi czas przepracowany bo za sama grupe druga to chyba nie daja.Mi w każdym bądź razie nie przyznali.Mogę mieć tylko socjalną.A ta powinnaś dostać i bez ściemniania(tylko na wszelki wypadek zbyt sprawnej nie udawaj :lol: )Mysle ,że wszystko zależy od tego jaka masz rente i na jakiej podstawie ja dostałas.i do tego powinnaś dostosowac udawanie by nie przesadzic i nie wylądowac z niezdolnościa do pracy.
  • 0

#8 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 19 luty 2006 - 22:27

Niezdolność do pracy nie oznacza zakazu pracy, a jedynie pracę na odpowiednim (przystosowanym do niepełnosprawności) stanowisku. 8)
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#9 okularnica

okularnica

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 19 luty 2006 - 23:34

zgadza się. ja mam orzeczoną z ZUS całkowitą niezdolność do pracy, a jednak pracuję, z kolei PCPR przyznało mi stopień umiarkowany (chodziło mi o uzyskanie karty parkingowej i innych ulg z tego tytułu). Komisje bywają teraz różne, więc radziłabym niestety troszkę "bajerowac", bo przyanjmy szczerze - bywają sytuacje kiedy grupy/renty dostają osoby najmniej tego potrzebujące.
  • 0

#10 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 28 luty 2006 - 12:34

Pokaz osobom w komisji ze potrzebujesz bardziej pomocy niz na to wyglada.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#11 różyczka

różyczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 28 luty 2006 - 23:03

Wczoraj dostalam wezwanie na komisję na 3.03.na godz.9.20.
...zobaczymy jak będzie.
  • 0
"Rzeczą człowieka jest walczyć.Rzeczą nieba-dać zwycięstwo."

#12 olimpia

olimpia

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 08:26

Różyczko będziemy trzymać kciuki i....będzie dobrze . :)

pozdrawiam.
olimpia :)
  • 0
"Pamiętaj, szczęście nie zależy od tego, kim jesteś i co wiesz. Zależy wyłącznie od tego co myślisz" (Dale Carnegie)

#13 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 08:43

a ja złożyłam wniosek o przedłużenie renty i ... wczoraj o godzinie 19:45przyszedł do mnie lekarz z komisji zus :shock:
bez zapowiedzi, jak tylko otwarłam drzwi wlazł do domu ... zusowskie ss normalnie
czy oni mają prawo coś takiego robić?
  • 0

#14 Ulp

Ulp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 08:44

a ja złożyłam wniosek o przedłużenie renty i ... wczoraj o godzinie 19:45przyszedł do mnie lekarz z komisji zus :shock:
bez zapowiedzi, jak tylko otwarłam drzwi wlazł do domu ... zusowskie ss normalnie
czy oni mają prawo coś takiego robić?


A jaka to renta ?

Zakładam, że chodziło o orzeczenie o niezdolności do pracy, przyszedł, bez zapowiedzi ? To ekhem trochę dziwne. Co mówił ? :shock:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ1)
z dnia 14 grudnia 2004 r.
w sprawie orzekania o niezdolności do pracy
(Dz. U. z dnia 27 grudnia 2004 r.)

§ 3. 1. Oddział Zakładu w wyznaczonym terminie kieruje osobę, w stosunku do której ma być wydane orzeczenie, na badania przeprowadzane przez lekarza orzecznika, lekarza konsultanta, psychologa, na badania dodatkowe lub na obserwację szpitalną.
2. W razie niestawienia się osoby wezwanej na badanie lub obserwację bez uzasadnionych przyczyn, skierowania na badanie w nowo wyznaczonym terminie dokonuje się za zwrotnym poświadczeniem odbioru, informując o skutkach niestawiennictwa.
3. Jeżeli stan zdrowia stwierdzony w zaświadczeniu lekarskim uniemożliwia osobiste zgłoszenie się na badanie, może ono być przeprowadzone w miejscu pobytu osoby, w stosunku do której ma być wydane orzeczenie, za jej zgodą.
4. Niezgłoszenie się na badania lub obserwację w nowo wyznaczonym terminie, o którym mowa w ust. 2, bez uzasadnionej przyczyny lub niewyrażenie zgody, o której mowa w ust. 3, powoduje odstąpienie od dalszego postępowania w sprawie.
  • 0
Pozdrawiam
Ulp

#15 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 09:43

renta z tyt. niezdolności do pracy - dawna Igr
tez mnie to dziwi ...
do tej pory odbywalo sie to ... myślę że może mieć to związek że niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania włącznie ze zmianą województwa ... ale to też nie tłumaczy takiego nalotu ... rozumiem że chcą demaskować ewentualnych ściemniaczy ale to lekka przesada (E)
pomijając kwestię to jeszcze chciał ode mnie ksera dokumentacji medycznej których nie miałam i był oburzony ... a skąd do cholery miałam wiedzieć że będą potrzebne? że w ogóle ktoś przyjdzie?
mogło mnie nie być, albo nie wiem ... cokolwiek ... i co wtedy? nie daliby mi renty z powodu cudownego ozdrowienia?
a może im sie zdaje że jak ktoś ma Igr to jest warzywem, leży w domu i mu wszystko jedno ...
eeee
szkoda gadać :shock:
  • 0

#16 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 10:20

Aniu!
Też mam tzw. I grupę, wypadkową... Równie mocno wkurzają mnie naloty na chałupę... :evil: Ostatnia wizyta pani orzecznik (trzy lata temu, w kwietniu czeka mnie kolejna) trochę mi parę spraw wyjaśniła. Podobno brakuje orzeczników, którzy chodzą do domów. Boją się. Zdarzają się groźby, a nawet pobicia. Takie zlecenie więc w ZUS-e wpycha się temu, kto akurat jest wolny, często "z łapanki". U mnie zamiast neurologa była pani laryngolog, bo nie miał kto. :lol:
W pouczeniu, które przysyłają jest napisane, że należy przygotować dokumentację medyczną. A o ksera się wściekają, bo właściwie powinni wszystko przepisać na kartę, a tam miejsca mało i czasu na to traci się dużo. Ksero sobie podepną i po kłopocie. ;)
Ja jeszcze poruszyłam sprawę okresu, na jaki mi to przedłużenie dają, bo nie rozumiem, dlaczego nie na stałe. Pani mi wytłumaczyła, że mają zakaz dawania na okres dłuższy niż trzy lata, a tyle to też tylko w wyjątkowych wypadkach, nie budzących żadnych wątpliwości, że się na lepsze nie zmieni. :cry:
Ponieważ zwróciłam jej uwagę, że renta na rok na przykład - narusza moje prawa obywatelskie, bo nie mogę na przykład wziąć kredytu z banku - dostałam na 3 lata...
Ciekawe, jak będzie teraz?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#17 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 10:24

ewito = tyle że ja nie dostałam od nich żadnego pisma ... :shock: wiec nie miało na czym był napisane że mam mieć dokumenty
nic - żadnej decyzji że do badania komisji dojdzie, totalne nic
myślałam że będą mnie gdzieś wołać na tą komisje ... już mi nerwy przechodzą ale byłam ostro wkuta - dodatkowo postawa tego pana ... hm ...
  • 0

#18 Ulp

Ulp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 10:26

... myślę że może mieć to związek że niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania włącznie ze zmianą województwa ... ale to też nie tłumaczy takiego nalotu


Czy nastąpiło to po złożeniu wniosku ?

Bo
KPA
Art. 41.
§ 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.
§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.

by tą sytuację wyjaśniał. Tylko skąd znali adres obecny ?

Może mają bałagan (pamiętm ze swojej komisji te Panie chodzące z papierami od pokoju do pokoju).
  • 0
Pozdrawiam
Ulp

#19 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 10:28

ja złożyłam wniosek o przedłużenie renty, już tutejszy zus mi ją wypłacał (od października zeszłego roku)
chodzi o sam fakt ... tak sie nie robi żeby komuś do domu wlatywać jak do siebie (E) i jeszcze po chamsku się odzywać ...
  • 0

#20 Ulp

Ulp

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 01 marzec 2006 - 10:31

ja złożyłam wniosek o przedłużenie renty, już tutejszy zus mi ją wypłacał (od października zeszłego roku)
chodzi o sam fakt ... tak sie nie robi żeby komuś do domu wlatywać jak do siebie (E) i jeszcze po chamsku się odzywać ...


Czyli wniosek był w zusie, obecnego miejsca zamieszkania ?

Nie... to ja tego nie potrafię wyjasnić, nie można bez jakiejś informacji przychodzić.
A przy składaniu wniosku, nie dali pouczenia (sam już nie pamiętam, z resztą Ja miałem wezwanie na komisje) ?
  • 0
Pozdrawiam
Ulp


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych