Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Społeczna inicjatywa ...

niepełnosprawi pecycja razem możemy więcej

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#81 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:26

No jeżeli nie rozumiałaś , pytanie to poco podpisywałaś

No teraz to już kompletnie nie wiem skąd taki wniosek i do kogo te słowa  :facepalm: Proponuję przeczytać powoli ,bez emocji post numer 77 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#82 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:28

Napisałam dyskusje uważam za zamkniętą , nie post. Nie ma jeszcze poprawionej wersji petycji, a jest już nad niżą dyskusja .

Dyskusje rozpoczniemy po przygotowaniu petycji 


  • 0

#83 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 19:52

W takim razie proponuję, żeby ktoś z moderatorstwa zamknął ten wątek. Jak zrobicie nową lub poprawioną petycję, to założycie nowy wątek - tak żeby nie było bałaganu. I radzę żeby zacząć nakłaniać do wsparcia, dopiero gdy będzie końcowa i dopracowana wersja petycji.


  • 0

#84 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:12

Jak czytam ten wątek na usta ciśnie się jedno "Brawo Jasiu". :facepalm:  Bea Ty sama nie wiesz co pisać już. Najpierw robisz pospolite ruszenie, a teraz się wycofujesz.


  • 2

#85 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:17

Skoro już nawet Super Moderator pozwala se na merytoryczną wypowiedź to i ja skomentuję (jakby co, to usunąć):
:hehe:  :hehe:  :hehe:  :hehe:


  • 1

#86 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:22

Wobec tego,co się dzieje, walki o własne racje nawzajem. Ewentualnie kto kogo, bardziej przekona na racje, a przede wszystkim w celu wyciszenia emocji zamykam wątek na dwie doby. Mam nadzieje,że w tym czasie znajdziecie siły do walki" do wspólnego kosza", nawet jeśli wynik na początku partii był zerowy. Pamiętajcie o jednym tylko razem jesteśmy siłą. Do usłyszenia.
  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#87 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:23

Jak czytam ten wątek na usta ciśnie się jedno "Brawo Jasiu". :facepalm:  Bea Ty sama nie wiesz co pisać już. Najpierw robisz pospolite ruszenie, a teraz się wycofujesz.

Tommy jak można dyskutować nad czymś czego jeszcze nie ma, a dokładnie nie jest poprawione , i z czego się wycofuje 


  • 0

#88 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:58

Bea69 teraz to i ja czegoś tu nie rozumiem, podpisałam coś czego niema?


  • 3
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#89 tataandrzej

tataandrzej

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:22

Przeczytałem uważnie wszystkie posty. Sądzę, ze powinniśmy sprecyzować o co naprawdę chcemy walczyć. Czy o kilkanaście/kilkadziesiąt złotych podwyżki czy o to by wszyscy niepełnosprawni byli traktowani jednakowo.

 

Rozumiem, że rząd nie ma teraz pieniędzy ale kiedyś będą i zależy mi aby to nie była okazjonalna lub co gorzej przedwyborcza rewaloryzacja zasiłku a zmiana systemu jego podwyższania.
 
Moim zdaniem mogłoby nie być zasiłków i dodatków, gdyby renty i emerytury zapewniały pewien poziom egzystencji. Dodatki i zasiłki dla niepełnosprawnych wprowadzono jednak dlatego, że tego poziomu nie zapewniają a w takim razie powinny być równe i rewaloryzowane na tych samych zasadach bo inaczej dzielą osoby niepełnosprawne na lepsze i gorsze.
 
Gdy stworzono zasiłek pielęgacyjny ustalono jego wysokość na poziomie dodatku pielęgnacyjnego, niestety odmienne zasady rewaloryzacji spowodowały że kolejne rządy wykorzystały tę odmienną regulację w sposób haniebny. Dla oszczędności budżetowych. Rosną płace w budżetówce,rosną diety poselskie, rosną co prawda renty socjalne ale są to jedne z najniższych świadczeń a zasiłki które miały na celu wzmocnić renty socjalne, stoją od lat w miejscu.
 
Zgłaszajmy propozycje jakie kroki  (poza podpisanie petycji)  możemy podjąć  Proponuję aby wiosną zorganizować publiczne zbieranie podpisów pod petycją w swoich miastach. Proponuję aby spotykać się ze swoimi posłami i zapoznawać ich z problemem. Proponuję wysyłać maile w tej sprawie do Prezydenta, Marszałka Sejmu i Premiera. Wysyłanie maili nic nas nie kosztuje poza kilkoma minutami czasu. Poprośmy swoich bliskich i znajomych o czynne poparcie, im więcej wysłanych maili tym większa szansa,  że rządzący zareagują. Przypomnijcie sobie sprawę ACTA.
  
Mieszkam w Łodzi, osoby z tego miasta lub bezpośrednich okolic, pragnące czynnie  działać w tej sprawie proszę o kontakt:
 
 
 
 

Użytkownik tataandrzej edytował ten post 24 styczeń 2013 - 15:28

  • 0

#90 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 19:57

Witam ponownie Szanownych Dyskutantów tej wielce inteligentnej dyskusji.

Nie mogę pozostawić bez echa tego co się stało po moim wpisie o,,durniach,,.Mianowicie,ktoś złożył zastrzeżenie do tekstu.Owszem może przesadziłem ze słownictwem ale też,ile można tolerować zachowanie dorosłych niby poważnych ludzi na poziomie przedszkolakow? Dyskusja na poziomie: Ta kartka jest biała.Czemu jest biała a nie zielona? Dobrze to będzie zielona.To czemu jest zielona jak była biała? Doprowadziła by do szału nawet trupa.Osoby składajace skargę na post nie miały jednak w sobie nawet tyle inteligencji aby doczytać do końca , gdzie wyraźnie napisałem ,że moje słowa tyczą sie tylko kilku osób, które pod wpływem namowy innych zaczęły atakować autorów pomysłu. Atakowali nie z powodu chęci naprawy czegoś, tylko ze zwykłej zemsty i porachunków osobistych.No cóż , czytanie męczy.Podobno nie wolno używać niestosownych słów, więc każde takie zastąpię znaczkiem(..) i skreślę kilka słów do autorów skargi jak i zadymy.Drogie iponki (..) się od nas , jak daliście się wmanewrować jak dzieci to Wasz problem.Czytający to, wiedzą doskonale kogo to się tyczy.


  • -2

#91 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:34

Krytyka (zwłaszcza konstruktywna) nie oznacza złych intencji,a wręcz przeciwnie - ma za zadanie udoskonalanie. Problem poruszony w petycji jest bardzo trudny do realizacji, dlatego można zwątpić w powodzenie. Zwłaszcza że już na początku można było dostrzec "niedociągnięcia" petycji i brak przedstawionego planu co dalej. W dodatku, jeżeli na konstruktywną krytykę odpowiada się zarzutami o narzekactwo i złe intencje, tym bardziej można zwątpić w sukces tej inicjatywy. W końcu skończyło się na tym, że powstanie nowa wersja petycji. Dlatego, moim zdaniem, wątek powinien być otwarty dopiero po przedstawieniu poprawionej wersji, bo znowu zacznie się "jazda".


  • 0

#92 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:54

I jeszcze jeden kamyczek do tego ogródka.Fajnie by było,gdyby piszący mieli odwagę pisać z prawdziwych swoich nicków i nie podawali się za kogoś kim nie są.Teraz zagadka dla umysłów ścisłych, kogo mam na myśli? Strzelajcie drodzy parafianie.


  • -2

#93 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:05

O co chodzi z tą prawdziwością nicków? Zresztą to nie facebook, żeby podawać imiona i nazwiska. Mały książe, tą zagadkowością przypominasz mi pewnego polityka, który mówił w podobny sposób: "mam haka na kogoś, ale nie powiem na kogo i jaki to hak".


  • 1

#94 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:08

Jak na 23 -latka masz dobrą pamieć.Zadziwiająco dobrą.I nie chodzi o nazwiska, tylko żeby żmija nie podawała się za aniołka .  Nie mam na myśli mderatorki !!!!!!!!!


Użytkownik Mały książe edytował ten post 25 styczeń 2013 - 22:10

  • -1

#95 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:12

To ja już założę podwójne różowe okulary i się uda

Mimo tej jak to powiedziałeś konstruktywnej krytyki  paru osób mamy już 83 głosy i 114 laików ( każdy laik na fb jest głosem)

Nie powstanie nowa wersja , w wersji papierowej zostaną poprawione błędy merytoryczne ( a do kładnie do kogo jest kierowana ). Wersja elektroniczna nie musi zawierać do kogo jest kierowane . Tym bardziej że pisze Społeczna akcja walki o normalność . Przyłącz się

Jeżeli ludzie się pod tym podpisują znaczy że to popierają to co podpisali , i chyba to jest najważniejsze .

Będzie pismo przewodnie

Petycja w wersji papierowej tej samej treści co elektroniczna tylko z zaznaczeniem do kogo jest kierowana

Podpisy z wersji elektronicznej wydrukowane 

Pozdrawiam 


Użytkownik bea69 edytował ten post 25 styczeń 2013 - 22:20

  • 0

#96 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:35

Mały książe, podobno dopiero na starość pamięć zaczyna szwankować, więc nie jest niczym dziwnym, że mi pamięć jeszcze działa. Zresztą tu nie trzeba niczego pamiętać, wystarczy przejrzeć wcześniejsze wypowiedzi, które są zapisane na serwerze. Czy Ty oskarżasz kogoś o posiadanie dwóch kont? Mnie?

Bea69, czyli do kogo petycja jest kierowana?


  • 0

#97 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 23:06

Ciekawe,nikt nie mówi o dwóch kontach.Ja pisałem o nickach. Zastanawiające ,skąd Ci to przyszło do głowy i że akurat mam Ciebie na mysli? Czyżby zgodnie z powiedzeniem,że na złodzieju czapka gore? Ciekawe czemu jesteś tak aktywny tylko na jednym temcie. W żadnym innym nie masz zdania? Pisząc o pamięci , nie miałem na myśli postów , tylko wiedzę ogólną i fakty które ja prawie zapomniałem ,mając  2 razy tyle lat co Ty. Po za tym, jak już piszesz, to trzymaj się tematu i nie wciagaj nikogo w dyskusje.Jak masz coś do mnie,to do tego jest PW-gdybyś nie zrozumiał, prywatna wiadomość.


  • -1

#98 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:50

Mały książe, dwa nicki to jest to samo co dwa konta jeżeli byś o tym nie wiedział.Użytkownik nie może posiadać dwóch nicków na jednym koncie,. tak dla ścisłości Twoich wypowiedzi.Pozdrawiam cieplutko.


  • 1
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#99 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:01

I tu się niestety mylisz.Konto i nick nie jest niestety równoznaczne .Nie na tym portalu.Można być jedocześnie x i y i  obydwa konta nawet na tej samej poczcie zakładane.Niestety nikt tego nie weryfikuje.Nikt nie sprawdza ip.


  • -1

#100 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 14:58

Mały książe, czy mam rozumieć że podważasz rzetelną pracę naszych adminów?


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 28 styczeń 2013 - 15:12
Poprawiono jeden mały wyraz :)

  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych