Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie na Turnus w gorach....? Pilnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 27 lipiec 2011 - 15:31

Pisałam wyżej o Jubilacie w Wiśle(woj.śląskie przepraszam za pomyłkę) Wtedy tam byłam tylko na weekend,nie miałam zabiegów(jest tam możliwość wybrania takiej opcji),a 17go lipca wróciłam z turnusu rehabilitacyjnego. Wygląda to tak:jedzenie bardzo bardzo dobre z tym ze kolacja jest wcześnie bo o 17.30 ale to nie problem bo dostaje się np drożdżówkę "na potem" Różne rodzaje diet,krótko mówiąc pod względem jedzenia nie można narzekać. Pokój jest ok-tv,radio czajnik filiżanki na wyposażeniu(ludzie narzekali na brak lodówki w pokoju,mi to nie przeszkadzało),pokoje są z łazienkami. W budynku kawiarnia,fryzjer i kosmetyczka.Pod względem rehabilitacyjnym jest kiepskawo to znaczy obsługa bardzo bardzo miła i pomocna co ważne myślę no ale te zabiegi tak są bo są,muszą być ale to zależy jak się kto nastawi,jak typowo wakacyjnie to nie będzie miał z tym problemu. W budynku jest internet bezprzewodowy.Ta górka o której tu już była mowa jest rzeczywiście tragiczna,nie wiadomo co gorsze bruk czy ta góra i to jest największa wada tego miejsca ale jak ktoś ma auto i będzie tam zjeżdżał i wjeżdżał to da radę ale wózkiem jest ciężko i rozumiem jak ktoś ze względu na nią zrezygnuje z tego miejsca.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#22 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 09:51

Hej witam
Znacie może jeszcze jakies ciekawe oferty na turnus w górach:)?
Wybieram sie w okresie letnim, wiec juz zaczynam szukać zwlaszcza ze pewnie nie dostane funduszy z PCPR ( jak zwykle brakuje) wiec place sam.
Szukam osrodka w przystepnej cenie, i w maire dobre warunki + dodatkowo najchętniej jedzenie w postaci bufetu szwedzkiego.
W Ustroniu bylem, calkiem ciekawie, ale niezbyt mi pasują terminy.
Szukam podobnego osrodka:).....
Aha był ktos w osrodku Marzenie w Zakopanem? podobno jest tam dobre jedzenie, pomimo braku bufetu.
Interesuja mnie takze inne rzeczy związane z tym osrodkiem, konkretnie pokoje, jaki standard, Czy majac problem z wchodzeniem mozna cos znalesc na parterze. Znalazlem kilka opinii na temat tego osrodka jednak nie zawsze są one pozytywne, zwlaszcza jesli chodzi o zabiegi i o pokoje.
Raczej jest to osrodek dla sprawnych ruchowo, i trudno o dobry pokoj
  • 0

#23 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 12 styczeń 2012 - 11:40

O ośrodku w Zakopanym nie wypowiem się, aczkolwiek kiedyś rozważałam do niego jechać, ale właśnie odstraszyło mnie dość dużo negatywnych opini o nim i słaba baza zabiegowa.
Jeśli mogę Ci polecić to Szklarską Porębę ośrodek należący do KRUS-u http://www.crrkrus.pl/ Byłam tam z 6 lat temu 2 lata pod rząd i sobie chwaliłam - nie wiem jak jest teraz ;). Basen na miejscu. Minus, że ośrodek nie leży w centrum, więc raczej z autkiem tam.
Sama też już zaczynam szukać ośrodków w górach i tym razem mój wybór padł na Polanicę Zdrój. Znalazłam ośrodek - hotel Jantar. Ceny w miarę przystepne, poczekamy jak będzie z dofinansowaniem ;). Basenu na miejscu nie mają ale leży w bliskiej odległości od Wiekiej Pieniawy
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#24 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 styczeń 2012 - 18:41

Hej witam
Znacie może jeszcze jakies ciekawe oferty na turnus w górach:)?
Wybieram sie w okresie letnim, wiec juz zaczynam szukać zwlaszcza ze pewnie nie dostane funduszy z PCPR ( jak zwykle brakuje) wiec place sam.
Szukam osrodka w przystepnej cenie, i w maire dobre warunki + dodatkowo najchętniej jedzenie w postaci bufetu szwedzkiego.
W Ustroniu bylem, calkiem ciekawie, ale niezbyt mi pasują terminy.
Szukam podobnego osrodka:).....
Aha był ktos w osrodku Marzenie w Zakopanem? podobno jest tam dobre jedzenie, pomimo braku bufetu.
Interesuja mnie takze inne rzeczy związane z tym osrodkiem, konkretnie pokoje, jaki standard, Czy majac problem z wchodzeniem mozna cos znalesc na parterze. Znalazlem kilka opinii na temat tego osrodka jednak nie zawsze są one pozytywne, zwlaszcza jesli chodzi o zabiegi i o pokoje.
Raczej jest to osrodek dla sprawnych ruchowo, i trudno o dobry pokoj


Jeśli chodzi o ośrodek marzenie w zakopanem to w Głównym budynku, w tym którym jest recepcja i stołówka to jest winda. A jesli chodzi o standart, to pokoje sa naprawde różne i nigdy nie wiadomo na jaki się trafi. A są też pokoje na parterze, po prostu nie daj sobie wcisnąć pokoju na poddaszu, tylko jak trzeba to sie wykłóć. Jest też możliwośc zakwaterowania w tym osrodku dzień przed turnusem po godzinie 17 za opłatą, kiedyś ta opłata wynosiła 30 złoty. Ten ośrodek jest dobry dla kogoś, komu nie zalezy zbytnio na rozbudowanej bazie zabiegowej. np. nie ma zabiegów wodnych. Jedzenie jest dobre i porcje duże.

tu też jest moja wypowiedz na temat ośrodków w zakopanem

http://www.ipon.pl/f...59657#pid159657 
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#25 Zqyx79

Zqyx79

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2012 - 12:29

Lata mijają, pytanie pozostaje wciąż jedno. Gdzie na turnus w górach?
Byłem w Ustroniu w Ziemowicie - bardzo ładnie, z tym, że górka między Ziemowitem, a centrum miasta sprawiała, że odechciało mi się pieszych wycieczek.
Adam w Szczyrku. Rehabilitacja ok, jedzenie ok, okolica znacznie bardziej płaska niż w Ustroniu, ale tu z kolei na dwa pokoje była jedna toaleta, więc w przypadku "dolegliwości" niezbyt dobrze.
Myślalem o Jubilacie w Wiśle, ale po przeczytaniu opinii domyślam się, że jest podobnie atrakcyjnie terenowo jak w Ustroniu...
Gdzie wobec tego ruszyć ? :) Jestem wózkowiczem, w miarę sprawnym, aczkolwiek podjazd do Ziemowita zawsze wymagał ode mnie sporo wysiłku, a przecież wakacje nie są od tego, żeby się człowiek męczył :P

W grę wchodzi wyjazd do Ustronia, Szczyrku, Wisły. Lubię pałętać się poza ośrodkiem, jeśli jest możliwość. Co polecacie ? :)
Dziękuję za wszelkie sugestie :)

Interesują mnie ośrodki, w których są pokoje jednoosobowe z łazienkami wewnątrz pokoju. Ośrodek musi być dostępny dla wózkowicza. Innych wymagań, nawet co do rehabilitacji w zasadzie nie mam, bo pobyt traktuję typowo wypoczynkowo, jadę za własne pieniądze.
  • 0

#26 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 06 luty 2012 - 21:01

Czy ktoś z Państwa wypoczywał w tych górskich ośrodkach?
Ośrodek Rehabilitacyjny Orle Gniazdo w Szczyrku
Osrodek Rahabilitacyjny Adam w Szczyrku
Ośrodek Rahabilitacyjny Malwa w Polanicy Zdroju
Ośrodek Rahabilitacyjny Villa Barbara w Jaworzu
Sanatorium Wisełka Iwonicz Zdrój
Sanatorium Piast Iwonicz Zdrój
Ośrodek Rehabilitacyjny Chemik Duszniki Zdrój
- podobno są one przystosowane dla wózkowiczów
  • 0

#27 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 06 luty 2012 - 22:19

Cześc wszystkim! A, ja się i dołącze do tematu może byście dali propozycje sanatorium lub ośrodek dla osoby niewidomej a też z epilepsją? Najlepiej nad morzem albo w góry. Pozdrawiam Sylwia
  • 0

#28 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 07 luty 2012 - 19:32

Osobiście nie byłam ale znam osoby, które były w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Piramida w Darłówku i opowiadały, że jest on przystosowany dla osób niewidomych i były zadowolone z pobytu. Może pomocne będzie przy wyborze miejsca wypoczynku ta strona http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/
  • 0

#29 ja

ja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 09 luty 2012 - 15:20

Ośrodek Rehabilitacyjny Orle Gniazdo w Szczyrku
Osrodek Rahabilitacyjny Adam w Szczyrku



1) Na temat samego ośrodka nie wiem nic, bo nie byłem w środku, natomiast jego położenie jest takie, że praktycznie wyklucza wycieczki do miasta.Wszędzie daleko , jako, że jestem typem chętnie się włóczącym mnie to zniechęca.

2) Adam - sam ośrodek w porządku, okolica ładna, równa. Z tym, że problemem dla mnie było to, że była jedna toaleta na dwa pokoje. Wolałbym osobną dla każdego pokoju.
  • 0

#30 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 09 luty 2012 - 15:59

Ośrodek Rehabilitacyjny Orle Gniazdo w Szczyrku

O Orlim Gnieździe krótkie info tutaj http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=13667
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#31 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 luty 2012 - 20:09

Nie dzwoniłam do Ośrodka ale z jego strony nie wynika, że pokoje w Adamie mają 1 łazienkę na 2 pokoje - może w pokojach typu studio tak jest ale w innych..
  • 0

#32 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 17 maj 2012 - 11:30

Cześc wszystkim! Ktos wspominal ze osirodek ZNP jest tam fajnie, wczoraj dzownilam do organizatora to na wrzesien juz niema miejsc, a czy ktos z Was byl w osirdoku jaworzynka, albo osirodek marzenie w zakopanym? Prosze o wypowiedzi jak tam jest jaki jest personel zabiegi, jakie jedzenie? Czy warto którys do tych osrodkow pojechac. Pozdrawiam
  • 0

#33 zbikap

zbikap

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 maj 2012 - 15:49

W Marzeniu Zakopane byłem 3 razy z rodziną, wyżywienie bardzo dobre, posiłki o różnych porach, spora wygoda. O dobry pokój trzeba się wytargować, zabiegi takie sobie, najlepszy klimat w Tatrach, więcej na mojej stronie.
  • 0

#34 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 18 maj 2012 - 16:49

zbikap, czesc, dzięki ja juz dzisaj zarezerowalm sobie w osirodku ZNP w zakopanym miałam szczescie bo juz 7 lipca pojade na turnus, a to dlatego ze ktos przedemna zrezygnowal z tego terminu. Pozdrawiam
  • 0

#35 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 maj 2012 - 18:57

W grę wchodzi wyjazd do Ustronia, Szczyrku, Wisły. Lubię pałętać się poza ośrodkiem, jeśli jest możliwość. Co polecacie ? :)
Dziękuję za wszelkie sugestie :)

Interesują mnie ośrodki, w których są pokoje jednoosobowe z łazienkami wewnątrz pokoju. Ośrodek musi być dostępny dla wózkowicza. Innych wymagań, nawet co do rehabilitacji w zasadzie nie mam, bo pobyt traktuję typowo wypoczynkowo, jadę za własne pieniądze.


a jaworze kolo Bielska Białej w prawdzie nie tak uczeszczane jak Wisla czy Wisla ale jak ktos lubi odpoczynek z dala od zgielku ale nie zbyt daleko od cywilizacji w sam raz do Bielska jest z 3o minut samochodem

https://www.sanatori...llabarbara.html
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#36 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:35

Jadę na turnus z PCPR do Ośrodka Górnik w Iwoniczu. Termin to 1-14 wrzesień 2012. Może ktoś z Iponków też się wybiera?
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#37 rafus30

rafus30

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:05

W Marzeniu Zakopane byłem 3 razy z rodziną, wyżywienie bardzo dobre, posiłki o różnych porach, spora wygoda. O dobry pokój trzeba się wytargować, zabiegi takie sobie, najlepszy klimat w Tatrach, więcej na mojej stronie.


W Marzeniu w Zakopanem też byłem.Jednego roku nawet 2-krotnie.Ośrodek piękny.Co do targowania się o pokoje to ja tego akurat nie zauważyłem a jedzenie - w tym czasie kiedy ja byłem (2010 rok) był "szwedzki stół" .Ośrodek jak dla mnie bez zarzutów.Choruję na epilepsję i nikomu to nie sprawiało problemów czy też jakichkolwiek barier.Polecam.
  • 0

#38 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 22 lipiec 2012 - 18:50

Ja właśnie nie lubię turnusów w których jest "szwedzki stół", ponieważ przy chodzeniu o dwóch kulach ja już nie mam trzeciej ręki żeby jeść:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#39 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 20:54

Cześć wszytskim, a ja w sobote wrocilam z turnusu rehabilitacyjnego w zakopanym ośrodek ZNP i odradzam ten sirodek bardzo dużo minusów niż plusów jeśli chodzi o personel to zle informują a tez to co piszą w internecie nie sprawdza się w rzeczywistosci np. w pokoju nie ma czajnika bezprzewodowego lecz jest na zewnątrz jeden na każdym piętrze. Gdy pytałam kelnerke w ostatnim dniu turnusu o której kolacja to odpowiedż była''nie wiem czy o 16.00 czy o 17.00'' Co najważniejsze kierownik turnusu jest nie miły wyśmiewuje się. Jesli chodzi o zabiegi to są tylko suche zabiegi. Jedzenia bardzo skromnie dają( po jednej łyżce zupy , gora 3 ziemniaki) dostawek nie ma. Pokoje są przystosowane dla osoby poruszającej się na wózku. Budynek jest przed wojenny. Plusem tylko jest że organizowane wycieczki, grill, wieczorem zapoznawczy i zakończeniowy. Osirodek położony około 4 km od centrum. Lecz mnie to nie przeszkadzało . Lecz juz do tego ośrodka nie pojade. A, przyjezdza ponad 50% to osoby starsze, a garstka to osoby z rodzinami, młodzież w wieku 14,16,20,25lat. Pozdrawiam
  • 0

#40 rafus30

rafus30

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 17:35

Ja właśnie nie lubię turnusów w których jest "szwedzki stół", ponieważ przy chodzeniu o dwóch kulach ja już nie mam trzeciej ręki żeby jeść:)


W tym ośrodku było kilka osób poruszających się o kulach i nie miały żadnego problemu.Panie na jadalni były wtedy tak uprzejme że pomagały jeśli tylko zaistniała taka potrzeba. 
Natomiast tegoroczny turnus mam zaplanowany w ORW "Belweder" w Dusznikach -Zdroju.Może ktoś wie coś o tym ośrodku?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych