Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Opieka nad mężem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 04 maj 2012 - 17:58

Myślę, że Twoja żona powinna bez problemu dostać ten zasiłek, jeśli nie pracuje. Znam dwóch młodych mężczyzn, którzy są po wypadku na wózku i pomimo, że oni pozostają w zatrudnieniu, to ich niepracujące żony otrzymują taki zasiłek. Ponieważ osoby z pewnymi dysfunkcjami, potrzebują pomocy osoby drugiej.
Znam też przypadek, że niepracujący syn otrzymywał taki zasiłek, ponieważ opiekował się swoją chorą mamą.
Składaj więc dokumenty, przy Twojej dysfunkcji żona na pewno otrzyma taki zasiłek. Jeśli trzeba będzie odwołuj się aż do skutku.Pozdrawiam
  • 0

#22 wojciwch

wojciwch

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 08:34

Przepraszam, nie odpowiadałem długo. Posłuchałem Waszych rad i złożyłem podanie do MOPSu. Czekam na odpowiedź. Napisałem także do Rzecznika Równouprawnienia oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzwoniłem także do prawnika Polskiego Związki Niewidomych, który wypowiadał się na łamach gazety. Poradził mi, żebym składał. Jeżeli chcecie, będę Was na bieżąco informował.
Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

#23 julka1979

julka1979

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 październik 2012 - 18:42

Przepraszam, nie odpowiadałem długo. Posłuchałem Waszych rad i złożyłem podanie do MOPSu. Czekam na odpowiedź. Napisałem także do Rzecznika Równouprawnienia oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzwoniłem także do prawnika Polskiego Związki Niewidomych, który wypowiadał się na łamach gazety. Poradził mi, żebym składał. Jeżeli chcecie, będę Was na bieżąco informował.
Pozdrawiam serdecznie.


Proszę napisać jak zakończyła się Pana sprawa ponieważ jestem w identycznej sytuacji.Mój e-mail julka1979@wp.pl
  • 0

#24 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 19:50

Odświeżam wątek. Od 1 stycznia 2013 będzie nowy specjalny zasilek opiekńczy. Przeczytalam kilka artykulów na ten temat, ale nie mogę znaleźć treści ustawy.Zrozumialam to tak, że małżonkowie mogą otrzymać taki zasilek, pod warunkiem, że ich dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy kryterium dochodowego coś około 600złotych.
Może ktoś znalazł wiarygodne źródło, tzn na stronach urzędowych lub Mopsu? Za linki do artykułów Gazety Prawnej lub Wyborczej dziękuję.
  • 0

#25 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 grudzień 2012 - 20:16

Może ktoś znalazł wiarygodne źródło ... (...).

Prosisz i masz ... ;)
http://www.portalkad...czy-278894.html

Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#26 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 20:55

Dzięki bardzo, wlaśnie o to mi chodziło. Aniolku jesteś the best. Szkoda tylko, że jest kryterium dochodowe , jakby nie patrzeć to większość z Nas tego specjalnego zasilku nie dostanie. No i wyjdzie na to, że chcąc aby się mną mąż opiekował,to będę musiala go utrzymywać, ponieważ przekroczę i to duużo.
  • 0

#27 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 14 luty 2014 - 08:41

Witam!
Mam na imię Wojtek. Jestem osobą niewidomą. Jeżeli możecie, to pomóżcie w następującej sprawie:
Rodzice nad niepełnosprawnym dzieckiem, gdy się nim opiekują dostają zasiłek opiekuńczy - 620zł. Czy żona może otrzymać taki zasiłek opiekując się mężem niepełnosprawnym? Tak jak mną-osobą niewidomą. Z tego co mi wiadomo nie może otrzymać takiego zasiłku, ale czy na pewno? Ustawa zabraniająca wypłacenia zasiłku w takiej sytuacji byłaby niezgodna z konstytucją. Czy tacy małżonkowie nie są dyskryminowani?
Może mieliście, kochani, podobny dylemat?


Na pewno żona może jeżeli mąż jest nie pełnosprawny otrzymać ten zasiłek  właściwie każda osoba opiekująca się niepełnosprawnym człowiekiem otrzymuje zasiłek nie stety nie wiem ile tego jest 


  • 2

#28 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 14 luty 2014 - 09:02

Na pewno żona może jeżeli mąż jest nie pełnosprawny otrzymać ten zasiłek właściwie każda osoba opiekująca się niepełnosprawnym człowiekiem otrzymuje zasiłek nie stety nie wiem ile tego jest

 

Dziewczyno, czy Ty wiesz o czym piszesz?


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych