Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie na turnus rehablitacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kasiula

Kasiula

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2004 - 15:58

Ja spedzam wakacje w Jarosławcu jest super.
  • 0

#2 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 13 luty 2005 - 03:43

Chcę z Oleńką wyjechać latem nad nasze morze poszukuje ośrodka który jest: dostosowany do wózka, jest blisko morza, ma dostsowany zjazd na plaże. Niby nie wiele wymagań ale jest to problem. Może ktoś z was ma sprawdzony ośrodek i może polecić?. A może i wy myślicie już o wakacjach macie coś zarezerwowane? lub szukacjie ekipy na wakacje. Ja z chęcią się dołączę jeżeli dany ośrodek będzie spełniał te 3 podstawy, które wbrew pozorom ułatwiają życie.
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#3 micia

micia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 15 luty 2005 - 13:08

Jesli chodzi o zjazd na plaze to wiem ze jest na 100% w Jarosławcu,Międzywodziu,Dzwirzynie i Ustce.Natomiast jesli chodzi o ośrodki to moge polecic ośrodek Panorama w Jarosławcu oraz Lagune w Międzywodziu.
  • 0

#4 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 15 luty 2005 - 17:48

Micia dzięki ale Jarosławiec dla mnie to "fabryka". Dzwoniłam tam nie mają już pokoi dostosowanych do wózków ( zresztą i tak mają ich niewielką ilość) w domkach jest wilgoć isama nie wiem ale mam małą awersię do tego miejsca :cry:
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#5 rena

rena

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 16 luty 2005 - 20:25

W Międzywodziu byłam też w Lagunie, problem ze stołówka jest poza ośrodkiem ok.500m, jedznie jako-takie, ćwiczenia na poziomie dobrym ale daleko do poziomu bdb., brak pionizacji dla paraplegików, koniki do jazdy sa ale trzeba opłacać prywatnie. Plaża blisko ale wysoko, pod niezła górke, samemu na wózku raczej pokonac wznienie trudno. Miasteczzko przyjemne dużo turystów i tanich barów gdzie można dobrze zjeść. Za darmo można pobawić sie codziennie w dyskotece nad sama plażą, muzyke i światła słyszalna i widzialne w ośrodku .
  • 0

#6 rena

rena

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 16 luty 2005 - 20:32

ZAKWATEROWANIE DOBRE, jedzenie dobre, ćwiczeń dużo ale musiałam prosić o pionizacje, która w końcu wywalczyłam. Fizjoterapeuci na poziomie, staraja sie.Możliwość dokupienia dodatkowych zabiegów w róznych osrodkach wczasowych np. krioterapia ale nie dla wózkowiczów.Jest gdzie pospacerować dostosowane dkla wózków prawie wszystko. Można sie zabawić ale niestety wszedzie tylko disco-polo. Wiekszość w średnim i starszym wieku. Można super wypocząć przy tężniach.
  • 0

#7 rena

rena

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 16 luty 2005 - 20:36

Zagladnij do innych krajów europejskich to oko Ci zblednie jaki tam jest poziom ćwiczeń i rehabilitacji, u nas to dopiero przedszkole i zaszłosci z komuny, Ale Polacy szybko sie ucza i wiem że bedzie lepiej. pozdrawiam.
  • 0

#8 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 16 luty 2005 - 21:20

narazie zarezerwowałam miejsce w Ośrodku Róża Wiatrów w Darłówku www.rozawiatrow.pl lub www.rozawitrow.afm.pl z rozmowy tel i ze strony wygląda interesująco. Szukam jeszcze innych miejsc
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#9 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 16 luty 2005 - 22:02

SLyszałem ze w mielnie sa dobre osrodki i maja zjazd na plaze.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#10 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 16 luty 2005 - 22:38

W Mielnie są potwierdzam jednak ostrzegam przed ośrodkiem AFRODYTA I GRAŻYNA istny horrrror. Mimo ze blisko na plażę i jest zjazd to w samym ośrodku traktuja cię jak intruza. Byłam tam w zeszłym roku jedzenie byle jakie mało ( Olka ma dietę miksowaną i raz dostała farsz z pierogów) rehabilitacja żadna ( na dzień dobry rehabilitantka stwierdziła że ona nie umie ćwiczyć dzieci z m.p.dz i tak naprawdę to chce otworzyć gabinet masażu) jest hydro ale hurtowowo wszystkich bez badań, za wszystko płacisz nawet za zmianę poscieli. Moja koleżanka była w Ośrodku SOFRA w Mielnie -Unieściu i była zadawolona, dobrym ośrodkiem też jest Syrena.
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#11 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 28 luty 2005 - 21:00

Małgosiu nie mogę się zgodzić z Tobą co do ośrodka Panorama w Jarosławcu. Nie wiem kiedy tam byłas,ale z opisu wygląda, że za komuny :-D . Moja siostra z całą rodziną (mąż na wózku ) była tam dwa razy i jest zachwycona pod kazdym względem. Warunki super żarcia pod dostatkiem, imprezki, trawka z rolek sama sie podlewa. Widziałem to na własne oczy i wiem co mówię. Byłem tam dwa razy (tylko odebrać rodzinkę ) ale widziałem to wszystko na własne oczy.
  • 0

#12 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 28 luty 2005 - 22:29

Sorki ale z czego twoja siostra jest zadowolona z jedzenia i samo podlewającej się trawki czy imprezek? Wiem że do wypoczynku i rozrywki warunki tam są super, ale pod wzgledem rehabilitacyjnym to bym polemizowała, ale jak jadę na turnus to nie płace za imprezy i mokrej trawki. :?: :?:
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#13 adas

adas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 16:29

Na turnus do Darłowa ja tam byłem i jestem zadowolony.
W Róży Wiatrów sa imprezy plenerowe i wieczorki taneczne i wiele innyh atrakcj a i jedzonko super POLECAM niewidomy. 8)
  • 0

#14 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 18:23

Małgosiu nie pisałaś o samej rehabilitacji tylko krytykowałaś warunki bytowe np. wilgoć w domkach itp. A tak w ogóle, jak sama piszesz, masz awersję (bliżej niesprecyzowaną) do tego miejsca. Wydaje mi się, że ogólnie narzekasz na wszystko i wszystkich. Polecałbym hotel Mariott w Warszawie podobno niezłe warunki i obsługa na światowym poziomie.
Mimo wszystko usmiechnij się a może świat wyda Ci się bardziej przyjazny i kolorowy .
Serdecznie pozdrawiam :)
  • 0

#15 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 01 marzec 2005 - 21:38

Toron ja nie narzekam, ale wydać kupę kasy na imprezy i mokra trawe to przesada. Wilgoć w domkach nie służy mojemu dziecku zaraz ma duszności. Nie byłam w Jarosławcu i znam go jedynie z opinii rodziców i każdy sobie chwali warunki do wypoczynku, natomiast jeżeli chodzi o rehabilitacje to nie mają dobrego zdania. Tym bardziej jeżeli ona dotyczy dzieci z m.p.dz. Czytałeś moje posty o osrodkach. Natomiast byłam w innych ośrodkach i wkurza mnie że wogóle sie nie bierze pod uwage potrzeb dzieci z m.p.dz. Piszesz że masz synka z m.p.dz więc sam wiesz jaki turnus jest dla niego najlepszy
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#16 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 marzec 2005 - 13:21

To ja w takim razie polecam turnus w Serpelicach. Dla dzieci z m.p.dz jest na prawdę super. Jeśli chodzi o dostęp na wózkach jest OK (jedynym problemem dla wózkowiczów o bardzo słabych rękach jest teren pagórkowaty). Okolica piękna i cicha.
Natomiast jest mnóstwo zabiegów, rehabilitacja, hipoterapia, basen (a wszystko dostępne za darmo dla uczestników turnusu), jedzenie też dobre, dużo atrakcji dla dzieci. Oczywiście dodatkowe jazdy na koniach trzeba opłacić, niestety... ale pozostają te zlecone przez lekarza, jeśli kogoś nie stać.
Okolica piękna, ośrodek prawie w lesie (a w lesie maliny, jagody, poziomki i grzyby). Zakwaterowanie o różnym standardzie, na kieszeń dla każdego. Wszędzie zapewnione własne sanitariaty (nie ma wspólnych).
Byłam tam i jestem bardzo zadowolona, chociaż jechałam z mieszanymi uczuciami, bo do tej pory nie spotkałam się z takim dobrym turnusem, za tak niewielkie pieniądze.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#17 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 05 marzec 2005 - 23:44

Kici wierzę bezgranicznie.
  • 0

#18 IwonaD

IwonaD

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 18 marzec 2005 - 20:08

Myślę, że was pogodzę dodnośnie Jarosławca. Byłam w ubiegłym roku. Informacja o grzybie w domkach to bzdura. My mieszkaliśmy w takim domku. Może jak były one drewniane to tak mogło być, ale teraz są murowane i jest wyposażenie pierwasza klasa. Lazienki przystosowane, wszystkie media. Wszędzie można wjechać wózkiem, do plaży 10 min. spacerkiem, zjazd dla wózków i stosunkowo mało ludzi jak na miejscowość wypoczykową nad morzem. Rzeczywiście w Panoramie dużo ludzi, uciążliwe jedzenie posiłków na stołówce no i na zabiegi pod górkę co jeżeli chodzi o wózek to trochę ciężko. Dla dzieci z mpd ( a niedajboże z padaczką) mało propozycji. My mieliśmy tylko masaż. Raczej trzeba rozpatrywać pobyt tam na zasadzie luksusowych wczasów.
  • 0

#19 agatas

agatas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 01 maj 2005 - 16:51

Byłam na wczasach reh. w Łebie.Dotacja z PCPR ok.500 zł, drugie tyle
ja zapłaciłam. Byłam z dwiema koleżankami z innych miast. Jakie wnioski?
Wczasy zawsze są potrzebne, bez dyskusji, warunki bytowe jak i rehabilitacji bywają róźne. Ale moje zastrzeżenia budzą przede wszystkim
ZAWYŻONE opłaty za te wczasy. A wczesniej kupowałam prywatne pobyty
w pensjonatach w górach, brałam zwykle tańsze noclegi, dwa posiłki
dziennie, aby mieć cały dzień do dyspozycji bez potrzeby parokrotnego
powracania do ośrodka. I koszty były zawsze dużo mniejsze niż za wczasy reh. Niestety PFRON nie dofinansowuje takich form wypoczynku, skazując nas wyłącznie na drogie wczasy reh. Z rozmów z bywalczyniami
wczasów, wiem że tylko niektóre oferują naprawdę wspaniałe zabiegi, a
pozostałe bardzo przeciętne. Faktycznie, zabiegi jakie miałam w Łebie,
mogłabym mieć bez kłopotu w mojej przychodni lekarskiej, nawet za
dopłatą. To po co tyle zachodu z załatwianiem formalności, tyle wydatków
/ mam rentę/, aby brać "zwykłe" zabiegi gdzieś daleko, a spodziewałam się dużo lepszych!
Osobnym problemem jest coraz gorszy dostęp do wczasów w ogóle, coraz więcej turnusów sprzedaje się na pół roku naprzód, albo cudzoziemcom - nawet gdy są środki w PCPR! Parę moich koleżanek
właśnie z tego powodu nie dostały wolnych miejsc.
Dlatego jak się przechodzi przez tyle schodków, wolę wykupić prywatne
pobyty bez "drogiej" łaski państwa...
  • 0

#20 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2005 - 11:04

No i masz racje Agatas! Jak dla mnie to chyba kompletnie poszaleli z tymi cenami. Ceny plasuja sie od 1200 zl do 1700 zl a nawet i wiecej. Czy osobe bedaca na rencie stac na to? Jesli sie nawet dostanie dofinansowanie to i tak trzeba te 600-700 zl doplacic no i jeszcze troche trzeba wziasc gotowki. A teraz jesli chce sie zalatwic sanatorium to mierny wybór gdyz wszystko pozajmowane. Nie wiem juz czy Niepelnosprawni sa tak bogaci czy moze "zachód" nam sprzata miejsca? Wracajac do ceny ktora jest moim zdaniem nieadekwatna do jakosci, to zdecydowanie za 1200-1700 zl mialbym swietna wycieczke w miejscu ktore jest warte tego np. Grecja,Chorwacja gdzie i pogoda jest stabilna a zaplecze prawdopodobnie nie gorsze a nawet lepsze.
U nas obiekty z PRL'u a ceny jak z Tunezji!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych