Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

znizka 78% pks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 23:27

A czy prywaciarzy obowiązują jakieś zniżki? Ja myślałem że nie i że jak zakładam firmę to wolno mi mieć kaprysy i zabierać tylko tych brunetów lub aby blondynki, byle by przestrzegać przepisów fiskalnych i tych wszystkich od bezpieczeństwa pasażera.


  • 0

#22 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:00

Och zazdroszczę Wam... ale do 14 września...

 
Odbijemy to sobie 14 - go września, jak nic :P
 

Ja się nie spotkałem z tym, wiem aby ze słyszenia bo pewna osoba ON jeździ za darmo na WTZ prywatnym busem.

 
Postanowiłam Cię zaskoczyć jeszcze raz  ;) Otóż, jeśli należysz do jakiegoś stowarzyszenia, bądź fundacji, które mają do dyspozycji prywatnego busa, to on sobie tak kursuje i zbiera podopiecznych na zajęcia z WTZ. Wówczas ten transport jest za darmo i jesteś do niego uprawniony jako członek stowarzyszenia lub fundacji. U nas też są WZT i tak to dotąd funkcjonowało. Inny wyjątek to uczestnictwo w jakimś projekcie unijnym, na przykład z PCPR. Wówczas mają podstawy i są wstanie załatwić Ci darmowy transport busem. W zeszłym roku przez kilka miesięcy miałam darmowy transport busem do pracy, właśnie na takich zasadach, jak wyżej to opisałam  :D  Jaka wygoda i komfort, zima nie zima, deszcz nie deszcz, a Ty sobie wsiadasz, jedziesz i gotowe :P
 
W tym wypadku, akurat racje ma:

A czy prywaciarzy obowiązują jakieś zniżki? Ja myślałem że nie i że jak zakładam firmę to wolno mi mieć kaprysy i zabierać tylko tych brunetów lub aby blondynki, byle by przestrzegać przepisów fiskalnych i tych wszystkich od bezpieczeństwa pasażera.

..., oczywiście PiotrM, gdyż są odpowiednie ustawy,  przepisy, rozporządzenia, które obowiązują zarówno prywaciarzy, jak i spółki do przewozu publicznego ludzi. Bez zniżek nie utrzymasz się na rynku, choćby dlatego, że "połknie" Cię większa, silniejsza spółka. Kolejny argument za tym przemawia. Poza tym, jak zaczniesz wybrzydzać i kaprysić na zasadzie sita, że dziś przewiozę brunetów, a jutro może same blondynki, (choć to kompletny absurd!) to prosta droga i przykład do bankructwa. Przewozy publiczne mają przede wszystkim służyć ludziom oraz wszystkim, którzy tego potrzebują. Tylko w taki sposób ta działalność ma sens. Pozdrawiam.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 29 sierpień 2013 - 11:03

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych