Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Stanowisko pracy dla osoby niepelnosprawnej...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:47

JESLI NIEZDOLNOSC DO PRACY ZOSTALA ORZECZONA PRZEZ POWIATOWY ZASPOL DO SPRAW ORZEKANIA O STOPNIU NIEPELnosprawnosci masz teoretycznie zakaz pracy

jesli niezdolnosc do pracy orzeczona jest przez zus to mozesz pracowac

ale ...
nikt tego nie sprawdza wiec nie stresuj sie i podpisuj umiowe :lol:

pip-em sie nie przejmuj - ich to nie obchodzi

co do korzysci dla pracodawcy - nie wiem
  • 0

#22 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:55

Ja słyszałam Aniu, że PIP przynajmniej ma taki obowiązek sprawdzania czy jako ON mam przystosowane stanowisko pracy i dopiero wtedy mogą zadecydować cyz mogę pracować. Chyba że w praktyce jest zupełnie inaczej.
  • 0

#23 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:06

Ja słyszałam Aniu, że PIP przynajmniej ma taki obowiązek sprawdzania czy jako ON mam przystosowane stanowisko pracy i dopiero wtedy mogą zadecydować cyz mogę pracować. Chyba że w praktyce jest zupełnie inaczej.



PIP może sprawdzać, a nawet musi wydać pozytywną opinię w przypadku gdy pracodawca ubiega się o zwrot kosztów zwiazanych z przystosowaniem stanowiska pracy do potrzeb zatrudnionej osoby niepełnosprawnej (np. apaptacji pomieszczeń czy zakupu jakiegoś specjalnego urządzenia do pracy). PIP normalnie nie sprawdza czy pracodawca przystosował stanowisko (do potrzeb niepełnosprawnego), a robi to tylko wtedy gdy pracodawca bierze na to kasę (z PFRON-u).
  • 0
;)

#24 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:08

Jak szlam do pracy 5 lat temu to pracodawca wymagal odemnie tylko zaswiadczenia odpisu lekarza orzecznika zus i musialam przjsc szkolenie bhp (to byl zpch)
  • 0

#25 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:14

Piszę tutaj, chociaż nie wiem czy to to samo:

20 m. od mojego domu jest sklep ogólno spożywczy, który chciałby mnie zatrudnić (I grupia całkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystnecji, na wózku). Nie znam się na tym w ogóle dlatego zastanawiam się nad tym jak to będzie wyglądało od strony pracodawcy - kto będzie mi płacił, ile pracodawca na tym zyska a ile może stracić? Czy jeśli mnie u siebie zatrudni i rozumiem przez to, że ubezpieczy - to kto za to płaci??
Czy gdybym była przyjęta na tymczasowo albo w niepełnym wymiarze to czy PIP musi wyrazić pozytywną opinię abym mogła tam pracować?

Jestem naprawdę zielona :oops: dlatego napiszcie chociaż cokolwiek, byle zrozumiale.


Minutko - życzę powidzenia w pracy. Jeśli zaś chodzi o pracodawcę to na zatrudnianiu osoby niepełnosprawnej nic nie traci, zwłaszcza w sensie materialnym, bo może ubiegać się o dofinansowanie na:
- zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy (o czym mowa wyżej),
- dofinansowanie do składek na ubezpieczenie społeczne,
- dofinansowanie do wynagrodzenia tego pracownika.
Wysokości dofinansowań zależą od wielkości zakładu (czyli liczby wszystkich pracowników) oraz od Twojego stopnia niepełnosprawności.

PIP nie musi wyrażać pozytywnej opinii abyś mogła tam pracować.
Powodzenia.
  • 0
;)

#26 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:28

jeszcze badania do pracy musisz zrobic a z pfron moze sie starac o dofinansowanie do sprzetu potrzebnego osobie NO do pracy np na komputer , drukarke, fax ,nie dostanie dof np na podjazd czy dostosowanie wc.
  • 0

#27 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:46

jeszcze badania do pracy musisz zrobic a z pfron moze sie starac o dofinansowanie do sprzetu potrzebnego osobie NO do pracy np na komputer , drukarke, fax ,nie dostanie dof np na podjazd czy dostosowanie wc.



Czemu nie na podjazd czy dostosowanie wc? Bo nie rozumiem.
  • 0
;)

#28 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:57

Ja tez nie rozumiem ale w tamtym roku chcilismy z mezem otworzyc zpch i tak nam w pfronie powiedzieli ze to jest w interesie pracodawcy , moze na str pfronu jest to wyszczegolnione.
  • 0

#29 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 19:17

Ja tez nie rozumiem ale w tamtym roku chcilismy z mezem otworzyc zpch i tak nam w pfronie powiedzieli ze to jest w interesie pracodawcy , moze na str pfronu jest to wyszczegolnione.


Może dlatego że z zasady zpch jako przedsiębiorstwa mające zatrudnmiac przede wszystkim niepełnosprawnych powinne same we własnym zakresie to dostosować.

W normalnym zakładzie pracy na otwartym rynku powinno być inaczej - na dostosowanie wc, itd =tak, ale już na zakup komputera - nie, bo chodzi tu o zwrot dodatkowych kosztów, które rodzi niepełnosprawność, a nie wogóle jakiekolwiek zatrudnianie.
  • 0
;)

#30 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 19:25

a w ogole nie bedac zpch przysluguje jakies dofinansowanie? np jakby tato mnie zatrudnil w sklepie spozywczym?
  • 0

#31 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 19:34

a w ogole nie bedac zpch przysluguje jakies dofinansowanie? np jakby tato mnie zatrudnil w sklepie spozywczym?



Tak, właśnie takie, o którym wyżej pisałam.
  • 0
;)

#32 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 19:58

http://www.pfron.org...ryForm?OpenForm
  • 0

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 21:36

To już niestety jest nieaktualne :(
  • 0

#34 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 21:54

to daj aktualne
  • 0

#35 tetrus77

tetrus77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 01 październik 2012 - 10:16

Odgrzeje temat, zeby nie zkladac nowego.
Pracodawca stara sie o zwrot kosztow zwiazanych z przystosowaniem stanowiska pracy do potrzeb zatrudnionej osoby niepełnosprawnej. I teraz mam pytanie. Czy skladajac wniosek podaje dane personalne pracownika dla ktorego chce przystosowac stanowisko pracy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych