Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II posty archiwalne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#381 Nightwish1987

Nightwish1987

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 05 listopad 2012 - 15:47

Przed świętami BN coś dostaniesz:) To zawsze tyle trwa. Nastaw się na 2 połowe grudnia. ;)


Dzięki wielkie! Wydawało mi się, że gdzieś była informacja, że mają 14dni roboczych na rozpatrzenie wniosku i dlatego zaczełam się martwić. Pozostaje mi cierpliwie czekać :)
  • 0

#382 Tofik91

Tofik91

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 10:20




Przed świętami BN coś dostaniesz:) To zawsze tyle trwa. Nastaw się na 2 połowe grudnia. ;)


Dzięki wielkie! Wydawało mi się, że gdzieś była informacja, że mają 14dni roboczych na rozpatrzenie wniosku i dlatego zaczełam się martwić. Pozostaje mi cierpliwie czekać :)


Też nic nie dostałem..
Również wydawało mi się, że dostane jakieś pismo, dot. tego czy dostane te stypendium czy nie, ale znalazłem takie info:

Oddział PFRON powiadamia pisemnie Wnioskodawcę o podjętej decyzji w terminie 10 dni roboczych, licząc od daty podjęcia decyzji. W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania Oddział PFRON informuje Wnioskodawcę o miejscu i terminie podpisania umowy oraz o ewentualnie wymaganych przy podpisywaniu umowy dokumentach.


Z tego wynika, że trzeba czekać na podjęcie decyzji i od tego czasu jest 10 dni..
Tylko nie wiadomo, kiedy decyzja zostanie podjęta :)
  • 0

#383 Nightwish1987

Nightwish1987

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 10:43

Też nic nie dostałem..
Również wydawało mi się, że dostane jakieś pismo, dot. tego czy dostane te stypendium czy nie, ale znalazłem takie info:

Oddział PFRON powiadamia pisemnie Wnioskodawcę o podjętej decyzji w terminie 10 dni roboczych, licząc od daty podjęcia decyzji. W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania Oddział PFRON informuje Wnioskodawcę o miejscu i terminie podpisania umowy oraz o ewentualnie wymaganych przy podpisywaniu umowy dokumentach.


Z tego wynika, że trzeba czekać na podjęcie decyzji i od tego czasu jest 10 dni..
Tylko nie wiadomo, kiedy decyzja zostanie podjęta :)


Widocznie coś źle zrozumiałam ;), ale z tego co widzę osoby z odmowną odpowiedzią już dostają info więc może będziemy w grupie szczęśliwców? :D
  • 0

#384 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 15:35

Zanim wszystko dojdzie do skutku to troche potrwa najpewniej przed świetami BN dostaniemy pismo ...:) no chyba że cud nad wisła sie stanie i na MIKOŁAJA PREZENT DOSTANIEMY ALE W TO WATPIE

Duplikat usunięty.
Moderator.

  • 0

#385 Franco

Franco

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 17:13

Witam. Program Student II, będzie kontynuowany w 2013 roku przez PFRON. Wnioski będzie można składac do lutego (prawdopodobnie 10).
  • 0

#386 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 17:17

To informacja z PFRON ?
  • 0

#387 Franco

Franco

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 17:19

Tak, bylem dzisiaj tam i mi tak wlasnie powiedzieli.
  • 0

#388 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 17:25

To bardzo dobra informacja:). Dzięki,że się nią podzieliłeś.
Pozdrawiam
  • 0

#389 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 07:13

Zanim wszystko dojdzie do skutku to troche potrwa najpewniej przed świetami BN dostaniemy pismo ...:) no chyba że cud nad wisła sie stanie i na MIKOŁAJA PREZENT DOSTANIEMY ALE W TO WATPIE


:) ja w zeszłym roku własnie 6 grudnia podpisywałam umowę i kaska tego sama dnia była na koncie:) mam nadzieję, że będzie podobnie w tym roku:)
  • 0

#390 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 10:12

Pfron chyba ma nas za jakiś innych ludzi, moim zdaniem to powinien być jasny przejrzysty komunikat dotyczący programu STUDENT II 
  • 0

#391 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 12:16

cieszmy się, że w ogóle jest taki program i przestańmy narzekać:) troszkę cierpliwości
  • 0

#392 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 18:05

Widocznie coś źle zrozumiałam ;), ale z tego co widzę osoby z odmowną odpowiedzią już dostają info więc może będziemy w grupie szczęśliwców? :D


Nikt jeszcze "odmownej odpowiedzi" nie dostał, co najwyżej uwagi do źle wypełnionego wniosku.

Ja ogólnie nie spodziewam się wiele w tym roku, bo nawet uczelnie wyższe (przynajmniej UJ z tego co wiem) dostały mniej pieniędzy na stypendia z budżetu niż w zeszłym roku.

A dla nowych osób uczestniczących w programie:
Opóźnienie rozpatrzenia wniosku związane jest z opóźnieniem przekazania środków z budżetu państwa, co jest niezależne od PFRON. Nie mogą nam rozpatrzyć wniosków, nie wiedząc ile mają środków na ten cel do rozdysponowania. Trzeba cierpliwie czekać do grudnia na list lub telefon.
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#393 marc87

marc87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 18:34

Dzień dobry pysiaczki jestem tu nowy :)

Złożyłem wniosek po raz pierwszy w tym roku, w piątek zostałem poproszony o dosłanie zaświadczeń z US (wysłałem też w piątek). Studiuje dziennie na uczelni publicznej, mam urlop zdrowotny z prawem zdawania (normalnie zaliczam w sesji, ale nie czepiają się jak mnie na ćw nie ma), bo podobno na normalnym zdrowotnym nie można startować w programie.. Mam kilka pytań:

1. Ile można dostać dodatku (tylko o to wnioskowałem). Jakie są to mniej więcej kwoty?
2. Czy już teraz mogę zacząć sobie kupować potrzebne mi rzeczy (min. słuchawki z mikrofonem, myszka, kurs ang na cd, pakiet office, pendrive, książki, dużo książek i modem i inetrnet mobilny - karty SIM - w kolejnym okresie mysle nad biurkiem i krzeslem ortopedycznym do komputera i lub okularami).
3. Czy zakupy muszą być na fakturę? na kogo dane?
4. Jak wygląda rozliczenie się z ów zakupów, są jakieś podziały typu akcesoria biurowe/ dojazd etc?)
5. Czy mogę sobie za to kursować taksówka na uczelnie? (zwykle jest to miesięczny/kwartalny ale czasem mam spore bóle uniemożliwiajace mi jazde w autobusie, a wykład jest dość istotny)
6. Czy w momecie podpisywania umowy musze miec już jakieś kalulacje na co jakie kwoty przeznacze?
  • 0

#394 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 19:41

@marc87

1. W tamtym roku dla stopnia umiarkowanego maksimum dodatku było ok. 1500 zł :(
2. Możesz kupować kiedy chcesz (formalnie: w czasie trwania semestru)...
3. ...bo zakupy nie muszą być na fakturę...
4. ...bo dodatku od zeszłego roku nie trzeba rozliczać fakturami, tylko oświadczeniem (że wykorzystałeś go na pokrycie kosztów związanych ze studiami).
5-6. W związku z powyższym, nie ma to znaczenia czy będziesz jeździł taksówką, czy nie oraz, czy sobie zrobisz jakieś wyliczenia, czy nie.

Zaznaczam jednak formalnie: jeśli składasz to oświadczenie (z pkt.4) powinno być ono zgodne z prawdą. Przy czym nie jest istotne, czy zakupów tych dokonałeś przed czy po otrzymaniu dofinansowania (ważne, że w czasie trwania semestru).

Teoretycznie również możesz być poproszony przez PFRON o przedstawienie faktur (jest taki punkt w regulaminie, a w takim przypadku część rzeczy które wypisałeś nie została by uznana za koszt związany ze studiami), ale nie jest mi właściwie wiadomo, czy ktokolwiek w tamtym roku był o to proszony.

Czyli praktycznie: możesz wykorzystać dodatek na co chcesz i kiedy chcesz, PFRON raczej Cię w tym zakresie nie sprawdzi, ale jesteś odpowiedzialny prawnie za złożone oświadczenie.

W moim przypadku dodatek starcza mniej więcej na akademik, więc nie mam w tym zakresie żadnych dylematów.
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#395 marc87

marc87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 19:58

Dziękuje za odpowiedz. Szczerze liczyłem, że będzie to trochę więcej na uczelni mam 450zł mc x10 (ale będę dostawał tylko 8 mc bo w czerwcu się bronie to mi lipiec odpada, natomiast październik odpada bo trochę później doniosłem nowy papier). Ale tyle dobrze, ze nie trzeba jakoś specjalnie spowiadać się z zakupów, czytałem stare posty to różne cuda ludzie wypisywali, ze listy z obecnościami, ze rozne rzeczy im podwazali, ze jakieś zasiwadczenia od sprzedawcy, ratownika na basenie etc.
  • 0

#396 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 20:06

marc87 w programie Student II nie możesz kupować sprzętu komputerowego (hardware),czyli modem,mysz odpadaja.
  • 0

#397 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 20:44

marc87 w programie Student II nie możesz kupować sprzętu komputerowego (hardware),czyli modem,mysz odpadaja.


Teoretycznie, kiedy trzeba było się rozliczać z faktur, zakup modemu do odbierania internetu (z którego też się można było rozliczać), był chyba możliwy. Nie będę próbował tego udowodnić, po prostu kojarzę, że tak było. Mogę się mylić.

@marc87 Listy zjazdów/obecności, kiedy jeszcze były sprawdzanie, dotyczyły tylko studentów studiów niestacjonarnych, czyli i tak byś się nie musiał tym przejmować :)
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#398 marc87

marc87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 22:22

RudaMisia, ale w regulaminie jest wyraźnie ze internet i montaż (czyli de facto modem za 1zł lub tak zwany zestaw startowy).

Poza tym regulamin definiuje: "sprzęt komputerowy – należy przez to rozumieć całość lub część fizycznego sprzętu komputerowego (hardware), takiego jak: procesor, pamięć komputerowa (z wyłączeniem pamięci przenośnej USB, dysków optycznych oraz dyskietek), drukarka, skaner, monitor, klawiatura, twardy dysk".

Zatem myszka to nie sprzęt komputerowy tak samo jak pamieć na USB tylko akcesoria.
Choć faktycznie pewnie co urzędnik to inaczej by na to patrzył i rozstrzygający byłby zapis na fakturze.
  • 0

#399 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 22:52

Wiem,że w regulaminie jest internet i jego montaz,tylko to chyba został zapis ze starego regulaminu.Kiedyś,kiedy były faktury za wszystko, mozna było rozliczyc tylko internet stacjonarny i jego montaż.
Moja druga wątpliwość to taka czy zwrot w definicji "takiego jak" nie jest tylko przykładowym wymienieniem sprzętu,nie jest to lista zamknięta i mozna pod nia podciągnąc cały hardware czyli wszystkie części materialne w kompie.
W okresie obowiązywania faktur różnie były interpretowane mozliwości zakupu poszczególnych rzeczy w różnych oddziałach np. w jednym uznali biurko i krzesło ,a w innym nie.
Teraz są oświadczenia i masz większą swobode.
  • 0

#400 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 20:19

Witam Serdecznie !!

I moze ktoś wie co i jak z Programem Student II ?? moze ktoś ma jkies przecieki ...hehe Św.Mikołaja już niedługo.:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych