Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie na Turnus w gorach....? Pilnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:05

Witam
Chciałbym zapytać, jakie ośrodki w górach proponujecie na turnus rehabilitacyjny
Dzwoniłem do kilku ośrodków ale już nie ma miejsc na mc wrzesień.
Wiem ze jest trochę późno ale chciałem cos znaleźć ciekawego, ponieważ jest to turnus pełnopłatny wiec zależy mi aby wyjazd był udany i abym był zadowolony.
Jesli chodzi o rehabilitacje to nie mam szczególnych wymagań, jesli zas chodzi o jedzenie to wolalbym aby bylo ono serwowane w formie bufetu szwedzkiego.
Nie wiem dlaczego, czy to ze wzgledu na górskie położenie ale trudno znaleźć dobry ośrodek ktory by serwował jedzenie w formie bufetu, juz nie mowie o cenie która jest dużo wyższa niz w ośrodkach nadmorskich.
Pozdrawiam wszystkich Iponków i czekam na ciekawe informacje
dzięki Mlutek
  • 0

#2 ZENTO

ZENTO

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:41

Jubilat -Wisła polecam...bardzo dobra baza i wyzywienie...warunki tez ok
  • 0
Zento

#3 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:16

To ja polece hotel Ziemowit w Ustroniu, sama stamtad niedawno wróciłam. Ośrodek blisko centrum, wyzywienie (sniadanie i kolacja) w formie bufetu, zabiegi jak dla mnie oki (ale to już każdy musi pod siebie patrzec). Warunki oki, łazienki po remoncie, winda. Załatwiałam poprzez zurs z Katowic, ale wiem, że prywanite też tam byli :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:16

Popieram i podpisuję się obiema rękami - "Jubilat" w Wiśle - tanio nie jest, ale ja po turnusie byłam bardzo zadowolona.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 07:34

Ok dzięki za pomoc, mam nieszczególnie doświadczenie jeśli chodzi o jedzenie serwowane, a bylem na turnusach z bufetem i bylo bardzo to dobrze zorganizowane. Skoro wyjeżdżam indywidualnie to wole poszukać stołu szwedzkiego, nawet drożej płacąc. Generalnie w ośrodkach w górach jedzenie jest serwowane do stolika, więcej jest ofert nad morzem. Ok zobaczymy. dziękuje i pozdrawiam wszystkich Iponków:)
  • 0

#6 rufusik

rufusik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 12:38

Może coś więcej na temat ; Jubilata ; w Wiśle jadę tam za tydzień zabiegi ,jedzenie,pokoje ,będe na pełnopłatnym pobycie może organizują wyciczke no i podejście do ośrodka. Dzięki za info.
  • 0

#7 ZENTO

ZENTO

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 17:47

a co bys chcial (-a) jeszcze wiedziec??
duzo informacji masz na ich stronie (jaka baza zabiegowa ) a tu sie dowiedziales ze jest fajnie i dobrze karmia...
podejscie do osrodka jest dosc strome ale o ew.pomoc musisz zadzwonic do nich....zreszta z stacji PKP to blisko..
Nie wiem nawet czym tam pojedziesz....
pytasz sie o cos to napisz co chcesz wiedzic bo tak to......mozna pisac o dupie maryni
  • 0
Zento

#8 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 08:19

Hej, udało mi się w końcu załatwić pobyt w ośrodku Ziemowit w Ustroniu. Jeden pokój się zwolnił w ostatniej chwili i miałem szczęście go zarezerwować. Ktoś był w tym ośrodku? Napisz "Fajnaania" jak tam było, bo TY poleciłaś ten ośrodek, mi tez na stronie się bardzo podobało. W sumie jestem chodzący, ale poruszam się przy pomocy kul, bardzo jest tam stromo? jakieś ciekawe wycieczki są przewidziane podczas tego turnusu? Posiłki są w formie bufetu szwedzkiego, dla mnie jest to dużym plusem nie jestem obżarciuchem ale wybieram sobie to co lubię. Na codzień mam monotonne jedzenie wiec chociaz od swieta chcialbym coś innego:) Podzielcie sie wiec ze mną ciekawymi wieciami jesli jeszcze ktoś był lub zna ten ośrodek.
Dzięki i Pozdrawiam
  • 0

#9 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 20 sierpień 2010 - 09:11

No ja nie mogę narzekać na ten ośrodek. Blisko do centrum, a i cena jak dla mnie była super, w porównaniu do ośrodków w pobliżu. W ośrodku miałam : wycieczke do Wisły, Cieszyna, wycieczką kolejką po Ustronu lub na Równice (nas zawieźli na Równice), kiełbaska z grajkiem i dwa wieczorki. Trafiłam na starsze towarzystwo ;) ale nigdy sie tego nie przewidzi, poza tym ja jechałąm tam pozwiedzać okolice, wiec nie narzekam. Zabiegi - miałam tylko kąpiel perełkową, z resztą zabiegów sie nie wypiiwadam - bo nie wiem. Atmosfera fajna, babeczka która akurat prowadziła turnus tez sympatyczna. Ja będzie pogoda to jest gdzie pospacerować, wzdłuż Wisły, możesz też skoczyc na basen do ośrodka Równica, niedaleko od Ziemowita. Jedynie problem z parkingiem bo płatny (prywatny - zdzierstwo) a obok ośrodka ulica z zakazami postoju. U mnie sporo osób zaliczyło mandat, bo "uprzejmy pan parkingowy" powiadomił policje..., kawałek dalej na ulicy stan przed znakiem. Z bufetem spotkałam się pierwszy raz i byłąm zadowolona :)). Jest kawałek pod górke - od centrum jak się idzie, ale to do wiekszosci ośrodków jest ta droga. Dasz rade.
Będziesz zadowolony :)) (mam nadzieje ;) )
Aha sama pojechałam tez prywatnie na wycieczke na Morawski Kres do jaskini i przepaści Macochy. Polecam ale wycieczka całodniowa. Jednak nie wykupuj w ośrodku takiej wycieczki tylko bezpośrednio w biurze - ponad 30 zł taniej. Biuro podróży Watra.
I to chyba tyle ;))
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#10 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 14:21

Hej Ok wiec dzięki za odpowiedz. W sumie na pewno będę zadowolony gdyż nie mam szczególnych wymagań i oczekiwań:) Co do parkingu to mnie właśnie poinformowano, wiec już sobie go wliczyłem w koszty. Podobno 12 zl za dobrę, ale moze są jakeis znizki jesli płaci sie za dłuższy pobyt.
W sumie za turnus nie jest wygórowana cena, więc już przebolałem dodatkowa opłatę, zwłaszcza ze jedziemy we 2 dwie osoby. Ośrodki pod patronatem NAT mają zawsze niskie ceny i warto do nich pojechać, zwłaszcza ze organizacja jest na wysokim poziomie. Ja jeździłem nad morze obecnie będę wiec I raz w górach. Jeśli chodzi o wycieczki to zapytałem z ciekawości, Ok pozdrawiam i serdeczne dzieki:)
  • 0

#11 ja

ja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 14:32

Witam.

Poruszam się na wózku inwalidzkim. W poprzednich latach jeździłem na wypoczynek indywidualny do Ustronia ( Ziemowit) , w tym roku chciałbym trochę zmienić otoczenie,myślałem o Wiśle,Szczyrku,okolica podobna,odległość mniej więcej ta sama. Preferowałbym Wisłę,bo w centrum wyglądało dość równinnie :D

Moją uwagę przyciągnął Jubilat,ale nie wiem,czy jako wózkowicz poradzę sobie z górką prowadzącą do miasta. Z górką z Ziemowita na rynek w Ustroniu jakoś sobie radziłem,jest porównywalnie? Nie było lekko,ale dawałem radę.A pomyślałem o Wiśle,bo tam mniej górzyście się wydawało w okolicach rynku.

Co możecie polecić ? :) Wyjazd indywidualny,nie w ramach turnusu.
  • 0

#12 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:53

Witam.

Poruszam się na wózku inwalidzkim.

Moją uwagę przyciągnął Jubilat.


Nie wiem jak jest w Ustroniu ale w Wiśle ta górka jest spora. Musisz sama ocenić swoje możliwości,ludzie tam są życzliwi w razie czego zawsze ktoś pomorze.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#13 sikorek

sikorek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 12:47

Witaj.
Nie wiem jakie są Twoje wymagania i możliwości ruchowe ,bo zasadniczo teren górski nie preferuje osób na wózkach.
Sugeruję ośrodek w Niedzicy (był obiektem dyskusji na forum IPON w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku.Bylem tam z narzeczoną we wrześniu ub.r.-bliżej strona:http://www.rudy11.republika.pl/N/index.htm).Nie jest to kurort,ale wieś-warunki bytowe fajne,jedzonko smakowite.,personel bardzo sympatyczny, ale dla osoby na wózku mogą być problemy-chociaż była z nami osoba na wózku i w eskapadach naszych uczestniczyła.
Ale atmosferę ośrodka tworzą również uczestnicy turnusu.Mobilność ich była tak duża,że tanio sporo wycieczek mieliśmy,zabawy,spacery.Okolice ciekawe.Parking bezpłatny
  • 0

#14 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 16:31


Witam.

Poruszam się na wózku inwalidzkim.

Moją uwagę przyciągnął Jubilat.


Nie wiem jak jest w Ustroniu ale w Wiśle ta górka jest spora. Musisz sama ocenić swoje możliwości,ludzie tam są życzliwi w razie czego zawsze ktoś pomorze.


JUBILAT w jakiej miejscowosci??
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#15 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 styczeń 2011 - 17:41



JUBILAT w jakiej miejscowosci??


Wisła województwo małopolskie
Ich stronka: http://www.jubilat.net.pl/

I jeszcze mały dopisek do postu "ja"
Pytałaś o górkę/górę do ośrodka a mi się przypomniało ze jak się z tej góry zjeżdża to potem wjeżdża się prosto na brukowaną drogę ale jest tam chodnik który juz jest normalny.

Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 22 listopad 2013 - 14:39

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#16 cwitomek

cwitomek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 21:09

[/quote]

Wisła województwo małopolskie
[/quote]

Wisła to województwo śląskie!!! Śląsk Cieszyński dokładnie
  • 0

#17 melisa78

melisa78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 13 luty 2011 - 12:13

I jeszcze mały dopisek do postu "ja"
Pytałaś o górkę/górę do ośrodka a mi się przypomniało ze jak się z tej góry to wjeżdża się prosto na brukowaną drogę ale jest tam chodnik który juz jest normalny.
[/quote]

"Jubilat" w Wiśle polecam wszystkim na wózkach lubiących godzinną "wspinaczkę" do ośrodka i jazdę po bruku z ostrym spadem.

Pierwszy i ostatni raz byłam w tym ośrodku ponad rok temu. Trzy tygodnie praktycznie przesiedziałam w ośrodku, ponieważ do najsłabszych nie należę, ale byłam bez samochodu i nie uśmiechało mi się półgodzinne złażenie do centrum miasta i prawie godzinne wchodzenie z powrotem.

Owszem są chodniki, tylko, że nie na całej długości do centrum, od Jubilata. Są miejsca gdzie po prostu trzeba iść po bruku, przynajmniej rok temu tak było i nie wiem czy coś w tej gestii się zmieniło. W górach najlepiej wybierać ośrodki położone bliżej centrum i w tzw. "dolinkach", a nie na skarpach. Jubilat to typowy ośrodek na górskiej skarpie i dla wózkowiczów jest beznadziejny. Nawet pospacerować nie ma gdzie, bo wszędzie pod górę, rzadko z góry ;)

Jeśli ktoś jedzie na turnus rehabilitacyjny, w sensie tylko rehabilitacyjny, to rehabilitację owszem znajdzie, ale jak chce się coś zobaczyć i ruszyć 4 literki z ośrodka co najmniej raz dziennie, to Jubilat nie jest do tego dobrym miejscem.
  • 0

#18 DawidW

DawidW

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 26 luty 2011 - 21:34

To ja polece hotel Ziemowit w Ustroniu, sama stamtad niedawno wróciłam. Ośrodek blisko centrum, wyzywienie (sniadanie i kolacja) w formie bufetu, zabiegi jak dla mnie oki (ale to już każdy musi pod siebie patrzec). Warunki oki, łazienki po remoncie, winda. Załatwiałam poprzez zurs z Katowic, ale wiem, że prywanite też tam byli :)


Polecam Szczyrk Adam lub prywatnie u mnie Pozdrawiam Dawid
  • 0

#19 rufusik

rufusik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 27 luty 2011 - 10:48

Cześć polecam w Ustroniu ośrodek Równica
  • 0

#20 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 27 luty 2011 - 16:49

Swięta racja, RÓWNICA to piekny wiezowiec, z odp. bazą zabiegową i basenem w ZPL- dojscie łącznikiem. Podobnie dobrze o pacjenta dbaja w Wielkiej Pieniawie w Polanicy- ale o tym wspomnialem juz tu wielokrotnie!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych