Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Inicjatywa ON znosząca "pułapkę rentową"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
745 odpowiedzi w tym temacie

#701 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 05 październik 2011 - 18:09

Singe pierdoly pociskasz :P Poczytaj to sie dowiesz :P Ja składalem wniosek do mopsu i 100 jest do grudnia czyli 3 miechy
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#702 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 październik 2011 - 18:23

http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Po-dodatkowe-100-zl-zglaszaj-sie-do-konca-pazdziernika,wid,13865562,wiadomosc.html

No i po jakiego grzyba to tu wklejasz? Czy temat tego dotyczy? Jak zwykle na tym forum moderatorzy zawsze śpią.

To NIE DOTYCZY ZASIŁKU PIELĘGNACYJNEGO tylko ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNEGO i należy się... (przeczytaj link)
http://praca.gazetap..._do_620_zl.html
http://praca.gazetap...e_o_100_zl.html

i Singe ma rację
  • 0

#703 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 05 październik 2011 - 18:47

Singe pierdoly pociskasz :P Poczytaj to sie dowiesz :P Ja składalem wniosek do mopsu i 100 jest do grudnia czyli 3 miechy

Skoro ja "pierdoły pociskam" to Ty zwyczajnie kłamiesz. Nie dostaniesz tych 100 zł do zasiłku pielęgnacyjnego.
  • 0

#704 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 05 październik 2011 - 18:49

Wcześniejszych postach był poruszany ten temat:P A ja byłem w mopsie i się pytałem .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#705 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 październik 2011 - 18:52

Wcześniejszych postach był poruszany ten temat:P A ja byłem w mopsie i się pytałem .


No to widocznie ktoś u ciebie pobiera świadczenie albo ci z twojego Mopsu sami nie znają się na przepisach.

Cytat z linku:

Obecnie pobiera je już 161,4 tys. opiekunów. Gminy przyznają, że mają problem z weryfikacją tego, komu pomoc jest przyznawana. Nawet drobiazgowa ocena sytuacji ubiegającego się o nią nie daje bowiem pewności, czy nie dochodzi do próby wyłudzenia świadczenia.


EDIT: Dodam jeszcze to:

Świadczenie pielęgnacyjnie nie przysługuje, jeżeli:

1. osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty socjalnej, zasiłku stałego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego;
2. osoba wymagająca opieki:
a) pozostaje w związku małżeńskim;
B) została umieszczona w rodzinie zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej spokrewnionej z dzieckiem, na której ciąży obowiązek alimentacyjny, albo w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji w placówce zapewniającej całodobową opiekę, w tym w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu, z wyjątkiem zakładów opieki zdrowotnej;
3. osoba w rodzinie ma ustalone prawo do wcześniejszej emerytury na to dziecko;
4. osoba w rodzinie ma ustalone prawo do dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego albo do świadczenia pielęgnacyjnego na to lub inne dziecko w rodzinie;
na osobę wymagającą opieki członek rodziny jest uprawniony za granicą do świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką.


http://www.mops.gda.....php?id=109#III
  • 0

#706 lukaszo81

lukaszo81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 październik 2011 - 07:10

A co to wszystko ma wspólnego z pułapką rentową?! Załóżcie sobie osobny wątek i nie róbcie bałaganu na forum!
  • 0

#707 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 październik 2011 - 07:37

No nastał dzisiaj dzień prawdy :)
  • 0

#708 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 06 październik 2011 - 07:49

No nastał dzisiaj dzień prawdy :)


ta dam :) i podpisał

6. Ustawa z dnia 30 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej - podpisana 5 października 2011 r.


Link do informacji o podpisanej ustawy.


Panowie, dziękuje wam i wszystkim osobom, które zaczęły walczyć o prawa rencistów socjalnych. Bez was zapewne PSL nie wprowadziłoby projekt ustawy. Lenio jesteś wielki ;)

P.S. i przy okazji Lenio proszę powiedzieć ile zebraliście podpisów w sprawie projektu stop pułapce rentowej? Ciekawe, jak bardzo byliśmy zmobilizowani, czy bez podpisu mieliśmy szansę na wprowadzenie projektu ustawy, czy mamy te 100 tyś?
  • 0

#709 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 06 październik 2011 - 11:04

No i w końcu dobra wiadomość.
  • 0

#710 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 październik 2011 - 11:26

huuurrraaa :):D
  • 0

#711 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 06 październik 2011 - 11:33

No to od stycznia pracuje na cały etat:P
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#712 lukaszo81

lukaszo81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 październik 2011 - 11:50

Naprawdę dobra i miła wiadomość! Ja od 5 lat pracuję w administracji samorządowej, z czego od 2 lat na cały etat. Dość miałem problemów związanych z wszelkimi dodatkami do wynagrodzenia typu premia czy 13-ka, do tego panie w moim ZUSie wymagały zaświadczenia o dochodach co m-c (nie miały prawa, ale kłóć się człowieku). Zawiesiłem świadczenie i przeszedłem na cały, bo przekalkulowałem, że miesięcznie w zasadzie wyjdę na to samo, a tylko pozbędę się wspomnianych problemów z ZUSem. Rentę mam niby na stałe i w związku ze zmianą ustawy od stycznia odwieszam świadczenie. Obawiam się tylko, że ta zmiana to jedynie kiełbasa przedwyborcza, bo pewnie ZUS zacznie wzywać na komisje i odbierać renty. W końcu od kiedy rencista socjalny może dorobić, mamy pewną sprzeczność polegającą na tym, że rentę może mieć tylko "całkowicie niezdolny do pracy", który jednocześnie może do tej renty dorobić, więc jak może być całkowicie niezdolnym do pracy? Jakakolwiek praca w przypadku niepełnosprawnego czyni go w praktyce co najwyżej "częściowo niezdolnym do pracy", a więc nie powinien być uprawniony do jako takiego świadczenia. Nie pomyślcie, że sieję tu jakiś zamęt w ramach swojego pesymizmu. Po prostu dzielę się z Wami, drodzy Forumowicze, swoimi obawami. Podsumowując, stwierdzam, że jednak w moim przypadku lepiej polegać na pracy niż na rencie, która może się okazać nie taka stała, jak się wydaje. Mam nadzieję, że mimo moich obaw uda mi się trochę skorzystać z tej zmiany ustawy. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w bataliach z ZUSem!
  • 0

#713 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 październik 2011 - 12:00

Pracujesz 5 lat i nie masz renty więc Jest wszystko ok, a pracować i otrzymywać rentę to już jest źle tak ?? Tak czy siak jesteś niepełnosprawnym, skoro niepełnosprawni emeryci i renciści pracują to dlaczego niepełnosprawni socjalni nie mogą pracować ?? Chłopie nie siej zamętu nie martw się na zapas tylko świętuj :D

ZAPRASZAM ZASŁUŻONYCH NA SZAMPANA :P :P :P
  • 0

#714 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 październik 2011 - 12:11

Pracujesz 5 lat i nie masz renty więc Jest wszystko ok, a pracować i otrzymywać rentę to już jest źle tak ?? Tak czy siak jesteś niepełnosprawnym, skoro niepełnosprawni emeryci i renciści pracują to dlaczego niepełnosprawni socjalni nie mogą pracować ?? Chłopie nie siej zamętu nie martw się na zapas tylko świętuj :D

ZAPRASZAM ZASŁUŻONYCH NA SZAMPANA :P :P :P


No i takie podejście mi się podoba, tylko gdzie ten szampan? pewnie w sklepie :D i pewnie sama go sobie muszę kupić :)
Jeżeli do 30% można było dorobić i nikt nikomu nic nie zabierał to i teraz nic się nie zmieni, no chyba, że znowu parlamentarzyści zmienią prawo. Ja tam wierzę w dobro tej ustawy tak jak piszę Oli. Każdy może dorobić co ma np. rentę z Zus i jest niepełnosprawny niezdolny do pracy, więc nie widzę tutaj sensu gdybania, że my to jacyś inni z innej planety...
  • 0

#715 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 październik 2011 - 12:13

Minutka szampan chłodzi się w lodówce więc zapraszam na podlasie ;p
  • 0

#716 lukaszo81

lukaszo81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 październik 2011 - 12:53

PS. Zapomniałem podziękować organizatorom przedmiotowej inicjatywy, którzy swoim uporem w dążeniu do celu wywalczyli dla nas wszystkich lepszy los. Dziękuję!

PS2. Choć mój poprzedni post sugeruje coś innego... Cieszę się jak ch... ! :)
  • 0

#717 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 06 październik 2011 - 17:43

Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy dołożyli starań w tej batalii,to jest dowód na to, że jednak prawie wszystko jest możliwe. A tak na marginesie to w tej kadencji sejmu największe wydatki miał poseł Plura. Ciekawe dlaczego?
  • 0

#718 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 06 październik 2011 - 17:52

A co na to hoffmanek?
  • 0

#719 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 06 październik 2011 - 17:58

(...) Rentę mam niby na stałe i w związku ze zmianą ustawy od stycznia odwieszam świadczenie. Obawiam się tylko, że ta zmiana to jedynie kiełbasa przedwyborcza, bo pewnie ZUS zacznie wzywać na komisje i odbierać renty. W końcu od kiedy rencista socjalny może dorobić, mamy pewną sprzeczność polegającą na tym, że rentę może mieć tylko "całkowicie niezdolny do pracy", który jednocześnie może do tej renty dorobić, więc jak może być całkowicie niezdolnym do pracy? Jakakolwiek praca w przypadku niepełnosprawnego czyni go w praktyce co najwyżej "częściowo niezdolnym do pracy", a więc nie powinien być uprawniony do jako takiego świadczenia. Nie pomyślcie, że sieję tu jakiś zamęt w ramach swojego pesymizmu. Po prostu dzielę się z Wami, drodzy Forumowicze, swoimi obawami.


Dziękuje za uznanie wszystkim, którzy je wyrazili.

Twoje przemyślenia są jak najbardziej słuszne. Teraz mamy sytuacje, że przez nazewnictwo ustawowe mamy zamęt komu się renta należy a komu nie. Rozmawiałem z posłami i widzą oni potrzebę zmian orzecznictwa i jego ujednolicenia. To jednak temat na przyszłą kadencję. Moim zdaniem pracujący rencista to dobre zjawisko. Trzeba orzekanych niepełnosprawnych pełniej opisywać. Jeden płaci 1000 zł za sprzęt i leki, drugi nic a trzeci potrzebuje 24h opieki wszyscy mają "całkowitą niezdolność do pracy" a ich sytuacja jest drastycznie inna. Dlatego trzeba zmienić system.
  • 0

#720 mechola

mechola

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 październik 2011 - 18:20

Dzięki Lenio,że Ci się chciało....Mam dzięki tobie nadzieje na pracę.Może nawet na coś więcej.Pozdro......Co dalej zrobisz dla on. 
Lenio,jesteś b.skuteczny i wytrwały.Masz siłe walki i nie przepraszasz,że żyjesz.śzkoda,że takich ON nie ma wielu.Gratuluje Ci,że wywalczyłeś te ustawe w tej kadencji.,bo by przepadła.Gdzie ci postawić szampana?.Kiedy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych