Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

waloryzacja kwotowa 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:05

Dobre i to te 71 zł. (brutto) mogło być gorzej bo przecież mamy kryzys w Europie.
  • 0

#22 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:26

Mam nadzieję, że trybunał uzna to za niekonstytucyjne i odrzuci tą ustawę. To czyste i jawne złodziejstwo.


a dlaczego uważasz, że to złodziejstwo?

Ci co mają mało dostaną więcej, a takie agenty Tomki czy prokuratorzy z ubecji dostaną mniej. To moim zdaniem jest dobrze.
  • 0

#23 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:37

Masz rację 30 zł netto to kupa kasy :D
  • 0

#24 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:39

Mam nadzieję, że trybunał uzna to za niekonstytucyjne i odrzuci tą ustawę. To czyste i jawne złodziejstwo.


Złodziejstwem jest waloryzacja procentowa. Jeśli ja mam małą rente to mało dostane a jeśli np Ty masz dość sporą rente to sporo dostaniesz. Gdzie tu jest sprawiedliwość??
  • 0

#25 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:56

Gdzie tu jest sprawiedliwość??

A widziałeś kiedykolwiek w życiu sprawiedliwość??
  • 0

#26 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 09:19

Jeśli rencista ma za sobą np. 20 lat pracy to ma mieć tyle samo co osoba nigdy w życiu nie pracująca? Urawniłowka iuż była.
  • 0

#27 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 20:30

Jeśli rencista ma za sobą np. 20 lat pracy to ma mieć tyle samo co osoba nigdy w życiu nie pracująca? Urawniłowka iuż była.


A jakbyś to był tym rencistą co np. po tygodniu od podjęcia pracy ulega wypadkowi i ma przesrane życie do jego końca, to byłbyś zadowolony że agent Tomek ma 4500 zł miesięcznie a ty masz wielkie G...?
Pomyśl czasem o innych, którym choroba czy wypadek zabrało wszystko. 


Mam nadzieję, że trybunał uzna to za niekonstytucyjne i odrzuci tą ustawę. To czyste i jawne złodziejstwo.


a dlaczego uważasz, że to złodziejstwo?

Ci co mają mało dostaną więcej, a takie agenty Tomki czy prokuratorzy z ubecji dostaną mniej. To moim zdaniem jest dobrze.


To widocznie coś źle zrozumiałem. Też nie za bardzo podoba mi się waloryzacja procentowa, bo ci co mają dużo dostaną dużo, a ci co mają G.. dostaną gówniana podwyżkę.

Waloryzacja procentowa byłaby sprawiedliwa, gdyby każdy miał takie same warunki do wypracowania sobie renty czy emerytury. A tak przychodzi choroba czy wypadek i wszystko się sypie. Poza tym renty dostają również te osoby co nie powinny i tak naprawdę nic im nie dolega. Pamiętam taki sondaż z gazety z 2011 roku, gdzie chyba połowa rencistów powiedziała, że w zasadzie nic im nie jest, nic im nie dolega. No to na jakiej podstawie mają te renty???
  • 0

#28 Gość_marlu89_*

Gość_marlu89_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:21

mam pytanko
czy wie ktoś może jak powinno wyglądać oświadczenie o odwieszeniu renty socjalnej?
  • 0

#29 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:34

Na miejscu w zusie możesz napisać coś w rodzaju podania, odręcznie np. "proszę o odwieszenie renty od dnia .... + nr renty". W zusie też mają gotowe druki do wypełnienia.
  • 0

#30 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:03

Skorzystają ci którzy najmniejsze emerytury czy renty dostają bo przy waloryzacji procentowej by stracili.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych