Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świadczenie wspierające 2024


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#81 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 16 maj 2024 - 19:21

Na wakacje jak znalazł. Ja złożyłem wniosek 13.05 (mam nadzieję że nie pechowy) i czekam.


  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#82 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 16 maj 2024 - 21:26

Wg mojej wiedzy (bazuję na interpretacji aktów prawnych, które to regulują), składając wniosek i odbywając ocenę poziomu potrzeby wsparcia - nie ryzykuje się niczego, a można tylko zyskać

Nie mogę się z tobą zgodzić. Podam dwa przykłady i nie że ktoś tam coś tam powiedział a znam osoby, których to dotyczy.

Osoba na rencie socjalnej, pracująca od wielu lat, odkładająca składki na ZUS dostała zawiadomienie od ZUS że na komisji zdalnej uznano że nie jest niezdolna do pracy i poinformowali o cofnięciu prawa do renty! Takich przypadków znam kilka.

W poczekalni do lekarza sporo się można nasłuchać wiec .... Matka osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji ze względu na problemy umysłowe zgłosiła córkę do WZON o te świadczenie bo sama chciała wrócić do pracy. Dziewczyna nie otrzymała wystarczającej ilości punktów. Po jakimś czasie otrzymała od ZUS decyzję o utracie świadczenia!

 

ZUS nie patrzy na akty prawne. Oni mają obowiązek minimalizację kosztów o czym wspominał jeden z uczestników komisji ds. zmian w orzecznictwie z 22 kwietnia https://www.sejm.gov...?skrnr=PSR04S-2 Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Tomasz Lasocki powiedział wprost że ZUS i inne urzędy orzekające jak Wojskowa itd. nie zgodzą się na scalenie procedury orzekania ponieważ utracą kontrolę nad ilością liczby osób uprawnionych do świadczenia.

Na przykład ja odpowiadałem za orzecznictwo w komisjach wojskowych i dla służb mundurowych. Tamte ministerstwa nie chciały oddać tego orzecznictwa, bo bardzo wygodnie jest mieć własnych zatrudnionych lekarzy. Bardzo niepokojąco odbieram też słowa pana dyrektora, który powiedział, że to organy muszą orzekać, dlatego że też gdzieś z tyłu głowy muszą mieć taki wgląd w środki, którymi dysponują.

Wiara w to że nie otrzymują dokumentacji od innych urzędów nt. ich "podopiecznych" jest mocno nie na miejscu.

 

Edit: poprawka linku


Użytkownik Slavco edytował ten post 16 maj 2024 - 21:33

  • 0

#83 Haczka

Haczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 16 maj 2024 - 22:29

Nie mam takich doświadczeń. Nie znam takich osób. Nie odczuwam lęku udając się na komisje orzecznicze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych