Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam znajomych zajmujących się tworzeniem stron WWW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2012 - 11:53

Odwiedziłem Twoją stronkę i chciałbym się podzielić się kilkoma uwagami jakie mi się nasuneły.
Po pierwsze.
Bardzo uboga, rzekłbym ascetyczna, w grafikę strona. Gdzie się tylko da, polikwidowałbym obramowania tabeli jak i zbędne tabele.
Po przeprowadzonych rozmowach z klientem i wypytaniu się o jego oczekiwania co do strony (czyli jakie materiały chciałby na niej umieścić, kto będzie zarządzał stroną kompletny laik czy ktoś kto ma już jakąś wiedzę), zastanawiam się w jaki sposób podejść do tematu od strony technicznej - do jakich treści zastosować najlepsze rozwiązanie - czy skorzystać z gotowych już rozwiązań odpowiednio je modyfikując czy też zrobić wszystko od zera. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.
Na Twoim miejscu, nie bawiłbym się w robienie strony w gołym html-u, tylko zrobiłbym to na jakimś gotowym cms-ie i niekoniecznie musi być ten z górnej półki. Wbrew pozorom jest spory wybór cms - zarówno tych prostych, gdzie dane umieszczasz w plikach php, jak i tych bardziej złożonych opartych o bazy danych. Ponadto, ułatwione masz zarządzanie stroną - dodawanie kolejnych treści (tekstów, formularzy, fotek, video), funkcjonalnych modułów, masz ujednoliconą i szybko zmienialną dla wszystkich stron szatę graficzną. Jak również i ułatwione opisywanie tagami poszczególnych stron.

Po drugie.
W Twoim przypadku opis strony na republice (decription) ma wartość 50% co jest wartością niewystarczającą do skutecznego wyszukiwania strony. Wartość ta jest uzależniona od słów i im bardziej niestandardowy opis - tym lepiej. W przypadku słów kluczowych (keywords) wartość na poziomie 80% jest dobrą wartością.
Strony www powinny mieć wykonane coś takiego jak mapa strony. Ma to szczególne znaczenie w momencie, kiedy strony www są rozproszone po różnych serwerach i korzystają z różnych modułów rozszerzających. Również umieszczanie ich na jednym serwerze, jest sporym ułatwieniem dla wszelkiego rodzaju robotów indeksujących treści jak i późniejszej administracji. Jeśli strona ma mieć dość dużą oglądalność, to zastanowiłbym się nad przeniesieniem jej na płatny serwer.
Ponadto, korzystanie ze zbyt wielkiej ilości reklam na stronie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Mechanizmy reklamowe mogą się "gryźć" między sobą, co już doświadczasz, a poza tym pamiętaj też o tym, że większość internautów broni się przed zalewem wyświetlanych reklam stosując określone wtyczki w przeglądarkach.

Po trzecie.
Obawiam się, że OpenOffice nie jest najlepszym edytorem do tworzenia stron www. Jeśli chcesz bawić się w samym kodzie, wystarczy Ci zwykły notatnik, czy jego bardziej rozwinięte wersje. Tu masz przykładowy link do takiego oprogramowania. Najlepiej do tego celu jest posiadanie edytora html z opcją tworzenia strony w trybie to co masz na ekranie - masz w kodzie. Zresztą, sam edytor html nie wystarczy. Potrzebne są jeszcze programy do tworzenia grafik, animacji flash, czy chociażby własny serwer www do testowania naszego dzieła.
  • 0

#22 fenugreek

fenugreek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 11:01

Dziękuję za uwagi wynikające z Twojego doświadczenia. Szkoda, że nie napisałeś dlaczego Google nie podaje w wynikach wyszukiwania moich stron i , gdyż dla mnie to jest właśnie poważny problem, a jak z tym mam problemy, to nic nie jestem w stanie zrobić sensownego.
Myślę, że warto będzie mi się odnieść do paru spraw, które poruszyłeś.
Co do obramowań tabeli po prostu nie rozumiem - te forum na którym jestem też ma pełno obramowań...
Co do klientów, to póki co takich z prawdziwego zdarzenia nie mam i ze względu na moje marne parametry pracy będę pewno musiał się odwoływać do osób, które mogą się zachowywać w bardzo różny sposób. Może kiedyś mi podeślesz klientów, jeśli będę sprawniejszy w www. :) (Oczywiście na zasadzie działki, w której bym z Tobą nie konkurował.)
Co do pola description zastanawiam się, czy w ogóle wiesz, że nie ma ono nic wspólnego z pozycjonowaniem strony. Pakowanie tam pewnych słów kluczowych służy jedynie temu, aby w SERP pokazywał się ten opis dla podanych przez użytkownika słów kluczowych. Z tego co zauważyłem często pole description się tam rzeczywiście pokazuje bez specjalnej troski o pakowanie tam słów kluczowych.
Natomiast pole keywords na pewno nie pozycjonuje w Google i podejrzewam, że tak samo w Yahoo i Bing. Podręczniki polecają poświęcać temu polu najwyżej chwilę i to pewno ze względu na jakieś niszowe wyszukiwarki.
Mapę strony to robiłem dla tylko dla części obrazków, gdyż tam rzeczywiście są sensowne informacje do umieszczenia o obrazkach na naszej witrynie. Czy lepiej wypozycjonuje ta mapa moje obrazki rzeczywiście nie wiem. Google bot to coraz inteligentniejsze stworzenie i bez trudu sobie poradzi z taką prostą witryną jak moja idąc po linkach. Mapy stron na pewno się spełniają, gdy niektóre podstrony są linkowane poprzez trudniejsze dla botów struktury jak Flash czy JavaScript.
Niestety nie jestem tak zaawansowany, aby mieć doświadczenie z witrynami znajdującymi się na różnych serwerach i korzystających z różnych modułów rozszerzających( ??? ). Interesują mnie proste witryny www, aby nie mieć potem problemów z ze złożonymi problemami, które mogą się pojawić.
Z doborem narzędzi do tworzenia stron rzeczywiście miałem problem. WYSIWYG typu Amaya zawiodły mnie, a korzystanie z JavaScript i PHP jeszcze bardziej zawęża skuteczność takich narzędzi. Zdecydowałem się na IDE Eclipse, ale nie udało mi się zainstalować PHP, ani tam ani na IIS. Na szczęście skrypty php dotyczące przetwarzania danych mogę testować z cmd php.exe. Do Flasha podchodzę z rezerwą - Flash znika z urządzeń przenośnych, jest niestrawny do botów Google i w ogóle ciężki - strony się wolno ładują, co wielu webmasterów pewno w ogóle nie chce widzieć. W każdym razie nie wchodzę w zbyt zaawansowane lub nie pewne co do standardów technologie.

Jeśli masz jakieś ważne informacje w tych tematach i znasz linki na ten temat proszę prześlij mi.

Pozdrawiam!

Post zmoderowany ze względu na podwójną treść.
Moderator

  • 0

#23 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 13:44

Co do stron internetowych, bazuję głównie na gotowych szablonach i gotowe szkielety po prostu zmieniam. Bardziej rajcuje mnie grafika w Photoshopie. Tym się bawię po pracy, kiedy tylko znajdę chwilę czasu. Jeśli jest ktoś, kto razem ze mną chciałby współtworzyć portal opierający się na rozbudowanej bazie danych i zna się na tym bardzo dobrze (więcej nie chcę zdradzać:)) to piszcie na PW/PRIV :) Ja nie mam doświadczenia z bazami danych, dlatego szukam też osoby, z którą mogę fajnie współpracować:)


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#24 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 08 marzec 2013 - 23:34

też działam w webmasterce i poniekąd w pozycjonowaniu, mam znajomość html, css, uczę się php i js, od zawsze jestem przy joomli, tworzę, zarządzam, stroną dla niepełnosprawnych (informacje w profilu)


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych