Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Społeczna inicjatywa ...

niepełnosprawi pecycja razem możemy więcej

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:03

A ja zaryzykuję bana na forum, ale powiem to co myślę. _Aniołek_ o ile się nie mylę, zamieścił post, na publicznym forum. Wątek jest otwarty, więc czegoś tu nie rozumiem. Każdy kto tylko wyraża odmienne zdanie, jest atakowany. Przecież, nikt nie zabrania nikomu walczyć i kruszyć kopi dla dobra "ogółu". Jednak, jeśli już teraz nie możecie zneść słów krytyki, to co będzie dalej?

Widzę, że rozpętała się burza, dlatego ośmieliłam się ponownie zabrać głos. Przede wszystkim @CZARNYANIELE nie wiem skąd te myśli czarne, niech Cię niechęć nie zmyli, ale bana na forum na pewno nie dostaje się za wyrażanie swojego zdania, nie zawsze przychylnego. Nie jestem za atakowaniem kogokolwiek. Ataki jednak zdarzają się bardzo często, co mnie nie dziwi, że w tym wątku również, bo to "gorący" temat i wiadomym jest, że każdy ma swoje zdanie.
 
Bo na razie wygląda on, na kółko wzajemnej adoracji i uprawianie w pewnym sensie prywaty. Każdy kto zadaje tu niewygodne pytania, jest zakrzyczany i niezbyt miło traktowany, nawet posuwacie się do tego, że prosicie o milczenie.
 
Moja Droga chyba sympatia pomyliła Ci się z adoracją, coś mi się tak zdaje. Adoracja to nade wszystko okazywanie komuś uwielbienia, zachwytu, podziwu, przejawy czci w celu uzyskania innych korzyści, w tym podbicie serca. Gdzie @CZARNYANIELE widzisz jakieś korzyści z tytułu podjętej akcji dla mnie lub kogoś, kogokolwiek innego??!! Nie było ich, nie ma i nie będzie. Gdyby o to naprawdę mi chodziło to bym użyła innego działu, innych słów oraz "odpowiedniego bajeru" i tyle fantazji, ile tylko wlezie w tej sytuacji. 
Poza tym jakby każdy uważnie przeczytał mój pierwszy post toby się doczytał, iż ze wszystkich sił chciałam uniknąć burzy słownej, ataków, przepychanek wzajemnych i "pyskówki", w tym też poklasku/przychylności. Za nim napisałam tego posta widziałam już to wszystko oczami wyobraźni. Miałam jednak nadzieję, że odpowiednie słowa dużo dają, niestety myliłam się. Nie wszystko wychodzi mi idealnie, tak jak naprawdę bym chciała i w tym miejscu jest mi tylko przykro. Przepraszam Wszystkich, którzy w jakiś sposób przez to wszystko poczuli się urażeni.

I to, co najważniejsze zostawiłam na sam koniec. Moi Kochani zamiar wystartowania z tą akcja kiełkował we mnie od dawana. Wygrała czysta chęć zrobienia czegoś dla innych, nie siedzenia tylko i czekania, aż samo przyjdzie i się zrobi. Nie wspomnę już o nieprzespanych nocach i dyskusjach do rana. Widziałam, w co wkładam kij - w największe mrowisko. Nawet pisząc petycje na stronie internetowej nie wszystko mi wyszło do końca jakbym chciała. Miałam nadzieję, że w dzisiejszych czasach, dobie Internetu istnieje coś takiego - jak EDYCJA. Niestety nie wszędzie. Ręce mi drżały, a emocje mną targały i też zrobiły swoje, czyli dosłownie kasowałam, pauzowałam/pasowałam, walczyłam z samą sobą i ostatecznie pisałam od nowa. Miałam świadomość wszystkiego od początku do końca. Wygrało coś w sercu, coś osobistego i bardzo ludzkiego. I choć jest mi teraz bardzo trudno - nie tylko ta cała akcja i taki jej "obrót", ale również trudny okres w życiu osobistym, to nie poddam się. Dokończę to, co zostało zaczęte. Jestem winna to Wam wszystkim i samej sobie, by z czystym sumieniem móc patrzeć w lustro, co rano. Jestem z Wami na dobre i złe. Dziękuję i pozdrawiam.

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 20 styczeń 2013 - 13:06

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#42 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 15:58

Powtarzam: jak coś robić to porządnie. Dlatego trochę merytorycznej krytyki:
-brak sprecyzowania adresata tej petycji (do kogo?: np.: Sejm, Senat, Rada Ministrów, Prezes Rady Ministrów itp.)
-brak wyraźnego określenia kto jest autorem petycji
-tytuł nie jest precyzyjnie określony, zresztą normalność to pojęcie zbyt względne
-nie ma konkretów i jasno określonego celu w treści, tylko krótkie napomknięcie o zasiłku. A gdzie sformułowanie ile powinien wynosić zasiłek, aby spełniał kryterium normalności?
-przydałby się tzw. obywatelski projekt ustawy o świadczeniach rentowych (to zauważył Kuba - moderator tego forum)
Pewnie można się doszukać jeszcze innych niedociągnięć, ale tyle napisałem ile znalazłem w Google, a wiem, że pewnie można znaleźć jeszcze więcej. I przydałby się plan działania.


Odnośnie postawy zwolenników tegoż pomysłu:
Nikt z krytykujących nie twierdzi, że idea nie jest słuszna. Zastrzeżenia dotyczą skuteczności i formy. Co do skuteczności, to żaden ze zwolenników nie próbował przekonać tylko zarzucał marudzenie i kazał zakładać różowe okulary. Może dla odmiany tym razem to Wy je ściągnijcie. Co do zastrzeżeń do formy, to kazano podać na tacy lepsze rozwiązanie zamiast krytykować. Jak się za coś zabiera, to porządnie. No i nie dziwcie się, że taka postawa jest oceniana jako kącik wzajemnej adoracji. Krytyka wcale nie oznacza, że ktoś jest przeciw Wam. A już na pewno nie powinniście tego odbierać jako atak na konkretne osoby.

 


Propozycje ode mnie:
-znaleźć jakiegoś prawnika i/lub kogoś kto ma doświadczenie w tego rodzaju akcjach i poprawić tą petycję, a jak się nie da - zacząć od nowa - porządnie
-oprócz samej petycji zorganizować jakiś protest w stolicy, ale taki który byłby zauważony (przykładowe inspiracje: rozpierducha górników, białe miasteczko, blokada dróg)

 


Moim zdaniem do takich rzeczy nie powinno się zabierać w sposób emocjonalny, ale w sposób realistyczny, logiczny, planistyczny i merytoryczny. Dopiero jak się ma porządną i merytoryczną podstawę można zacząć grać na emocjach.



PS: Chcę dyskutować tutaj, bo nie mam profilu na Facebooku i nie zamierzam go mieć.


  • 2

#43 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:32

Marcin właśnie moje różowe okulary , zainteresowały inne osoby tą petycją . 

Zdaje sobie sprawę z tego ze petycja zawiera błędy , no ale ustawy też przechodzą z sejmu do senatu , gdzie dokonuje się poprawek, czyż  nie??

A Ty  od początku róbcie rospierduchę , zamiast może to zmienicie 

Poprawą życia osób ON są zainteresowane w większości osoby pełnosprawne , które pomagają w zbieraniu podpisów 

A oto fragment listu który wczoraj otrzymałam 

Chcę położyć nacisk na to, że odrębne umocowanie ustawowe zasiłków i dodatków pielęgnacyjnych (co w konsekwencji umożliwia rządowi odstąpienie od rewaloryzacji tych pierwszych) dzieli osoby niepełnosprawne na "lepszych" i "gorszych" inwalidów wbrew pierwotnym zamierzeniom ustawodawcy. Wprowadzając zasiłek ustanowiono go w identycznej wysokości jak dodatek.
Niestety otrzymałem wczoraj odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich że takie działanie rządu nie stanowi naruszenia prawa do równego traktowania (z takim pytaniem wystąpiłem w swoim wniosku a kilka tygodni po mnie podobny wniosek wysłała p. Milena)

Marcin czyli nie możesz całkowicie zarzucić ANIOŁKOWI że napisała coś co można wyrzucić na śmietnik . Zrobiła coś spontaniczne i ja też , coś w co obie wierzymy ,.ANIOŁEK chce wszystko załatwić spokojnie , bez rozpierduchy w Warszawie. Czy wyobrażasz sobie tyś wózkowiczów bo ja tak , to w czym problem , podpisujemy petycję . Organizujemy , demonstracje , trzeba zainteresować media tym co chcemy zrobić . A nie kazać  ściągać mi moje różowe okulary  

​ Pozdrawiam

 PS . Piszesz ''Normalność to pojęcie względne'' , nie dla osoby która ma 670 zł renty z zasiłkiem czy to jest normalne pytanie?????? 


Użytkownik bea69 edytował ten post 20 styczeń 2013 - 17:56

  • 0

#44 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:46

Petycja podpisana :) Milenko - wspaniały pomysł.


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#45 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:46

Chcecie pomocy, proszę.
Podstawa Prawna


Obywatel ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w związku z działalnością urzędu. Może je składać we własnym imieniu, a także w imieniu innych osób, jeżeli uzyska na to ich zgodę. Petycje, skargi i wnioski można kierować w szczególności do organów państwowych (np. do ministra, wojewody) oraz do organów samorządu terytorialnego (np. do burmistrza, prezydenta miasta). Podstawa prawna: art.63 Konstytucji oraz art.221 k.p.a.

Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub słusznych interesów obywateli, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. Podstawa prawna: art.227 k.p.a.

Pracownik organu państwowego, a także pracownik samorządowy, winny niewłaściwego i nieterminowego załatwiania skarg i wniosków, podlega odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej albo innej odpowiedzialności przewidzianej w przepisach prawa. Podstawa prawna: art.223*2 k.p.a.

Skargę należy skierować do właściwego organu. Przepisy szczegółowo określają, który organ powinien być adresatem skargi. Zgodnie z art.229 k.p.a., jeżeli przepisy szczególne nie określają innych organów właściwych do rozpatrywania skarg, organem właściwym do rozpatrzenia skargi dotyczącej zadań lub działalności:
1) rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa jest wojewoda, a w zakresie spraw finansowych - regionalna izba obrachunkowa,
2) organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego w sprawach należących do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej jest wojewoda,
3) zarządu gminy oraz wójta (burmistrza lub prezydenta miasta) i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, z wyjątkiem spraw określonych w pkt 2 jest rada gminy,
4) zarządu powiatu oraz starosty, a także kierowników powiatowych służb, inspekcji , straży i innych jednostek organizacyjnych, z wyjątkiem spraw określonych w pkt 2 jest rada powiatu,
5) zarządu i marszałka województwa, z wyjątkiem spraw określonych w pkt 2 jest sejmik województwa,
6) wojewody w sprawach podlegających rozpatrzeniu według kodeksu jest właściwy minister, a w innych sprawach- Prezes Rady Ministrów,
7) innego organu administracji rzadowej, organu przedsiebiorstwa państwowego lub innej państwowej jednostki organizacyjnej jest organ wyższego stopnia lub sprawujący bezpośredni nadzór,
8) ministra jest Prezes Rady Ministrów,
9) organu centralnego i jego kierownika jest organ, któremu on podlega.

Jeżeli skarga obywatela została skierowana do niewłaściwego organu, powinien on ustalić, który urząd jest właściwy do jej rozpatrzenia i niezwłocznie mu ja przekazać, albo poinformować obywatela, gdzie powinien swoją skargę skierować.

Podstawa prawna: art.231 k.p.a. "Jeżeli organ, który otrzymał skargę, nie jest właściwy do jej rozpatrzenia, obowiazany jest niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie siedmiu dni, przekazać ją właściwemu organowi, zawiadamiając równoczesnie o tym skarżącego, albo wskazać mu właściwy organ".

Urząd właściwy do załatwienia skargi powinien ją rozpatrzyć bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu jednego miesiąca, a nastepnie zawiadomic skarżącego o sposobie załatwienia jego skargi. Podstawa prawna: art.237*1 i 3 k.p.a.

Wnioski moga dotyczyć w szczególności ulepszenia organizacji urzędu, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, lepszego zaspakajania potrzeb ludności. Przepisy nie zawierają pełnego wykazu zagadnień, które mogą być objęte wnioskiem, a jedynie wskazanie kilku możliwych problemów. Podstawa prawna: art.241 k.p.a.

Wnioski należy kierować do urzędów właściwych ze względu na ich przedmiot, a więc w szczególności do tych urzędów, których funkcjonowanie może być poprawione przy wykorzystaniu propozycji lub uwag zawartych w tych wnioskach. Podstawa prawna: art.242 *1 k.p.a.

Jeżeli urząd, który otrzymał wniosek, nie jest właściwy do jego rozpatrzenia, obowiązany jest w ciągu siedmiu dni przekazać go włściwemu urzędowi, informując o tym wnioskodawcę. Podstawa prawna: art.243 k.p.a.

Wnioskodawca może wnieść skargę, jeżeli jest niezadowolony ze sposobu załatwienia wniosku, a także jeżeli wniosek nie został załatwiony w terminie. Podstawa prawna: art.246 k.p.a.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#46 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:58

A tu wzór, poprawnie napisanej petycji.
Szanowna Pani
Janina Kowalska
Prezydent miasta Warszawa

My, wszyscy niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o budowę ścieżek rowerowych na osiedlu ABC. Taka dodatkowa droga ułatwi życie nie tylko rowerzystom, którzy w końcu będą mieli specjalnie wyznaczone trasy, ale i kierowcom i pieszym.

Jak wskazują ostatnie obserwacje na osiedlu ABC ciągle przybywa rowerzystów. Choć mieszkańcy osiedla chwalą taki środek transportu ponieważ jest ekologiczny i bezpieczny, to jednak szybko rosnąca grupa rowerzystów zaczyna dominować na chodnikach. Staje się to coraz bardziej niebezpieczne dla pieszych, a szczególnie dla matek spacerujących z dziećmi.

Dzięki ułożeniu ścieżek rowerowych bezpieczniejsi będą i rowerzyści, i piesi, i kierowcy samochodów, którzy nie będą już musieli omijać rowerzystów na ulicach.

Mamy nadzieję, że pozytywnie rozpatrzy Pani naszą prośbę.


Z poważaniem
Janina Kowalska

Podpisano:
1. Jan Kowalski
2. Janina Kowalska
3. Adam Kowalski
4. …..
Jak już robić, to poprawnie i tak aby Wasze i wolontariuszy wysiłki nie poszły na marne.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#47 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:09

CZARNYANIELE mogłam odpowiadać na posty innych , ale na odpowiadanie Tobie i wdawanie się w dyskusję  nie mam czasu . Dla tego ja dalej będę robić to co robię , ty się jeszcze nie podpisałaś więc Twój podpis nie poszedł na marne . A o podpisy innych poprostu się nie martw 

Pozdrawiam 


  • 0

#48 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:25

Ot i mamy odpowiedź na merytoryczne propozycje...


  • 1

#49 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:59

Ot i mamy odpowiedź na merytoryczne propozycje...

Czekajmy spokojnie, mam wrażenie, że ktoś tu zaprowadzi porządek. 


  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#50 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:39

Czy nikt z Was nie bierze pod uwagę, co teraz czuje osoba która to zaczęła i chciała coś zmienić? Nawet jeśli Wam nie odpowiada petycja z powodów formalnych to można napisać właściwą i tzw.poprawną i dołączyć podpisy. Można też zbierać podpisy w tradycyjnej formie papierowej a ta może odbiegać formą od tej online byle dotyczyla tej samej sprawy.Ważny jest cel i efekt a nie środki .Po za tym , ta inicjatywa miała dwa cele.Pierwszy zebranie podpisów a drugi to zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.Jeżeli ten pierwszy sie uda, w co wierze, to integracja nas jest utopią większą niz komunizm. Jedyna mozliwa forma integracji to zjazdy przy piwku i góralskiej muzyce.Niestety przykre to ale prawdziwe.A pomysł z oblężeniem Warszawy pozostwię bez komentarza.Jak myślicie , ilu z nas stać na taki wypad do Warszawy najprawdopodobniej z noclegiem? Sprawy logistyczne to jeszcze inna bajka.gratuluje pomysłu.


Użytkownik Mały książe edytował ten post 20 styczeń 2013 - 21:42

  • 0

#51 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:46

Nie rozumiem skąd tyle złości i nerwów?..Kochani, jesteśmy przecież jedną grupą i powinniśmy się jednoczyć, wspierać, pomagać sobie nawzajem..a nie tylko krytykować, czy naskakiwać na siebie..Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania..ale szanujmy też zdania innych i przede wszystkim szanujmy siebie!..Dziękuję Wam CZARNYANIOL-ku i Marcinie za trud, za pomoc..i cenne wskazówki..Ale petycja już została napisana..głosy są zbierane..Możemy tylko teraz wszyscy razem trzymać kciuki, aby zamierzony cel został osiągnięty.. ;) Jeśli jesteście z Nami ..cieszę się..jeśli przeciwko Nam..trudno..to jest tylko i wyłącznie Wasza sprawa..i nikt Was do niczego nie zmusza..nikt Was nie będzie z tego ani rozliczał, ani oceniał..

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.. :)

 

...już 66 podpisów.. :)


Użytkownik Evita edytował ten post 20 styczeń 2013 - 21:48

  • 1
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#52 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:07

Tak mamy już 66 głosów , które nie pójdą na marne. Petycja zawiera parę błędów merytorycznych , nie zaprzeczam.. Ale oprócz wersji elektronicznej i podpisów , mamy jeszcze wersje papierową , o której raczyliście zapomnieć . Wersja papierowa zostanie przedstawiona na forum do publicznej debaty .

Pozdrawiam  :)

PS Dziwne w tym wszystkim jest to , że osoby pełnosprawne są z nami, wspierają , pomagają i zgadzają się z taką wersją petycji jaka jest . Bo dla nich liczy się to że chcemy normalnie żyć i próbujemy coś robić   . Każdy uczy się na błędach, my też , ale wujek google to nie wszystko 


  • 0

#53 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:11

Evita, a nie lepiej szybko napisać petycję w poprawnej formie, te 66 czy nawet 100 podpisów można zebrać na nowo, niż zebrać wymaganą ilość i ktoś ją wyrzuci do kosza bo czegoś zabrakło? Przecież nie chodzi Wam o walke dla samej zsady, dziecięcy upór tylko o to aby ktoś dostrzegł Wasz głos i tu potrzebna jest zmiana, przecież nie zbyt duża w piśmie aby to miało ręce i nogi. Ile razy słyszy się, że nawet ustawy odrzucane są ze względów merytorycznych. Krytyki bywają różne a konstruktywną krytykę należy docenić a nie się obrażać. Jeżeli ktoś raz oddał Wam swój głos to złoży go i na poprawionej petycji.
Zastanówcie się jednak, czy bardziej nie stracicie przez swój upór?


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 20 styczeń 2013 - 22:18
Mała poprawka.

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#54 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:15

A ile z tych 14% jest aktywna (czyli chodzi na wybory i bierze udział w takich protestach)? Obojętność? To jak Wy tacy mądrzy, to skrzyknijcie z 5000 osób do Warszawy i zróbcie rozpierduche tak jak górnicy. Albo zorganizujcie okupacje tak jak pielęgniarki. Bo w rządzie takie petycje wykorzystują jako zamiennik papieru toaletowego.

To co teraz zrobiłeś , to już jest zwykla podłość i mam nadzieję ,że pozostała cześć tu obecnych przestanie się zniżać dyskutujac z kims takim.Przestańmy zwracać uwagę na to co ten człowiek pisze to w końcu znudzi mu się.Chyba się zgodzicie?

Na marginesie.Co zyskaly pielęgniarki i górnicy na tych rozpierduchach po za spałowanymi plecami?

Chwilowe zainteresowanie mediów? Dziękuje bardzo.


Użytkownik Mały książe edytował ten post 20 styczeń 2013 - 22:20

  • 0

#55 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:50

To co teraz zrobiłeś , to już jest zwykla podłość i mam nadzieję ,że pozostała cześć tu obecnych przestanie się zniżać dyskutujac z kims takim.Przestańmy zwracać uwagę na to co ten człowiek pisze to w końcu znudzi mu się.Chyba się zgodzicie?

Na marginesie.Co zyskaly pielęgniarki i górnicy na tych rozpierduchach po za spałowanymi plecami?

Chwilowe zainteresowanie mediów? Dziękuje bardzo.

A mnie się wydaje, że dojrzałość emocjonalna niektórych zatrzymała się gdzieś na poziomie przedszkola. Cytujesz post Marcina z wczoraj, a pominąłeś ten dzisiejszy, merytoryczny i wyważony. Jak widać jedni potrafią wyciągać wnioski i czytać dokładnie co piszą inni, a innymi kierują głównie złe emocje. Tolerancja dla takich ludzi to obce słowo. 

Pozytywne jest to, że gdyby tak zwinąć w kulkę wszystkie posty z tego wątku, to i tak przeważałaby w niej chęć pomagania sobie i zrealizowania takiego protestu, że środki na poprawę życia iponków się znajdą. Jestem może niepoprawnym optymistą, ale tak mi się wydaje :)


  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#56 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 23:11

A mnie się wydaje, że dojrzałość emocjonalna niektórych zatrzymała się gdzieś na poziomie przedszkola. Cytujesz post Marcina z wczoraj, a pominąłeś ten dzisiejszy, merytoryczny i wyważony. Jak widać jedni potrafią wyciągać wnioski i czytać dokładnie co piszą inni, a innymi kierują głównie złe emocje. Tolerancja dla takich ludzi to obce słowo. 

Pozytywne jest to, że gdyby tak zwinąć w kulkę wszystkie posty z tego wątku, to i tak przeważałaby w niej chęć pomagania sobie i zrealizowania takiego protestu, że środki na poprawę życia iponków się znajdą. Jestem może niepoprawnym optymistą, ale tak mi się wydaje :)

Masz prawo oceniać moją wypowiedź.Tylko czy aby na pewno to ja tu popisuuje się brakiem poziomu? Co takiego proponuje Marcin?

Prawnika? Jest możliwość dotarcia do samego Sejmu i napisania nie petycji a ustawy.Tylko musimy mieć z czym się wychylać.Jeśli podpisów będzie przynajmniej połowa , zaczniemy pracę nad ustawą.Przypominam ,że petycja jest rownież w formie papierowej.Co dalej proponuje? Rozpierducha w Warszawie ? hehe

Pytam teraz poważnie.Piszcie, kto z was na 100% jest w stanie pojechć na taki protest do Warszawy? Kto jest w stanie fizycznie i materialnie? Żeby to miało sens ,musiałyby być nas tysiące.Inaczej co najwyżej pokażą nas w Telexpressie zaraz po materiale z Zoo.Tego chcecie? To waszym zadaniem ma sens? Może lepiej dać spokój krytykowania dzeiwczyny zanim się podda i poprosić o papierową wersję i zacząć zbierać podpisy?


  • 0

#57 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 21 styczeń 2013 - 01:10

Masz prawo oceniać moją wypowiedź.Tylko czy aby na pewno to ja tu popisuuje się brakiem poziomu? Co takiego proponuje Marcin?

Prawnika? Jest możliwość dotarcia do samego Sejmu i napisania nie petycji a ustawy.Tylko musimy mieć z czym się wychylać.Jeśli podpisów będzie przynajmniej połowa , zaczniemy pracę nad ustawą.Przypominam ,że petycja jest rownież w formie papierowej.Co dalej proponuje? Rozpierducha w Warszawie ? hehe

Pytam teraz poważnie.Piszcie, kto z was na 100% jest w stanie pojechć na taki protest do Warszawy? Kto jest w stanie fizycznie i materialnie? Żeby to miało sens ,musiałyby być nas tysiące.Inaczej co najwyżej pokażą nas w Telexpressie zaraz po materiale z Zoo.Tego chcecie? To waszym zadaniem ma sens? Może lepiej dać spokój krytykowania dzeiwczyny zanim się podda i poprosić o papierową wersję i zacząć zbierać podpisy?

Marcin napisał o poprawkach w petycji i moim zdaniem można i trzeba wziąć je pod uwagę. Uważam, że protest musi zostać zauważony, czyli pokazany w mediach. Trzeba wymyślić jakąś metodę zbierania głosów chętnych do wzięcia udziału w proteście w Warszawie i jeśli nie będzie rozsądnej ilości, oczywiście pomysł bierze w łeb. O tysiącach oczywiście można pomarzyć. Petycji nie można składać często, więc jeśli już to robić, to w sposób przemyślany, wykorzystując wszystkie pomysły jakie padły w dyskusji. Bo delegacja iponków składająca 100 petycji to gwarancja nieskuteczności całego jak najbardziej potrzebnego i słusznego przedsięwzięcia. Więc nie można się obrażać na głosy krytyki, ale zauważyć w nich konstruktywne elementy i wziąć je pod uwagę. 

Tak niezbyt elegancko i bez jego zgody wykorzystuję tu przykład Marcina, który nie jest jedynym, któremu się oberwało za krytykę. Mam nadzieję, że mi to wybaczy i czkawka go nie zamęczy.


Użytkownik abizolek edytował ten post 21 styczeń 2013 - 01:13

  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#58 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 01:29

I to jest konstruktywny głos w dyskusji.Osobiście uważam,że taki protest w stolicy nie dojdzie do skutku ale jak najbardziej jestem za.Jak coś, ja jestem na bank.Pozostaje tylko zebierać podpisy i wierzcie mi,żyjemy w takich czasach ,że jak jakaś akcja skupi kilka tyś.ludzi to media same sie tym zainteresują.Z tego co wiem, jest nas tu ponad 25 tyś.Każdy niech uzbiera 4 podpisy-a to żaden wyczyn - i mamy 100 tyś.pomyślcie jaka jesteśmy siłą? ! Trzeba tylko się zjednoczyć. Potrafimy?


Użytkownik Mały książe edytował ten post 21 styczeń 2013 - 01:30

  • 0

#59 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 01:56

Jest sposób, aby całą sprawą zainteresowały się media, bez wyprawy do Warszawy. Dzięki temu szansa na zebranie w krótkim czasie dużej liczby podpisów. Jednak petycja MUSI być poprawnie napisana! Oczywiście, sposób znacie i nie potrzebujecie podpowiedzi.
Z resztą warto abyście na chwile wstrzymali projekt, poprawili błędy i dopiero wtedy wystartowali. Inaczej to pisemko a z nim podpisy, wylądują w koszu, bo nie przejdzie przez biurokratyczną maszynę. Dobrze Wiecie, że do Sejmu codziennie trafia setki pism od obywateli, a ich dalszą drogą zajmuje się cały sztab sekretarek i asystentów. Petycja w obecnej formie, nie ma szans. Zrozumcie, tu nie chodzi o zniechęcanie ale o to aby po raz kolejny, nie było hura, a potem zawód, że nic z tego nie wyszło. Jak spojrzycie sobie w twarz, wiedząc, że mogło się udać a nie udało się tylko dlatego, że ktoś się uparł aby nie wprowadzać zmian? W ostatnich latach, takich akcji było kilka jak nie kilkanaście, które zakończyły się niepowodzeniem. Jak chcecie walczyć to walczcie, ale musicie znać przeciwnika ( ustawy ), inaczej to nie ma sensu. Jest Was kilka osób, poszukajcie w sieci i wówczas do dzieła. Na marginesie aby napisać ustawę obywatelską, trzeba mieć znajomość prawa i jak chcecie iść aż tak daleko to prawnik jest wam niezbędny i to nie taki od prawa ogólnego ale konstucjonalista, ktoś kto potrafi poruszać się w gąszczu przepisów i kruczków prawnych.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#60 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 04:29

CZARNYANIELE masz pole do popisu , ty napisz swoją petycję i zbieraj podpisy. A my z ANIOŁKIEM zostaniemy przy swojej i z naszymi podpisami . I jeszcze jedno jeżeli nam się nie uda  ( ale przy moich różowych okularach , takiej opcji nie ma ). To i tak my to zaczęłyśmy   pierwsze nie dla siebie ale też i dla Ciebie . Zacznij robić coś z serca a nie korzystaj w wujka googla. I wytaczaj wywody naukowe 

Pozdrawiam 

I nie rób zamieszania między IPONKAIM bo i tak Ci nic z tego nie wyjdzie,bo jak już wcześniej wspomniałam IPONKI to takie ludkowie które mogą się kłócić na forum   ale i tak trzymają się razem 

abizolek a dla Ciebie kolejna propozycja nagłaśniaj w mediach 

Wy nie doradzacie ( doradzanie to nie ściąganie informacji i żywcem spisywanych na forum ) wy staracie na siłę udowodnić , że wzięłyśmy się za coś za co nie mamy zielonego pojęcia  . Ale nie pamiętam aby którykolwiek z IPONKÓW narzekał na rady dawane przez ANIOŁKA a w większości przypadków bazuje na przepisach prawnych. Czyli dziewczyna się zna 

PS poza anteną kontaktuje się z osobami które znają się na wielu rzeczach . Bo tak jak wcześniej wspomniałam jest przygotowywana poprawiona wersja papierowa , o czym i CZARNYANIOŁ I abizolek raczyli zapomnieć 

Dla tego dyskusję uwarzam za zamkniętą , my pokażemy efekty swojej pracy . A wy czyli CZARNYANIOŁ I abizolek pokażcie efekty swojej 

abizolek nie myl słów krytyki z dokopywaniem i pokazywaniem jestem lepszy/lepsza bo wiem jak z wujka google korzystać . Robienie coś z serca , przynosi dużo większe efekty .niż cytowanie aktów prawnych.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych