Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdybyście mogli cofnąć czas to...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 marzec 2005 - 14:42

....to co byście zmienili w swoim życiu? Jakbyście nim teraz pokierowali? Co byście teraz chcieli robić gdyby można było cofnąć ten czas - a może nic?
  • 0

#2 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 marzec 2005 - 10:41

Napewno pamietalbym numery lotka :D :!: a pozniej juz niech sie izieje co chce :D
Nie myslcie sobie ze ze mnie taki materialista hihhihihi
ale troche kasy zawsze sie przyda co nie :?: :!: ;)
  • 0

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 21 marzec 2005 - 14:21

Gdybym mogła cofnąć czas i miała zachowane doświadczenia przeżytego obecnie życia, to wiedziałabym, ze:
- poddałabym się wcześniej operacji, bo gdyby zrobili mi chociaz pół roku wcześniej operację, to moja niepełnosprawność byłaby nieznaczna - prawie żadna :(
- zdążyłabym pożegnać się i powiedzieć jeszcze raz KOCHAM CIĘ (H) komuś, kto umarł zbyt wcześnie :cry:

...chyba tylko tyle :?

Dzięki całej reszcie wydarzeń jestem "bogata" w doświadczenia i mam nadzieję, że dzięki temu mądrzejsza (E)
Ponadto każda zmiana może wywołać łańcuch innych wydarzeń, które mogłyby zmienić moje życie nie tak, jakbym tego chciała...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 marzec 2005 - 14:42

- zdążyłabym pożegnać się i powiedzieć jeszcze raz KOCHAM CIĘ Serce komuś, kto umarł zbyt wcześnie


Współczuję Ci Kicia, że coś takiego Cię spotkało. To bardzo smutne. :(

Ja, chyba chciałabym zmienić najchętniej całe swoje życie. Chciałabym być zupełnie kimś innym, inaczej wyglądać, inaczej się poruszać, inaczej zachowywać - w ogóle wszystko inaczej - żeby tylko tak mogło być.
  • 0

#5 alojzik

alojzik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 21 marzec 2005 - 15:22

ja nie zmieniłabym nic :)
to dziwne ale dopiero teraz z perspektywy czasu wiem że wszystko co działo i dzieje się w moim życiu jest jakąś zależnością i ma swoje powody by zaistnieć.
a wszystko zaczęło się dawno temu i niech trwa ....
zawsze sobie powtarzam że w życiu nie można niczego żałować - wszystko ma jakiś cel ...
pozdrawiam :)
  • 0
Olik

#6 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 21 marzec 2005 - 16:59

nie zaufał bym kilku osobom nie dał sie nabrać :D
  • 0

#7 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 22 marzec 2005 - 11:32

Sama bym się zdiagnozowała, nie czekała na łachę kasy chorych i poddała wczesniej operacji! Tylko to wszystko "musztarda po obiedzie".
Dzis już nawet nie wiem co bym zrobiła gdybym odzyskała zdrowie? Chyba pojechałabym nad morze i chodziła po plaży brzegiem morza, a woda oblewałaby mi kostki.


(...) Jeśli Bóg jest to tutaj go nie ma.(...) Spartakus
[/quote]
  • 0

#8 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2005 - 15:54

Zdecydowanie wcześniej wziełabym się za siebie czyli za swoją rehabilitację. Tym zajęłabym się w pierwszej kolejności a dopiero na dalszym etapie własną edukacją na poziomie wyższym. Nie żałuję a nawet jestem dumna z tego, że ukończyłam studia, ale pięcioletnie kształcenie pochłaniolo mnie bez reszty kosztem walki o własną sprawność . Zajęlam się nią dopiero teraz i wiem ze gdybym zrobila to zdecydowanie wczesniej to juz dawno bym chodzila samodzielnie :cry: Na nauke nigdy nie jest za pozno wiec magister by troche poczekal :-P ale jak to mowia madry Polak po szkodzie :cry:
  • 0

#9 Monika Frąk

Monika Frąk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 23 marzec 2005 - 10:28

a ja powiem tak jak zwykle bardzo madrze :P nie wsiadałabym do tego cholernego pociagu .... a reszta moze byc .....
  • 0
smutki i tragedie przychodza i odchodza; są jednak zawsze powodem dla męstwa .

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 23 marzec 2005 - 18:48

Pewnego dnia 16 lat temu symulowałbym cokolwiek:dżumę, odrę, zatrucie pokarmowe - byleby tylko nie opuszczać miejsca zamieszkania - bo gdyby nie to... ale cóż, jak to mawiają:"gdyby babcia miała wąsy, byłaby dziadkiem" - jest tak jak jest i nie zmienię tego :P
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2005 - 20:15

porozmawiałabym z C. o śmierci,potraktowałabym jej słowa poważnie.poświęciłabym jej czas i uwagę.Nie żartowałabym sobie.
Zostałabym z nią po koncercie ,pewnego październikowego wieczoru i przegadała całą noc.
próbowałabym ją przekonać,bo wiem że nie chciała ,żałowała ale było już za późno... :((
  • 0

#12 Slonko32

Slonko32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 05 kwiecień 2005 - 07:48

...To powiedziałabym-przepraszam!!!...Za swoje słowa choć prawdziwe lecz wypowiedziane w wielkim gniewie.Nie wiedząc,że kilka godzin póżniej ten ktoś odejdzie na zawsze,a ja już nie będę miała możliwości tego zrobić. :cry:
  • 0
CzAsEm SłoŃcE,cZaSeM dEsZcZ

#13 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 11 kwiecień 2005 - 00:17

To, co bym chciał w swoim życiu zmienić jest niczym w porównaniu z Waszymi problemami więc nie ma co o tym pisać. A gdybym to zmienił nie mógłbym umieścić w galerii niektórych fotek ;) :( więc niech już tak zostanie, jakoś będę musiał sobie z tym poradzić ...
  • 0

#14 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 11 kwiecień 2005 - 09:26

Hmm, cofnąć czas ?? Ja chyba zgodzę się z Alojzik, życie to nie tylko my - i jest w nim pełno zależności i powiązań. Może to był zamysł kogoś mądrzejszego. Bo gdybyśmy tak mogli to:

- nie poznałbym w Reptach mojej miłości
- nie spotkałbym się z Alojzik ani razu, a tak wielka radość ze spotkania po 20 latach
- nie wygrałbym z Bolkiem w szachy
- nie poznałbym wspaniałych ludzi, którzy pomimo swej sabości potrafili więcej zroobić niż ci "zdrowi"
- nie byłoby mnie tutaj czy na pl.soc.inwalidzi
- nie zorganizowałbym cztery razy Ustronia

a co bym zyskał ??
Tego nie wiadomo.

Może jednak nie myśleć o tym co by było - a raczej co dalej zrobić da siebie i innych.

PS. No u mnie czas by się musiał cofnąc oj bardzo :-D a tam była szara komuna - jeszcze raz ?? o nie :-D
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#15 Margola

Margola

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 13 kwiecień 2005 - 09:02

Gdybym mogła cofnąć czas....... to 4 lata temu nie miałabym urazu kręgosłupa.... nie byłoby tych operacji i bólu :cry: ... byłabym zdrowa :!: Z drugiej strony, uraz pozwolił mi spojrzec na wszystko z innej perpektywy.... docenić niektórych niektórych ludzi, poznać swoich "przyjaciół", przewartościować życie. Więc czy warto cofać ten czas :?:
  • 0

#16 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 13 kwiecień 2005 - 09:32

No to widzę, ze wszyscy jesteśmy zgodni, że nie ma sensu cofać czasu, ale poczekajmy, może ktoś ma jeszcze jakies pomysły.
  • 0

#17 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 kwiecień 2005 - 10:42

Cofać czas, aby zmienic przeszłość - nie ma sensu. Nikt naprawdę nie wie co mogłaby zmienić w naszym zyciu ingerencja w przeszłość.
Osobiście cieszę się, ze miałam tzw. życie bogate w doswiadczenia. Dzieki temu mam to, co mam i cieszę sie z tego, bo wiem, że wiele jeszcze przede mną :-D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#18 Ina30

Ina30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 13 kwiecień 2005 - 10:59

Gdybym mogła cofnąc czas żeby zmienić coś w swoim życiu ... to musiałabym go cofnąć conajmniej o 27 latek :lol: :lol:
Ina32
  • 0

#19 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 13 kwiecień 2005 - 21:38

Niezły pie... by się zrobił gdyby każdy sobie zaczął zatrzymywać lub cofać czas :D (wlos)
  • 0

#20 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 kwiecień 2005 - 08:19

A ja bym chętnie cofnął czas, a o ile? ... może niekoniecznie o konkretny czas ale w konkretne momenty, szczególnie w te gdy w jakiś sposób kogoś skrzywdziłem i choć czas leczy rany, pewnych "blizn" nie da się wyleczyć. Cofnąłbym czas aby coś kontynuować, bowiem wiem ile straciłem odpuszczając coś sobie kiedyś. Cofnąłbym czas do momentów, które do dziś wywołują we mnie pretensje do siebie samego. Niekoniecznie cofnłąbym do momentu np. wypadku, gdy musiałem zmienić życie, ale do momentów gdy to moje nowe życie mogłobyć poprzez to jaką mi szansę wtedy dawano lepsze, ciekawsze, bardziewj normalne. Pewnych spraw, sytuacji będę żałował, bowiem czas leci i dopiero po jakimś czasie człowiek przekonuje się ile stracił, a nie na wszystko ma się zawsze czas, życie biegnie dalej, a człowiek się stażeje.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych