Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Inni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 21:50

Nooooo.... I taka jest kara za schodzenie na tematy "łosobizde" he, he :lol: Jak byście gadali o pani Dymnej, to nikt by nikomu za fatygę nie musiał dziękować :oops:
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#62 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 22:01

a niech gadają.............
  • 0

#63 100krotka

100krotka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 23:38

skasowany
  • 0

#64 qbosh

qbosh

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 21 grudzień 2005 - 00:23

debiutuje na forum - nie wiem czy są jakieś wymagania co do prezentacji - jeżeli tak to dopełnie ich niezwłocznie :-D . Chwilowo ogranicze się do tematu. Jakoś tak nie podrodze jest mi z wizerunkiem ON prezentowanym w mediach. Takie mi sie to wydaje sztuczne, przesłodzone. Zachodnie filmy - dla wielu źródło wiedzy i wyrocznia - to kliniczny tego przykład. Zawsze ON są tam postaciami spłyconymi do kilku podstwowych stereotypów ( albo miłe, rozsądne i przesłodzone albo zbuntowane , niepogodzone ktore potem stają się patrz początek nawiasu ). (ups generalizuje)
teraz troche egocentryzmu - los dał mi prezent i obdarzył mnie niesprawnością z która mogę w miare normalnie żyć - kule. Korzystam z tego daru jak moge - i wkurzało mnie spojrzenie typu "jaki biedny chory człowiek" szczególnie kiedy na kulach goniłem po Połoninach, stałem na stopa jadąc w Beskid Niski albo z kulami przypietymi do plecaka wspinałem się po łańcuchach żeby wejść na Zawrat. Przez te spojrzenia czulem siewinny że nie siedze w domu. Jakby to moja wina że to co mam wykorzystuje w 100%. Echh ostatni akapit to czyste chwalipięctwo :-D .
i teraz sedno. jestem inny bo klonowanie jeszce zakazane jest.Kązy z nas jest inny. Ale nie jestem telewizyjnym obrazem stworzonym na podstawie wieloletnich badań :P Mam mnóstwo wad i kilka zalet ( podobno dla wyrownania ). Równie często jestem zły na cały świat i zgorzkniały co usmiechniety i optymistyczny ( to ostatnie zwłaszcza jak % mnie dogonią ). Ale na pewno nie jestem inny bo chodze o kulach. A jak mnie ktoś wkłada do opakowania " biedny , chory" to niech nie robi tego w mojej obecności bo ani to miłe ani bezpieczne :x .Łatwo się unosze. :D
za długo ale mam nadzieje ze choć troche do rzeczy.
PS A w kwestii filmu

Co do filmu to mam już kilka epizodów, oto jeden z nich: kamera w pustym pokoju, nagle otwierają się drzwi. Wjeżdża bidny kulawy, w tle maxymalnie dołująca muzyka. Na twarzy smutek, rozpacz i inne tego typu miny. Widać, że życie nie raz przycisnęło go do ziemi:(...jedzie bardzo powoli, widać, że się męczy....podjeżdża do łóżka, ściąga plecak, wysypuje z niego 20 piw, bierze jedno i w mgnieniu oka wyskakuje z pokoju z uśmiechem na pysku:]
Film ma przedstawiać zwykły dzień zwykłego kulawego:]

...zachwyt w każdym calu...i wspomnienie jak umęczony życiem i z plecakiem pełnym piwa kuśtykałem o kulach spod sklepu do obozowiska przy cerkwi w S. ( skromnośc na wiecej nie pozwala, oraz strach przed pewnym księdzem ;-) ) gdyby nie kule to bym sie przerwał a tak doszedłem niczym dumny zdobywca ;-)
....i już naprawde koniec
pozdrowienia
  • 0

#65 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 22 grudzień 2005 - 02:17

Heh, no i jak z tym filmem, chciałbym zwrócić uwagę,że w z scenie z kulawym i plecakiem nie ma nigdzie, nawet w tle żadnej niewiasty, no i co? A ja już paznokcie pomalowałam dla tej roli...
Może tak na łóżku jakaœ niewiasta leży,albo pod? Albo obok tych piw, w plecaku...no nie wiem...no :D A czy ten film jest niemy? :D
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#66 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 22 grudzień 2005 - 10:38

Tak, tak, niemy koniecznie! To od razu załatwimy dwie rzeczy za jednym zamachem - kulawych i niesłyszących! Super pomysł! ;P A w dalszej kolejności można by zrezygnować z obrazu... no bo niewidomi się obrażą...

Jak ja Was uwielbiam!! :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0
Daga

#67 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 22 grudzień 2005 - 12:00

... to zamiast nowych barierek na klatce schodowej w urzędzie na wszystkich kondygnacjach t mogliby pomyśleć o dodatkowej windzie dla petentów na wózkach albo o jakimś podjeździe ...

Witam. Wlasnie w listopadzie 2005 ON byly zatrudnione przez Urzad Miasta i chodzily do osob ktore maja budynki komunalne ze jest mozliwosc przystosowania (tych budynkow, wejsc) dla osob niepelnosprawnych.
Te prace zorganizowalo Stowarzyszenie Pomocy Integracji, W-wa, ul. Dzielna (E)
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#68 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 24 grudzień 2005 - 14:48

(...) to zamiast nowych barierek na klatce schodowej w urzędzie na wszystkich kondygnacjach t mogliby pomyśleć o dodatkowej windzie dla petentów na wózkach albo o jakimś podjeździe ale takim praktycznym a nie takim by nie szpecił wejścia do budynku i nie burzył piękna bryły budynku. (...)

Warszawa: Najemco płać mniej

2005.10.21 - 16:08
Warszawa jest pierwszym miastem, w którym podjęto uchwałę o możliwości obniżenia stawek czynszu dla najemców lokali miejskich, jeśli przystosują lokal do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak wielu najemców w Warszawie wciąż nie wie o takiej możliwości.

19 października 2005 rusza akcja pod hasłem NAJEMCO PŁAĆ MNIEJW ramach kampanii "Schody już wychodzą z mody" prowadzona wspólnie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Na ulicach stolicy pojawi się 10-ciu przeszkolonych niepełnosprawnych kolporterów. Odwiedzą niemal 9 000 najemców sklepików, punktów gastronomicznych i usługowych. Będą ich przekonywać, by dostosowywali swoje sklepy lub punkty usługowe do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wręczą także ulotkę informującą o możliwości uzyskania okresowego obniżenia czynszu w przypadku dostosowania lokalu. Tekst ulotki szczegółowo informuje zainteresowaną osobę, co zrobić i gdzie się udać, aby skorzystać z możliwości obniżenia czynszu.

źródło: www.niepelnosprawni.info
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych