Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak ugryźć podjazd?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:24

Mam platformę schodową i niestety leży.Chcę ją zamontować w bloku(7stopni dzieli mnie do wyjścia na zewnątrz).
W moim przypadku po wystosowanym piśmie do prezesa spółdzielni,otrzymałem odpowiedź,że zgoda na montaż platformy schodowej może nastąpić po przedłożeniu dokumentacji technicznej wykonanej przez osoby uprawnione i zaopiniowanej przez rzeczoznawców wymaganych prawem budowlanym.


Jaki masz podjazd i ile dałeś?
Mi w marcu zakładają platformę firmy Ascendor ale żadnej zgody ze straży pożarnej itp. nie potrzybuje.
  • 0

#22 cobra232

cobra232

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 13:46

Jaki masz podjazd i ile dałeś?
Mi w marcu zakładają platformę firmy Ascendor ale żadnej zgody ze straży pożarnej itp. nie potrzybuje.


Platforma Vimec V6.
Cena za kupno jest spokojnie niższa niż to,co miałbym dofinansować do refundacji z PFRON-u.Refundacja PFRON-u teoretycznie powinna wynosić 80%.A wiemy,że tak nie jest do końca...
A platformy stoją jakoś po ok. 25tys. z montażem...więc powinienem mieć min.5tys zł na dofinansowanie.Platforma poszła za mniejsza kwotę-szukałem i trafiłem:)
A kto zapłaci za inne sprawy dot.montażu platformy?Zwłaszcza za te cholerne pozwolenia?No niestety ja,z własnej kieszeni.Zwrotu nie dostanę,bo od kogo niby.
Napisz skąd jesteś,że nie musisz mieć żadnych pozwoleń-bo jaja są w tej Polsce.Mieszkanie spółdzielcze??

Post edytowany - dot. cytowania. Proszę nie cytować postu w nadmiernej ilości - wystarczy fragment, do którego się odnosimy. Moderator.
  • 0
VIVERE MILITARE EST

#23 Koruszek

Koruszek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 23:52

Witajcie,
wreszcie jest już blisko finalizacja wniosku o podjazd. Wciąż jeszcze waham się, bo mam dwie opcje:
1. Podlazd ażurowy z kraty stalowej ocynkowanej.
2. Podjazd betonowy
Każdy z nich jest wyceniony przez producenta na 22tys. netto.

Mam pytanie: czy to wysoka kwota waszym zdaniem? Podjazd jest na wys. 80cm, a więc łamany, żeby zapewnić 6% spadku.
I jeszcze ważna rzecz: ile wynosi VAT na podjazd? Będzie on dobudowany do klatki schodowej bloku mieszkalnego. Jak to w praktyce teraz wygląda? Ile Wy mieliście doliczone w kosztorysie?
Pozdrawiam!
Lech
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych