Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Stanowisko pracy dla osoby niepelnosprawnej...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 01:20

Prosze o informacje oraz o przywieleje jakie posiada osoba niepelnosprawna z zakladzie pracy na otwartym rynku pracy ( nie ejst to zaden ZPChR, a normalny zaklad ) osoba z I grupą inwalidzką poruszająca sie na protezach ....w ktorym zostało utworzone stanowisko pracy dla osoby niepelnosprawnej przez pracodawce, przez jakis okres było ono finansowane przez Urząd Pracy, obecnei do tego stanowiska dofinansowuje PFRON w ramach programu i zatrudniania osob na otwartym runku..
Chodzi mi dokladniej o sprawy socjalne, jest to prywatny zaklad zatrudniajacy ponizej 20 osob, wiec jak mnie poinformowano nie istnieje nic takiego jak sprawy socjalne ani tez zadne dofinansowania od pracodawcy nie mowiac juz o zwrocie kosztow za dojazdy tym bardziej jesli do tego trzeba uzywac wlasnego auta gdzyz pracodawca nie zabezpiecza dojazdu..i w zasadzie nie ma zadnych dodatkowych srodkow poza tylko zwyklą niewieką pensją...tak więc skoro są mu zwracane koszty mego zatrudneinia to zamiast PFRON mnei wspierac po prostu dorabia takie osoby....gdzyz mimo swej niepelnosprawnosci jestem w pelni produktywny zwlaszcza jesli chodzi tutaj o sprawy typowo komputerowe....
  • 0

#2 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 01:36

Niestety jedyne co Ci przysługuje to 7 godzinny dzień pracy i dodatkowe 10 dni urlopu. Jedynie jeśli auto jest zarejestrowane na Ciebie to możesz Sobie odliczyć pewną kwotę od dochodu przy rozliczeniu rocznym.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#3 gosik

gosik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 21:49

Niestety PFRON dofinansowuje pracodawcy nadwyżkę kosztów poniesionych na twoje utrzymanie, uogólniając utrzymanie stanoeiska pracy dla ON jest kosztowniejsze niż dla osoby zdrowej, czym wyższ grupa tym większe dofinansowanie.
Rozumiem że sie z tym każdy nie zgodzi (charakter pracy) ale niestety tak jest. I to właśnie tak będzie wyglądać otwarty rynek pracy dla ON, aż strach myśleć jak to będzie wyglądać gdy zlikwidują wszystkie ZPCH, a napewno tak będzie.
  • 0
GOSIK

#4 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 grudzień 2004 - 22:49

Ok rozumie i dzieki za odpowiedz....tak tez niestety myslalem ze tylko przysluguje mi krotszy dzien pracy i dodatkwoe 10 dni urlopu, chociaz troche dziwne ze nie sa zwracane koszty za dojazdu....rozumie ze to nieobchodzi pracodawce ale jakos powienien godnie placic wiec wtedy byloby ok...no uwazam ze jesli ma sie odpowiednie wyksztalcenie i umiejetnosci to nei trzeba az sie tak bac otwartego rynku pracy bo wcale dla niektorych nie musi az byc tak zle, ale częsciowo to chyba masz troche racji bo faktcznie zrobi sie ciezej dla osob niepelnosprawnych gdzyz raczej malo jest wykszlalconych osob niepelnosprawnych z odpowiednimi kwalifikacjami ...Ci co sa dobrzy to pewnie wszedzie znajda jakas prace no a co bedzie z tymi co sa dla nich ZPCHR-y oraz spoldzielnie....no ale wracajac do tematu to jesli juz gdzies szukac pracodawny na otwartym rynku to najlepiej takiego aby zatrudnial conajmniej 20 osob bo wtedy chociaz istnieje ZFŚS to zawsze dojda jakies dodatkowe pieniadze, bo w tych mniejszych to poza goła pensja nie ma zadnych dodatkow...a dodatkowo rpacodawcy jest zawsze malo..malo kasy:)))
  • 0

#5 laszlooo

laszlooo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 marzec 2005 - 17:11

Witam,mam ważne pytanie.Mam mozliwosc zatrudnienie w firmie w której pracuje(jest zatrudnionych 10 osób)z czego 9 na pełen etat a jedna osoba na 1/2 etatu.Pracuja tam same osoby sprawne,byłbym pierwszym kulawym(jestem plegikiem z pierwsz grupą).Na jakie dofinansowanie ma szansze pracodawca u którego bym pracował.
Mam prosbe ,nie cytujcie prosze przepisów prawnych tylko wytłumaczcie jak komus kto takich przepisów nie rozumie czyli mi.
Dziekuje i Pozdrawiam
  • 0

#6 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 11 marzec 2005 - 17:29

http://www.biurokari...-ponizej_25.ppt
  • 0

#7 laszlooo

laszlooo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 marzec 2005 - 11:33

DOFINANSOWANIE WYNOSI:
70%, albo 90% (w przypadku osób niepełnosprawnych, u których
stwierdzono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, epilepsje oraz pracowników
niewidomych) poniższych kwot:

130 % najniższego wynagrodzenia –dla osób niepełnosprawnych
o znacznym stopniu niepełnosprawności
110 % najniższego wynagrodzenia-dla osób o umiarkowanym
stopniu niepełnosprawności
50 % najniższego wynagrodzenia – dla osób z lekkim stopniem
niepełnosprawności

NO I WŁASNIE TEGO NIE ROZUMIEM
  • 0

#8 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 marzec 2005 - 22:10

ja tak może trochę z innej beczki...Pracuję w ZPCH.i wiecie co?pracujemy na ...stołkach barowych bo przez ogrzewanie są wysoko blaty...jest to duży zakład produkcyjny i dużo osób w nim pracuje a ja nie mogę się doprosić żeby mnie przenieśli na stanowisko z normalnymi krzesłami...bo tam pracuje grupa głuchoniemych...i nogi mi wiszą sobie w powietrzu i mdleją...i to mają być przystosowane miejsca pracy...Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać... :D :((( pozdrawiam wszystkich.Wspomnę że system pracy jest zmianowy i muszę wychodzić o 5-tej rano.O tej godzinie jak jest ślisko to nie ma kogo poprosić o pomoc w razie potrzeby... (E)
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#9 laszlooo

laszlooo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 marzec 2005 - 15:40

To przykre kurczak :cry:
ja natomiast ponawiam prosbe,powiedzcie mi o jakie dofinansowanie moze starac sie pracodawca jesli:
Zatrudnia 10 osób,z tego 9 na pełen etat i jedna na pól,wszyscy sa sprawni
Ja posiadam I grupe,jestem plegikiem z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawnosci ,niezdolny do samodzielnej egzystencji itd.
Bede tam jedyna osobą która jest ON
Prosze wytłumaczcie mi to jak cymbałowi :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrówka
  • 0

#10 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 marzec 2005 - 22:39

Witam Cię laszlooo.Niestety muszę Cię zmartwić .... wiem tyle samo co i Ty... sama bym chciała wiedzieć...Nie wiem tego ponieważ ja w swoim zakładzie pracy pracuję już 8-my rok i od tamtego czasu wiele się przepisów zmieniło...Mimo że zakład się rozrasta ale pensje, atmosfera, i podejście do człowieka , dbałość o pracownika maleją...bo przecież podobno nie ma ludzi niezastąpionych...Cóż takie czasy...pozostaje mieć nadzieję że kiedyś to ulegnie zmianie...pozdrawiam.
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#11 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 17 marzec 2005 - 18:01

Proponuje przeczytanie tego artykulu , jest tam wszystko zawarte + odnosniki do innych artykulow
http://www.impel.com...rawni.php?id=26
oraz dodatkowo zobacz dziennik ustaw Nr 283
link chyba aktualny :
http://www.popon.pl/...load/d04s35.pdf
oraz
http://www.popon.pl/...15&link_type=12
  • 0

#12 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 07 kwiecień 2005 - 18:51

DOFINANSOWANIE WYNOSI:
70%, albo 90% (w przypadku osób niepełnosprawnych, u których
stwierdzono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, epilepsje oraz pracowników
niewidomych) poniższych kwot:

130 % najniższego wynagrodzenia –dla osób niepełnosprawnych
o znacznym stopniu niepełnosprawności
110 % najniższego wynagrodzenia-dla osób o umiarkowanym
stopniu niepełnosprawności
50 % najniższego wynagrodzenia – dla osób z lekkim stopniem
niepełnosprawności

NO I WŁASNIE TEGO NIE ROZUMIEM






Wydaje mi się, że to jest tak:
dla zpch dofinansowanie wynosi
130% najnizszego wynagrodzenia -I grupa
110% -II grupa,
50% -III.

Na otwartym rynku pracy pracodawcy przysługuje dofinansowanie w wysokości:
91% najniższego wynagrodzenia -I grupa,
77% - II grupa,
35% - III grupa.
chyba że zatrudniają osoby ze stwierdzoną chorobą psychiczną, upośledzeniem lub epilepsją czy niewidome - bo wtedy te dofinansowanie jest wyższe i wynosi:
117% - I grupa,
99% - II grupa,
45% - III grupa.
Nobla tym którzy tak konstrułują te przepisy, że wyglądają jak jakiś szyfr. :lol:

Ann
  • 0
;)

#13 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 07 kwiecień 2005 - 19:20

Witam,mam ważne pytanie.Mam mozliwosc zatrudnienie w firmie w której pracuje(jest zatrudnionych 10 osób)z czego 9 na pełen etat a jedna osoba na 1/2 etatu.Pracuja tam same osoby sprawne,byłbym pierwszym kulawym(jestem plegikiem z pierwsz grupą).Na jakie dofinansowanie ma szansze pracodawca u którego bym pracował.
Mam prosbe ,nie cytujcie prosze przepisów prawnych tylko wytłumaczcie jak komus kto takich przepisów nie rozumie czyli mi.
Dziekuje i Pozdrawiam


Ja bym zadzwoniła na bezpłatną infolinię pfronu - 0 800 153 163
oni powinni udzielić Ci dokładnych info.
Wszystko zależy od wskaźnika o.n. zatrudnionych w tym zakladzie, a piszesz o połowie etatu wiec nie wiem za bardzo jak to sie liczy. Najlepiej byłoby mieć pełny etat bo wtedy wyszszedłby 10% wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych (a wymagany jest 6%)w tym zakładzie i - to przysługiwaloby dofinansowanie do wynagrodzenia w wys. 91% najnizszego wynagrodzenia dla I gr.
Twój pracodawca miałby z pewnością wieksze korzyści gdybyś miał cały etat.
Ale namotałam:D
Jednak polecam infolinię :D
Ann
  • 0
;)

#14 laszlooo

laszlooo

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 21 kwiecień 2005 - 09:42

Ten koles na Infolini w PFRON to sam nie wie,kaze mi dzwonic jeszcze gdzies,po co on tam siedzi??
Z tego co sie dowiedziałem to dofinansowania jest około 550 pln netto dla pracownika na otwartym rynku pracy,ale jeszcze nie wiem jak jest z ZUS-em.Jaki jest ZUS za osobe niepełnosprawna z pierwszą grupą??
Czy pracodawca zatrudniajac osobe niepełnosprawna ponosi jakis z tego tytułu opłaty???Czy jak to w koncu jest??Ludzie pomózcie
  • 0

#15 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 21 kwiecień 2005 - 10:33

Płaci mniejsze kary do PFRONU.Tyle wiem.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#16 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 21 kwiecień 2005 - 11:26

http://www.niepelnos.../app/cms/x/5418 zerkni tu i poczytaj.Warto Laszlooo.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 wrzesień 2005 - 12:10

Piszę tutaj, chociaż nie wiem czy to to samo:

20 m. od mojego domu jest sklep ogólno spożywczy, który chciałby mnie zatrudnić (I grupia całkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystnecji, na wózku). Nie znam się na tym w ogóle dlatego zastanawiam się nad tym jak to będzie wyglądało od strony pracodawcy - kto będzie mi płacił, ile pracodawca na tym zyska a ile może stracić? Czy jeśli mnie u siebie zatrudni i rozumiem przez to, że ubezpieczy - to kto za to płaci??
Czy gdybym była przyjęta na tymczasowo albo w niepełnym wymiarze to czy PIP musi wyrazić pozytywną opinię abym mogła tam pracować?

Jestem naprawdę zielona :oops: dlatego napiszcie chociaż cokolwiek, byle zrozumiale.
  • 0

#18 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:25

a co to PIP?
  • 0

#19 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:31

panstwowa inspekcja pracy
  • 0

#20 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:37

a po co pip ma wyrazac pozyt opinie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych