Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak się dzisiaj czujesz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 andzia12

andzia12

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:29

Jak jest kaka pogoda jak dzisiaj pochmurna chciało się padać ale nie pada to tylko chciało się spać i spać ani kawa nie pomoże ani nie chciało mi się stawać z łóżka
  • 0
Sprzedam rower trzykołowy

#2 Catrin

Catrin

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 15:31

Ja też dziś spiąca,a pogoda do niczego.
  • 0
"Światło jest nietrwałe, gaśnie na wietrze, zapala się od błyskawicy,trudno je uchwycić,
niczym promień słońca- a jednak warto o nie walczyć "

#3 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 25 lipiec 2007 - 12:24

Ja też Aniu mam mało sił.Leżę dużo bo nie mam sił siedzieć.Myślę,że to wina ciągłych zmian pogody ciśnienia itp.
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 08:53

Ja dzisiaj średnio. Pogoda i ten spadek ciśnienia sprawia, że chce mi się spać.
  • 0

#5 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 08:57

ech no tak sobie o16 egzaminek a jeszcze musze powtórzyć no i ten stres ech
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#6 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 18 czerwiec 2007 - 10:52

minutka nie tylko tobie chce sie spać i jeszcze ten bul głowy. Co do ciśnienia to nie wiem jaki mam dzisiaj skoro spać mi sie chce. jak ja mam zawsze ciśnienie 90 /60 lub 100 /80
  • 0

#7 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 07:42

czuję smutek, mam jednak nadzieje ze pojdzie precz sobie tam, skad przyszedl i dal mi spokoj, raz na zawsze
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#8 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 11:13

Chociaż za oknem pogoda nie sprzyja spacerom to ja i tak uważam, że ten dzisiejszy dzień jest dla mnie dobry :)
  • 0

#9 nataly

nataly

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:57

jak debil :icon_evil:


dzisiaj przeszłam w debilstwie samą siebie,
szukałam swoich kapci, które... miałam na nogach :)

czy ktoś może mi podać adres kliniki gdzie leczą takie schorzenia?
albo namiary na lekarza specjaliste w tej dziedzinie?
  • 0
miłośc to piękne uczucie
potrzebne jak dziura w bucie
bo gdyby dziury w bucie nie było
którędy by się nogę włozyło?

#10 Anawa

Anawa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:37

witam was kochani dzis przezylam fajny dzien u fryzjera i bylo extra:P
  • 0
Dobro czyń najlepiej natychmiast, gdyż możesz potem się rozmyślić. Zła najlepiej nie czyń natychmiast, bo możesz się potem rozmyślić.

#11 india

india

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 08:54

Dzis dzien zaczelam wczesnie.Juz bylam u fryzjera.Za oknem pada - pogoda smutna. A ja walcze - dziś drugi dzien,,,,,,,,,,,
  • 0
"Ludzkie ambicje są niczym kometa - może pięknie jaśnieć, ale potrafi zniszczyć świat"

#12 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 10:20

Gosia, głęboko wierze, że Tobie i za niedługo Misi się uda :)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#13 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 28 czerwiec 2007 - 13:13

Ja wczoraj spędziłam dzień na działce było super ale dziś to jest dla mnie fatalny kręgosłup mnie boli jestem śpiąca kawa nie pomaga a za oknem jest pochmurno i ciemno chyba będzie padać wiec siedzę w domu
  • 0

#14 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 19:01

Uczciwie? Dzisiaj się czuję beznadziejnie i bez sensu... Właśnie wróciłam od neurologa. Pojawiły się nowe problemy (jakby starych było mało)... Najchętniej wyłabym z bólu, tylko... to nie pomaga, niestety!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#15 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 21:11

ja się dzisiaj świetnie czuję :) :)
  • 0

#16 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 00:53

W tym momencie...a jak się można czuć po kilku dniach spędzonych w łóżku z ukochaną osobą... :)
  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#17 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 09:15

:)ja sie czuje lepiej od jakiegos tygodnia... przestały mi nogi puchnąc, jestem sprawniejsza, pozbyłam sie wieloletniego problemu na skórze ręki... nie jest to przypadek. spotkałam sie z siostrą Usha.
udało mi sie przebaczyc z głebi serca kilku osobom, odmawiałam specjalna modlitwę. w wyniku urazów chowanych w sercu moze pojawic sie wiele dolegliwosci. moja kolezanka nie potrafiła przebaczyc ojcu, pojawił sie ból w plecach... do momentu az przebaczyła, ból zniknął. niestety nasza psychika wpływa na jakos naszego zdrowia fizycznego.
wierze w to.. nie wystarczy lekarz, jesli cżłowiek choruje we wnętrzu...
jesli ktos chce poczytac swiadectwa polecam

www.srusha.org
  • 0

#18 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 10:04

A ja szukam samego siebie
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#19 justyn25

justyn25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 15:59

cyzktoś ma choruje na zespuł wielgo pradera/ jak tak to moze otym porozmawiać

Dodano sob 30 cze 2007 17:04:57 CEST :
mam13 rusznych chorub ,wrodzona wade serca, cyzli przeciek meidzy komorami,z lewej do prawej,diure w przed sionku komorowy 12 centymetrową,jeszdze od 3lat anwuzku zezgeldu na muj kregoslup,mam skolioze i nacze skryzwien kregsolupa4 stopinia4 ,Zez— często występuje zez zbieżny; wymaga wczesnej interwencji, najczęściej chirurgicznej;, Skolioza—może pojawić się w bardzo wczesnym wieku; może być trudna do wykrycia bez badania RTG; skrzywienie może pogłębiać się w wyniku terapii hormonem wzrostu. U nastolatków i dorosłych częsta jest również kifoza;,

Dodano sob 30 cze 2007 17:06:16 CEST :
Zaburzenia snu—częste są hipowentylacja i desaturacja podczas snu oraz senność w ciągu dnia; bez względu na obecność otyłości może rozwinąć się bezdech nocny; może być konieczne wykonanie badań snu;, Moczenie nocne—częste w każdym wieku; octan desmopresyny powinno się stosować w dawkach niższych niż normalnie;wmojm pryzpatku był od 9 lat do 20 lat Skubanie skóry—częsty nawyk, czasem bardzo nasilony; zwykle jest to odpowiedź na istniejące uszkodzenie skóry lub jej swędzenie w okolicy twarzy, ramion, nóg czy odbytu. Najlepiej leczyć poprzez leczenie, bandażowanie zmian oraz zapewnianie zajęć zajmujących ręce lub ignorowanie.

Dodano sob 30 cze 2007 17:07:26 CEST :
Problemy stomatologiczne—należą do nich miękkie szkliwo, gęsta lepka ślina, zła higiena jamy ustnej, zgrzytanie zębami oraz – rzadko - ruminacje. Higienę może poprawić stosowanie specjalnych szczoteczek do zębów; pomocne mogą być produkty zwiększające wydzielanie śliny.
Zaburzenie łaknienia
Uważa się, że u podłoża charakterystycznego dla zespołu Pradera-Williego zaburzenia łaknienia/sytości leży nieprawidłowa czynność podwzgórza. Kompulsyjne objadanie się i obsesja na punkcie jedzenia zwykle pojawiają się przed 6 rokiem życia. Nieodparte pragnienie jedzenia ma charakter fizjologiczny i jest nie do odparcia. Trudno poddaje się kontroli i wymaga ciągłego czuwania.

Dodano sob 30 cze 2007 17:09:04 CEST :
Zaburzenie łaknienia
Uważa się, że u podłoża charakterystycznego dla zespołu Pradera-Williego zaburzenia łaknienia/sytości leży nieprawidłowa czynność podwzgórza. Kompulsyjne objadanie się i obsesja na punkcie jedzenia zwykle pojawiają się przed 6 rokiem życia. Nieodparte pragnienie jedzenia ma charakter fizjologiczny i jest nie do odparcia. Trudno poddaje się kontroli i wymaga ciągłego czuwania.

Dodano sob 30 cze 2007 17:10:04 CEST :
Wyzwanie dotyczące zachowania prawidłowej masy ciała

Przymus jedzenia spowodowany nadmiernym apetytem komplikuje fakt niższego zużycia kalorii przez osoby z zespołem Pradera-Williego (zwykle 1000-1200 kcal dziennie w przypadku dorosłego) spowodowanego niską masą mięśniowa i brakiem aktywności ruchowej. Zaleca się stosowanie zrównoważonej diety niskokalorycznej bogatej w witaminy, jak również suplementację wapniem. Konieczne jest regularne ważenie oraz okresowa kontrola diety. Najlepszym planem posiłków i przekąsek jest taki plan, który rodzina lub opiekunowie mogą zastosować rutynowo i konsekwentnie. Kontrola masy ciała zależy od zewnętrznego ograniczenia pożywienia, w związku z czym konieczne może okazać się zamykanie na klucz kuchni czy miejsc przechowywania jedzenia. Dla zachowania odpowiedniej masy ciała i zdrowia istotne są również codzienne ćwiczenia fizyczne (wykonywane przez przynajmniej 30 minut).

Nie opracowano do chwili obecnej żadnego leku ani też zabiegu chirurgicznego, które wyeliminowałyby potrzebę ścisłego przestrzegania diety i nadzoru nad jedzeniem. Podawanie hormonu wzrostu, który zwiększa masę mięśniową i polepsza funkcjonowanie mięśni, może pozwolić na spożywanie większej liczby kalorii dziennie.

Dodano sob 30 cze 2007 17:12:06 CEST :
to tylkow skrucie omoje chorbie
  • 0
Pomiędzy samotnością i tęsknotą tkwi wieczność...

#20 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 21:40

Hmmm ja mam kaca...
  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych