Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie na turnus rehablitacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 Claire

Claire

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 12 maj 2005 - 12:25

Zgodzę się z Tobą Majonez, że kompletnie powariowali z tymi cenami za tyrnusy reh. Wybieram się w tym roku pierwszy raz na coś takiego, orientowałam się wcześniej co do cen i właściwie jest niewiele ośrodków które by proponowały sensowne ceny. Mi się na szczęście udało taki znaleść bo muszę dopłacić zaledwie 450 zł a jadę w okresie letnim kiedy ceny nie są najniższe. No ale jakie będą warunki to się przekonam na miejscu ;)
  • 0

#22 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 17 maj 2005 - 16:41

Niedawno wróciłem z turnusu "dopłaconego" z PCPR. Ze swojego portfelu wyleciało mi tylko (! :D ) 355 zł...
  • 0

#23 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2005 - 19:34

No tak, jesli nie jedzie sie w sezonie to faktycznie taniej wychodzi. Ale co ja bym robil nad morzem w styczniu, marcu, maju, a moze w pazdzierniku? Jest zimno i wszystko pozamykane. Zdecydowanie w gre wchodzi "only seson".
  • 0

#24 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 17 maj 2005 - 20:38

Wybieram się na turnus rehabilitacyjny do Krynicy górskiej 30 sierpnia i dopłacam do turnusu 482 złote.
Mozna wybrać sie nad morze we wrzesniu,też jest ładnie.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#25 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 maj 2005 - 20:47

Niestety, Majonez ma rację. Poza sezonem można zapłacić taniej. Jeśli ktoś nie uczy się i nie pracuje, nie ma obowiązków rodzinnych, to może jechać kiedy zechce.
W sezonie, z dofinansowaniem, nie dopłacimy (w najtańszym miejscu) mniej niż 500 zł.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#26 agatas

agatas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 18 maj 2005 - 10:32

Widzę, że co do cen i dostepności wczasów, macie podobną opinię, co ja.
W tym roku też chciałam, ale w/w przeszkody pojawiły się "hurtem", i
zniecheciły mnie i moje koleżanki do starania się o te "wielkie" wczasy.
A klimat mamy teraz wyjątkowo kapryśny, i czy warto wydawać tyle
forsy, aby zmagać się z silnym wiatrem na plaży bądż chodzić w deszczu?
W Łebie tak było, w maju bylo tak zimno, że nawet dogrzewano. A byłam
kiedyś na Majorce /zafundowano mi je/ jesienią, a tam klimat taki
cieplutki, nawet w nocy, że tylko leżeć! Żadne zabiegi niepotrzebne, sam
klimat tak już czlowieka "wyrehabilituje", że długo "nosi" w sobie to ciepło!
I pomyślałam, że skoro jestesmy w tej Unii, nie mógłby nam PFRON
dofinansowywać takich wczasów na południu Europy, a ceny tam są
zblizone? Wystarczyłaby taka dotacja choćby raz na 2-3 lata, bez
zabiegów, w warunkach turystycznych, dostepnych dla wszystkich. Czy
to takie trudne? A nie zmuszać nas do korzystania z tylko polskich
ośrodków, do których i tak coraz więcej cudzoziemców sie garnie.
  • 0

#27 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2005 - 17:20

No i sami widzicie, jestesmy DYSKRYMINOWANI, juz nie chce pisac przez kogo, wszyscy wiemy.... Musimy brac co nam daja, ale nie musimy sie na to godzic! Osobiscie przysieglem sobie ze jesli mi tylko starczy sil zaczne walczyc z tymi wszystkimi osrodkami w sposob naglasniajacy oferty duzo bardziej atrakcyjniejsze niz nasz Baltyk Ostatnio widzialem wycieczke 14-dniową do Grecji, dokladniej do Parelii. Obiekt dostosowany sla Osoby niepenosprawnek, a koszt to 869 zl. Podaje Wam linka...

1) http://www.traveligo...r-wrzesien.html

2) Tutaj jest jeden z pokoi:
http://www.travelpla...ecja/Minos.html

Jedyny minus to podroz autokarem, ale jestem w stanie to wytrzymac dla pieknych 14 dni w tak uroczym miejscu jak Kreta,Grecja.
Sadze ze sanatoria w Polsce sie za bardzo "rozbuchaly" i trzeba im przyciac skrzydelka.
  • 0

#28 bozia

bozia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 23 maj 2005 - 16:36

A ja z córeczką w zeszłym roku dzięki sponsorom byłam dwa razy nad naszym polskim morzem,które uwielbiam.Szczególnie umiłowałam sobie Ustronie Morskie i ośrodek Klimczok-jest to ośrodek dla niewidomych.W tym roku wybieramy się tam również w połowie lipca i już nie mogę się doczekać.Jeżdzimy grupą zorganizowaną i kierownictwo zawsze negocjuje ceny,także przy zwiększonym dofinansowaniu z PCPR dopłacę jedynie ok.200 zł.Fajnie,nie :-D
  • 0
kochaj i rób co chcesz!

#29 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 25 maj 2005 - 12:59

nieźle
  • 0

#30 KINIU

KINIU

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 maj 2005 - 14:44

Witam
Ja tez polecam baaardzo Osrodek SOFRA w Mielno-Uniescie, bylem tam 4 razy z rzedu, co roku.
  • 0
KINIU pozdrawia [you]

#31 agatas

agatas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 31 maj 2005 - 11:46

Właśnie, okazuje się, że jak ma się szczęście natrafić na dobrego pośrednika, który wynegocjuje tańsze wczasy z ośrodkami, to można
wydać duzo mniej. Ja sama w Łebie się przekonałam, że niektóre
grupy płaciły mnie lub wcale za dodatkowe wycieczki, a ja z innej grupy
płaciłam za wszystko. To proszę, jak to jest z tymi cenami, że ja muszę
płacić, a przecież też załatwiałam przez pośrednika z Bydgoszczy!
Na oko obliczyłam, że spokojnie mogłabym mniej dać o 200-300 zł,
przecież te kelnerki, opiekunowie grup, pośrednicy, itp swoje marże
biorą! No i niektórzy pośrednicy /np.biura podróży/ zapewniają autokary,
a ja musiałam dojechać w maju z 4 /czterema/ przesiadkami PKP i PKS,
i to z bagażem, z centrum Polski do Łeby, jak za króla Cwieczka.
Jeszcze raz powtarzam, że urzędy POWINNY się tym zajmować, od A do
Z, bez kosztownych pośredników, pomóc w wybieraniu wolnych miejsc, a
nie zostawiać ludzi samym sobie. A inni żerują na tym, i TO mnie
denerwuje najbardziej!
Osobną kwestią jest to, że wiele starych ośrodków "gwałtem" przerobiono na "nowoczesne" ośrodki z naprędce wstawionymi pokojami
ze sprzetem rehabilitacyjnym, i dalej, oferować naiwnym ludziom
cudowne warunki. Stąd chyba te powyższe rozczarowania, że tu grzyb, tu
brak czegos, itd. Ja sama musiałam tracić czas 2 razy na wzywanie
hydraulika, bo stale się nam zatykało.A niby za co płaciłam?!
  • 0

#32 czarny1

czarny1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 31 maj 2005 - 17:51

Ja chetnie polecam sanatporium w Ustce-DWS''PERŁA''-organizowane sa tam turnusy rehabilitacyjne,lecznictwo sanatoryjne z pełna baza zabiegowa.18 pokoi (27 miejsc) dla osób poruszających się na wózkach (wymagane uzgodnienia przyjazdu); pełny węzeł sanitarny, telefon, radio, TV (na życzenie), sprzęt plażowy, balkony.
http://www.dwsperla.ta.pl/
Obok niego jest równiez artakcujny hotel AZOTY-organizujacy turnusy rehabilitacyjne
BAZA ZABIEGOWA /w obiekcie/:
- Balneologia /kąpiele solankowe, kąpiel perełkowa, bicze szkockie, inhalacje/
- Diadynamika
- Galwanizacja
- Solux
- Masaże
http://www.azoty.afr.pl/oferta.htm
Ponad 2 hektary starego, wydmowego lasu to teren zajmowany przez Dom Wczasowo - Sanatoryjny "PERŁA",oraz ''AZOTY''. Malowniczy, klifowy brzeg, bezpośrednie zejście na piaszczystą plażę, leśne ścieżki do pieszych spacerów oraz rowerowych lub konnych przejażdżek. Kontakt z przyrodą, cisza i czyste powietrze gwarantują wspaniały i niezapomniany wypoczynek. Przez cały rok czynne są gabinety rekreacyjne (masaż, solarium, kąpiele, inhalacje, itp.).
  • 0
czarny1
NURTÓW MIJANIA NIE ZATRZYMASZ-JEST ICH WIELE.

#33 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 02 czerwiec 2005 - 11:56

Kochani ,ja natomiast tym ,którzy lubią klimat górski ,poleciłabym Dom Sanatoryjno-Wypoczynkowy"Glinik" w miejscowości Wysowa-Zdrój.
Obiekt jest przyjazny ludziom niepełnosprawnym iśmiało można tam jechać .
Budynek jest 3-piętrowy,ale jest winda osobowa.Wkażdym pokoju oraz apartamentach jest pełny węzeł sanitarny telefon, balkon i sieć tv.
Kuchnia jest domowa ,możecie mi wierzyć.
Do dyspozycji gości jest biblioteka sala telewizyjna kawiarnia siłownia, boisko plac zabaw dla dzieci wypożyczalnia rowerów górskich.Na terenie ośrodka prowadzona jest filia stadniny koni huculskich co umożliwia
gościom przejażdzki konne bryczką,saniami oraz jazdę wierzchem.
Baza zabiegowa:hydroterapia,elektroterapia,światłolecznictwo,inhalacje kinezoterapia.Życzę miłego wypoczynku na turnusie.Pozdrawiam-Iwa :-D
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#34 micia

micia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 03 czerwiec 2005 - 10:42

Chciałabym sie dowiedziec czy w Ustce w poblizu tych ośrodków:Azoty i Perła znajduje sie zjazd na plaże przystosowany dla osób poruszających sie na wózkach inwalidzkich.Bardzo dziekuje za odpowiedz
  • 0

#35 Aleks

Aleks

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 czerwiec 2005 - 14:32

Ja natomiast stanowczo nie polecam sanatorium "Ela" w Polańczyku gdzie już podczas załatwiania rezerwacji zostałam wstrętnie potraktowana, a później zelżona tak,że epitety:" głupek i ciemna masa "(jakimi mnie również uraczono) wydają się wręcz pieszczotlwe. Szczególnie niech tego sanatorium się wystrzegają ludzie chorzy na serce i nerwy. Chciałabym aby napisali do mnie ludzie, którzy mają za sobą podobne przeżycia.Dość traktowania niepełnosprawnych jak bezmózgich idiotów i poniżania nas przez mające o sobie wysokie mniemanie paniusie
  • 0
ja

#36 czarny1

czarny1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 03 czerwiec 2005 - 20:54

Do mici-odnosnie poruszania sie wózkami.W sanatorium Perła-
18 pokoi (27 miejsc) dla osób poruszających się na wózkach (wymagane uzgodnienia przyjazdu); pełny węzeł sanitarny, telefon, radio, TV (na życzenie), sprzęt plażowy, balkony
W osrodku-Azoty-niestety nie ma mozliwosci dla wózków-jast tam wejscie na korytarze po kilku schodkach.
Jesli natomiast chodzi o zjazd na plaze-sa tam co kilkadziesiat metrów zjazdy po których mozna zjechac wózkiem na sama plaze.Mysle ze i po plazy trzymajac sie blisko nabrzeza,mozna jechac wózkiem,z tego wzgledu,ze jest ona przy brzegu dosc twarda na drobnym kamienistym podlozu.
Jesli micia ma jeszcze jakies pytania,prosze smiało,w miare mozliwosci odpowiem.podaje jeszcze raz strony na których mozna dowiedziec sie dokładnie o pobycie,cenach i warunkach.Byłem i bardzo mi sie tam podobało.
http://www.dwsperla.ta.pl/
http://www.azoty.afr.pl/oferta.htm
:lol: ;)
  • 0
czarny1
NURTÓW MIJANIA NIE ZATRZYMASZ-JEST ICH WIELE.

#37 asiorek

asiorek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 04 czerwiec 2005 - 10:17

My byliśmy w Tęczy
http://www.sanatoria...pl/ustka/tecza/
Ośrodek dostał nawet jakąś nagrodę za udogodnienia dla niepełnosprawnych. Ciekawe za co :shock: Jest jedna duża wspólna łazienka przystosowana dla ON na parterze, w pokoikach są maleńkie łazieneczki klitki. Brak podjazdu dla ON, jest tylko wylany podjazd na schodach, nie podjęłam się wjazdu nawet wózkiem dziecięcym. Co prawda jest wyjazd od strony podwórka, ale podworko nie jest utwardzone(przynajmniej dwa lata temu nie było), a zjeżdżając z dzieckiem nie wyhamowałam i wyrżnęłam z impetem w drzwi wejściowe aż gruchnęło, więc nie wiem, czy niepełnosprawny sam by sobie poradził :(
  • 0
Pozdrawiam Asia

#38 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 09:45

My byliśmy w Tęczy
http://www.sanatoria...pl/ustka/tecza/
Ośrodek dostał nawet jakąś nagrodę za udogodnienia dla niepełnosprawnych. Ciekawe za co :shock: Jest jedna duża wspólna łazienka przystosowana dla ON na parterze, w pokoikach są maleńkie łazieneczki klitki. Brak podjazdu dla ON, jest tylko wylany podjazd na schodach, nie podjęłam się wjazdu nawet wózkiem dziecięcym. Co prawda jest wyjazd od strony podwórka, ale podworko nie jest utwardzone(przynajmniej dwa lata temu nie było), a zjeżdżając z dzieckiem nie wyhamowałam i wyrżnęłam z impetem w drzwi wejściowe aż gruchnęło, więc nie wiem, czy niepełnosprawny sam by sobie poradził :(



Added after 1 minutes:

no niestety czasami bardzo zastanawiające jest za co dostają pewne "rzeczy" nagrody i za co? A moze by tak spytac osoby neipełnosprawne najpierw czy jest dostaosowane, a nie dawac za nic nagrody...
  • 0

#39 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 13:33

jade 17 sierpnia do Mielna do osrodka afrodyta i grazyna i ma nadzieje ze bedzie ladna ladna pogoda jesli chodzi o turnusy to moj debjut :D
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#40 czarny1

czarny1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 23 lipiec 2005 - 17:19

Pozwole sobie na kilka słów o miejscu,gdzie byłem.
Polanica Zdrój jest najnowszym i najnowocześniejszym z kłodzkich uzdrowisk. Jest też siedzibą spółki Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A
Tutejsze wody mineralne ( szczawy wodorowo-węglanowo- wapniowe) zawierają dużo wapnia oraz duże ilości żelaza. Największy źródłem w Polanicy Zdr. mającym wydajność 300 l/min jest Pieniawa Wielka.
Po obu stronach przepływającej przez miasto rzeki Bystrzycy Dusznickiej ciągnie się odbudowany po powodzi deptak, będący ulubionym miejscem spotkań gości oraz mieszkańców Polanicy Zdroju.

Część uzdrowiskową otacza park zdrojowy (13ha), pełen starych, uznawanych za pomniki przyrody drzew egzotycznych krzewów : różnokolorowych azalii, rododendronów i magnolii. Polanicki park zdrojowy przechodzi w naturalny las.

Nieopodal wejścia do parku znajduje się pijalnia wzniesiona w latach 1911-13 jako obiekt sanatoryjny w stylu klasycyzująco-secesyjnym. W swym wnętrzu mieści salę koncertową, konferencyjną oraz Muzeum Kamieni Szlachetnych.

Warto też zwiedzić Etnograficzne Muzeum Misyjne. Placówka przy domu zakonnym ojców sercanów prezentuje ciekawostki z Oceanii (Polinezji), Afryki (Kongo i Zair) oraz Ameryki Południowej.
A teraz kilka słów o Sanatorium-MALWA-
najbardziej malowniczo połozony nad Bystrzyca Dusznicka obiektem leczniczo wypoczynkowym.Profil leczniczy to kardiologia i gastrologia.Wszystkie zabiegi z fizykoterapii i hydroterapii wykonuje sie na miejscu.Obiekt posiada 84 miejsca w pokojach-1,2,3-osobowych z pełnymi wezłami sanitarnymi,przystosowanymi równiez dla osób na wózkach.
W budynku jest kawiarenka z zadaszonym tarasem,oraz sala gimnastyczna do cwiczen rehabilitacyjnych.Zapewniona jest całodobowa opieka medyczna.
Co prawda sanatorium oddalone jest od centrum miasteczka 1200m ale prowadzi tam dobrze utrzymany szeroki chodnik.
W zimie beda tam jeszcze dodatkowe remonty,poprawiajace funkcjonowanie obiektu,tak,wiec warto moze tam pojechac.
Podaje jeszcze stronke
www.malwa.prv.com.pl
  • 0
czarny1
NURTÓW MIJANIA NIE ZATRZYMASZ-JEST ICH WIELE.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych