Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Atrakcyjność ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#201 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 marzec 2006 - 16:01

Wiem,że są gusta i guściki :twisted: i ja mam taki guścik ,że z Wami polemizuje (E)


To, że polemizujesz, nie jest kwestią Twojego "guściku" :P

nie jestem jakąś sflustrowaną nieszczęśliwie zakochaną dziewuszką


Nic takiego Ci nie zarzucałam :)

I ciężko jest zaprzeczyć faktowi ,że od zarania dziajów są pewne kanony piękna... które mimo wszystko obowiązują, czy nam sie to podoba czy nie!

A to ciekawe :? bardzo ciekawe... Fakt popiera się jakimiś dowodami ;)
Przecież wszystkim wiadomo, że w kazdej epoce istniały inne kanony piękna. Wystarczy zrobić przegląd malarstwa i literatury.
Ponadto słowo "piękno" jest pojęciem względnym i w encyklopedii opisują to pojęcie tak:
"Piękno jest podstawową kategorią estetyki, określającą zasady i czynniki przeżyć estetycznych".

Jak widać, piękno opiera się na uczuciach, które wywołuje i u każdego jeden (nazwijmy to technicznie) obiekt może wywołać (i zwykle wywołuje) inne uczucia...

Chyba pozwolicie mi mieć swoje zdania? Ponoć mamy wolność słowa...


Oczywiście, że pozwolimy... Tylko dlaczego, tak usilnie, chcesz nas przekonać o swojej racji??

Nie ma sensu Cię więcej przekonywać Enja, bo być może Twoje pojęcie "kanonu piękna" opiera się nie na Twoich odczuciach, tylko na tym, co na dany temat sądzą inni...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#202 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 28 marzec 2006 - 21:38

Ależ ja nie usiłuje nikogo przekonywać, ja usiłuje tylko bronić swojego zdania.
Poza tym nie ma jak to walnšć regułkš... Miłam estetyke, miałam teorie bytów i niebytów, idee,filozofie, definicje i inne pierdoły...

I takie rzeczy mnie nie ruszajš :twisted:
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#203 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 marzec 2006 - 23:05

Ależ ja nie usiłuje nikogo przekonywać, ja usiłuje tylko bronić swojego zdania.
Poza tym nie ma jak to walnšć regułkš... Miłam estetyke, miałam teorie bytów i niebytów, idee,filozofie, definicje i inne pierdoły...

I takie rzeczy mnie nie ruszajš :twisted:


Czy mogłabyś napisać jaśniej, bo z tego tekstu nic nie rozumiem, poza tym, że bronisz swojego zdania... Jak zauważyłaś, ja także to robię i nie zamierzam Ci udowadniać, że nie masz racji, bo faktycznie to obie mamy rację :D
Enja - ilu ludzi, tyle opinii... Kiedyś miałam podobne zdanie na temat atrakcyjności ON, ale pod wpływem czasu i doświadczeń, zmieniłam je :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#204 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 11:30

teraz jest trend żeby się wyróżniać ... wiecie ilu jest facetów którzy chętnie się z niepełnosprawną dziewczyna? najbardziej pożadane sa amputantki (statystycznie) ... ale tę kwestię ja postrzegam jako fetysz :D
nie raz mialam takie sytuacje ze facet był mna bezpośrednio zainteresowany bo np był w szoku że ja ... mam osobowość :!:
osoby sprawne czesto zakladają że ON to koc w krate na kolanach, wypychane spacerki po okolicy w towarzystwie starszej oppiekunki i frustracja - kiedy facet widzi że jest inaczej to jest tak zdziwiony że aż zainteresowany ... bliższym poznaniem
o samym seksie nie wspomnę - bo w tej kwestii szczegolnie niepełnosprawność pomaga (paradoksalnie)
faceci lubią mieć innego niz kumpel ... :twisted:
a ja mojego tomka poznałam przez net - gdy mnie poznał nie wiedzial że jestem ON, zaczął mi sie wyżalać na swój los (rozstal się z dziewczyną i mial doła) i ja go wyciągnęłam z doła ... wysłuchałam go i zmiażdżyłam opowieścią o moim życiu :D
no i tomek doszedł do wniosku że jego problemy to pikuś ...

a wczym ja odbiegam od kanonu piękna?
mam fajne alufelgi :D
noszę fajne buty które zawsze wyglądają jak nowe :twisted: zawsze niechodzone ...
mam troche krzywy kręgosłup ... ale symetria jest dla prostaków :!: teraz wszystcy lubią asymetrię nawet we fryzurach :!:
nie chodzę ... fakt ... ale dzieki temu są okazje do z osobami płci przeciwnej które np mi pomagają pokonać schody (w mojej sytuacji są to zbliżenia z moim partnerem) 8)

ja tam nie odczuwam wpływu niepelnosprawnosci na moje ... po wypadku byłam z kilkoma sprawnymi facetami ... chybaże ja jestem jakas dziwna może (E)
  • 0

#205 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 11:40

ale sie schwalilas hehe :D
  • 0

#206 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 11:49

Aberade to co napisałaś bardzo mi poprawiło nastrój jesteś Boska (hihi)
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#207 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 21:47

No i spoko i ja też może zmienie zdanie, tylko dajcie mi do cholerki troche czasu:>
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#208 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 30 marzec 2006 - 00:09

Enja, spoko :) nigdzie nam się nie spieszy ;)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#209 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 12:06

Powiem więcej nawet, ja juz zmieniam zdanie pwoli i nie jest to zasługa mocnych argumentów Kici :D

W sumie tylko krowa nie zmienia poglądów... :D (znow cytując moją babcię)

Wiosna idzie;)
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#210 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2006 - 15:37

Moim zdaniem atrakcyjność nie kręci się w 100% wokół wyglądu (ale tym stwierdzeniem ameryki nie odkryje).
Fakt jest że jak pije się br0 w pub'ie i pierwsze co to rzuca nam się w oko ta "skorupka jajka", albo jak kobita fajnie tańczy (aj te kocie ruchy hehe) :P. To typowe samcze podejście... ale kobity patrzą podobnie - chodzi mi o ten ww. przykład. Tyle że trudno szukać związku w knajpach :D, ale to już inna bajka.

Ziom na wózku może mieć więcej dziewczyn niż nie jeden pseudo-maczo-model, to samo tyczy sie kulawych itp. Często to co widzisz to tylko obraz jak w kinie - taka projekcja nie do końca kontrolowana, każdy chce BYĆ / ale nie każdy umie BYĆ - aktorem. Dlatego lepiej wychodzimy jak jesteśmy sobą nawet z tymi "defektami", ale kto ich nie ma?.

Tematy "on/atrakcyjny & on/nieatrakcyjny" tyczy sie każdego człowieka - nie każda dziewczyna leci na Brat'a Pita czy Banderas'a :D. Rozejrzyjcie sie czasami wokół siebie po mieście... "przystojny" facet ze "zwyczajną" dziewczyną i odwrotnie... i wtedy sobie można pomyśleć "co ona w nim widzi? / co on w niej widzi?" - my sie dziwmy a oni są razem i to są fakty.

Atrakcyjność to jak kolory - czarny, biały, niebieski, czerwony............. jednym sie podoba czarny a innym czerwony, a o gustach sie nie rozmawia. To dowodzi jednego - masz krzywy nos? - wyluzuj - znajdzie sie kobita która pokofa Twój nos tyż - tylko sie nie załamuj :D.

Jeśli chodzi o facetów to wydaje mi się że sporo zależy od pewności siebie, swojego "ja" (oczywiście bez przesady). Jeśli facet jest pewny, ma coś tam pod kopułą, ma swoje poglądy to wątpię że będzie sam (chyba że tego tak bardzo chce) - nawet jak jeździ na wózku czy kuleje czy też wygląda jak bestia to w gruncie rzeczy jest mało istotne. Podobnie z kobietami...

Dane statystyczne: w Polsce przypada prawie 2 kobiety na 1 faceta :D, więc nie ma sie co martwić (pociecha dla facetów) :D.

Co do związków mieszanych jak to ktoś nazwał on z nie-on to na pierwszy rzut oka może to być bardzo trudne (technicznie), tylko że to nasza teoria bo na tym wariackim świecie nie ma reguł... są pary takie że nie jednemu włos by się zjeżył na głowie. Każdy z nas ma inne "okulary" - widzi co innego, ma swoje priorytety - jedni mówią że duże jest pikne a inni że małe.

Problem pojawia się wtedy kiedy zaczynamy wątpić... kiedy zaczynamy pieprzyć sobie w głowie "cholera jaka/i ja jestem nieatrakcyjna/y abububu, nikt mnie nie kofa..." - to fakt ciężko aby kogoś sobą zainteresować, tyle że nie jedna Matka Teresa żyje na tym świecie więc jak pisałem wyżej "nie ma reguł" i dla tych też coś sie znajdzie.

Często jest tak że osoba teoretycznie słaba (ON) w rzeczywistości może być podporą dla nie-ON (ale to też żadna nowość "brak reguł").

Co do problemów w życiu on/nie-on od tego nie uciekniemy (można by opisywać setki/tysiące/miliony przykładów) -> zawsze będą jakieś przeszkody ale my jesteśmy od tego aby je przechodzić - nie?

Wygląd to skorupka jajka, można sie przejechać stawiając ciągle na tego samego "konia".

Reasumując: każdy z was jest na swój sposób atrakcyjny/atrakcyjna... pieprzyć to że 100 osób zaprzeczy!, bo istotne jest że ta sto pierwsza powie inaczej.

,,każda potwora znajdzie swojego amatora,, :D

ps. jak widać ja ciągle konsekwentnie swoje, ale żyje i mam sie dobrze więc warto sie zastanowić nad tym co pisze.

Ciau.
  • 0

#211 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 30 marzec 2006 - 17:35

odnosnie twoich rad, masz kogos?
  • 0

#212 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2006 - 17:44

odnosnie twoich rad, masz kogos?


To nie są rady, to jest mój punkt widzenia.

A czy mam kogoś to ma znaczenie? :D

tzn. chcesz wiedzieć czy jestem lol 'atrakcyjny' czy też nie? :D bo nie czaje Twojego pytania (E) :shock: :D
  • 0

#213 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 13:10

czy dzieki twojemu zapatrywaniu sie na te sprawy udalo ci sie znalezc dziewczyne?
  • 0

#214 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2006 - 14:11

Tajemnicą nie jest że aktualnie nie szukam swojej bratniej duszy - prawda jest że chyba nigdy na "gwałt" nie szukałem, powiem więcej - odpoczywam od ostatniego związku.

Zdziwiło mnie Twoje dość osobiste pytanie bo nie rozumiem jednego co mają moje jak to się wyraziłeś "zapatrywania" a "szukanie dziewczyn?" vel. "moje związki" :D. "Znależć" dziewczyne i być z kimś to nie problem - wytrzymać/żyć z kims :> to już inna para kaloszy.
  • 0

#215 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 18:36

Jacek chce konkretów :D
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#216 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 19:24

tak 8)
  • 0

#217 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2006 - 21:46

I dobrego adwokata? :lol:
  • 0

#218 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 21:52

A czy mam kogoś to ma znaczenie? :D


Ma ma i to spore, bo teoria jest guzik warta.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#219 Enja

Enja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 31 marzec 2006 - 22:00

Tak,tak liczy się tylko praktyka 8)
  • 0
Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?-Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek to :nie omijać żadnej sposobności,bo nie zdarzają się na co dzień...

#220 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2006 - 22:03

Ma ma i to spore, bo teoria jest guzik warta.


Teoria czego? - atrakcyjności ON lub nie? :D.

Druga sprawa a czym jest słowo pisane na forum jak nie teorią :lol: , bo nie da sie tego praktycznie okazać (pisząc) - proste nie?.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych