Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prawo jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 07 kwiecień 2011 - 15:49

Więc Marzeno możesz zrobić sobie prawo jazdy, poszukają odpowiedniego ośrodka, który Cię do tego wyszkoli nie idź na skróty bo może cie to kosztować życie czasami warto zainwestować nić potem żałować.
  • 0

#22 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 17:23

Oli - co Ty z tymi ośrodkami. Przecież, jeżeli lekarz wyda pozwolenie, to określi, czy ma jeździć przystosowanym, czy normalnym. A ośrodki szkolenia są naprawdę różne i niekoniecznie najlepsze te daleko.
  • 0

#23 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 07 kwiecień 2011 - 19:11

Paraliż całej prawej strony to stwierdzenie mówi samo za siebie więc trochę na logikę pomyśl majka do czego kierowca potrzebuje prawej ręki i prawej nogi i założę się że w jej przypadku bez specjalnego ośrodka szkoleniowego się nie obędzie chyba że ryzyk fizyk w twoim przypadku
  • 0

#24 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 21:52

sporo prawa noga i ręka jest nieczynna to auto z automatem pedał gazu przełożony na lewą nogę i gałka na kierownice.
Niech dziewczyna zrobi badania lekarskie. A potem pomyślimy.

A co do specjalistycznego ośrodka to Oli nie szalej tak. Dziewczynie może być wygodniej kupić samochód
dostosować je zdać na nim prawo jazdy i jeździć nim potem.

Oli jak wszyscy niepełnosprawni mieli by tylko robić prawo jazdy tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach to po Polsce jeździło by ich tyle co Maybachów

Nie przesadzajcie w obydwie strony nie każdy ON obędzie się bez oprzyrządowania jak i na odwrót.
Np. jeśli ktoś ma protezę prawej nogi i prowadzi normalnie auto w tej protezie to w świetle prawa ta proteza jest tym wymaganym dostosowaniem.
  • 0

#25 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 07 kwiecień 2011 - 22:24

Oj dobra nie chodzi mi o jakiś szczególnie wyspecjalizowany ośrodek, teraz byle jaka nauka jazdy posiada jeden oprzyrządowany pojazd i już może szkolić nie to co było kiedyś bardziej chodziło mi o wyszkolonych instruktorów pod kontem osób niepełnosprawnych.

Łatwo powiedzieć automat przełożyć to tamto tylko to wszystko kosztuje, chcąc strać się o dofinansowanie na samochód trzeba posiadać prawo jazdy, a zdawać na swoim trzeba mieć oprzyrządowany samochód więc życzę koleżance wytrwałości w tym błędnym kole, ale nie jednemu to się udało więc czekamy na pochwalenie się że coś się ruszyło :)
  • 0

#26 Ukcio31

Ukcio31

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 09:13

Dziewczyno nie czytaj tych wywodów, zacznij działać. Nie szukaj specjalistycznych ośrodków, jeśli nie potrzebujesz. Wszystko zależy od lekarza, a potem instruktora. Ja miałam to szczęście, że spotkałam dobrego instruktora. Mnie też napisano " samochód przystosowany", a w praktyce okazało się, że z przystosowaniem nie mogę sobie poradzić. Wtedy były inne realia. Teraz samochody są znacznie lepiej dostosowane. A ja i tak najlepiej czuję samochód w pedałach. Podróże są przyjemnością, zwłaszcza dla
nas.


Cieszę się bardzo że ktoś tu na tym wątku też czuję "blusa" tak jak ja.
Jak mógł Oli mnie tak oczernić, że ja łapie przepisy?, jest mi przykro :(


  • 0

#27 Student90

Student90

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 09:13

Myślę,że lekarz powinien decydować czy (i jeśli to jakie) dodatkowe oprzyrządowanie będą potrzebne .
  • 0

#28 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 08 kwiecień 2011 - 09:36

Ukcio nikt cie nie oczernia tylko pisze prawdę. Wg mnie jeździsz samochodem na własne ryzyko, gdyby się tak bliżej ciebie przyjrzeć myślę, że miałbyś odebrane prawko ale to nie ja decyduję więc powodzenia życzę w dalszej bezkolizyjnej jeździe. Szczerze mówiąc to ja bałbym się z tobą jeździć ale to tak nawiasem.
  • 0

#29 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 12:11

Student90 lekarz często sam nie wie co wpisać ON musi przede wszystkim zdawać sobie sprawę co mu jest potrzebne.

Oli po pierwsze nierób z nauki osoby niepełnosprawnej czegoś skomplikowanego jak fizyka kwantowa, jeśli instruktor będzie kumaty otwarty i świadomy ograniczeń ON to da sobie radę.
Po drugie zejdź trochę z Ukcio31 bo nie widzieliśmy jak on jeździ.
  • 0

#30 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2011 - 12:30

Do @Oli:
Rozumię Twój niepokój o bezpieczeństwo na drodze, ale z tego co piszesz mało znasz temat.
Mój mąż był po porażeniu dziecięcym i otrzymał prawo jazdy w normalnych warunkach, zdając egzamin na własnym pojeździe. Znam wiele osób które nie mają rąk, lub nóg i jeżdżą bardzo rozważnie. Dla nas osób niepełnosprawnych własny środek lokomocji to tak jak furtka na świat. W swych komentarzach powtarzasz się jak mantra...
Zauważ ilu sprawnych kierowców jest zagrożeniem na drogach.
Koleżance Marzenie, życzę odwagi - masz szanse jak każdy niepełnosprawny po przebadaniu lekarza, lekarz bowiem orzeka. Do tego odpowiednie autko i szerokiej drogi :) Ten kto nie próbuje nigdy się nie dowie na co go stać.
Pozdrawiam :)
  • 0

#31 Ukcio31

Ukcio31

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 13:13

Ok. nic się nie stało.
Wszystkim tu na forum którzy są kierowcami życzę szorokiej i niedziurawej drogi i paliwa za 2 grosze :)
A tym którzy pragną zdobyć prawo jazdy, życzę powodzenia na kursie i zdania egzaminu za pierwszym razem.
  • 0

#32 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 14:49

Dziewczyna nie pisze, że nie ma kasy, bardziej chodzi jej o wsparcie psychiczne. Ja doskonale rozumiem ją. Dlatego nie stawiaj Oli barier, ale zachęć do działania. Niech nie boi się. Wszystko zależy od lekarza. Dobrze mówisz, żeby przewidywać jakie zagrożenie niesiemy innym. Tylko jakoś nie słyszałam o wypadkach z udziałem niepełnosprawnego, za to co dzień słyszę jakie spustoszenie powodują tiry (chyba nie są prowadzone przez ON), oraz pijani użytkownicy. Więc nie ma co prorokować horrorów na drodze z udziałem niepełnosprawnych. Dziewczyno dasz radę!.
  • 0

#33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 15:45

Do @Oli:
Rozumię Twój niepokój o bezpieczeństwo na drodze, ale z tego co piszesz mało znasz temat.

Dziekuje pozdrawiam serdecznie:)


  • 0

#34

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 kwiecień 2011 - 16:43

Dziekuje wszystki za odpowiedzi na moje pytanie :) pozdrawiam
  • 0

#35

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 07:55

Dzien dobry! chcialabym sie dowiedziec czy po paralizu calej prawej strony reka i noga moge zrobic prawo jazdy mam niedowlad tych konczyn? prosze o odpowiedz


Witam! ide juz w maju na prawo jadzdy znalazlam szkole gdzie maja przystosowane samochody pozdrawiam dziekuje wszystkim.
  • 0

#36 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 10:24

marzenal17 to tak przy okazji daj namiary na tą szkołę. Zawsze się przyda.
  • 0

#37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 11:00


Witam! ide juz w maju na prawo jadzdy znalazlam szkole gdzie maja przystosowane samochody pozdrawiam dziekuje wszystkim.


http://www.omnibus.g.../3,3,kursy.html
  • 0

#38 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 15:25

Witam! Dla osób z niepełnosprawnościami, które myślą o dochodzeniu do mobilności, radzę przed wizytą u lekarza orzecznika dokonać przymiarki do samochodu w wybranej szkole nauki jazdy, gdzie znający się na rzeczy instruktor doradzi optymalne oprzyrządowanie - takie, które nie wbije was w koszty i wykorzysta do końca posiadane sprawności. Dopiero potem decyzję o optymalnym dla was dostosowaniu pojazdu przekładamy na kody ograniczeń u lekarza. Do wizyty lekarskiej powinniście być zatem przygotowani, sugerując lekarzowi wybrane przez was kody. Ośrodki szkolenia, które profesjonalnie przygotowują do mobilności ON, nieodpłatnie dokonują przymiarek do samochodów i wystawiają dla lekarzy opinie o indywidualnych kodach. Często pozwala to uniknąć negatywnego orzekania lub odsyłania do wielu specjalistów. Unikajcie jak ognia kodu 107, bo jest on ważny wyłącznie na polskich drogach, a lekarze o tym nie informują. Znam osobę z Cieszyna, która 15 km. od własnego domu, w Czechach została ukarana przez policję za brak prawa jazdy, bo prowadziła oprzyrządowane auto z kodem 107 w prawie jazdy. Marzenal17 według jej opisu powinna mieć kod 10.02, 40.11, 25.08, tak jak napisał xmen. Ciekawe, czy rzeczywiście takie kody dostała?
  • 0

#39 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 15 kwiecień 2011 - 22:01

No tak człowiek ledwo co zrobi prawko i zaraz będzie jeździł do ameryki tylko ciekawe za co mi kod 107 w zupełności wystarczy, żeby tak przyszło wyszczególniać poszczególne kody myślę, że by miejsca zabrakło. A nawiasem mówiąc skoro kod 107 nie został uznany to jaka jest gwarancja, że pozostałe będą uznane ?? Po to chyba ktoś wymyśli coś uniwersalnego, żeby to stosować podobnie jest ze wzrokiem kod 01.06 mówi albo okulary albo kontaktówki więc nie ma co szukać dziury w całym
  • 0

#40 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 08:56

Uniwersalny kod 107 jest przedmiotem nadużyć. Przykaładowo, osoby z niedowładem nóg, które nie chcą wydawać kasy na sterowanie ręczne, mając kod 107 legalnie zakładają gałkę na kierownicę i mają auto oprzyrządowane, jeżdżąc niebezpiecznie używając niezbyt sprawnych nóg. Ten kod pozwala omijać prawo, co w Europie jest nie do pomyślenia. Gwarancją uznawania kodów szczegółowych jest Dyrektywa 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego, Załacznik nr 1: - "kody od 01 do 99 - zharmonizowane kody wspólnotowe". Kody 100 i powyżej - kody krajowe, ważne jedynie w odniesieniu do ruchu na terytorium Państwa Członkowskiego, które wydało prawo jazdy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych