Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II posty archiwalne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#421 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 13:32

Może wyslij pismo faxem ?
  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#422 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 13:54

z woj.slaskiego jeszcze nikt nie dzwonił :) jestem ciekaw ...no ale możę na dniach :)
  • 0

#423 Tiril

Tiril

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 15:21

A jako co ma być traktowany Twoim zdaniem? Może jako produkt spożywczy?



Czy zna Pan już alogarytm na tegoroczne dofinansowania? Ile można maksymalnie dostac dofinansowania przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności? P.S. Bardzo ladnie Pan odpisal nt wciaz powtarzajacych sie pytan o sprzecie komputerowym, ale obawiam się, że niebawem znów pojawia sie pytania typu czy można ksero odliczyc etc. Pozdrawiam :-)
  • 0

#424 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 17:46

i dostał ktoś z woj.śląskiego telefon
  • 0

#425 bellissima515

bellissima515

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 22:06

marc87 mój czytnik e-booków ma Wifi... Przeznaczyłam na niego jakies 800zł, nie wiem co by Ci na te $ powiedzieli, może warto zapytać ;)
  • 0

#426 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 23:39

Co do terminów i podpisywania umów... Co roku ten sam problem... Najpierw cytat

[...]moim zdaniem to powinien być jasny przejrzysty komunikat dotyczący programu STUDENT II

[dotyczący terminu podpisywania umów, jak wynika z kontekstu - dopisane przez pracownik].
Racja...

Jeśli teraz ktoś podpisuje, to wyłącznie aneksy (na drugi semestr) do umów rocznych z wniosków złożonych w lutym!

Natomiast jeśli ktoś (a jest to zdecydowana większość) składał wniosek "teraz", tj. w semestrze zimowym, to podpisanie umów nastąpi... Żadne przepisy w SII nic na ten temat nie mówią niestety... Można oprzeć się jedynie na tym, co było kiedyś i przypuszczać, że teraz pewnie będzie podobnie jak w latach ubiegłych, wobec czego można założyć, że podpisywanie nowych umów rozpocznie się prawdopodobnie na początku grudnia i zakończy się, przynajmniej w większości, do końca grudnia.

I co się z tym wiąże, również wysokość przysługującego dofinansowania (lub inaczej: parametry do algorytmu z procedur) będzie znana dopiero (przypuszczalnie) w grudniu.
  • 0

#427 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 12:11

i cisza...:):rumieniec: 
toja juz sam nie wiem co i jak ...czyli w koncu Umowy podpisuja czy aneksy :?? 

czylik ktos zrobił nas w Babmbuko to nie podposiuja umów tylko aneksy ...:)

Post edytowany, usunięte duplikaty.
Moderator.

  • 0

#428 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 12:31

Rozumiem, że są osoby nowe w programie, ale bez przesady. Niektórzy uczestnicy programu STUDENT II nie potrafią czytać ze zrozumieniem najwidoczniej... Ja też dwa lata temu byłam nowa, ale jakoś sobie poradziłam ze zrozumieniem regulaminu programu. To wszystko naprawdę nie jest aż tak skomplikowane. Ponadto nikt chyba nie czyta poprzednich postów, bo wszystko było już wielokrotnie tłumaczone zarówno przez Pracownika, jak i beneficjentów programu.
Ogarnijcie się nieco ludzie..
  • 0

#429 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 13:09

Deanta, spoko ja tylko napisałem, że albo podpisują aneksy albo umowy boto róźnica..a jeden z beficjentów napisał że dzwonił do oddziału PFRON woj.ślaskiego i powiedzieli mu że na dniach maja podpisywac umowy :)
  • 0

#430 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 13:16

Deanta, spoko ja tylko napisałem, że albo podpisują aneksy albo umowy boto róźnica..a jeden z beficjentów napisał że dzwonił do oddziału PFRON woj.ślaskiego i powiedzieli mu że na dniach maja podpisywac umowy :)


Mówię ogólnie:)
  • 0

#431 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 20:05

co niektórzy nei umią rozróżniac umowy od ankesu ...w końcu jak tos mi pisze że podpisuja to podpisuja
W lutym jak składali wnioski to na jeden semestr czyli wlicpu musieli dstać srodki a jak chca n teraz to znowu napenwo musieli wypełniac nowy wniosek ..
  • 0

#432 pregowany_kotek

pregowany_kotek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 22:22

Witam
Tak czytam Wasze wpisy:coffee: i normalnie witki mi opadają :facepalm:. Zastanawiam czy Wy oby jesteście studentami?? bo ja mam wrażenie ze niektórzy są uczniami szkoły podstawowej.
Na miłość Boską nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Jakbym ja na swojej Uczelni cos takiego pisał to by mnie juz dawno wyrzucili!!!!.

W dokumentach pisze jak Wół, że do rozliczenia potrzebna jest tylko faktura VAT za czesne i oświadczenie które jest z PFRON ze nie kupujemy sprzętu komputerowego. Zresztą jest to bardzo czytelnie napisane i Pracownicy PFRON tłumaczą jak dzieciom :)). Także co niektórzy mogą nawet latać na zajęcia samolotem i bawić sie ipodem jeśli wystarczy dofinansowania :hehe:. A podpisanie Umów będzie ok 10 grudnia tak jak było w tamtym roku, wiec bez sraczeczki :))

Pozdrawiam kumatych :D
  • 0

#433 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 22:58

Bardzo celne uwagi. Myślę,że czytanie ze zrozumieniem to jeden problem,a zwykłe lenistwo to drugi.
Prościej jest wrzucić kolejne takie samo pytanie niz przeczytać ze zrozumieniem procedury i wcześniejsze posty.Też się czasem zastanawiam jak niektórzy studiują,kiedy trzeba znaleźć samemu jakieś materiały na zajęcia,itp.
Pozdrawiam
  • 0

#434 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 09:21

Własnie o godzinie 9.00 dzowniłem do Pfronu oddział śląski i powiedziano mi że nie podpisują umów nie maja jeszcze środków !! tyle w Temacie :)
  • 0

#435 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 09:57

Własnie o godzinie 9.00 dzowniłem do Pfronu oddział śląski i powiedziano mi że nie podpisują umów nie maja jeszcze środków !! tyle w Temacie :)


Żadna sensacja... Przecież minęła dopiero połowa listopada.. Wyraźnie było pisane wcześniej wielokrotnie, że nie wcześniej coś się ruszy, jak w pierwszej połowie grudnia.
  • 0

#436 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 10:17

czyli Marc87 wprowadził mnie w błąd bo napisał że na dniach bedą podpisywac umowy :) hehe :):)
  • 0

#437 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 12:35

No to jak to jest, państwo w państwie bo wcześniej ktoś napisał, że w pomorskim zaprosili na podpisywanie umowy?
  • 0

#438 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 12:58

Alis właśnie, państwo w państwie ....wogóle bezsens:gaah::@:@:@ :) i tyle jak dzowniłm dzisjawłasnie do PFronu to mi powiedziała że nic sie nie dzieje z programem Student itp ...marc87 chyba coś pokręcił ..:) wysałełem do niego info ale cisza..
  • 0

#439 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 13:18

Grzesio31chyba jesteś pierwszy raz w programie?
Daj sobie na wstrzymanie,nie wprowadzaj nerwowej atmosfery. Umowy są podpisywane dopiero w grudniu,a jest dopiero listopad,to czemu sie nakręcasz? Trzeba się cieszyć,że dostajemy dofinansowanie,bo bez tej pomocy wiele osób mogłoby zapomniec o studiach.
Czekaj cierpliwie na informację o podpisaniu umowy.
Pozdrawiam
  • 0

#440 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2012 - 14:02

Apeluję do uczęstników tego wątku, aby wypowiadali
się merytorycznie i na temat. Proszę nie unosić się emocjami, a początkujących
w tym programie, zachęcam do dokładnego prześledzenia wątku i nie zadawania pytań wielokrotnie
powielanych. Mając na forum takiego znawcę tematu jak @Pracownik, proponuję wszystkim
początkującym przeczytać wszystkie Jego posty - tam są zawarte odpowiedzi na niejedno
zagadnienie.
Prosze zachować odpowiednią kulturę i jakość dyskusji.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych