Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Lekarz w przychodni wyrzucil mnie z gabunetu i kazal ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 wrzesień 2005 - 11:04

Z przykrością muszę to stwierdzić, ale w placówkach medycznych obowiązują inne zasady.
Przepis, o którym piszesz obowiązuje w sklepach i urzędach.

Poczytaj to: http://www.nfz-szcze...98_1_ulotka.pdf

Dokładnie na 3 stronie jest tekst pt. Kolejka medyczna - tam znajdziesz odpowiedź.

Oczywiście w placówkach medycznych istnieją przepisy, które umożliwiają przyjęcie pacjenta poza kolejnością, ale poruszanie się na wózku nie jest podstawą do pomijania kolejki.

Jeśli ktoś zna przepis, który mówi inaczej, niż napisałam, to chętnie go poznam :)

Pozdrawiam
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#2 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 11:15

dziwne bo kiedys widzialam wywiszke w szpitalu tego typu : "w pierwszej kolejnosci przymowani sa pacjenci lezacy , w drugiech siedzacy ..." cos w tym rodzaju.

Added after 3 minutes:

hmmm no coz jakto w naszym kraju tak bywa jedno prawo przeczy drugiemu.

Added after 2 minutes:

Dz. U. z 1998 r., Nr 64, poz. 414 z późn. zm.)

Osoba niepełnosprawna lub z dzieckiem niepełnosprawnym może załatwiać sprawy poza kolejnością w instytucjach i urzędach publicznych oraz w sklepach.

.... a czy przychodnia czy szpital to nie instytucja?
  • 0

#3 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 11:37

No właśnie, instytucja jak najbardziej...

Ale z drugiej strony - placówka medyczna jest miejscem specyficznym, tam KAŻDY jest chory, więc na jakiej podstawie ma być ustalana kolejka? Poruszanie się na wózku nie znaczy, że się jest bardziej chorym niż pacjenci, którzy w kolejce czekają, a chodzą. A trudno przed badaniem określić, kto z kolejki jest bardziej chory, żeby go przyjąć najpierw.

I słusznie.
  • 0
Daga

#4 Karcz

Karcz

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 12:10

Daga ma zupełną rację! Wózek -to sposób poruiszania się- a nie stan pacjęta- ja jestem na wózku, ale jestem zdrowszy od niejednego chodzącego :-D
  • 0
Każdy ma prawo do szczęścia.

#5 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:18

widze ze bede musiala glebiej poszukac tej stawy bo tu nikt nic nie wie
  • 0

#6 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:24

Wiesz, bo tu nie ma prawników ani polityków... Każdy się tylko dzieli tym, co ma i co wie. :)
  • 0
Daga

#7 Karcz

Karcz

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:34

doriss24 myślę, że tu nie chodzi o rozwiązania prawne , tylko o poczucie pewnej godności. Powiedz czeme mam się czuć inny tylko dlatego że jestem na wózku, lub czemu mam być uprzywiliowany?











LUDZIE BĄDZCIE NORMALNI
  • 0
Każdy ma prawo do szczęścia.

#8 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:35

oki poszukam tej ustway sama. Z drugiej strony czy obowizuje kolejnosc czy nie lakarz jako lekarz i tak zachowal sie po hamsku i nieludzko wyrzucajac kogos z gabinetu i krzyczac na dotatek jak na intruza a ja chcialam tylko zeby mi wniosek wypisal :( a to zajelobymu nie wiecej niz 5 min
  • 0

#9 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:38

No właśnie, ani to Twoja wina, ani zasługa, że jesteś na wózku.

A jeśli się czujesz bardzo źle, tak źle, że nie jesteś w stanie poczekać, to podejrzewam, że ludzie Cię puszczą bez kolejki... tylko jeśli jest tak źle, to raczej trzeba jechać na izbę przyjęć lub pogotowie...

Added after 1 minutes:

Fakt, wyprosić Cię powinien GRZECZNIE, po prostu powiedzieć, żebyś poczekała, a nie wrzeszczeć od razu... Ale chamstwa ustawą nie zmienisz. :(
  • 0
Daga

#10 Karcz

Karcz

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:51

Jeśli trafisz na hama , to nieważne czy to lekarz czy inny typ-cham jest cham. Ot i prawda. Pozdrawiam.
  • 0
Każdy ma prawo do szczęścia.

#11 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:53

wiecie wkurza mnie to bo nie kazdy niepelnosprawny moze usiedzic dlugo ja np mam straszne bule w okolicach miednicy i dlugo w miejscu nie wysiedze wiec takie czekanie dla mnie w kolejce to meczarnia. Z reszta kiedys jak bylam w ciazy slaba strasznie bo byly to pierwsze miesiace spotkalam sie z taka sama sytuacja i jeszcze u ginekologa cyt:" ale tu kazda jest w ciazy " - ok ale nie kazda siedzi , nie? Poprosu niekiedy nie widac tego ze komus to sprawia duze cierpienie ale przeciez widac kola a lekarz powinien sie w takich rzeczach orientowac .... nie wiem jak tu ujac w slowa ...
  • 0

#12 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 13:57

No więc właśnie dlatego wspomniałam o puszczaniu w kolejce i o izbie przyjęć. Też nie jestem w stanie czekać, dlatego... nie czekam. Nie dlatego, że jestem ON, ale dlatego, że NIE JESTEM W STANIE. Po prostu.

Koła nie upoważnieją do niczego. A lekarz nie jest jasnowidzem, żeby wiedział, że akurat bardzo źle się czujesz. Wszyscy u lekarza się źle czują. Jeśli nie jesteś w stanie wysiedzieć - powiedz to innym pacjentom i lekarzowi, bo skąd oni to mają wiedzieć? Przecież na wózku jest wygodniej siedzieć niż na drewnianym krzesełku, na jakich siedzi cała reszta, więc mają oni prawo sądzić, że lepiej Ci się czeka niż im. I piszę to najpoważniej, z własnych doświadczeń.
  • 0
Daga

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:04

doriss24 myślę, że tu nie chodzi o rozwiązania prawne , tylko o poczucie pewnej godności. Powiedz czeme mam się czuć inny tylko dlatego że jestem na wózku, lub czemu mam być uprzywiliowany?

Bo masz swoje prawa i trzeba z tego korzystac hihi











LUDZIE BĄDZCIE NORMALNI



Added after 5 minutes:

No więc właśnie dlatego wspomniałam o puszczaniu w kolejce i o izbie przyjęć. Też nie jestem w stanie czekać, dlatego... nie czekam. Nie dlatego, że jestem ON, ale dlatego, że NIE JESTEM W STANIE. Po prostu.

Koła nie upoważnieją do niczego. A lekarz nie jest jasnowidzem, żeby wiedział, że akurat bardzo źle się czujesz. Wszyscy u lekarza się źle czują. Jeśli nie jesteś w stanie wysiedzieć - powiedz to innym pacjentom i lekarzowi, bo skąd oni to mają wiedzieć? Przecież na wózku jest wygodniej siedzieć niż na drewnianym krzesełku, na jakich siedzi cała reszta, więc mają oni prawo sądzić, że lepiej Ci się czeka niż im. I piszę to najpoważniej, z własnych doświadczeń.


A kto tak mysli ty czy ludzie?

Niekiedy trafisz na ludzi ktorz sa ludzmi i cie przepuszcza a niekiedy szkoda slow. No przecez nie bede kazdemu tlumaczyc od podstaw ze mnie boli krzyz, korzonki ....a izby przyjec w przychodni nie ma.

A co do lekarza to pewnie ze nie wie jak nawet mojej historii choroby nie przejezal

ehhh szkoda slow
  • 0

#14 Karcz

Karcz

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:05

Myślę że nie da się tego ująć w jakieś reguły. Są ludzie, którzy prubują wykorzystywać innych wspólbliźnych i są tacy co tym się brzydzą i starają dać sobie radę sami. Powtarzam według mnie sam fakt że jesteś na wózku do niczego nie upoważnia. Człowiek kulturalny to zauważy.
  • 0
Każdy ma prawo do szczęścia.

#15 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:11

Doriss, i ja, i ludzie. Ja - patrząc na to od różnych stron, bo z różnych stron sama byłam. A ludzie, cóż... niektórzy są normalnie, niektórzy chamscy. Jeśli w Twojej przychodni więcej jest chamskich, zmień przychodnię. Ja to zrobiłam. A w poważniejszych przypadkach - pogotowie i izba przyjęć (ta, jak wiadomo, jest w szpitalu). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby moje wezwanie zostało uznane za nieupoważnione.

Jedyny problem - w moim poprzednim miejscu zamieszkania pogotowie odmawiało wyjazdu poza granice miasta, czyli do szpitala. Nawet jeśli odmowa zagrażała zdrowiu i życiu. Więc się przeprowadziłam... teraz już nie będą mieć tej wymówki.

Dla mnie użeranie się z chamami było niewarte świeczki. Co prawda wśród lekarzy pogotowia też się chamy trafiają, ale pojedynczo, nie masowo. :)
  • 0
Daga

#16 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:17

a ty karcz jestes na wozku?

Added after 1 minutes:

na 2 raz zrobie tak jak Daga mowi , zle sie czuje i wlaze i juz a co
  • 0

#17 Karcz

Karcz

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:22

Jeśli widzicie błedy ortograficzne -wybaczcie------ja ich niestety nie widzę

Added after 3 minutes:

Jestem na wózku.
  • 0
Każdy ma prawo do szczęścia.

#18 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:28

wiesz rzeczywiscie teraz trafilam na chama lakarza bo do takich sytuacji z ludzmi sie juz przyzwyczailam dlatego zawsze sie rejestruje jako ostatnia zeby nie czekac. A tak pozatym to u nas to nie wiem ci lekarze to chyba za worek ziemniakow zrobili te studia np jak juz pisalm jak bylam w ciazy moj madry ginekolog powiedzial mi tak (jak powiedzialam mu zeby mnie zapisal na 18 sta bo nie chc czekac a pozatym maz przychodzi z pracy o 17 i czesniej nie ma mnie kto przywesc) cyt: jest pani na chrobowym wiec ma pani duzo wolego czasu moze pani dojechac sobie wozeczkiem na badanie hehe 3 km po wertepach w ciazy ....cdn

Added after 4 minutes:

no i stwierdzilam ze moze spacerek mi dorze zrobi. Pojechalam raz ... na 2 dzien wyladowalam w szpitalu ...
  • 0

#19 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:43

Doriss, zmień ginekologa!! Nie wierzę, żeby cham mógł być dobrym lekarzem... Nie warto ryzykować zdrowiem. W imię czego - chamstwa? Grrr. Ponosi mnie, jak się z chamstwem spotykam. I co ja na to poradzę?
  • 0
Daga

#20 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 wrzesień 2005 - 14:46

kij z moim zdrowiem ...dzicko na tym ucierpialo i ....nie ma dzidziusia (5 miesiac to byl)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych