Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Likwidacja PFRON od 2012 roku ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pyton30

Pyton30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów
  • Skąd:Mazowsze

Napisano 08 kwiecień 2011 - 09:45

To straszne co wyprawia obecna ekipa rządząca wobec niepełnosprawnych.Żaden polski rząd nigdy nie odważył się sięgać na załatanie dziur finansowych( które są spowodowane Skokiem nienasyconych stricte-elit rządzących na państwową kasę po dorwaniu do resortów i ich życiem ponad stan), kosztem osób niepełnosprawnych, likwidacją Zakładów Pracy Chronionej,brakiem dotacji dlań, rotacjami kadr z klasyfikowaniem pracowników niepełnosprawnych wobec stopnia niepełnosprawności; jakże elegancko i wygodnie można zawoalować to magicznym słowem -światowy kryzys prawda>?A prawda jest taka, że wina jest o wiele b.prozaiczna ad. owego stanu. Dojdzie do tego, że ON będą musiały powołać inny silny organizm do reprezentacji swych praw, lub zreorganizować obecny PFRON, by nie doszło do marginalizacji tejże grupy społecznej, do zepchnięcia nas wszystkich do roli Afroamerykanów z lat60tych XX w(tego się boję Czcigodni Moi). muszących wszelkimi sposobami walczyć o swe podstawowe prawa egzystencjalne o godność własnego funkcjonowania i o humanitarny obraz własnego bytu...Nieprawdopodobne, by działo się to w XXI w. w rzekomo cywilizowanym państwie europejskim, a może nie powinienem się temu dziwić, w dobie sprawowania władzy przez"ekipę speców od cudów wszelakich" , lecz zdrowy rozsądek nie pozwala mi milczeć także w interesie kolegów i koleżanek będących w położeniu sprawnościowym podobnym mojemu,z wyrazami czci oraz szacunku, pozdrawiam wszystkich:)
  • 0

#22 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 22:53

To straszne co wyprawia obecna ekipa rządząca wobec niepełnosprawnych.Żaden polski rząd nigdy nie odważył się sięgać na załatanie dziur finansowych( które są spowodowane Skokiem nienasyconych stricte-elit rządzących na państwową kasę po dorwaniu do resortów i ich życiem ponad stan), kosztem osób niepełnosprawnych, likwidacją Zakładów Pracy Chronionej,brakiem dotacji dlań, rotacjami kadr z klasyfikowaniem pracowników niepełnosprawnych wobec stopnia niepełnosprawności; jakże elegancko i wygodnie można zawoalować to magicznym słowem -światowy kryzys prawda>?A prawda jest taka, że wina jest o wiele b.prozaiczna ad. owego stanu. Dojdzie do tego, że ON będą musiały powołać inny silny organizm do reprezentacji swych praw, lub zreorganizować obecny PFRON, by nie doszło do marginalizacji tejże grupy społecznej, do zepchnięcia nas wszystkich do roli Afroamerykanów z lat60tych XX w(tego się boję Czcigodni Moi). muszących wszelkimi sposobami walczyć o swe podstawowe prawa egzystencjalne o godność własnego funkcjonowania i o humanitarny obraz własnego bytu...Nieprawdopodobne, by działo się to w XXI w. w rzekomo cywilizowanym państwie europejskim, a może nie powinienem się temu dziwić, w dobie sprawowania władzy przez"ekipę speców od cudów wszelakich" , lecz zdrowy rozsądek nie pozwala mi milczeć także w interesie kolegów i koleżanek będących w położeniu sprawnościowym podobnym mojemu,z wyrazami czci oraz szacunku, pozdrawiam wszystkich:)


a dofinansowanie od roku 2012 dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne (nie tylko dla zakładów pracy chronionej bo te są niejako troche uprzywilejowane pod tym względem) mają się jeszcze bardziej zmniejszyć.

kto nie wierzy może przeczytać jak znajdzie gdzieś w internecie projekt ustawy.

jak takie rzeczy zaczynają się dziać w kraju to moim zdaniem trzeba głosować na inną partię niż PO.
  • 0

#23 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 kwiecień 2011 - 23:21

Każdą inną niż pis i po nie znam programów ale ja wolę już psl sld i inne oprócz tych (p)osłów z popis- u
  • 0

#24 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 kwiecień 2011 - 16:09

Pożyjemy, zobaczymy. Do 2012 roku jeszcze daleko więc nie ma co zamieszczać tu takich nowości, bo PFRON już kilka razy "likwidowali".
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#25 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 21:20

Pożyjemy, zobaczymy. Do 2012 roku jeszcze daleko więc nie ma co zamieszczać tu takich nowości, bo PFRON już kilka razy "likwidowali".


a ja się z tym nie zgodzę,że do 2012 roku daleko bo jak tak ktoś myśli to w 2012 roku może się zdziwić jak ten czas szybko zleciał, ja pamiętam jak był pierwszy kwartał 2010 roku, a potem rok 2010 tak szybko minął,że już jest 2011 rok.

jak osoby niepełnosprawne z orzeczeniami o niepełnosprawności chcą się uchronić przed zwolnieniami z powodu zbyt niskich dofinansowań dla zakładów pracy to już w roku 2011 przed wyborami do Parlamentu czyli tymi kto będzie Premierem na kolejną kadencje powinni się zastanowić na kogo zagłosować byle nie na PO która robi coraz większe oszczędności na osobach niepełnosprawnych, na zakładach pracy i dofinansowaniach dla tych zakładów pracy kiedy Prezydent Komorowski podpisuje jakiś papier podnoszący wszystkim byłym Prezydentom emeryture (czy co tam mają) o 2 000 zł miesięcznie, kiedy z przedwyborczej obietnicy wycofania wojsk z Afganistanu w 2012 roku po wyborach okazuje się,że będą wycofane w 2014 roku, a kasa przez ten czas z budżetu Polskiego będzie szła i dziura budżetowa będzie się powiększać, no i co najgorsze dla PO straszak w postaci napiszę kolokwialnie "głosujcie na PO bo przyjdzie PiS" już przestał działać na ludzi.
  • 0

#26 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:30

PFRON nie straci osobowości prawnej
- Udało się uchronić osobowość prawną Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli nie stanie się on, tak jak pozostałe fundusze w Polsce, rachunkiem bankowym – powiedział Jarosław Duda, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.
Źródło: http://www.niepelnos...aign=28.04.2011
  • 0

#27 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2011 - 22:10

To już stare ale nasz miłościwie panujący Wódz deklarował u Michnika że skróci rozdawanie kasy samorządom.Czyli sprawa jasna i tak brakuje na wszystko ale Wodzu Cudotwórca ma pomysł na dobrobyt.Zrzucić winę na samorządy a potem z zatroskaną miną zebrać "dziennikarzy" i ubolewać jak to dobrze chciał ale samorządy są rozrzutne i pewnie jakaś afera,on dopilnuje byle by tylko wygrać wybory.Nazwijcie mnie oszołomem ale nie cieszcie się gdy służbę zdrowia,pfron itp przejmą samorządy.Kasy i tak będzie mało ale winnych nie będzie,tak samo szpitale.Zadłużają się samorzady bo często ratują ludzi na kredyt,nasz cudotwórca jest na to zły.A Ojciec Redaktor Wielki Michnik klaszcze
  • 0

#28 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 maj 2011 - 19:19

PFRON nie straci osobowości prawnej
- Udało się uchronić osobowość prawną Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli nie stanie się on, tak jak pozostałe fundusze w Polsce, rachunkiem bankowym – powiedział Jarosław Duda, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.
Źródło: http://www.niepelnos...aign=28.04.2011

Szkoda. ja jako osoba niepełnosprawna życzę PFRON jak najszybszej likwidacji. To jest nic więcej jak jeden z wielu biurokratycznych wrzodów na dupie dla przedsiębiorców.

Przypomnę, podstawowym celem i przesłanką do postania PFRON była aktywizacja zawodowa ON. Cel naprawdę szczytny, jak wygląda jego realizacja?

Od 1993 roku PFRON wydał 3,5 mld złotych, umożliwił w ten sposób powstanie 7,1 tys. miejsc pracy. Czyli jedno miejsce kosztowało ok. 500 000 zł.
Źródło: str. 54 i 55 ZUSowsko PFRONowskiego informatora dla ON http://www.zus.pl/fi...nosprawnych.pdf
ostatnio
  • 0

KNP


#29 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 24 maj 2011 - 03:33

Tylko czy od razu trzeba likfidować cały PFRON ?
Nie można poprostu zwolnić urzędników i zostawić tylu ludzi ile trzeba ?
  • 0

#30 robson100

robson100

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 24 maj 2011 - 06:56

Chciałem pogratulować osobie, która ten wątek założyła, uważam że temat jest doskonały. Daje sobie obie ręce obciąć,że ta instytucja powinna być zlikwidowana i to już przez Lecha Kaczyńskiego, ale widać komuś było nie na ręke. Czytając forum zauważyłem pozytywne wpisy !!! Z całym szacunkiem ale jak można bronić PFRON za co???!!!
  • 0

#31 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2011 - 07:14

Dobra instytucja tylko ludzie na stołkach są nieodpowiedni.Oczywiście jak zwykle wszystko to wina Lecha Kaczyńskiego.Teraz trzeba zwalić odpowiedzialność na samorządy i przy kamerze robić smutną minę jakie to rozrzutne są samorządy.Kiedyś do odwracania uwagi od problemów służył Janusz Palikot,teraz kibice,bo za bandę głupków stosowana jest odpowiedzialność zbiorowa.Pfron powinni utrzymać dla samych sondaży,żeby propaganda GW mogła zachwalać Tuska.Nie rozumiem czemu bardziej zauważają kolorowych chłopców w stringach,manifestujących przy muzyce techno.Niepełnosprawnych jest więcej,większy elektorat.Dziwne,Robią wszystko pod publiczność z nachalną propagandą a nie potrafią podlizać się niepełnosprawnym.To ich nic nie kosztuje,a oni wolą homo tematy rzekomo ważne lub tzw kiboli.Jestem za istnieniem Pfron,ale też za wymianą rządu żeby Pfron mógł sprawnie funkcjonować.A samorządy i stowarzyszenia powinny starać się o pieniądze przedstawiając ciekawe pomysły.Podstawowe rzeczy powinny byc zapewnione przez pfron i powinni mieć stałe dofinansowanie od RP,bo wiele projektów jest pod znakiem zapytania bo nie znają budżetu
  • 0

#32 robson100

robson100

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 24 maj 2011 - 07:22

Wydaje mi się, że zaszło nieporozumienie, ja osobiście bardzo szanuje Lecha Kaczyńskiego a jego zabiegi o restrukturyzację PFRON uważam za bardzo słuszne.
  • 0

#33 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2011 - 07:32

Z Kaczyńskim chodziło mi o ogólną lansowaną opinię.To za jego czasów było głośno o likwidacji barier i nie tylko propaganda ale czyny też były.A teraz głośno tylko o upadkach,likwidacjach i wszechogarniającym braku pieniędzy na wszystko,nawet na leczenie.Był jaki był,ale obecny prezydent nie dorasta mu do pięt.Myślisz że czemu unikali debaty publicznej z nim tylko szczuli dziennikarzami?Bo się bali,teraz podobnie jest z Jarosławem,on często mądrze mówi
  • 0

#34 robson100

robson100

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 27 maj 2011 - 16:35

Ale od śmierci Lecha Kaczyńskiego Jarosłąw się zmienił, jego pozycja bardzo się osłabiła.
  • 0

#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2011 - 18:12

Ale poglądy są zbliżone ze śp.bratem.Mniej wiecej za ich czasów przydarzyła się moja niepełnosprawność,w szpitalu nie czekałem w kolejce,fakt,oddział ratunkowy ze skierowaniem ale teraz sama likwidacja to ciekawe jak by to było.Potem ciągał mnie urząd pracy na jakieś kursy,dzwonili z propozycją pracy,nie miałem orzeczeń jeszcze gotowych i nie wiedzieli.Wolałem pracę na czarno i musiałem kombinować żeby nie być na miesięcznym kursie.A teraz w UP wisi parę karteczek z ofertami,a z tego co wiem to ludzie sami szukają przekwalifikowania ale kursów nie ma bo brak kasy.Kiedyś większość osób niepełnosprawnych co znam kwalifikowała się na jakieś wyjazdy,dostawali komputery,nawet w UP mówiła facetka żebym poszedł do PCPR(ten sam budynek) i starał się o coś i dostanę,mam umiarkowany stopień.Teraz nawet w pks żądają jakichś niewiadomo jakich zaświadczeń.Dlatego lubiłem Lecha i popieram Jarosława
  • 0

#36 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 28 maj 2011 - 16:07

Witam kolegów i koleżanki.
Co się dotyczy likwidacji PFRON-u jestem za i jak dam radę to podniosę obydwie ręce,każę sobie trzymać aby zagłosować za likwidacją,tyle razy się starałam o różne rzeczy i nigdy nie dostałam chociaż wypełniałam co do kropki ich wymagania,po co to jest aby komuś napychać kieszenie.
W tym wypadku jestem złośliwa może trochę,bo niektórym ON pomógł,ale ja nie miałam tej przyjemności.
  • 0

#37 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 28 maj 2011 - 17:41

TAK Renko, skoro inni dostali a Ty nie to trzeba koniecznie zamknąć; ba, nawet więcej by było jeszcze bardziej sprawiedliwie to pozabierać tym co dostali. byś Ty czuła się usatysfakcjonowana :D
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#38 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 28 maj 2011 - 22:05

Rafalek jeżeli PFRON pomógł Ci to chwała im za to,ja tylko mówię swoje zdanie,nie dlatego że mi nie pomogli a ilu jest ON którzy się skarżą na tą instytucję,zresztą nie chcę robić z tego wielkiej afery powiedziałam jest to dla mnie następna instytucja biurokratyczna,która tylko wymyśla nowe przepisy aby utrudnić życie ON.
jestem ciekawa ile ON tam pracuje
Może nie czułabym się usatysfakcjonowana jakby zabrali ON naprawdę potrzebującym,przed chwilą byłam na wątku o sprzedaży wózków elektrycznych poczytaj sobie,zobacz kto tak naprawdę dostaje pomoc.Zanim kogokolwiek zdepczesz jakimś niesłusznym słowem pomyśl,ja nikomu nie chcę niczego zabrać,ale może przyznawanie niektórym ON jest niesprawiedliwe,papier wszystko przyjmie prawda!!!
  • 0

#39 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 29 maj 2011 - 06:37

Ja też jestem za likwidacją PFRONu, Ostatnio dużo się mówi o czekach opiekuńczych, byłoby to jakieś rozwiązanie. Każdy otrzymywałby taki czek z PCPRu np; na sprzęt, wyjazdy do sanatoriów raz na kilka lat, ale przynajmniej każdy miałby możliwość wyjazdu. A tak sprawa wygląda następująco; jeden jeżdzi co roku inny nawet raz na 3 lata otrzymuje odmowę, studenci kombinują jakby tu odliczyć lampkę lub taboret (żenada), a jeszcze inni handlują wózkami na które dostali dopłatę właśnie z PFRONu. Uważam,że taki koszyk pomocy dla ON byłby bardziej sprawiedliwy, a nie kto pierwszy ten lepszy(czytaj silniejszy).
  • 0

#40 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 29 maj 2011 - 17:00

No i myślicie, że likwidacja PFRONu zlikwiduje nie uczciwy handel wózkami itp ? Nonsens. Idealnym rozwiązaniem dla tego procederu są kontrole oraz okazanie zużytego wózka, kompa przy składaniu wniosku o nowy. Instytucja PFRONu nie jest idealna, ale z całą pewnością przez 20 lat uczynił więcej dobrego niż złego.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych