Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zaczyna się zabieranie rent ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 luty 2012 - 23:48

Tak, poruszyłem ten temat na innym forum.Zabronione to jest ? Popełniłem jakieś przestępstwo ? Czy zwyczajnie zazdrościsz ?Poruszyłem ten temat na innym forum bo tutaj na tym forum mało kto rzeczowo dyskutuje,a mi zależy na opini osób,które znają prawo,które wypowiedzą się rzeczowo, a nie w stylu sprawdzajcie wszystkich co pół roku bo ludzie nie mają nic innego do roboty jak tylko chodzić po lekarzach,kompletować dokumentacje i stawać na komisje.

Wiele osób naprawdę z wszelkich sił stara się zrozumieć Twój niepokój. Jednak nie masz racji tylko uczepiłeś się czegoś, w co sam teraz wierzysz, o czym może świadczyć choćby:

W internetcie (niestety linka nie chce kopiować bo ACTA może tego zabraniać) można przeczytać,że w ostatnim kwartale 2011 roku jakiś Warszawski Sąd wydał wyrok,że ZUS może kontrolować przyznane świadczenia i to nie ważne czy Obywatel wywalczy je przed Sądem w odwołaniach od odmownych decyzji ZUS czy dostanie od ZUS, czy są stałe czy nie (..).

Celowo podkreśliłam jakiś, jak dla mnie oznacza to domniemanie, przypuszczenie, niepewność wiedzy na ten temat i jak do tej pory nie sprawdzonej przez Ciebie. Wskazałeś o jaki Sąd Ci dokładnie chodzi ?!. Na czym konkretnym się opierasz?? Nie i nie ma na razie wyczerpujących odpowiedz w tej kwestii.
Ponadto już tyle osób starało się Ci się na tym właśnie forum wytłumaczyć niuanse prawne oraz nawet zwyczajnie od siebie pomóc. Powielenie tego tematu na innym forum potwierdza jedno, ze jesteś niedowiarkiem i co by Ci nie powiedzieć i tak nie uwierzysz, a to poświadczają choćby powyższe Twoje posty. Wobec tego, dyskusja i tak nie ma sensu, bo widzisz i tak tylko swoje racje, a głos innych na koniec, ostatecznie i tak "blednie" w tym względzie.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#22 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 17 luty 2012 - 00:02


Tak, poruszyłem ten temat na innym forum.Zabronione to jest ? Popełniłem jakieś przestępstwo ? Czy zwyczajnie zazdrościsz ?Poruszyłem ten temat na innym forum bo tutaj na tym forum mało kto rzeczowo dyskutuje,a mi zależy na opini osób,które znają prawo,które wypowiedzą się rzeczowo, a nie w stylu sprawdzajcie wszystkich co pół roku bo ludzie nie mają nic innego do roboty jak tylko chodzić po lekarzach,kompletować dokumentacje i stawać na komisje.

Wiele osób naprawdę z wszelkich sił stara się zrozumieć Twój niepokój. Jednak nie masz racji tylko uczepiłeś się czegoś, w co sam teraz wierzysz, o czym może świadczyć choćby:

W internetcie (niestety linka nie chce kopiować bo ACTA może tego zabraniać) można przeczytać,że w ostatnim kwartale 2011 roku jakiś Warszawski Sąd wydał wyrok,że ZUS może kontrolować przyznane świadczenia i to nie ważne czy Obywatel wywalczy je przed Sądem w odwołaniach od odmownych decyzji ZUS czy dostanie od ZUS, czy są stałe czy nie (..).

Celowo podkreśliłam jakiś, jak dla mnie oznacza to domniemanie, przypuszczenie, niepewność wiedzy na ten temat i jak do tej pory nie sprawdzonej przez Ciebie. Wskazałeś o jaki Sąd Ci dokładnie chodzi ?!. Na czym konkretnym się opierasz?? Nie i nie ma na razie wyczerpujących odpowiedz w tej kwestii.
Ponadto już tyle osób starało się Ci się na tym właśnie forum wytłumaczyć niuanse prawne oraz nawet zwyczajnie od siebie pomóc. Powielenie tego tematu na innym forum potwierdza jedno, ze jesteś niedowiarkiem i co by Ci nie powiedzieć i tak nie uwierzysz, co poświadczają choćby powyższe Twoje posty. Wobec tego, dyskusja i tak nie ma sensu, bo widzisz i tak tylko swoje racje, a głos innych na koniec, ostatecznie i tak "blednie" w tym względzie.


Nie rozumiemy się.

Mnie nie interesują przypuszczenia innych osób,domysły,tylko przepisy prawne bo to na przepisach prawnych działa ZUS,a nie na tym co się komu wydaje,a co nie.

Idą takie osoby na komisje,którym się coś wydaje,a potem wychodzą z komisji i okazuje się,że było całkiem inaczej niż przypuszczały albo w życiu też się coś może wydawać,a może być całkiem inaczej,dlatego to co się komu wydaje mnie nie interesuje.

Temat na innym forum i na tym świadczy o tym,że cenie sobie wypowiedzi osób znających prawo,które potrafią podać podstawę prawną i ewentualnie ustawe na której opiera się ZUS i jego decyzje,a czytając wcześniej inne tematy na tym forum wysnułem wniosek,że bardzo trudno jest rzeczowo na tym forum dyskutować bo każda osoba chce się wypowiedzieć tylko,że nie zawsze rzeczowo i nie zawsze na temat.

Przeczytaj sobie wypowiedzi to się przekonasz,że są zazdrosne i zawistne,że mało kto potrafi rzeczowo i obiektywnie dyskutować.

Jakie to ma znaczenie jaki Sąd jak się nazywa i inne szczegóły,ważny jest fakt,że wyrok jest taki,że ZUS może kontrolować renty przyznane przez Sąd, więc po co ludzie mają walczyć być może latami w Sądzie o rente skoro ZUS może ją zabrać, to się mija z celem.

Minutka napisała
"Niestety, jak na dzień dzisiejszy ZUS może odebrać prawo do emerytury lub renty kiedy tylko chce." to jest jakiś przekonywujący argument, szkoda tylko,że nie dodała skąd wzięła ten argument czyli co jest źródłem.

Jeśli takie prawo jest w Polsce to żaden rencista ani emeryt nie może się czuć bezpiecznie bo ZUS może sobie zawsze skontrolować świadczenia gdy będzie szukał oszczędności.

Ciekawe czy i kiedy pojawią się tu na forum osoby piszące w ten sposób,że pracowały i pobierały rente i,że ZUS wzywa na komisje "uzdrawiającą",a ile napisze,że komisja w ZUS ich "uzdrowiła" dlatego,że pracowali,a tym samym nie byli niezdolni do wykonywania jakiejkolwiek pracy.
  • 0

#23 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 17 luty 2012 - 09:04

**************************************************

...musisz poczytać ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Niestety, jak na dzień dzisiejszy ZUS może odebrać prawo do emerytury lub renty kiedy tylko chce.


" to jest jakiś przekonywujący argument, szkoda tylko,że nie dodała skąd wzięła ten argument czyli co jest źródłem.


Ciekawy - jeżeli będziesz czytał od 'a' do 'z' co napisałam to przeczytasz, że po pierwsze podałam ci źródło gdzie można się o tym dowiedzieć a po drugie znam to z przypadku znajomych oraz również jak i ty z netu.
  • 0

#24 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 luty 2012 - 12:23

Mnie nie interesują przypuszczenia innych osób,domysły,tylko przepisy prawne bo to na przepisach prawnych działa ZUS,a nie na tym co się komu wydaje,a co nie.

W takim razie bardzo proszę o to takie fakty się nam wyłaniają:

Micho ma rację i chodzi mu dokładnie o ten wyrok (być może i Tobie też??!!):

Uchwała z dnia 12 grudnia 2011 r. (sygn. akt I UZP 7/11).
Rencista, którego prawo do świadczenia zostało ustalone prawomocnym wyrokiem sądu "na stałe", jest zobowiązany poddać się badaniom lekarskim, jeżeli są one niezbędne do ustalenia prawa do świadczeń określonych ustawą (art. 126 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, jednolity tekst - Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227 ze zm.).


Źródło: http://www.sn.pl/orz...ctwo/index.html

Spór o jako taką swobodę decyzyjną ZUS-u trwa od dawna:
[b]ZUS nie powinien odbierać przyznanych emerytur:


http://emeryturazawi...rzyznanych.html (podano przepisy prawne).

http://www.prawnik.p...ytur-z-FUS.html

Obecnie, odrębnie (oprócz tego) został złożony wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą przepisów, na podstawie których ZUS zawiesił wypłatę świadczeń osobom równocześnie pracującym (dotyczy emerytów). Wnioskodawcami są Grupa Senatorów RP VIII kadencji według załączonej listy reprezentowanych przez Senatora Bohdana Paszkowskiego. Na oficjalnej stronie Trybunały Konstytucyjnego sprawa widnieje pod sygnaturą K2/12. Wobec tego pozostaje tylko czekać na oficjalne oświadczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej konkretnej sprawie.

P.S. Nie tylko My sprzeczamy się ze sobą, ale inni najwyraźniej też ... :dodgy:
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#25 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 luty 2012 - 19:51

Od dziś ZUS już NIE MOŻE ZABRAĆ RENTY LUB EMERYTURY
http://emerytury.wp....,wiadomosc.html
  • 0

#26 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 luty 2012 - 20:04

Od dziś ZUS już NIE MOŻE ZABRAĆ RENTY LUB EMERYTURY
http://emerytury.wp....,wiadomosc.html


W końcu się doczekaliśmy - super! Najlepsze z tego wszystkiego jest zadnie:
Wyrok TK jest ostateczny... ;)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#27 lukasz504

lukasz504

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 13:39

Ciekawy - nie wiem co ty masz ubzdurane w tej głowie ale poczytaj troche na tema " Zespół parafreniczny (urojeniowo-omamowy) ", i tez polecam jak zesz obszerny zbór materiałów o ACTA ratyfikacji, udostępnianiu, itp. pieknie masz wszystko opisane na stronie www.google.pl .

Pozdrawiam robaczki .
  • 0

#28 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 02 marzec 2012 - 04:16

Aniołek
Wyrok TK, przynajmniej tak wynika z artykułu zwraca głównie uwagę na to, że jeśli rente ZUS przyznał wskutek swojego błędu to nie może jej zabrać, mało jeśli w ogóle było w tym artykule o możliwości kontroli przez ZUS przyznanych na stałe świadczeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych