Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Emigracja Europejskie i Światowe Szambo!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:59

Polacy nie są przyzwyczajeni do demokracji w formie referendów, bo to zawsze władza i (nie)rząd podejmowały za nich decyzje, bardzo często złe dla obywateli. Ostanie referendum wyszło marniutko, bo m.in. media robiły wszystko, tzn. nie robiły chyba nic lub prawie nic, by problem nagłośnić. Zresztą problem JOW był niewygodny dla poprzedniej władzy jak i obecnej teraz - łączy ich koryto i wzajemne obrzucanie się błotem. I tak od 26 lat, grunt że pasibrzuchy mają się dobrze i to z pieniędzy obywateli.

Kolejny idiotyzm to wymagana frekwencja - w ogólnokrajowym zdaje się co najmniej 50%. Uważam, że każde referendum powinno być ważne, kto nie poszedł - jego strata, skoro sobie olał to pretensje tylko do siebie.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#22 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 16:57

Każdy z dnia na dzień może stać się uchodźca. 


Użytkownik piotr79 edytował ten post 27 lipiec 2016 - 16:57

  • 0

#23 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 18:57

Każdy z dnia na dzień może stać się uchodźca. 

Nie powiesz mi, że ta szarańcza, która zalewa Europę to są typowi uchodźcy. Mają typową postawę żądaniowo-roszczeniową, lewe ręce do roboty, tylko patrzą co by tu zap..... i absolutnie nie mający ochotę się asymilować. To oni w krajach goszczących narzucają swoje racje, to obywatele tego kraju mają im się podporządkować.


  • 2

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#24 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 27 lipiec 2016 - 19:17

Każdy z dnia na dzień może stać się uchodźca. 

 

Piotr, zrozum jedno: właściwi uchodźcy zostali w obozach w Turcji. Ci którzy zjawili się tak tłumnie w Europie nie uciekli przed wojną a wpadli po socjal. I wielu z nich nie jest Syryjczykami. Poczytaj sobie, co zrobili ci "uchodźcy" których przyjęto w Polsce. Naprawdę wierzysz że oni uciekli przed wojną? To nie była ucieczka, to był bieg po zasiłek.

 

I jeszcze jedno: chyba nawet największy głupiec spostrzeże korelację pomiędzy wysypem tych "uchodźców" a ilością zamachów terrorystycznych dokonanych w Belgii, Francji i Niemczech.


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#25 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:54

Nie powiesz mi, że ta szarańcza, która zalewa Europę to są typowi uchodźcy. Mają typową postawę żądaniowo-roszczeniową, lewe ręce do roboty, tylko patrzą co by tu zap..... i absolutnie nie mający ochotę się asymilować. To oni w krajach goszczących narzucają swoje racje, to obywatele tego kraju mają im się podporządkować.

Skąd wiesz? byli już w Polsce


  • -1

#26 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:57

I jeszcze jedno: chyba nawet największy głupiec spostrzeże korelację pomiędzy wysypem tych "uchodźców" a ilością zamachów terrorystycznych dokonanych w Belgii, Francji i Niemczech.

W tych krajach które wymieniłeś byli uchodźcy już wcześniej, więc ci którzy teraz napłynęli, mieli już wzór do naśladowania. 


  • -1

#27 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 27 lipiec 2016 - 22:06

W tych krajach które wymieniłeś byli uchodźcy już wcześniej, więc ci którzy teraz napłynęli, mieli już wzór do naśladowania.

Odnoszę wrażenie że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Jaki wzór? Widziałeś może arabskie dzielnice we Francji? Ja widziałem. Jeszcze w XX wieku. Oni się nie integrują ze społeczeństwem Francji. Oni nie chcą się integrować.

 

Poza tym, co ma do tego wzorowanie się na wcześniejszych przybyszach? Czy naprawdę myślisz, że gdyby przybyło ich do Polski tylu co do Niemiec czy Francji, to zachowywaliby się lepiej, ponieważ nie mogliby się wzorować na tych którzy przybyli wcześniej?


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#28 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 23:03

Oni się nie integrują ze społeczeństwem Francji. Oni nie chcą się integrować.

Jeżeli rodzice się nie integrują, to dzieci też nie będą. Przykład idzie od góry.

to zachowywaliby się lepiej, ponieważ nie mogliby się wzorować na tych którzy przybyli wcześniej?

Możliwe że by tak właśnie było.Nie dowiemy się jak nie przyjadą. Poza tym jest to rozmowa czysto teoretyczna ponieważ, czy byśmy chcieli czy nie, i tak mamy gó..o do gadania. A nawet jak przyjadą to zaraz wyjadą, bo nikt ich tu siłą nie zatrzyma.


  • -2

#29 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 28 lipiec 2016 - 05:57

Możliwe że by tak właśnie było.

Ty naprawdę w to wierzysz? Gratuluję Ci wiary...

 

A nawet jak przyjadą to zaraz wyjadą, bo nikt ich tu siłą nie zatrzyma.

Na szczęście tak jest. Chyba po raz pierwszy ta nasza polska bieda uchroni nas przed poważnymi kłopotami.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#30 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 06:49

Skąd wiesz? byli już w Polsce

Ja pierdzielę, nawet nie będę tego komentował - ot typowe lewackie myślenie. Czy ty nie widzisz i nie słyszysz co się dzieje na zachodzie, zachód na własne życzenie klęczy na kolanach i z uśmiechem na twarzy (bo przecież nic się nie dzieje) czeka na egzekucję ... marzy ci się multi-kulti, weź sobie paru takich pod własny dach - gwarantuję ci i twoim sąsiadom mnóstwo wrażeń.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#31 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:34

Ciekawe przemyślenia...., dlatego pozwoliłam sobie je umieścić. Kobieta, która miała swoje zdanie i widziała jak nim operować.

13654363_1047007735348970_39507075006604


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#32 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 13:00

Skąd wiesz? byli już w Polsce Ja pierdzielę, nawet nie będę tego komentował - ot typowe lewackie myślenie.

Krótka odpowiedz, byli w Polsce? tak czy nie.Skoro nie byli to skąd wiesz jak się zachowają. W Niemczech i we Francji jest ich tylu że traktują te kraje jak swoją ziemie obiecaną. 


  • -1

#33 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2016 - 15:24

Krótka odpowiedz, byli w Polsce? tak czy nie.Skoro nie byli to skąd wiesz jak się zachowają.

 

 

Piszesz bo piszesz? Bez żadnej konkluzji i argumentów. Po za tym w ogóle nie jesteś w temacie.

Oto obraz jaki przedstawiają media zachodnie o emigrantach w Polsce:


  • 3

#34 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 16:59

Jedna rodzina.

Bez żadnej konkluzji i argumentów.

Chyba odwracasz kota ogonem. Jakie JA mam mieć argumenty, chyba wystarczy jeden "ludziom trzeba pomagać"


  • -1

#35 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 28 lipiec 2016 - 17:09

Skoro nie byli to skąd wiesz jak się zachowają.

 

To proste: na podstawie tego jak zachowują się we Francji i Niemczech. Czy jesteś aż tak naiwny aby sądzić że będą zachowywać się inaczej? 
 

 

W Niemczech i we Francji jest ich tylu że traktują te kraje jak swoją ziemie obiecaną.

 

Bo tam jest socjal. Mogą sobie nieźle żyć na koszt francuskiego i niemieckiego podatnika. Mylisz przyczynę ze skutkiem. Ponieważ ze swoim systemem opieki społecznej te kraje są dla nich ziemią obiecaną, dlatego jest ich tam tylu.

 

Jakie JA mam mieć argumenty, chyba wystarczy jeden "ludziom trzeba pomagać"

 

Elin Krantz też miała taki argument. Kiepsko skończyła. Naprawdę kiepsko. Jak chcesz wiedzieć więcej pogooglaj sobie. Najśmieszniejszy w tym jest fakt że została zgwałcona i zamordowana przez jednego z tych którym tak bardzo chciała pomagać.
 
Tak jak napisał wyżej Trybik: uważasz że trzeba pomagać muzułmanom, to przyjmij kilku pod swój dach. Założę się o każdą kwotę że wtedy w bardzo krótkim czasie wyzbędziesz się takich pomysłów.


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#36 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 lipiec 2016 - 19:21

Jakie JA mam mieć argumenty, chyba wystarczy jeden "ludziom trzeba pomagać"

 

Piotrze, ale czy ktoś oficjalnie tutaj broni Ci pomagać, baa neguje nawet pomoc?! Nie i nigdzie nie przeczytałam takiej odpowiedzi. Chcesz pomagać, a proszę bardzo, masz już ku temu pierwszą okazję:

http://www.radiokrak...a-z-okazji-sdm/

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj:

http://www.krakow201...a-milosierdzia

- projekt „Misericordes” rozpocznie się 3 lipca i będzie prowadzony na portalu WE4CHARITY.COM.

 

Pomagać można i nawet trzeba, ale niech to nie będzie "ślepe pomaganie w imię bycia dobrym". Nie każdy uchodźca to potrzebujący, "pod tym parasolem kryją się" samobójcy, mordercy fanatycy, ludzie przepełnieni nienawiścią i złem. Pomagając jednemu, można przyczynić się do śmierci drugiego (księdza, brata, siostry, dziecka, przypadkowego człowieka, który znalazł się w złym miejscu i o złym czasie - zamach terrorystyczny), bo nie widzi się oczywistego. Bo jak zawsze chce się dobrze, a jak zwykle wychodzi źle. Pomagać trzeba rozsądnie, bo tylko wtedy ta pomoc ma swój sens i prawdziwy cel (biedni, potrzebujący, uciśnieni, zastraszeni, ciężko chorzy, uchodźcy, itp.).


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#37 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 22:34

Bo tam jest socjal. Mogą sobie nieźle żyć na koszt francuskiego i niemieckiego podatnika.
 

A u nas nie ma, i dlatego zostaną tylko ci którzy szukają bezpiecznego azylu, a inni pójdą dalej.


  • -2

#38 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2016 - 01:24

@piotr79

Postaram się  uświadomić Ci jak płytka jest Twoja wiedza w  tym temacie. trochę zabrało mi to czasu, ale niech tam...

Również wszelkie referenda nie są żadnym lekarstwem na obecną bardzo skomplikowaną sytuację.

 

Żyjemy w świecie pełnym hipokryzji, w którym nikt nie ma odwagi nazywać rzeczy po imieniu. Śmierć jest częścią tego świata. Kiedy myślimy Afryka lub Indie, przed oczami stają nam piękne widoki… sawanna, pustynia, palmy, klimat. Czasem się trafi taka wycieczka zwykłemu śmiertelnikowi z Europy, lecz zazwyczaj jest to raj możnych tego świata, którzy nie chwalą ani nie użalają się, że  codziennością jest widok ludzi umierających na ulicach lub bezpośrednio na pustyni. Dla nas cywilizowanych ludzi z demokratycznych krajów jest to szokiem – tam codziennością. I my z perspektywy Europy tych różnic nie rozumiemy, ponieważ przekładamy swoje standardy na zupełnie obcych nam ludzi. Dla tamtej kultury wielodzietność i śmierć to „chleb” powszedni. Obecnie Europejczycy ubolewają nad losem imigrantów tonących niekiedy podczas przeprawy na Stary Kontynent.

 

Ale jedyna różnica między wczoraj a dziś polega na świadomości tej śmierci. Także kiedyś Afrykańczycy umierali – z głodu, czy w wyniku wojen. Tyle, że kiedyś nie musieliśmy się z tym faktem konfrontować, bo tamci ludzie nie byli w stanie dopłynąć do Europy. Ale także ginęli, równie okrutną śmiercią. Nic się tak naprawdę nie zmieniło i nie zmieni.

 

,,Nawet jeśli przyjmiemy miliony uciekinierów z Syrii czy Libii, dalej kolejne ich miliony będą cierpieć w państwach, które nie mają dostępu do Morza Śródziemnego. A populacja Afryki szybko rośnie i dalej będzie się powiększać. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – im więcej uchodźców przyjmiemy, tym więcej przypłynie. Nasze „humanitarne” umysły po prostu nie chcą się z tymi faktami konfrontować, ponieważ chcemy myśleć o sobie jako o dobrych ludziach. „Jakoś to będzie”, nie możemy pozwolić im tonąć, ani nie możemy deportować z powrotem do ich biednych i niestabilnych krajów. Tak zdaje się myśleć współczesna Europa. Aż dziw bierze, że nikt nie postuluje, aby wysyłać po imigrantów europejskie wycieczkowce, wtedy już na pewno podróż upłynęłaby im w pełnym bezpieczeństwie i komforcie.”

 

 Polityka globalna zniszczyła funkcjonujące państwa północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, które chroniły nas zarówno przed masową imigracją do Europy jak i powstaniem tworów takich jak Kalifat. Lecz zamiast naszej cudownej demokracji dzisiaj panuje tam teraz anarchia i stan chaosu... wojny domowej. To wszystko dało się przewidzieć – ale nie z punktu widzenia ideologii, tylko trzeźwego patrzenia na rzeczywistość. Ale jednak dużo mniej brutalną niż obecnie, po interwencjach zachodnich mocarstw naiwnie szerzących ideologię demokracji.

 

“Dochodzimy do punktu, z którego nie ma wyjścia. Wszystkie wybory będą złe. To, co musi się stać, stanie się. Ci, którzy odmówią dokonania wyboru, będą widzieli się jako bardziej moralni od tych, którzy go dokonają. Toczy się wojna i jak w przypadku wszystkich wojen, ta wojna jest inna niż poprzednie w sposobie jej prowadzenia. Tym niemniej – to jest wojna i zaprzeczanie jej jest zaprzeczaniem oczywistości.” (George Friedman)

 

Nie chcę szerzyć teorii spiskowych, ale ktoś to sprytnie wymyślił...

 

Moje streszczenie oparłam na wypowiedziach Adama Gabryelów który,

zajmuje się psychologią społeczną, ewolucyjną oraz antropologią kulturową.

Głosząc maksymę - samego Einsteina: ”Tak prosto, jak to tylko możliwe. Ale nie prościej.” na swoim blogu

"Trzecie dno"

 

Przepraszam za sianie defetyzmu.


Użytkownik michalina edytował ten post 29 lipiec 2016 - 01:42

  • 1

#39 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 29 lipiec 2016 - 04:28

A u nas nie ma, i dlatego zostaną tylko ci którzy szukają bezpiecznego azylu, a inni pójdą dalej.

 

Nie jestem pewien czy to trolling czy naiwność... Czy nikt nigdy nie nauczył Cię, że należy wyciągać wnioski z cudzych błędów, tak aby ich uniknąć, a nie je powtarzać? Bo to co proponujesz to skok w to samo bagno w którym powoli toną już Szwecja, Niemcy i Francja. Fakty mówią same za siebie - nie chodzi tylko o zamachy dokonywane przez arabów. Dogooglaj się do statystyk przestępczości w którymś z wymienionych wyżej krajów i zobacz sobie jaki odsetek zwykłych przestępstw (rabunki, gwałty, morderstwa) jest popełnianych przez tych którym tak chcesz pomagać.

Co najśmieszniejsze, poza prawieniem wyświechtanych frazesów, nie przedstawiasz żadnych argumentów, dlaczego mielibyśmy zapraszać tych dzikusów do naszego kraju.


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#40 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:55

Postaram się  uświadomić Ci jak płytka jest Twoja wiedza w  tym temacie

Problemem nie jest moja wiedza(może dla Ciebie jest), tylko problemem jest to czy pomóc ludziom czy nie.

dlaczego mielibyśmy zapraszać tych dzikusów do naszego kraju.

Bo potrzebują pomocy. 


  • -1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych