Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Nawracające infekcje pęcherza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#101 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 11:27

No to jak juz ujawniles co to za ziola ta ja ujawnie dlaczego akurat je masz taniej. A propo ziol, sa bardzo drogie - fakt - butelka litrowa, z czego dziennie wypija sie ok. 90 ml kosztuje o ile pamietam 190 zl, chyba zre kupi sie naraz 3 to juz o 20-30 zl mniej, lub o kolejne butelki wiecej to koszt 1 butelki spada chyba nawet do 110 zl, a dla osob ktore podpisza z firma cos na zasadzie umowy, ze beda tym handlowac jeszcze taniej. Osoby ktore nimi handluja zalecaja wypic - aby byl jakis efekt - przynajmniej 4 - 6 butelek co odpowiada 2 miesiecznej tzw. kuracji. Na ulotce ziol mozna przeczytac, ze w zasadzie pomagaja na wszystko. Ja probowalem nimi wyleczyc lub zlagodzic pewne problemy zwiazane z trawieniem lecz na 3 butelkach zakonczylem swoja kuracje bez efektow, poprostu finansowo nie dalem rady. Tak wiec nie wiem ile w tych ziolach prawdy, a ile zwyklego placebo, mi nie pomogly. Fakt, apteki sprzedaja te ziola o kilkanascie % drozej, a Ci ktorzy biora tych ziol naraz kilkadziesiat maja chyba nawet do 50% taniej. Tak wiec pilem, ale sie nie wyleczylem, moze jakbym pil je dluzej, to cos by pomogly, jednak nie stac mnie na nie. Co do pomagania na bakterie w moczu to watpilbym.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#102 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 11:50

ta odrazu mi to pachnialo handlem w stylu firmy "Amway" tam tez wciskali takie kity ze glowa boli sam dalem sie ze 2 x namowic na ich wynalazlki proszek do prania z buraka co mial tak wybielac :D a wybielal , jak bylo szare tak pozostalo ;)

Te ziola
pomoze na wszystko a tak naprawde na portwel bo bedzie lzej .
szkoda wydanej kasy , jak by to komus pomoglo to bym o tych ziolach nie dowiedzial sie teraz .1 wielka lipa nie mylic lipy z ziolami :-D , hehe .

Andzelm pij sam i zeby ci sluzylo :P


ps. no ale chociaz masz zajecie .


malcolm

aha jak bys chcial to tu spzredawac to sprzedawaj po takiej cenie jaka ty placisz , pzreciez jak powiedzial 1 madry czlowiek Każmirz Pawlak z filmu Sami Swoi Musimy sobie pomagac nie :D




[/b][/b]
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#103 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 styczeń 2006 - 15:12

Niestety... zioła nie pomogą pozbyć się infekcji bakteryjnej:!: :!: :!:
Zioła mogą jedynie zapobiegać powstawaniu nowych infekcji i tylko wtedy, gdy pije się je regularnie przez dłuższy czas (kilka miesięcy)...
Niestety, najlepszym sposobem na unikanie nawracających infekcji jest zażywanie ziół na stałe :? - W zależności od ziół i ich formy (napar, tabletki itd.) powinno się robić tylko okresowe przerwy.
Taka jest już niestety uroda nawracających infekcji, że są nawracające ;) :-D

Od swojego lekarza (urologa) wiem, że - jeśli stężenie bakterii w moczu wynosi powyżej 750 000 na 1 ml (nie jestem pewna tej jednostki objętości, czy nie chodzi o milimolle :? ), to konieczny jest antybiotyk, bo przy tym stężeniu organizm sam sobie nie poradzi, nawet przy pomocy ziołowych preparatów :!:

ABY INFEKCJE NIE NAWRACAŁY ZBYT CZĘSTO - TRZEBA PIĆ SPORO PŁYNÓW (Z ALKOHOLU POMAGA JEDYNIE PIWO ;) tylko nie przesadzajmy z ilością, bo nie zdążymy do toalety ) I NALEŻY DBAĆ O TO, BY W PĘCHERZU NIE ZALEGAŁ MOCZ...

Niby proste rady, które nie gwarantują braku infekcji, ale pomagają 8) :lol:

Ponadto, aby uściślić - bakterie w moczu nie muszą być objawem infekcji pęcherza, bo nie tylko pęcherz jest siedliskiem dla bakterii, które tworzą się w moczu :?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#104 Andzelm

Andzelm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 02:45

juz odpowiadam ziola fakt faktem pomagaja mi i nie mam z tym watpliwosci bo na nic jeszcze nie zachorowalem od kad je pije zadnej infekcji itd. one nie lecza dzialaja tylko na 2 zeczy w ulotce jest ich wiecej ale gluwnym zadaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn i wzmocnienie go a potem on sam radzi sobie z chorobami oczywiscie to tylko dodarek do innych lekarstw jak ktos bieze. gdy lezalem na rechabilitacji zauwazyla to doktur i powiedziala ze jej cala rodzina to pije i jeszcze bardziej uwiezylem. a co do sprzedazy chetnie wam sprzedam po tyle ile mam to ja 125.0 wystarczy ze znajdziecie swoich 3 odbiorcow i z marrzy macie dla siebie za darmo proste. a i jeszcze jedno co do EMWAYA to zgadzam sie to naciagacze a Akuna daje nam zdrowie. a przeciez kazdy lek kosztuje.
  • 0

#105 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 10:46

ANdzelm jak powiedzial Malcolm, jak za 5 lat bedziesz jak dzis to mozna uznac, ze cos ci te ziola pomagaja. Jak na razie jestes "swierzaczek".
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#106 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 styczeń 2006 - 14:34

Pedro ma rację... niestety :(
Ziółka na wzmocnienie organizmu nie pomogą na zapobieganie infekcjom układu moczowego u osób, które od dawna mają ograniczone poruszanie się.
Jeśli już zdecydujemy się na zioła, to muszą one być specjalne dla oczyszczania nerek i układu moczowego.
Ja zażywam od lat (z okresowymi przerwami) GINJAL. Nie chroni mnie to przed infekcjami całkowicie, ale powoduje, że nie występują zbyt często.
Wiem, że są inne preparaty, które działają na podobnych zasadach jak GINJAL i nie są takie drogie, jak proponowane przez Andzelma, a z pewnością bardziej trafione przy infekcjach układu moczowego.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#107 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 14:58

mowisz sikasz atramentem :-D ja tez ;)


mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#108 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 05 styczeń 2006 - 20:31

Atramentem :?: :? Hmmm...
Jak zwał, tak zwał ;) Ważne, że pomaga :D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#109 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 18:36

Niektórzy tu pisali, że zaleganie moczu jest pożywką dla bakterii - niestety, nie tylko : Ryzyko zachorowania zwiększa się w obecności niektórych chorób, np.: kamieniach nerkowych, wadach układu moczowego, cukrzycy, czy też u osób, które mają założony cewnik. Zapalenie pęcherza moczowego nie jest przenoszone drogą płciową, ale infekcji sprzyja intensywny stosunek płciowy.

W takich sytuacjach bardzo dobrym sposobem jest wypijanie przegotowanej wody (nie mineralnej) mocno zakwaszonej sokiem z cytryny lub kwasem askorbinowym w proszku (witamina C). Napój należy wypić w ilości ok. litra, do momentu aż organizm nie będzie w stanie go więcej przyjąć, potem, co pół godziny/godzinę wypijać po 1 szklance. Po dwóch dniach widać poprawę, mocz robi się czysty i klarowny a ból ustępuje. Innym sposobem jest wypijanie soku z czarnej porzeczki lub żurawin, co również zapobiega dalszym rozwojom bakterii atakujących cewkę moczową.

Można oprócz żurawini i innych środków dodatkowych podmywam sie TAMTUM ROSA jest to proszek, który rozpuszcza sie w wodzie. Działa przeciw barkteryjnie i od razu łagodzi ból. Polecam dostepne z saszetkach bez recepty.

Dobrze też jest codziennie zjadać jogurt. :)
  • 0

#110 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 kwiecień 2006 - 08:06

Minutko

Opisany przez Ciebie sposób oczyszczania moczu, wodą z sokiem cytrynowym, jest dobrym sposobem. Jednak trzeba dodać, że skuteczny jest tylko wtedy, gdy ilość bakterii w moczu nie jest bardzo duża. Przy wysokim stężeniu bakterii, ten sposób może jedynie rozrzedzić i zakwasić mocz, a nawet wypłukać tzw. piasek, co pewnie pomoże w leczeniu antybiotykiem.
Piszesz też o kamieniach. Niestety... jeśli już ma się kamienie, których z jakichś powodów nie można wydalić, to infekcje będą nawracać. Opisywany przez Ciebie sposób jest dobry, aby wydalić drobne kamienie - Uwaga, drobne kamienie też mogą boleć... :evil:

Muszę też sprostować inną, Twoją wypowiedź.
Mianowicie, piszesz, że zapalenie pęcherza nie jest przenoszone drogą płciową. Niestety, to niezupełnie prawda. Istnieje bardzo duża możliwość przeniesienia infekcji moczowej podczas stosunku płciowego, jeśli infekcja jest duża (wysokie stężenie bakterii). Niestety, bardziej narażone na zakażenie są kobiety (z powodu specyficznej budowy cewki moczowej). Sami, bez badania moczu "na posiew" nie możemy stwierdzić, czy stężenie bakterii jest wysokie.

Jeśli chodzi o preparat TANTUM ROSA, to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę Minutko, że jest to jednak lek i wiesz jak i kiedy go stosować, szczególnie, że nie należy do tanich. Ponadto służy głównie do innych celów..

Wskazania do stosowania TANTUM ROSA:

zapalenia sromu i pochwy,

zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio i radioterapii,

profilaktyka przed i po operacyjna w ginekologii,

higiena osobista w okresie połogu.


Co do codziennego zjadania jogurtu, to popieram i życzę zdrowia, ale nie wiem, co to ma wspólnego z infekcjami moczowymi. Ma za to trochę wspólnego z drogami rodnymi.
Jeśli kobieta spożywa w miarę regularnie jogurt, to może ją ochronić przed grzybicą pochwy. Jednak, jeśli będzie jadła jogurt podczas zażywania niektórych antybiotyków, to może być prawie pewna, że tej grzybicy dostanie :shock:

Do zewnętrznej ochrony przed infekcjami moczowymi jest sporo tańszych i specjalne do tego służących preparatów, głównie ziołowych. Jednak same preparaty nas nie uchronią i najlepszą ochroną jest prawidłowa higiena.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#111 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 kwiecień 2006 - 17:51

Minutko

Opisany przez Ciebie sposób oczyszczania moczu, wodą z sokiem cytrynowym, jest dobrym sposobem. Jednak trzeba dodać, że skuteczny jest tylko wtedy, gdy ilość bakterii w moczu nie jest bardzo duża. Przy wysokim stężeniu bakterii, ten sposób może jedynie rozrzedzić i zakwasić mocz, a nawet wypłukać tzw. piasek, co pewnie pomoże w leczeniu antybiotykiem.
Piszesz też o kamieniach. Niestety... jeśli już ma się kamienie, których z jakichś powodów nie można wydalić, to infekcje będą nawracać. Opisywany przez Ciebie sposób jest dobry, aby wydalić drobne kamienie - Uwaga, drobne kamienie też mogą boleć... :evil:

Muszę też sprostować inną, Twoją wypowiedź.
Mianowicie, piszesz, że zapalenie pęcherza nie jest przenoszone drogą płciową. Niestety, to niezupełnie prawda. Istnieje bardzo duża możliwość przeniesienia infekcji moczowej podczas stosunku płciowego, jeśli infekcja jest duża (wysokie stężenie bakterii). Niestety, bardziej narażone na zakażenie są kobiety (z powodu specyficznej budowy cewki moczowej). Sami, bez badania moczu "na posiew" nie możemy stwierdzić, czy stężenie bakterii jest wysokie.

Jeśli chodzi o preparat TANTUM ROSA, to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę Minutko, że jest to jednak lek i wiesz jak i kiedy go stosować, szczególnie, że nie należy do tanich. Ponadto służy głównie do innych celów..

Wskazania do stosowania TANTUM ROSA:

zapalenia sromu i pochwy,

zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio i radioterapii,

profilaktyka przed i po operacyjna w ginekologii,

higiena osobista w okresie połogu.


Co do codziennego zjadania jogurtu, to popieram i życzę zdrowia, ale nie wiem, co to ma wspólnego z infekcjami moczowymi. Ma za to trochę wspólnego z drogami rodnymi.
Jeśli kobieta spożywa w miarę regularnie jogurt, to może ją ochronić przed grzybicą pochwy. Jednak, jeśli będzie jadła jogurt podczas zażywania niektórych antybiotyków, to może być prawie pewna, że tej grzybicy dostanie :shock:

Do zewnętrznej ochrony przed infekcjami moczowymi jest sporo tańszych i specjalne do tego służących preparatów, głównie ziołowych. Jednak same preparaty nas nie uchronią i najlepszą ochroną jest prawidłowa higiena.


Czyli wszystko się zgadza z tym co chciałam przekazać. :P Dziękuje, że bardziej rozszerzyłaś moją "wypowiedź".

Co do Tantum Rosa to tak się składa Kicia, że wiem jak go stosować i co to jest. :P Mi, osobiście lekarz przepisał 1 saszetkę, raz dziennie na litr wody. Oczywiście nie pić tylko się "moczyć". :-D

A jeżeli chodzi o jogurty to tak jak piszesz - dobrze jest go jeść gdy sie zarzywa antybiotyki na zapalenie pęcherza aby lek nie zabił wszystkich bakterii nawet tej która jest potrzebna organizmowi a jogurt ma w sobie "żywe kultury bakterii". A najlepiej zawsze do antybiotyku jest łykać tzw. ochronkę.
  • 0

#112 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 kwiecień 2006 - 21:19

Minutko, jeszcze tylko jedno pytanie, dot. preparatu Tantum Rosa.
Czy lekarz przepisał Ci ten preparat na stałe (oczywiście, że nie do picia :D )??
Jeśli nie wspomniał nic o czasie stosowania tego leku, to powinnaś wiedzieć coś ważnego -

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, preparatów o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję uczuleniową. W takim przypadku lek należy odstawić i skonsultować się z lekarzem.

Moim zdaniem, lepiej jest robić przerwy w stosowaniu preparatu (ok. tygodnia) i w tym czasie zastąpić go np. płukaniem ziołami o właściwościach antyseptycznych lub służacymi do higieny intymnej, preparatami ziołowymi.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#113 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 kwiecień 2006 - 14:10

A czy ktoś z powodu zapalenia pęcherza bierze antybiotyki?
Jak poważnie trzeba być chorym żeby lekarz zrezygnował z podawania Furaginum a przepisał antybiotyk???
  • 0

#114 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 kwiecień 2006 - 16:02

Minutko, ja raczej bardzo rzadko miewam zapalenie pęcherza, częściej infekcje nerek, ale leczy się podobnie.
Jednak wiem, że decyzja o tym, czy należy podać jedynie Furagin, czy antybiotyk, zależy od rodzaju i nasilenia objawów (zwykle przy typowych i niezbyt nasilonych objawach, zapalenie pęcherza leczy się Furaginem).
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#115 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 maj 2006 - 12:34

A czy to prawda, że kamienie w pęcherzu i w nerkach bo to największe źródło bakteri, które to powoduje zapalenie pęcherza?




PS: Kicia - ja napisałam: "Zapalenie pęcherza moczowego nie jest przenoszone drogą płciową, ale infekcji sprzyja intensywny stosunek płciowy. Mam nadzieję, że rozumiesz co napisałam, bo ty to samo mi napisałaś tylko troszkę odwrotnie. :P Chodzi o to, że stosunek płciowy może spowodować infekcje, ale ta choroba nie jest przenoszona drogą płciową.
  • 0

#116 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 03 maj 2006 - 12:54

ciala obce jak kamien, cewnik sa powodem stanow zapalnych
  • 0

#117 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 04 maj 2006 - 19:23

PS: Kicia - ja napisałam: "Zapalenie pęcherza moczowego nie jest przenoszone drogą płciową, ale infekcji sprzyja intensywny stosunek płciowy. Mam nadzieję, że rozumiesz co napisałam, bo ty to samo mi napisałaś tylko troszkę odwrotnie. Język Chodzi o to, że stosunek płciowy może spowodować infekcje, ale ta choroba nie jest przenoszona drogą płciową.


Jednak niezupełnie o to samo nam chodzi Minutko...
Dokładnie miałam na myśli to, że kobieta może zarazić się infekcją bakteryjną od swego partnera, z tego powodu, gdyż cewka moczowa kobiety jest dość krótka (jak wiadomo znajduje się blisko pochwy) i wcale nie potrzeba intensywnego stosunku płciowego, aby przenieść bakterie.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#118 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 maj 2006 - 20:14

Ok. Nie ma o co się "kłócić". Chodzi po prostu o to, że owy przypadek choroby nie przenosi się drogą płciową jak aids, ale można zarazić się w czasie stosunku płciowego.
  • 0

#119 spinka

spinka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2007 - 10:30

Witajcie Pytanko mam jedno... Szukam dobrego srodka dezynfekcyjnego szczykawki, cewnik jednorazowy NELATON bo nie wyrabiam finansowo. czy jest taka mozliwosc i czy jest to 100% dezy. Słyszałam ze mozna je uzyc ponownie Czy to prawda? dzieki za info pozdr:/
  • 0

#120 spinka

spinka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2007 - 09:59

dzieki aberade za info jestes kochana pozdrawiam :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych