Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jaką książkę obecnie czytacie i jaką polecacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
602 odpowiedzi w tym temacie

#161 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 28 luty 2016 - 10:10

Witam po przerwie  sporej. spowodowanej tym że portal mnie  na swoje łamy  nie wpuszczał ale  nareszcie udało  mi się zmienić skutecznie  hasło i jestem.

Ostanio  czytałem  "kalendarze" Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk polecam. Fascynująca powieść o przemijającym czasie. Tak akurat dla 40 latka


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#162 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 19:46

Podczas ostatniej podróży pociągiem przeczytałam "Przez morze. Z Syryjczykami do Europy". Reporter Wolfgang Bauer i fotograf Stanislav Krupar z uciekinierami z Libii, Somalii i Erytrei, zdani na łaskę i niełaskę przemytników ludzi, wypłynęli z egipskiej Aleksandrii, by przedostać się do Włoch.

 

442208-352x500.jpg


  • 1

#163 Gość_Ariel86_*

Gość_Ariel86_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2016 - 10:29

Witam

 

Ja sobie ostatnio czytałem "Polskie morderczynie" autorstwa Katarzyny Bonda(y)?

 

Opis:

 

Autorka, szukając odpowiedzi na nurtujące ją pytania - Jak to możliwe, że te kobiety wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach, same zabiły albo wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn?

Jakie są? Dlaczego? Co wyróżnia je spośród innych kobiet? Skąd wzięła się ich agresja? - przeprowadziła w ciągu dwóch lat wiele kilkugodzinnych wywiadów z każdą z bohaterek tej książki.

 

Polecam jeżeli ktoś jest fanem takiej literatury :)


  • 0

#164 Syrenka55

Syrenka55

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 13:53

Katarzyna Bonda "Florystka". Obszerny kryminał moim zdaniem wart przeczytania.


  • 0

#165 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 12:13

Norweskie, nieco mroczne klimaty. Pięcioletnia dziewczynka bezpośrednio przyczynia się do śmierci matki. Jak to wydarzenia wpłynie na dalsze życie bohaterki? Dzika, nieokiełznana kobieta, żyje według swoich zasad. Gdzieś w głębi niej drzemie zranione, niepocieszone dziecko.

 

Herbjørg Wassmo "Księga Diny"

 

258989-352x500.jpg


  • 1

#166 derecek

derecek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 21:52

Nie dawno przeczytałem książkę Jana Parandyka "Żywa woda". Muszę powiedzieć że lepszej książki o podobnej tematyce nie przeczytałem.

"Czy zdesperowany ojciec będzie w stanie zmienić przeszłość? Dowiesz się, gdy wyruszysz z nim we wstrząsającą podróż po żywą wodę..."

Polecam!


  • 0

#167 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 15:50

To znowu ja :D. Kolejny weekend, nowa książka. Książka, która przeleżała w mojej biblioteczce kilka lat. Czasem tak bywa, że do danej pozycji trzeba dojrzeć...

Arturo Perez-Reverte "Dzień gniewu". Akcja tej powieści, którą moim zdaniem można nazwać literackim reportażem historycznym, rozgrywa się w ciągu jednego dnia: 2 maja 1802 roku w okupowanym przez wojska napoleońskie, Madrycie. Od samego świtu w mieście czuć podskórne napięcie. Mieszkańcy mają dość porządku wprowadzonego przez obcą armię. Jeden dzień na zawsze odmieni Hiszpanię.

 

c489c639ea25e278002537dec98fafcb.jpg


  • 1

#168 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 marzec 2016 - 20:54

Chyba jestem wybredną czytelniczką, bo szybko się zniechęcam, albo nudzę... W przypadku tej książki jest inaczej, ona jest piękna, subtelna i niesamowita. Czytając ją targały mną różne emocje, przeżywałam to wraz z bohaterami. Znajdziemy w niej miłość, rozczarowanie, tragedie, z którymi musiały się zmierzyć dwie rodziny, smutek i łzy. Radości i szczęścia, by na końcu ponownie smutek i łzy. A, przecież uczucia są tym pokładem, który potrafi wciągnąć bez reszty, bez ograniczeń, do ostatniej znaczącej kropki na stronie... Książkę czyta się jednym tchem, nie można się od niej oderwać. Polecam ją wszystkim, a w szczególności kobietom.

 

162381.jpg


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#169 Brrisi

Brrisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 21:35

Norweskie, nieco mroczne klimaty. Pięcioletnia dziewczynka bezpośrednio przyczynia się do śmierci matki. Jak to wydarzenia wpłynie na dalsze życie bohaterki? Dzika, nieokiełznana kobieta, żyje według swoich zasad. Gdzieś w głębi niej drzemie zranione, niepocieszone dziecko.

 

Herbjørg Wassmo "Księga Diny"

 

 

Uwielbiam i uwielbiam film :) Widziałaś?

 

Ja obecnie czytam "Historię niepełnosprawności" i Chmielarza "Przejęcie" całkiem niedawno skończyłam Nieukarani debiut K. Denis. Taki soft kryminał polecam tym, którzy lubią motyw drugiej wojny światowej i znają Ilse Koch. 

Jak ktoś będzie chciał mogę podesłać link do swojej recenzji.


Użytkownik Brrisi edytował ten post 15 marzec 2016 - 21:40

  • 0
"Czlowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, ktore ma dla innych ale i za te ktore w innych budzi"

#170 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 20:14

Brrisi, filmu nie oglądałam. Zresztą jakoś nie przepadam za X Muzą. Wiem, dziwna jestem :D . Wolę czytać niż oglądać. Na to ostatnie, trochę szkoda mi czasu :D .


  • 0

#171 magda53100

magda53100

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 20:55

Obecnie czytam i polecam młodym osobom, oraz i  tym starszym książkę..................

 

Jacka Cygana- ŻYCIE JEST PIOSENKĄ.

 

Jest to po części książka biograficzna jak i............................................

pokazuje jak powstawały teksty pisane przez Jacka Cygana dla wielu polskich wokalistów, Obok Agnieszki Osieckiej jest moim zdaniem jednym z najlepszych w swoim wykonywanym zawodzie- tekściarzem.

Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby piosenką ; Jaka róża taki cierń, Staszek Sojka -czas nas uczy pogody, Edyta Górniak to nie jestem Ewą, czy najpopularniejsze przeboje zespołu Kombi.

Wymieniałabym bez końca ......pozostaje  mi zaprosić do lektury.

 

Ryszard Rynkowski - wypijmy za błędy/tekst Jacek Cygan/

https://www.youtube....h?v=d3gMdMCwxqU

 

Kombi Black & White

https://www.youtube....h?v=5v8jBbqhfb4

 

 

"Książka Jacka Cygana to osobista , sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów , tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów

Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki polskiej piosenki.


  • 0

#172 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 16:05

Czytam Aleksandra Dumasa hrabia de saint Hermain,powieść z XIX wieku, taka w stylu płaszcza i szpady.Mozna uznać,ze przygodowa, ale z wielką ilościa informacji z czasów Napoleona. No i niesamowicie literacki język,istna perełka. Polecam.


  • 1

#173 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 15:41

"Trzy opowiadania i dziesięć wierszy" Hemingwaya to kolekcja opowiadań z czasów hiszpanskiej wojny domowej.Kawiarnia Picote jest miejscem,gdzie wpadaja po drodze rozni ludzie: cywile, wojskowi,Z ich słow dowiadujemy sie,jak kazdy z nich przeżywa tę wojnę..


  • 1

#174 Besia

Besia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów
  • Skąd:Rymanów Zdrój

Napisano 29 marzec 2016 - 13:03

Ja obecnie czytam sagę Millenium, jest super po pierwszej części!


  • 0

#175 olivka_411

olivka_411

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 14:32

Niedawno skończyłam ,,Zakręcony świat pyskatej" i czekam aż mama kupi drugą część.


  • 0

#176 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 10:12

Podczas świąt przeczytałam pozycję popularno-naukową Iwony Kienzler "Miłości polskich królowych i księżniczek. Czas Piastów i Jagiellonów".

Takie sobie czytadełko. Dobrze się czyta, ale nic nowego nie wnosi do tematu, brakuje pogłębionych studiów nad źródłami. Opieranie się jedynie na Gallu Anonimie i Długoszu, jest oględnie mówiąc nie wystarczające i nie wyczerpuje tego skąd inąd ciekawego tematu. Brak też szerszego kontekstu, czyli pozycji kobiet w średniowieczu.

 

5822.jpg


  • 1

#177 faith

faith

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 20:13

Kochanie zakupiło mi Dr Nigme Talib " Młoda bez skalpera " Książka o stosowaniu naturalnych metod które pomagają utrzymać zdrowie, zahamować proces starzenia się i cofnąć jego efekty.

 

Szybko czyta się wiec odmłodzona zaprezentuje się na kolejnym zlocie :hehe: :rumieniec:


  • 1
Chwilo trwaj!

#178 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 kwiecień 2016 - 20:36

Szybko czyta się wiec odmłodzona zaprezentuje się na kolejnym zlocie :hehe: :rumieniec:

 

Kochana wyglądasz młodo i dodatkowo chcesz się odmłodzić?! No, czegoś takiego to jeszcze świat nie widział :P Ale chętnie to zobaczę :) Ciekawie się robi .... ;) Trzeba zabrać się za jej przeczytanie.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#179 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2016 - 20:58

Obecnie skończyłem czytać książkę pt. "Szczygieł" autor: Zbigniew M. Nowak


36847809010954371605.jpg


Krótki opis:

Książka ta oparta jest na faktach, powieść obyczajowa o młodym chłopaku, który rok przed maturą po skoku na główkę doznaje urazu kręgosłupa skutkującego paraliżem czterokończynowym. Otoczony miłością i troską rodziców, poprzez cierpienie, rozczarowania, nadzieję i nieustający wysiłek wkładany w rehabilitację Hubert powoli odzyskuje sprawność fizyczną i uczy się chodzić. Znajduje na nowo sens życia i uczucie. Sugestywne obrazy rzeczywistości szpitalnej, barwna galeria postaci – chorych, rehabilitantów, pielęgniarek – historia rodziny, która musi wszystko podporządkować rehabilitacji syna. Opowieść, która daje do myślenia i niesie nadzieję ...


  • 0

#180 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 09:16

Niezbyt dobra lektura Iwony Kienzler, zainspirowała mnie do ponownego sięgnięcia po pracę francuskiej mediewistki Regine Pernoud "Kobieta w czasach katedr". 

Pozycja ta znacznie głębiej i dokładniej analizuje rolę kobiet w średniowieczu, aczkolwiek w sferze zainteresowań badaczki jest świat romański. Książka powstała w latach 70-tych ubiegłego wieku, więc stan badań na pewno nie jest aktualny, ale czyta się znakomicie.

 

Kobieta-000.jpg


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych