Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam znajomych zajmujących się tworzeniem stron WWW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 12 marzec 2012 - 12:40

Jestem zainteresowany zagadnieniami związanymi z tworzeniem stron WWW, SEO, marketingiem internetowym, itp. Niestety napotykam różne problemy przy mojej nauce związanej z tymi zagadnieniami. Chciałbym mieć znajomych, z którymi mógłbym współpracować w sytuacjach, gdy potrzebujemy konsultacji w jakiś zagadnieniach czy problemach tego typu...
  • 0

#2 Adamis10

Adamis10

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 08:42

Witam napisałem swoją stronę www. w języku programowania HTML, uczę się języka HTML z CSS odezwij się na mój profil na iponie może w czymś pomogę i patrz tu jeszcze założę dziś wątek o moim blogu na blogspot.com odwiedź go.
  • 0

#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2012 - 10:54

Jestem zainteresowany zagadnieniami związanymi z tworzeniem stron WWW, SEO, marketingiem internetowym, itp. Niestety napotykam różne problemy przy mojej nauce związanej z tymi zagadnieniami. Chciałbym mieć znajomych, z którymi mógłbym współpracować w sytuacjach, gdy potrzebujemy konsultacji w jakiś zagadnieniach czy problemach tego typu...


Po to jest ten dział, aby wymieniać się różnymi doświadczeniami i problemami. Co wiele głów, to nie jedna ;) Pisz śmiało

Witam napisałem swoją stronę www. w języku programowania HTML, uczę się języka HTML z CSS odezwij się na mój profil na iponie może w czymś pomogę i patrz tu jeszcze założę dziś wątek o moim blogu na blogspot.com odwiedź go.


By nie przenosić czy usuwać wątku z forum nt. Twojego bloga, link do niego umieść w dziale Partnerzy w kategorii Strony prywatne.
  • 0

#4 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 11:09


Jestem zainteresowany zagadnieniami związanymi z tworzeniem stron WWW, SEO, marketingiem internetowym, itp. Niestety napotykam różne problemy przy mojej nauce związanej z tymi zagadnieniami. Chciałbym mieć znajomych, z którymi mógłbym współpracować w sytuacjach, gdy potrzebujemy konsultacji w jakiś zagadnieniach czy problemach tego typu...


Po to jest ten dział, aby wymieniać się różnymi doświadczeniami i problemami. Co wiele głów, to nie jedna ;) Pisz śmiało


No ja mam złe doświadczenia z forami. Często człowiek stara się ułożyć ładnego posta, a potem cisza... Hmm... może tu ludzie są bardziej pomocni. Tylko potrzebny byłby dział typu webmaster albo tworzenie stron www. Tutaj jest temat zbyt szeroki.


  • 0

#5 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 11:31

Fajny temat.
Stron www nie robię, próbowałem ale jakoś nie wciągnęło.
Jakbyście Panowie potrzebowali jakiejś pomocy z grafiki, to chętnie służę. Mam Corela 9, jakby potrzebne jakieś elementy grafiki typu logo itp. pomogę. Obróbka bitmap też (photoshop), ale w wektorowej siedzę jakieś dwadzieścia lat i lubię rysować.
  • 0

#6 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 11:42

Fajny temat.
Stron www nie robię, próbowałem ale jakoś nie wciągnęło.
Jakbyście Panowie potrzebowali jakiejś pomocy z grafiki, to chętnie służę. Mam Corela 9, jakby potrzebne jakieś elementy grafiki typu logo itp. pomogę. Obróbka bitmap też (photoshop), ale w wektorowej siedzę jakieś dwadzieścia lat i lubię rysować.

--------------------------------------------
A to świetnie. Ja mam umysł ścisły i słabe wyczucie plastyczne. Tak się zastanawiałem jak mogę robić dobre strony, jak kwestie graficzne u mnie kuleją. Możesz podać mail'a do Ciebie?
Jeśli chodzi o grafikę to mam taki banalny problem, że trudno mi znaleźć darmową grafikę, nawet dotyczącą jakiś symboli czy ikonek. Znalazłem tylko zbiór grafik Royalty Free, czyli w praktyce nie free, tylko trzeba umieścić linki do autora na dole strony. W ten sposób nie zrobię bardziej eleganckiej strony.
HTML ogólnie jest bardzo prosty, ale są też różne rodzyneczki, gdzie trzeba wiedzieć co i jak. No i wielki bałagan ze standaryzacją. Może mógłbym coś doradzić?
  • 0

#7 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 12:03

Ades e-mail wysłalem na pw.
  • 0

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2012 - 14:20

Niestety, coraz trudniej jest znaleźć jakąś grafikę za free, jeszcze nam pasującą w 100%, no i ta konieczność umieszczania źródła obrazka. Fakt, kiepści to efekt końcowy. :(
W przypadku serwisów z grafikami Royalty Free jest zdecydowanie większy wybór zdjęć (i nie tylko), oraz fakt, że fotki będą nam pasowały w 100%. Cena oczywiście zależy od wielkości obrazka - inna będzie na potrzeby strony www, a nieco inna przy wydruku na plakacie wielkoformatowym. Zasady tam panujące polegają też na tym, że tworząc konto w takim serwisie, masz możliwość wrzucania swoich materiałów graficznych. Jeśli to zdjęcie trafi do sprzedaży i będzie popularne, dostaniesz za nie kasę ew. możliwość ściągania innych obrazków. Jest też tak, że codziennie są dostępne za darmo losowe obrazki i czasem trafiają się perełki...
  • 0

#9 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 10:43

Niestety, coraz trudniej jest znaleźć jakąś grafikę za free, jeszcze nam pasującą w 100%, no i ta konieczność umieszczania źródła obrazka. Fakt, kiepści to efekt końcowy. :(
W przypadku serwisów z grafikami Royalty Free jest zdecydowanie większy wybór zdjęć (i nie tylko), oraz fakt, że fotki będą nam pasowały w 100%. Cena oczywiście zależy od wielkości obrazka - inna będzie na potrzeby strony www, a nieco inna przy wydruku na plakacie wielkoformatowym. Zasady tam panujące polegają też na tym, że tworząc konto w takim serwisie, masz możliwość wrzucania swoich materiałów graficznych. Jeśli to zdjęcie trafi do sprzedaży i będzie popularne, dostaniesz za nie kasę ew. możliwość ściągania innych obrazków. Jest też tak, że codziennie są dostępne za darmo losowe obrazki i czasem trafiają się perełki...

---------------------------------------
Widzę, że jednak nie ma problemu z darmowymi clip art'ami:
openclipart org
Public domain to za darmo również do celów komercyjnych jak rozumiem.
  • 0

#10 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 12:10

Właśnie to samo zauważyłem, jestem w kontakcie z jednym z Panów i też wspominał, że trudno o darmową grafikę.
Rzeczywiście dobre jakościowo zdjęcia, o odpowiedniej rozdzielczości – tu jest problem i trzeba płacić. Ale jest to grafika do celów reklamowych.
Ale takiej grafiki chyba na stronach się nie używa, raczej jest używana rozdzielczość 96 dpi i max wymiary 1280x800 pikseli.

A kiedy wrzuciłem w google „darmowe clipparty” wyszło kilkanaście stron. A używając języka angielskiego zapewne byłoby jeszcze więcej.
  • 0

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2012 - 12:29

Rzeczywiście dobre jakościowo zdjęcia, o odpowiedniej rozdzielczości – tu jest problem i trzeba płacić. Ale jest to grafika do celów reklamowych.
Ale takiej grafiki chyba na stronach się nie używa, raczej jest używana rozdzielczość 96 dpi i max wymiary 1280x800 pikseli.


Jak by mocno się uprzeć, to grafika na stronach www jest swoistego rodzaju grafiką reklamową;)
Minimum rozdzielczości dla grafik na potrzeby netu to 72 dpi, natomiast najczęściej spotykaną szerokością strony na dzień dzisiejszy jest 960 pikseli. Jest jeszcze stosunkowo dużo monitorów pracujących z rozdzielczością 1024x768 px i w/w szerokość jest optymalna pod taki. Nie mniej, coraz bardziej wchodzą na rynek monitory panoramiczne o coraz większych wymiarach i zapewne zmienią się też i wymiary stron.
Pewnym obejściem problemu szerokości jest używanie elementów na stronie www skalowalnych w css. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że taka strona będzie się poprawnie wyświetlać dla każdej rozdzielczości. Wadą jest to, że trzeba bardzo ograniczyć elementy graficzne występujące na stronie.
  • 0

#12 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 13:05

Pal licho ze zdjęciami. Najgorsze w webmasterce są negocjacje z klientami.
  • 0

#13 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 16:00

Pal licho ze zdjęciami. Najgorsze w webmasterce są negocjacje z klientami.


Mógłbym coś więcej powiedzieć na temat kłopotów z klientami? Na razie nie pracuję, ale w przyszłości chciałbym troszkę zarobić na tworzeniu stron www itp. sprawach.
  • 0

#14 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2012 - 19:59

Pal licho ze zdjęciami. Najgorsze w webmasterce są negocjacje z klientami.


Coś w tym jest...
Przede wszystkim dokładnie musisz rozpoznać branżę w jakiej działa klient, czego potrzebuje i spodziewa się po stronie www. Także rozmów z klientem trzeba trochę odbyć... Może Ci się trafić, że człowiek zamawiający stronę www będzie elastyczny, ale też i taki, gdzie będziesz siłą przepychał każdy kolor, każdą grafikę... Tu już trzeba się wykazać umiejętnościami negocjacyjnymi. Może też Ci zaproponować, że strona www ma być na konkretnym cms - typu Joomla!, Drupal, WordPress czy jakiś inny egzotyk. Potem przedstawiasz dwa, trzy, czasem cztery projekty do zaakceptowania i po pozytywnej decyzji klienta ruszasz z właściwym wykonaniem strony.
  • 0

#15 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 23:24

Kuba ma rację. Od siebie dodam, że tacy "elastyczni" są najgorsi. Niby mówi: zrób mi stronę, wybór pozostawia m Tobie. Co się okazuje?Że musisz nanieść tysiące zmian zanim mu podpasuje. Wtedy najlepiej uzgodnić ilość poprawek i oczywiście nie można zapomnieć o zaliczce.
Kuba ja nigdy nie przedstawiam 4 projektów. Zazwyczaj robię jeden, później z niego rzeźbię. Lenistwo ;)
  • 0

#16 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2012 - 14:40

Kuba ja nigdy nie przedstawiam 4 projektów. Zazwyczaj robię jeden, później z niego rzeźbię. Lenistwo ;)


Ja też nie ;) Nie trafił mi się jeszcze taki klient...:) Nie mniej, optuję za dwoma wersjami...

Wtedy najlepiej uzgodnić ilość poprawek i oczywiście nie można zapomnieć o zaliczce.


Zaliczka swoją szosą, ale też trzeba się zabezpieczyć umową, w której dokładnie spiszesz prawa i obowiązki klienta jak również wykonawcy strony. Wtedy nie będziesz robił tysiąca zmian;)
  • 0

#17 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 10:28

znam html, css, dobrze orientuję się w joomli i wordpressie, znam też jako tako modx, nie straszny mi photoshop, jeśli coś potrzeba to proszę odezwać się na priv
  • 0

#18 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2012 - 19:02

Zawsze można tu wrzucić jakiś problem do rozwiązania.
  • 0

#19 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 19:56

HTML (niestety-tylko) i system osCommerce (w sklepach internetowych) :-) Jakby co -> priv. Pozdrawiam ;)
  • 0

#20 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:08

Problemów to ja mam mnóstwo. Tylko czy ktoś mi rzeczywiście tu odpowie, bo na wielu forach to bez odzewu.
Rzucę przykład - chyba w miarę szybki do zrozumienia.
Pierw utworzyłem witrynę pundaquit.republika.pl , a tam jest podstrona
pundaquit dot republika dot pl slash accommodation dot html .
Potem utworzyłem stronę reklamującą wynajem pokoi konkretnie dla jednej osoby: room dot pundaquit dot cu dot cc .
No i proszę nawet nie dotarłem do mojego problemu. Właśnie sprawdziłem, że moja stronka room dot pundaquit dot cu dot cc nie chce się nawet otworzyć.
Jak się otworzy, to jeszcze użytkownikowi ukazuje się ostrzeżenie McAfee advisor.
A problem z tą stronką w ogóle polegał na tym, że przez Google Search nie można ją znaleźć, a mam już doświadczenia zrejestrowaniem stron przez Google Tools.
Tu oczywiście może istnieć problem podobieństwa stron na republice i w cu.cc, ale także nie indeksowało mi stronki boat dot pundaquit dot cu dot cc (może dlatego, że jest w fazie początkowej).
A dochodzenie w tych wszystkich sprawach zajmuje tyle czasu.
Ponadto Google Adsense wykosił mi reklamy z republiki i się uruchamia w jakimś niemal tekstowych trybie, ale nie mam czasu się tym zająć.
Obecnie nanoszę zmiany na stronę www mojej siostry i tam się natknąłem na problem wielokrotnego wysyłania tej samej tablicy $_POST do pliku samowywołującego; może to związek właśnie z kasowaniem pliku COOKIE z identyfikatorem sesji. Nad tym teraz muszę popracować, a siostra czeka na następną stronkę.
Pytanie za 100 pkt, dlaczego mi to tak ciężko idzie. Staram się obecnie robić tylko najprostsze rzeczy, że nie utknąć w problemach.
Studiowałem informatykę (bez dyplomu). 
Udało mi się rozwiązać problem z wielokrotnym przesyłaniem tej samej tablicy $_POST. Po prostu dane sterujące 'submit' formularzy będę umieszczał w _GET, a resztę danych w _POST. Wystarczy wywołać własną stronę ...?(dopisek dla _GET) w
. Dlaczego jednak _POST jest zapamiętywane na serwerze mimo dezaktualizacji tych danych (obsłużenia tej tablicy), to już wyższa szkoła jazdy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych