Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Nawracające infekcje pęcherza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 13 lipiec 2005 - 10:09

Praktycznie co 2-3 miesiące łykam antybiotyk i wciąż to samo :(

Jak ustrzegacie się przed bakteriami, łykacie jakieś pigułki np. z żurawiny czy urosept? Może są jakie nowości lub inne preparaty, o których nie wiem?
I czy w ogóle również borykacie się z tym problemem?


  • 0

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 lipiec 2005 - 14:51

Livia, kup sobie Ginjal. - W aptece bez recepty.
Zażywaj według przepisu na ulotce, po skończeniu opakowania robisz 2 tygodnie przerwy i rozpocznij kolejne opakowanie.
Są to tabletki na naturalnych składnikach i można je przyjmować bardzo długo. Dosyć dobrze chronią przed nawracającymi infekcjami dróg moczowych.
Najważniejsze jednak, abyś dużo piła - 2 litry płynów dziennie (kawy i herbaty raczej się nie wlicza...), to minimum przy nawracających infekcjach.
Pozdrawiam :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 13 lipiec 2005 - 15:52

Dzięki Kicia!
Mysle też o kupnie Urinalu, zawiera żurawinę, to teraz mam dylemat :)
  • 0

#4 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 13 lipiec 2005 - 17:22

witaj liwio ma na imie paulina choruje na roszcep kregoslupa a problem taki jak opisujesz nie jest mi obcy ja teraz biore urinal i ginial i pomaga mi lekarz zalecil 3 razy po jednej a zurawina jest swietna
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#5 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 14 lipiec 2005 - 15:57

Livio, jak sądzę, masz okazję posiadać jamy w rdzeniu, więc mi ten temat nie jest obcy. Jednak nie mam takich problemów o jakich piszesz. Ale co konkretnie, w czym/gdzie te bakterie się objawiają? Drogi moczowe?
  • 0

#6 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 14 lipiec 2005 - 16:04

co to są jamy w rdzeniu, bo ja slyszałam o jamistości rdzenia, która polega na tym, ze można mieć całkowity paraliż ciała...czy jakoś tak... :(
  • 0

#7 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 14 lipiec 2005 - 23:12

Michale - chodziło mi oczywiœcie o pęcherz moczowy :)


Efaa - jamistoœć rdzenia to można by rzec jamy w rdzeniu....



Narazie kupiłam Urinal, po skończonej kuracji antybiotylowej zafunduje sobie ewentualnie Ginjal :-D
  • 0

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 lipiec 2005 - 21:26

Życzę zdrowia Livio :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 18 lipiec 2005 - 13:15

(B) dziekuje Kicia!

Wypijmy za zdrówko wszystkich :lol:
  • 0

#10 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 23 lipiec 2005 - 14:12

Ile osób, tyle zdań. Przeważnie nawracające infekcje pęcherza są efektem zalegania moczu i tym należałoby się zająć w pierwszej kolejności. Zalecam wizytę u dobrego urologa i np. badanie urodynamiczne, które pozwoli mu na określenie rodzaju niewydolności pęcherza i ułatwi zaaplikowanie odpowiedniej kuracji. I może by tak furagin wieczorkiem i witaminkę b6...
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#11 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 11:12

Urologów odwiedzałam z miernym skutkiem, mam zamiar odwiedzić znów!

Jak na mój gust furagin to najgorsze paskudztwo jakie do tej pory brałam (E) i podziwiam tych którzy moga go łykać bez skutków ubocznych...
  • 0

#12 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 13:32

Co do urologów to ciężko trafić na dobrego specjalistę od pęcherza neurogennego, mnie się udało - pani doktor jest tym żywotnie zainteresowana, bo sama ma syna z podobnym problemem, więc zna zagadnienie niejako od podszewki.
Co do furaginu to ja akurat nie narzekam, biorę zapobiegawczo dwie tabletki co wieczór i nie rzuca mi się tak na żołądek jak inne leki.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#13 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 14:29

furagin+zakwaszanie moczu duzymi dawkami wit. c (przez kilka dni)
na poczatku (po urazie rdzenia) prowadzil mnie urolog hobbystycznie zajmujacy sie pecherzami neurogennymi
teraz mam opanowany pecherz i przy kazdym oddawaniu moczu oprozniam go do konca - dzieki temu nie miewam zapalen drog moczowych (juz od jakis 3 lat)
jesli mocz wyglada nienormalnie lub ma w moim mniemaniu dziwny zapach to uderzam furaginem i wit. c i jest dobrze :)

jak juz robie badania moczu to zawsze wychodzi to samo: e. coli + enterokokus fecalis - czyli bakterie charakterystyczne dla okolic odbytu
w moim przypadku to jakby patofizjologia ;) cewnikuje sie wiec te bakterie zawze beda w moczu
pozdr
  • 0

#14 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 24 lipiec 2005 - 19:27

aberade, właśnie w takim wypadku jak Twój - czyli e. coli w moczu - pomaga wit. b6. Pomaga w ochronie błon śluzowych, co u kobiet jest szczególnie ważne przy pęcherzu neurogennym (inna specyfika niż u mężczyzn).
Co do wyprowadzenia pęcherza to nad tym pracuję i właściwie po półrocznej kuracji lekowej nawet cewnikowanie przestaje być potrzebne, ale to akurat jest nie do końca możliwe przy niektórych rodzajach niewydolności, a dla mnie cewnikowanie jest uciążliwe, bo jestem sobie tetrusem z nikłą możliwością samocewnikowania ;) (i pamiętajcie: tetrus tetrusowi nierówny 8) ).
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#15 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 25 lipiec 2005 - 06:07

co do cewnikow od jakiegos miesiaca zmusu jestem nacewniku jakis czas. wpadl mi w rece cewnik koloru niebieskiego wykonany w 100 % z sylikonu cena okolo 60 zl mozna trzymac do 3 miesiecy !!! glownymi zaletami sa cewnika nie infekuje , nie drazni jak zwykly zolty foley , no i czas trzymania ma ponoc wiecej zalet nie pamietam wszystkiego mi go polecili wklinice jak lezalem ostatnio na nerki bo na zwyklym zoltym foleyu myslalem ze nie wyrobie ciagle sie pocilem . Moze komus sie to przyda >producentem jest finlandia u nas do kupienia w sklepach z zaopatrzeniem po dkladnym opisie oco nam chodzi :) cewnik niczy sie nie rozni od zoltego z wygladu tylko material taki jaki wsadzaja kobieta do powiekszania piersi :D
Mercedes wsrod cewnikow ;)
na zyczenie mam dane dystrybutora w PL moge podac


co do zurawiny mam tylko telefon do firmy w PL co to sprzedaje jak tos zainteresowany .kupuje koncentrat z zurawiny w butelkach 0,5litra to okolo po rozcieczeniu 3 litra soku z woda produkuja to szwedzi ale nie ma porownania z tymi produkowanymi przez Hortex czy tez sprzedawane w aptechach .co do ceny nie pamietam .ale wychodzi w miare tanio przy zakupie 6 butelek wtedy mamy duzy rabat .Przy naszych schoreniach pije sie to 3 x dziennie nawet wiec idzie szybko


widze ktos zainteresowany podaje adres

firma
SATURNUS SA
kom.602-517-386
022-725-85-05



przy pytaniu o cene pytajcie ile za 6 zreszta oni tak proponuja wychodzi najtaniej
przesylaja poczta za pobraniem



malcolm
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#16 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 lipiec 2005 - 11:02

blue: ile i jak bierzesz b6?

nie wiesz moze czy jak mi zaloza cewnik foley'a na 2-3 tygodnie (musze isc do szpitala na operacje i zapowiedzieli mi cewnik na stale :cry: ) to czy bedzie mialo to wplyw na trzymanie moczu po usunieciu cewnika?
boje sie ze cewka mi sie rozleguluje i przestanie trzymac
:?
  • 0

#17 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 26 lipiec 2005 - 21:58

Co do b6 to pani urolog zapisała mi na początek dawkę uderzeniową: 3x2 (50 mg), tyle można brać nawet przez kilka miesięcy (wit. b6 jest groźna w dawkach dziennych powyżej 2 gr), jednak bardzo szybko musiałam zejść z takiej ilości, gdyż to działa na układ trawienny i w moim przypadku kończyło się nieustannym przesiadywaniu na kibelku (całkowicie mi rozwaliło "program wypróżnień" ;) i destrukcyjnie wpływało na moje samopoczucie, bo stresowało mnie pędzenie na kibelek, choć normalnie mam na to dużo czasu i nie muszę się obawiać "wpadek"). Radziłabym spróbować od dużej dawki i potem sobie uregulować (dla mnie optimum jest 2x1).
Co do foleya to niestety wszystko możliwe. Może, jeśli boisz się o swój zwieracz, pomyśleć o założeniu na ten okres cewnika nadłonowego :?:
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#18 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 26 lipiec 2005 - 22:09

w moim przypadku przyda sie jak mnie troche przeczysci to b6 ;) bo ja z tych co jak im sie uda cos z siebie wydusic to impreze robią :D

czy cewnik nadlonowy to jakas powazna ingerencja? ... rozumiem ze trzeba zrobic dziure nad lonem ... jesli nazwa doslownie oddaje specyfike tego tworu ...
czy po wyjeciu tego cewnika ta dziurka ladnie sie zarosnie ... boje sie zeby nie wladowac sie w kolejny problem z niegojaca sie rana (ide do szpitala na zaszycie przetoki ... mi wszystko zle sie goi - zwykle udezenie przeistacza sie w rane, przetoke albo w najlepszym wypadku krwiak)

zaproponowalam lekarce ze moge nauczyc sie cewnikowac lezac na boku (bo po operacji 14 dni na bokach i na brzuchu) - stwierdzila ze bede za duzy problem robic pielegniarkom ... hmmm ... sprobuje jeszcze z nia to omowic - chyba mam do cholery prawo sikac jak mi sie podoba??? :evil:

a o zwieracz sie boje - to fakt
wiem z doswiadczenia ze wszystko ma na niego wplyw (hormony, używki, spastycznosc ...) wiec czemu rozwarcie trwajace dwa tygodnie nia mialoby mu zaszkodzic?

dzieki za odp - jutro nabede b6 z nadzieja ze mnie przeczysci ;)
aha-ta b6 to jakas specjalna ma byc czy jakakolwiek?
pozdrawiam
  • 0

#19 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 26 lipiec 2005 - 22:25

Witaminka najzwyklejsza na świecie :D :!: (czyszczenie raczej gwarantowane, mnie wkurzało latanie do kibelka codziennie, a nawet częściej - normalnie raz na parę dni i spokój :D ).
"Dziura" duża nie jest, łatwo się goi, w ogóle podobno same pozytywy (podobno, bo ja przekonałam do tego rozwiązania swoją urolog, ze względów praktycznych właśnie, i już niedługo sama sobie taki zafunduję. Polecam, wprawdzie nie znam w Polsce babek, które to mają, ale Szwedki-tetraplegiczki nagminnie to stosują - łatwiejsze to niż samocewnikowanie tradycyjną metodą czy przesiadanie na toaletę, zwłaszcza, gdy ktoś ma z tym problemy jak ja lub nie może siedzieć przez pewien czas jak Ty.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#20 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 27 lipiec 2005 - 08:56

w piatek bede widziec sie z lekarka ktora mnie prowadzi i zapytam sie co mysli o tym rozwiazaniu ... ale i tak bede nalegac zebym mogla sie cewnikowac tak jak caly czas to robie - probowalam w lezeniu na boku i dam rade :D
ja sikam wtedy kiedy czuje potrzebe (czuje parcie) wiec chyba nie bede tak wielkim problemem dla personelu - normalnie w ciagu dnia cewnikuje sie jakies 3-5 razy (zalezy ile pije) wiec dadza rade nawet gdybym potrzebowala do tego jakiejs tam pomocy

dziekuje blue za informacje
pozdrawiam i zycze szybkiego zaistnienia na twoim lonie cewniczka i zeby sprawdzal sie jak u szwedek :-P
ania h
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych