Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

waloryzacja kwotowa 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:09

czy ktos wie o ile zl w praktyce wzrosna renty po waloryzacji kwotowej ?
  • 0

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:50

Tu masz wszystko: http://bit.ly/vQbkbO
  • 0

KNP


#3 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 grudzień 2011 - 11:40

Tu masz wszystko: http://bit.ly/vQbkbO


A Rodys jak zwykle ironicznie i z pogardą odpowiada :D
Jak widać nie każdy jest taki bystry jak Ty by wpisać wyszukiwane hasło w google :P
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:46

A ja nie będę taka jak wy obaj :P
Proszę Ciiekawy

Najniższe świadczenia i dodatki

Świadczenia też wzrosną w marcu 2012 r. o wskaźnik waloryzacji (4,2 proc.), a więc renty:

z tytułu częściowej niezdolności do pracy - teraz 560,13 zł - po waloryzacji wyniesie 583,65 zł

z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - dziś 873,82 zł - po podwyżce 910,52 zł

z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - dziś 672,16 zł- od marca 2012 wyniesie 700,39 zł

socjalna - obecnie 611,67 zł brutto - po waloryzacji 637,36 zł.

Uwaga! Wzrośnie też świadczenie przedemerytalne. Z 867,25 zł brutto do 903,67 zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza
  • 0

#5 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:31

Minutka dzięki za informację.
  • 0

#6 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:37

Minutka ja jednak nadal nie wiem ile będę otrzymywał renty socjalnej mając znaczny stopień :P
  • 0

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 21:25

Minutka ja jednak nadal nie wiem ile będę otrzymywał renty socjalnej mając znaczny stopień :P


Oli - ty ściemniaczu :D Jestem przekonana, że ciiekawy może coś takiego napisać, ale po tobie to się tego nie spodziewałam! :hehe:
  • 0

#8 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 21:44

A ja nie będę taka jak wy obaj :P
Proszę Ciiekawy

Najniższe świadczenia i dodatki

Świadczenia też wzrosną w marcu 2012 r. o wskaźnik waloryzacji (4,2 proc.), a więc renty:

z tytułu częściowej niezdolności do pracy - teraz 560,13 zł - po waloryzacji wyniesie 583,65 zł

z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - dziś 873,82 zł - po podwyżce 910,52 zł

z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - dziś 672,16 zł- od marca 2012 wyniesie 700,39 zł

socjalna - obecnie 611,67 zł brutto - po waloryzacji 637,36 zł.

Uwaga! Wzrośnie też świadczenie przedemerytalne. Z 867,25 zł brutto do 903,67 zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Pytałem o waloryzacje kwotową, a ty mi tu chyba skopiowałaś przykłady waloryzacji procentowej.

ale śmiejcie się, to ważniejsze,żeby pożartować niż,żeby rzeczowo dyskutować.

w google szukałem waloryzacji kwotowej od 2012 ale jest tyle linków,że jedni piszą o waloryzacji procentowej, jak się uda znaleźć coś o waloryzacji kwotowej to jest głównie wzmianka jaka to ma być kwota ale ile to będzie po odliczeniu podatków raczej mało gdzie można przeczytać, myślałem,że może środowisko osób niepełnosprawnych, których to bezpośrednio dotyczy może wiedzą coś więcej ale okazało się,że chyba się pomyliłem skoro dostaję odpowiedź dotyczącą waloryzacji procentowej, pytałem o waloryzacje kwotową,że każda renta i emerytura ma wzrosnąć o tyle samo, tylko o ile dokładnie, o to mi chodziło.
  • 0

#9 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 grudzień 2011 - 22:02

ciiekawy a może trochę cierpliwości i sam się wkrótce przekonasz ile dostaniesz, nie głupi to powiedział, że my niepełnosprawni wszystko byśmy chcieli dostać podane jak na tacy - niestety w Twoim przypadku się sprawdza, Minutka masz rację to był mały żarcik z mojej strony nie można być zawsze poważnym, bo poważnie to się leży w ... :) Pozdrawiam
  • 0

#10 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:27

Podwyzka wyniesie 72 zlote.
  • 0

#11 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:49

[...]
w google szukałem waloryzacji kwotowej od 2012
[...]
myślałem,że może środowisko osób niepełnosprawnych, których to bezpośrednio dotyczy może wiedzą coś więcej ale okazało się,że chyba się pomyliłem skoro dostaję odpowiedź dotyczącą waloryzacji procentowej, pytałem o waloryzacje kwotową,że każda renta i emerytura ma wzrosnąć o tyle samo, tylko o ile dokładnie, o to mi chodziło.

Ciekawy, nie biadol :). Dostałeś odpowiedź nt. planowanej waloryzacji kwotowej w drugim poście. Wystarczy kliknąć w podany przezemnie link (http://bit.ly/vQbkbO), wybrać pierwszy adres z listy i Twoim oczom ukaże się:
Dołączona grafika

W tabeli przyjęto dwa założenia:
  • Waloryzacja kwotowa to 50 zł
  • Ewentualna waloryzacja procentowa to 3,1%
Możliwa jest jedna, albo druga opcja. Kwota waloryzacji kwotowej i procent waloryzacji procentowej to na razie gdybanie. Wszystko się rozstrzygnie niebawem - oczywiście przed marcem 2012

Oli - kondolencje z powodu konieczności radzenia sobie z samym sobą. Podziwiam cię i zazdroszczę samozaparcia :]
  • 0

KNP


#12 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2011 - 17:49

Rodys dzięki już mam większą orientację co do tematu.
  • 0

#13 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:11

Podwyzka wyniesie 72 zlote.



[...]
w google szukałem waloryzacji kwotowej od 2012
[...]
myślałem,że może środowisko osób niepełnosprawnych, których to bezpośrednio dotyczy może wiedzą coś więcej ale okazało się,że chyba się pomyliłem skoro dostaję odpowiedź dotyczącą waloryzacji procentowej, pytałem o waloryzacje kwotową,że każda renta i emerytura ma wzrosnąć o tyle samo, tylko o ile dokładnie, o to mi chodziło.

Ciekawy, nie biadol :). Dostałeś odpowiedź nt. planowanej waloryzacji kwotowej w drugim poście. Wystarczy kliknąć w podany przezemnie link (http://bit.ly/vQbkbO), wybrać pierwszy adres z listy i Twoim oczom ukaże się:
Dołączona grafika

W tabeli przyjęto dwa założenia:
  • Waloryzacja kwotowa to 50 zł
  • Ewentualna waloryzacja procentowa to 3,1%
Możliwa jest jedna, albo druga opcja. Kwota waloryzacji kwotowej i procent waloryzacji procentowej to na razie gdybanie. Wszystko się rozstrzygnie niebawem - oczywiście przed marcem 2012

Oli - kondolencje z powodu konieczności radzenia sobie z samym sobą. Podziwiam cię i zazdroszczę samozaparcia :]


Raz czytam,że podwyżka ma być o 72 zł, raz, że podwyżka ma być 50 zł, innym razem, że o 30 zł - to akurat było na jakiejś stronie netowej, nie pamiętam na jakiej ale to nie ważne.

A ta tabelka - skoro każda emerytura według tej tabelki wzrośnie o 50 zł (pytanie czy tyle "do ręki" czy jeszcze odliczyć od tego podatek) to po co w tej tabelce wyszczególniają wszystkie emerytury i renty jak wystarczy napisać,że każda renta i emerytura wzrośnie o i tu poprawna kwota, którą jest bardzo trudno ustalić.
  • 0

#14 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:49

[quote name='ciiekawy]Raz czytam' date='że podwyżka ma być o 72 zł, raz, że podwyżka ma być 50 zł, innym razem, że o 30 zł[/quote']
Proszę link o waloryzacji na 2012r.-72zł.
http://wiadomosci.ga...towa_tylko.html
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#15 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:00

No dobrze to o ile wzrosna renty socjalne?
  • 0

#16 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:18

Ciekawe skąd wy to wiecie, że będzie to 72 zł jeżeli dopiero pomiędzy 10, a 13 stycznia ma to być głosowane w sejmie?

Poza tym jeżeli 72 zł to brutto, więc na rękę sporo mniej...

Jestem wielkim "fanem" telewizji informacyjnej i znam nieco historię gadania o podwyżce emerytury.

Na początku była mowa o ok. 50 zł (chyba netto? to chyba nawet premier w expose rzucił taką kwotę), później o 68 brutto (ok. 55 netto), później o 71 zł brutto (pap) - czyli jakieś 57 zł netto). W pierwszej wersji taka waloryzacja miała być realizowana przez 4 lata. W obecnej wersji tylko w roku 2012. W kolejnych "po staremu", czyli procentowo

Dodatkowo mówi się o dwóch rzeczach, które mogą mniej lub bardziej utrudnić waloryzację:
1. Waloryzacja jest niekonstytucyjna - więc trafi pod Trybunał konstytucyjny - będzie "małe" opóźnienie
2. ZUS nie da rady poprzeliczać świadczeń - podwyżka z "wyrównaniem" może być dopiero w maju
  • 0

KNP


#17 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 21:01

W wtorek rząd zajmie się przygotowanym przez resort finansów projektem ustawy i emeryturach i rentach z FUS oraz o ich waloryzacji. Przewiduje on, że w 2012 r. waloryzację procentową zastąpi kwotowa - wszyscy otrzymają dodatkowo 68 zł.
więcej na temat w linku: http://biznes.interi...-rent-i,1741593
  • 0

#18 zbysz32

zbysz32

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 02:03

Mam nadzieję, że trybunał uzna to za niekonstytucyjne i odrzuci tą ustawę. To czyste i jawne złodziejstwo.
  • 0

#19 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2012 - 12:34

Tak jest dużo zamieszania z waloryzacją padają tu różne kwoty poprostu trzeba odczekać na wiarygogną informację.
  • 0

#20 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:38

Już wiadomo, że w tym roku renty i emerytury wzrosną w tym roku kwotowo - 71 zł

http://praca.gazetap...re_o_71_zl.html
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych