Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

znizka 78% pks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 09:38

Witam!

Czy majac stopien umiarkowany z symbolem 04-o przysluguje mi znizka 78% na pks. Mam 24 lata.


  • 0

#2 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 15 czerwiec 2013 - 18:37

Witam!

Czy majac stopien umiarkowany z symbolem 04-o przysluguje mi znizka 78% na pks. Mam 24 lata.

Ja mam takie orzeczenie i tewn sam stopiń niepełnosprawności. Zalezy od przewożnika, i na pewno nie jest to 78 % .


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 czerwiec 2013 - 21:12

Ja mam takie orzeczenie i tewn sam stopiń niepełnosprawności. Zalezy od przewożnika, i na pewno nie jest to 78 % .

 

Małe rozwianie wątpliwości:

http://www.pzn.malop...zn/?page_id=562


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:24

Podepnę się pod ten temat ;) Ale moje pytanie odnosi się do MPK.

 

Czy posiadając legitymację emeryta-rencisty z zusu można jeździć na blietach ulgowych ? Czy jendnak trzeba na normalnych? (mam rentę socjalną i umiarkowany st. niepełnosprawności)


Użytkownik Fiona edytował ten post 14 sierpień 2013 - 10:27

  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#5 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:02

Mam legitymację emeryta/rencisty z ZUS-u  i jeżdżąc autobusami z MPK czy  tramwajami np. w Szczecinie używam legitymacji Zusowskiej.

Z kolei jeżdżąc pociągiem używam legitymacji  osoby niepełnosprawnej, ponieważ mam tam wpis symbolu niepełnosprawności.


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 sierpień 2013 - 16:13

Mam legitymację emeryta/rencisty z ZUS-u  i jeżdżąc autobusami z MPK czy  tramwajami np. w Szczecinie używam legitymacji Zusowskiej.

Z kolei jeżdżąc pociągiem używam legitymacji  osoby niepełnosprawnej, ponieważ mam tam wpis symbolu niepełnosprawności.

Dodam tylko, że dokumenty potwierdzające uprawnienia do ulg to legitymacja emeryta/rencisty z ZUS-u oraz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość osoby uprawnionej.

 

Fiona wszelkie takie informacje dostępne są zazwyczaj na stronach internetowych firm realizujących transport miejski bądź na stronach urzędów miast. Dla pewności warto udać się do źródła. Pozdrawiam.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:17

Z mojego własnego doświadczenia.... 78% zniżki na bilecie zawsze miałam w przypadku pkp (gdy byłam studentką) a  co do pks było to zawsze 37%.

W chwili obecnej jest to 49% - pkp i 37% pks


  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:59

Zniżka na PKS dla ON jest zależna od przewoźnika - jedni ją przyznają, inni nie. Ponadto ta zniżka w PKS jest opisana jako "zniżka dla osoby niesamodzielnej", a nie dla osoby niepełnosprawnej i zwykle jest uznawana, gdy ON jedzie z opiekunem - opiekun ma jeszcze korzystniejszą zniżkę :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 13:46

Podepnę się pod ten temat ;) Ale moje pytanie odnosi się do MPK.

 

Czy posiadając legitymację emeryta-rencisty z zusu można jeździć na blietach ulgowych ? Czy jendnak trzeba na normalnych? (mam rentę socjalną i umiarkowany st. niepełnosprawności)

Zależy od lokalnych władz. Dla przykładu Lublin kiedyś woził za darmo ludzi  chorych na wzrok z umiarkowanym stopniem, liczyli się jako niewidomi. PKS i PKP uznaje zniżki, trzeba aby mieć symbol bo się czepiają


  • 0

#10 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 14:30

Jeżeli posiadasz legitymację ON z wpisanym 04-O, to w komunikacji miejskiej jeździsz za darmo i Twój przewodnik, osoba towarzysząca minimum 13 lat. również jeździ za darmo.Tak jest w Gdańsku, podejrzewam, że w innych miastach tak samo.


  • 0

#11 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 14:40

A co jest najśmieszniejsze w PKS opiekun ma większy rabat niż sam chory


  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:59

A co jest najśmieszniejsze w PKS opiekun ma większy rabat niż sam chory

 

Mnie to nie śmieszy, mnie to wnerwia. Co to za dziwaczny przydział?! Jednak po namyśle to i tak dobrze, że chociaż jedna ze stron ma dość odczuwalną po portfelu korzyść z ulgi. Dobre i to ... :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 28 sierpień 2013 - 09:45

78% zniżki przysługuje osobom uczącym się, dojeżdżającym do szkół, uczelni. 37% dla reszty osób niepełnosprawnych. Często jest tak, że sam kierowca nie wie (PKS) pod którą grupę podpiąć zniżkę. Przepisy przepisami ale często kierowcy są niedouczeni/niedoinformowani o zniżkach. 

 

Też kiedyś się zastanawiałam jak to jest z tą zniżką na opiekuna, że taka niska :D. Jednak z drugiej strony jest to trochę zrozumiałe. Biorąc opiekuna - nie każdego byłoby stać na kupno biletu, a jest często ON potrzebny, tak więc mając taką ulgę chętniej taka osoba pojedzie jako opiekun, niż miałaby dopłacać.


  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#14 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 12:41

Ja z umiarkowanym stopniem mam aby 37% ulgi, a osoba towarzysząca około 90, no  nieźle :) Chociaż ma to plus bo łatwiej o opiekuna, bo im samym będzie zależało żeby pomóc choremu i przy okazji prawie darmo jeździć


  • 0

#15 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 sierpień 2013 - 15:41

Też kiedyś się zastanawiałam jak to jest z tą zniżką na opiekuna, że taka niska :D. Jednak z drugiej strony jest to trochę zrozumiałe. Biorąc opiekuna - nie każdego byłoby stać na kupno biletu, a jest często ON potrzebny, tak więc mając taką ulgę chętniej taka osoba pojedzie jako opiekun, niż miałaby dopłacać.

 

Trzy dni temu kupowałam bilet na PKS do Sulejowa wykorzystując dobrodziejstwo, jakim jest niewątpliwie Internet. Za bilet opiekuna zapłaciłam niecałe 4 zł, zniżka 95%. Zdecydowanie mi się to podoba :D Aż chce się jechać już teraz, co tam te 4 złote, hihi ;) :)


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 28 sierpień 2013 - 15:42

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#16 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:02

_ANIOŁKU_ rozumiem, że wkręciłaś się jako opiekunka? :P no tak trzeba oszczędzać :D, by móc się potem bawić % ;). Och zazdroszczę Wam... ale do 14 września...

 

Co do przewoźników to PKP ma stałe zniżki i PKS raczej też - chyba że jest to prywatny przewoźnik. Jednak jeśli chodzi o MZK, ZTM itp. to każde miasto określa swoją zniżkę i lepiej czasami się dowiedzieć, czy nam się należy, czy też nie... przykład? http://www.gk24.pl/a...CINEK/130829816


Użytkownik fajnaania edytował ten post 28 sierpień 2013 - 18:02

  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#17 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:42

Podobno prywatne busiki czasem robią zniżki, bo wiadomo reklama, promocja, walka o klienta i mieć etykietkę przyjaznej firmy dla ON. Ja się nie spotkałem z tym, wiem aby ze słyszenia bo pewna osoba ON jeździ za darmo na WTZ prywatnym busem. I to żadna znajomość ani rodzina z przewoźnikiem, to firma tak się promuje


Użytkownik Jankiel edytował ten post 28 sierpień 2013 - 18:44

  • 0

#18 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 28 sierpień 2013 - 20:12

Podobno prywatne busiki czasem robią zniżki, bo wiadomo reklama, promocja, walka o klienta i mieć etykietkę przyjaznej firmy dla ON. Ja się nie

A nie jest  przypadkiem tak  że to wymaganie ustawy o transporcie publicznym ?


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#19 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 21:40

A nie jest  przypadkiem tak  że to wymaganie ustawy o transporcie publicznym ?

 Tego nie wiem, nie śledzę przepisów na bieżąco. Mi się wydaje że jest liberalizm, firma ustala cennik i zabiera kogo chce. Jeśli ma taki kaprys to może zabierać samych brunetów, ale ja aby się domyślam bo nie wiem czy jest na to jakaś ustawa


  • 0

#20 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 28 sierpień 2013 - 22:03

chce. Jeśli ma taki kaprys to może zabierać samych brunetów, ale ja aby się domyślam bo nie wiem czy jest na to jakaś ustawa

 

liberalizm  .....gdzie ??


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych