Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Między nami nie ma niepotrzebnych!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 06 wrzesień 2004 - 20:09

I jeszcze jedno... Zapewniam Cie, że to nie jest samozachwyt, ale wnioski poparte wieloletnimi obserwacjami. Sama jestem osobą niepełnosprawną... mam cała masę wad i ograniczeń, ale nigdy nikomu nie byłam niepotrzebną kulą u nogi... Staram się być zawsze pomocna i inspirować innych do działania...

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#22 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 06 wrzesień 2004 - 20:46

Dlaczego twierdzisz ze pedro przesadził ? No w koncu jesli osoby ON sa kula u nogi państwa i rodziny nie mowiac juz o tym ze sa na tyle bezczelne ze wpadaja w samozachwyt to pedro ma racje - tylko zdecydowane działania moga sie temu przeciwstawic - nie oburzaj sie eksterminacja jest wskazana
Sam widzisz jakie te osoby niepełnosprawne zrobiły sie wrecz wyzywajaco aroganckie- Rozaegipska smie twierdzic

Nikt nie jest też w stanie zastąpić mojego Mężczyznę.. Jest Jedyny, Niepowtarzalny

ona ma faceta ???? to ohyda w biały dzien no nie ?Niepełnosprawni sa samotni z definicji

. Nikt nie zastąpi moich Rodziców, Braci.

i rodzine ? szokujace !!! Prawdziwy niepełnosprawny albo ma wredna rodzine która go odrzuca albo jej nie ma A ci którzy maja rodziny i partnerów - udaja niepełnosprawnych
No dosc juz krytyki Karoll teraz słowa pochwały - udało Ci sie niczym dzielnemu agentowi NKWD odkryc spisek którego ohyda i prefidia siega dna na które potrafi sie stoczyc człowiek Otóż odkryłeś ,że Mała jest kulą u nogi rodziny i państwa chociaz sama o tym nie wie To sie nazywa obłuda no nie ?
Ale ...

Nie martw sie... Bóg Cie kocha.

Bo ma poczucie humoru
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#23 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2004 - 23:39

Widzę dyskusja się rozpęntała jak burza piaskowa...
I każdej stronie piachem po oczach...

A Nilfheim jak zwykle ze swoją zabójczą szczerością ;)
wybacz że się uczepiłem ale przypominasz mi mojego najlepszego
przyjaciela, który też jest "zabójczo" szczery chociaż ma trochę.. widzę inne poglądy .. ale nic..

Pedro ma oczywiście dużo racji z pytaniem po co tem samozachwyt..
każdy dowartościowuje się jak umie czy może ... można sobie czasem bezpodstawnie
lub też nie poprawić nastrój ;) bez urazy dla nikogo...
Zakładacie z góry że wszyscy/nikt itp. po cóż te schematy? i założenia? ..
a bywają ON nie będący "kulą u nogi" dla nikogo, znam przynajmniej 3 takie osoby z jedną
żyję na codzień i raczej ja bywam "kulą u nogi" bo mnie karmi np ;) ... przyznam rzadko
ale bywają co już rozbija wasze schematy i założenia ... Ale fakt w samozachwyt nie wpada,
raczej cieszy się że sobie radzi sama..

A tak moja opinia ... to każdy sprawny czy niesprawny może być niepotrzebny całkowicie
otoczeniu itd.[tak to ujmę] albo bywa przydatny bądź niezbędny... zależy co sobą reprezentuje
w szerokim tego stwierdzenia znaczeniu... i ki .. czy ON czy sprawny ...

Karolu Masz rację ON nie powinny istnieć, a wręcz dodam do tego emerytów. A co, jak likwidować pasorzyty to ogólnie i masowo W zasadzie tak zastanawiająśc się to jakby powybijać ON i emerytów, to w Polsce jak w USA, pracy do wyboru do koloru, na ulicach jak w sojuzie kilkanaście lat temu - społeczeństwo zdrowych i wartościowych ludzi. Byłby istny raj. Ale idzmy dalej, po co kończyć tylko na tych 2 grupach, może określić "typy" godnego i potrzebnego człowieka, a reszta pod ścianę

hm mam nadzieję ;) że to ironia .. jeszcze bezrobotnych i urzędników itd :P mnie oczywiście też bo jestem studentem i tylko wydzieram kasę od państwa stypendiami socjalnym i za wyniki w nauce i od rodziców żebym miał co jeść...a co za tym idze jestem "kulą u nogi" rodziców i państwa ;)

nie oburzaj sie eksterminacja jest wskazana

Nilfheim .. oj jak już wcale bym nie zaczynał od ON

ona ma faceta ???? to ohyda w biały dzien no nie ?Niepełnosprawni sa samotni z definicji


i rodzine ? szokujace !!! Prawdziwy niepełnosprawny albo ma wredna rodzine która go odrzuca albo jej nie ma A ci którzy maja rodziny i partnerów - udaja niepełnosprawnych
No dosc juz krytyki Karoll teraz słowa pochwały - udało Ci sie niczym dzielnemu agentowi NKWD odkryc spisek którego ohyda i prefidia siega dna na które potrafi sie stoczyc człowiek Otóż odkryłeś ,że Mała jest kulą u nogi rodziny i państwa chociaz sama o tym nie wie To sie nazywa obłuda no nie ?
Ale ...


Czasem szkoda się odzywać ...

Czy są samotni z definicji ? ... na życie i jego "niespodzianki" nie ma definicji
Większość ON prawda jest skazana na samotność bo takie są realia tego świata..
Ale osobiście znam kilka par ON ... większość z nich to też prawda nie będzie nigdy tak do końca razem,
ale nie są samotni...

Co do "prawdziwego niepełnosprawnego" i rodziny to bywa jak opisałeś
a bywa i całkowicie odwrotnie ... znów opierasz swoje poglądy na pewnych założeniach
wynikających z twojej logiki myślenia ;) ogółów bez najmniejszej znajomości szczegółów ;)
a nie znasz faktów z życia.

A co do tego o niepełnosprawnych mających rodziny i partnerów to się grubo mylisz bo bywają ...
a bodajże wcale nie udają osoby niepełnosprawne ...

No chyba że chodzi o tych co za dobre znajomości z lekarzem rentę mają bo im się pracować niechce ...
ale to już inna bajka
  • 0

#24 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 08:04

Cały mój post to była jedna wielka ironia :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#25 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2004 - 08:07

no jasne ... ironią to były pewnie fragmętmy mądry się domyśli które to
  • 0

#26 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 08:10

Karolu ja po prostu wiem,jeśli np. z jedną rzeczą sobie nie mogę poradzić i ktoś mi musi pomóc to w czymś innym ja mogę pomóc tej osobie.Zwróć uwagę że nawet osoby pełnosprawne nie zawsze sobie ze wszystkim radzą i potrzebują pomocy przyjaciół.I co są kulami u nóg???Jeszcze raz ciepło Cię pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś kiedyś choć trochę tchnie w Ciebie tzw.optymizmu. :D :D :D
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#27 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 08:12

Uważam, że wasza pewność w siebie, jest nie zdrowa i zgubna.

Narzekanie też ... :twisted: :twisted: :twisted:
Zobacz ile osób próbuje Ci to uświadomić w mniej lub bardziej dosłowny sposób :P ;)
Ehh ide troche popracować żeby nie być większą kulą u nogi niż jestem ;) :D :D :D
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#28 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 08:29

Myśle Karollu, że chyba troszke lubisz taplać się we własnym smutku i beznadzieji. Pewnie sprawia Ci to niezłą przyjemność. Zawsze to łatwiej siąść i ponarzekać na wszystko niż wziąść się w garść i toczyć codzienną walke z rzeczywistością. Prawda :?:
Myślę, że żadne nasze słowa Karolla nie przekonają. Dopuki nie zmienisz własnego nastawienia Karollu to nikt nie będzie w stanie Ci pomóc. Po prostu musisz zacząć chcieć i dopiero wtedy pomoc przyjaciół i innych ludzi będzie efektywna :)
Trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Bo najgorszą rzeczą jaka moze być to pod koniec życia uświadomić sobie, ze się je zmarnowało.

*************************************
"życie nie jest pobożnością, lecz upobożnianiem,
ani nie jest zdrowiem, lecz właśnie zdrowieniem,
a w ogóle: nie istnieniem, lecz stawaniem się"
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P

#29 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 wrzesień 2004 - 10:01

Oj, Karoll

Denerwuje mnie to, że tu na Iponie większość ludzi wpada samo zachwyt.

Karoll, to że ciebie denerwuje, to nie znaczy, że to jest niewłaściwe. Zresztą, czy zadowolenie ze swoich sukcesów musi oznaczać "samozachwyt" :?: Jeśli tak, to dlaczego nie, niech to będzie samozachwyt.
I to też Karoll:

Osoby niepełnosprawne, (moim zdaniem) są kulą u nogi dla ich rodzin jak i dla państwa.

Karoll, dobrze, że dodałeś "moim zdaniem" - wygląda na to, że sam się tak czujesz. Ja wcale się tak nie czuję, bo moja rodzina mnie nie utrzymuje, tylko często korzysta z mojej pomocy także fizycznej (co może wydawać się nieprawdopodobne u ON). Nie czuję się także ciężarem dla państwa, gdyż staram sie zarobić na siebie, a nie korzystać tylko z renty. Jeśli ON mogą być ciężarem dla państwa, to tylko dlatego, bo państwo ogranicza nam prawa do zarobków godnych każdego człowieka, zmusza nas także do kalkulacji i manipulacji, poszukiwania tego, co nam się bardziej opłaca.

Nilf
Twoje wypowiedzi są, moim zdaniem nie tylko ironiczne, ale zabawne i przekorne. To nie znaczy że głupie, tylko bardzo trafne w znaczeniu "czarnego humoru".
Wydaje mi się, że jest ci ciężko w życiu, bo wszystko negujesz, wszelkie radości uprzykrzasz, a smutnych dołujesz. Czy sam dla siebie też taki jesteś :?: Jeśli tak, to szczerze ci współczuję, chociaż wiem, że napiszesz "wcale tego nie chcę i nie potrzebuję" :evil:


Pzdrawiam wszystkich, trzymajcie się i cieszcie się każdym dniem, każdą chwilą. Ci, którzy nie widzą, że świat jest piękny pomimo swoich wad, niech nauczą się dostrzegać także to, co dobre i piękne, bo całe życie narzekać i wyłapywać tylko to, co nas nie ucieszy - nie ma sensu.
(spin) :-D ;) :D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#30 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 11:46

Heh Kicia takim całkiem zgryźliwym staruchem nie jestem :D :D :D Dominijaca cecha mojego charakteru nie jest wcale czarmowidztwo tylko okropnie wredne lenistwo i tumiwisizm który staram sie doprowadzic do perfekcji Uwielbiam twórczy nieporzadek , i wylegiwanie sie w wyrku do godziny co najmniej 13.00 Jedyne co moze mnie wyciagnac w wyrka przed godzina 13.00 i zmusic do działania sa -
1. pieniadze
2. kobiety
Czynnosci typu sprzatanie , gotowanie , pranie czy mycie garów napawaja mnie nieopisanym wstretem i odrazą
Moje hobby to wylegiwanie sie w basenie w towazystwie piwa i liczenie chmurek na niebie oraz podstepne korzystanie z karty kredytowej mojej siostry i wyżeranie jej popcornu
Ulubieni bohaterowie literaccy i niedoscignione wzory to Garfield i Red Guy Ulubiony napój - piwo ulubione danie - to które mi ktos podstawi pod nos
Jak widzisz masz racje ze mi jest ciezko w zyciu no bo wiesz ile trzeba sie narobic zeby nic nie robic A teraz poniewaz zostałem brutalnie wyrwany ze snu o godz 8.30 ide sie przespac Bede wieczorkiem gdybys chciała jeszcze o cos spytac
Dobranoc :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#31 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 11:49

Acha no i współczucia tez potrzebuje Jak mozna kogos obudzic o 8.30 ???
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#32 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 wrzesień 2004 - 14:26

Karoll napisał:

Denerwuje mnie to, że tu na Iponie większość ludzi wpada samo zachwyt

Czy mam rozumieć, że samoużalanie jest lepsze?

Osoby niepełnosprawne, (moim zdaniem) są kulą u nogi dla ich rodzin jak i dla państwa.

Spartanie myśleli ongiś tak samo. Czy mam rozumieć że jesteś zwolennikiem zastosowanego przez nich rozwiązania?

aegipska! Twój Mężczyzna może być jedyny, niepowtarzalny, ale jak długo będzie taki

Dłużej niż potrafisz to sobie wyobrazić, drogi Karollu. Wszak każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny (prócz bliźniaków jednojajowych :P )
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#33 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 14:39

Uwielbiam twórczy nieporzadek , i wylegiwanie sie w wyrku do godziny co najmniej 13.00 Jedyne co moze mnie wyciagnac w wyrka przed godzina 13.00 i zmusic do działania sa -
1. pieniadze
2. kobiety
Czynnosci typu sprzatanie , gotowanie , pranie czy mycie garów napawaja mnie nieopisanym wstretem i odrazą
Moje hobby to wylegiwanie sie w basenie w towazystwie piwa i liczenie chmurek na niebie oraz podstepne korzystanie z karty kredytowej mojej siostry i wyżeranie jej popcornu
Ulubieni bohaterowie literaccy i niedoscignione wzory to Garfield i Red Guy Ulubiony napój - piwo ulubione danie - to które mi ktos podstawi pod D



Hmmm....... ludzkie oblicze, coz typowy facet. Ale beda z Ciebie ludzie :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#34 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 15:29

Ja nie pojmuje, po co ten cały samo zachwyt i samo dowartościowanie się. No może komuś jest to potrzebne?

Każdy lubi być dowartościowywany. Nie ma sie co oszukiwać. :-D :oops:

Niema jak to samemu się docenić, widzę, że to wam pomaga

A pewnie :D Jak sie człowiek sam najpierw nie doceni to jak mają to zrobić inni? (E) :? 8)

Osoby niepełnosprawne, (moim zdaniem) są kulą u nogi dla ich rodzin jak i dla państwa.

Wybacz ale ja sie tak nie czuje :-D Miewam gorsze dni jak każdy człowiek ale wiem że nie może być źle przez cały czas :) A tak ogólnie to jestem całkiem happy :D Bez względu na to że jestem ON :) A to że teraz nie koniecznie jest mi najlżej.... hmm to minie ... taką mam nadzieje przynajmniej :oops: :-D
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#35 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 07 wrzesień 2004 - 16:35

Wszak każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny (prócz bliźniaków jednojajowych :P )

Marderku, małe sprostowanie, także każdy z bliźniaków jednojajowych jest jedyny i niepoowtarzalny w swoim rodzaju. Nawet jeśli zewnętrznie są oni / one do siebie dopodni jak dwie kriople wody, to zewnętrznie... przeciwieństwa, choć połączone swoistą więzią. Wiem to, bo ponad 30 lat żyję z takimi niemal pod jednym dachem... :-D :D :-D :D :-D

Nilf, gdybym na początku naszej znajomości wiedziała, że jesteś aż tak niedoskonały.... ;) (ble)

Karoll, mam świadomość tego, że nasza dyskusja i próba przekonania Cie wcale nie wpłynie na zmianę Twojego zdania. A szkoda... Myślę, jednak, że dobrze zrobiłoby Ci, gdybyś spróbował się sam otworzyć i zamiast rozpaczać, jak źle i ciężko wszystkim żyć w Twoim towarzystwie, postarał się patrzeć na życie trochę bardziej pozytywnie... Wtedy znajdziesz w swoim życiu i te dobre i złe aspekty. A sztuka życia polega na tym, aby koncentrować sie na tych dobrych...

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#36 Kasia-spiniol24

Kasia-spiniol24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 09 wrzesień 2004 - 13:23

Ja rowniez sie z Toba Marcin zgadzam ;)
uwazam ze kazdy czlowiek jest potrzebny innym ludzia ktorzy potrzebuja sparcia rozmowy a czasem nawet towarzystwa i dobrej rady :!: :!: :!: :!: podrawia narazie (ok)
P.S to ze ktos jest chory (bez obrazy) nie znaczy ze jest nikomu nie potrzebny moze zla forma napisalam te zdanie ale tak uwazam i mam nadzieje ze nikt sie nie pogniewa na mnie ;) (e10)
  • 0

#37 werta

werta

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 09 wrzesień 2004 - 13:38

a ja bym chciała tak naprawdę poczuć się komuś potrzebna :P
  • 0
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła

#38 Macin

Macin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 09 wrzesień 2004 - 14:07

"]a ja bym chciała tak naprawdę poczuć się komuś potrzebna :P"

Werta kochana i ty jesteś ludzią potrzenbna tylko oni o tyn mogą niewiedzieć!!! :D
  • 0
Radio GOLD - Tylko złote przeboje!!

#39 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 09 wrzesień 2004 - 14:16

Marcin (ok)
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#40 Kasia-spiniol24

Kasia-spiniol24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 09 wrzesień 2004 - 15:51

:( Warta nie masz nikogo komu mozesz byc potrzebna :?: :?: to smutne :( jak chcesz pogadac to napisz do mnie jesli masz jakies pytania to pytaj pozdrawiam pa :!: 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych