Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem krzyża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2010 - 08:19

To przypomina mi czasy PRL-u. Przeniesienie krzyża to pierwsza decyzja prezydenta .

Gdyby to były czasy PRL-u to Ci ludzie byli by zduszeni w 15 minut, trochę to nie na miejscu porównanie.
Ten krzyż zostałby przeniesiony do Kościoła św. Anny w Warszawie, dosłownie o kilka kroków od obecnego miejsca - dla niektórych ten argument to jak groch o ścianę.
  • 0

#22 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 04 sierpień 2010 - 08:44

[quote=michalina][...] nie [...] najważniejszy jest egoizm [...][/quote]
Demokracja to suma indywidualnych egoizmów. "Obrońcy krzyza" to bezkompromisowi egoiści... Skuteczniejsi od innych...

[quote=Tekla]Dlaczego tak bardzo wstydzimy się krzyża .[/quote]
Ja tego nie odbieram jako "wstydzenie się krzyża" to raczej nieśmiała tęsknota większości za przestrzeganiem prawa.

[quote name='Tekla]Przecież to on był z nami w walce o wolność podczas powstań ' date=' wojen , to dzięki niemu nie jesteśmy kolejną republiką radziecką przypominam że do końca lat 80 nie mieliśmy możliwości wyrażania swojej wiary.[/quote']
Nie znam, żadnej wojny pod znakiem krzyża, która skonczyłaby się dobrze :) Teoria, że dzieki religii nie jestesmy republiką ZSRR jest nie do udowodnienia.
Historia chrześcijaństwa na ziemiach etnicznie polskich to ok. 1000 lat. Nigdy ta religia nie miała tak dobrze jak za realnego socjalizmu... Nigdy nie było tylu wierzących, nigdy nie zbudowano tylu kosciołów... Teraz obserwujemy powolny rozpad kościoła na frakcję umiarkowaną (wiekszość księży) i frakcję szowinistyczną (pan Tadeusz Rydzyk, "obrońcy" krzyża itp.).

A wracając do "samowoli budowlanej" na Krakowskim Przedmiesciu. Dla mnie jest to smutny kabaret. Pokaz nieudolności państwa, które powinno egzekwować prawo, a tego nie robi. Humorystycznym akcentem był "napad" harcerzy i księży z nieudolnym wsparciem służb mundurowych na legion religijnych fundamentalistów. Porażka tych pierwszych była dotkliwa i bardzo zaskakująca :):)

A PIS zamiast rozliczyć PO za podwyższenie podatków tylko podpuszcza tych biednych "krzyżowców". Myślałem, że PiS to inteligentna opozycja, a to tylko pieniacze
  • 0

KNP


#23 Tekla

Tekla

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:03

Majonez_lodz czytaj ze zrozumieniem napisałam że zapowiedz przeniesienia krzyża przypomina mi czasy PRL-u . tak że to porównanie jest na miejscu .
  • 0

#24 ZENTO

ZENTO

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:43

w czasch PRL nikt by sie z tymi debilami nie patyczkowal....tylko teraz Donald sie z tymi faszystami od blazna z Torunia pierniczy zamaist pogonic to w cholere
  • 0
Zento

#25 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:44

Majonez_lodz czytaj ze zrozumieniem napisałam że zapowiedz przeniesienia krzyża przypomina mi czasy PRL-u . tak że to porównanie jest na miejscu .

niby z czym przypomina Ci to PRL? Ten krzyż chciano przenieść a nie zlikwidować. Taka jest różnica! A Ty zamiast mi zarzucać niezrozumienie, to sama naucz się rozumieć.
  • 0

#26 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:17

Majonez nie strasz mnie tym opisem czerwonym. mam antywirusa , komp is git:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#27 Tekla

Tekla

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:41

Przyznaję, wzburzyło mnie to wszystko. Ale niezależnie od tego, która stronę uważam za bardziej cyniczna i agresywną , mającą rację czy też nie . Uważam że w tym wszystkim potrzeba kompromisu .
Z mojej strony kończę dyskusję na ten temat .
  • 0

#28 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 12:54

Tekla piszesz jakbyś w ogóle nie rozumiała sprawy! Nikt tu nie wstydzi się krzyża, nikt nie chce go zniszczyć, sprofanować... On ma być przeniesiony do kościoła gdzie jego miejsce! Trakt królewski i pałac prezydencki to miejsce pracy a nie cmentarz.
Kolejny raz wychodzą "uroki" demokracji, kiedy to pańswto nie potrafi zapanować nad grupką nieracjonalnie myślących ludzi. Bo im wolno się tak zachowywać.
  • 0

#29 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2010 - 13:44

ciekaw jestem kogo masz na myśli napisz

odpowiedź

A po co mówić o złagodzeniu konfliktu z krzyżem?
Jeszcze media zaczełyby pytać o podwyżce podatków, rzeczywisty stan budżetu
i prawdziwości obietnicy jako zielonej wyspy na morzu Europy?

Lepiej niech wszyscy mówią o krzyżu... ( znamienne czasy )


  • 0

#30 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 14:28

aa jasne to PO wysłało wczoraj wszystkich tych ludzi żeby ukryć w mediach fakt podniesienia podatku :)

gdybym miał taką władze postawił bym Ci ten krzyż w ogródku :) , może byś po kilku dniach zmieniła zdanie że miejsce przed Pałacem Prezydenckim z wielku powodów , przede wszystkim konstytucyjnych jest nieodpowiednie .
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#31 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 14:40

[quote name='Tommy]A mnie jak to oglądałem taka myśl przyszła. Dlaczego Ci ludzie' date=' którzy tak zacięcie bronią krzyża walczą z policją a nawet księżami? Czy nie potrafią iść na kompromis? Jeśli tak zagorzale wierzą w Boga to dlaczego podniosą ręke na innych? Teraz będzie temat taki, całe PO to zło bo nie zareagowali w tym temacie a PIS dobry bo chcą pamietać o tragedii Smoleńskiej. Ja jestem apolityczny nie jestem ani za PO ani PIS ale krew mnie zalewa jak widzę co się u nas dzieje.[/quote']
Masz rację Tommy czemu Ci ludzie uważający się za Katolików beszczeszą TO co dla MNIE jest nie tylko znakiem WIARY , dlaczego WIARA jest u NICH tylko na POKAZ, dlaczego uważają się za KATOLIKÓW a Krzyż, Bóg, Ksiądz,Szacunek dla Bliźniego to dla Nich puste słowa. Jak czuli się Ci BLIŹNI, ktorzy czekali na Krzyż, dla Których był i jest on symbolem straty najbliższych ....no cóz Jan Paweł II wstydził by się że jego słowa nie zostały zozumiane w ojczystym kraju .... Wstydzę się za Tych " Katolików ", kórzy nie wiedzą tak naprawę co to znaczy WIARA i ktorzy "bronili Krzyża" tak naprawdę nie mając dla niego ŻADNEGO szacunku.
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#32 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2010 - 15:45

[quote name='hanick13]Wstydzę się za Tych "Katolików"' date=' kórzy nie wiedzą tak naprawę co to znaczy WIARA i ktorzy "bronili Krzyża"[/quote']
To pseudo katolicy. Bo komu to zawadza, że krzyż byłby w kościele? Przecież każdy kto będzie odwiedzał Warszawę, to przechodząc obok Pałacu Prezydenckiego, będzie miał w głowie tą tragedie. Zobaczycie, teraz będzie mała wojna o krzyż, a inne ważne tematy będą obok. I boję się że ten temat będzie obecny w kampanii wyborczej :(
  • 0

#33 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 16:27

cytat z neta .

"Dewoty krzyża nie puściły, ale nie trzeba niczego usuwać. Zrobić trzeba wiochę ekumeniczną pod pałacem. 

Obok krzyża należy czym prędzej pobudować słusznej wielkości pozostał...e symbole religijne,

gwiazdę Dawida, półksiężyc, krzyż prawosławny, posadzić buddystę, Indian z totemem 

i fajką pokoju itd. Nie wiem tylko jaki symbol mają ateiści. Jeśli ktoś uważa, 

że sierp i młot - niech mu będzie. Jak najszybciej rozpocząć modły we wszystkich obrządkach. 

Sami krzyż zabiorą, żeby się czymś nie zarazić od innych religii."
koniec cytatu



ktoś powie że to przesada , w tym wszystkim juz oddawania nie chodzi o wiare , wczoraj można było usłyszeć okrzyki tłumu JAROSŁAW , JAROSŁAW stojący pod krzyżem sa już " JAROSŁAWNI"
kościół nabrał wody w usta , przyjął pozycję strusia ( wsadził głowę wpiasek i wypiął d.... na wszystko )


nie chcą się mieszać OK, w takim razie kiedy na wokandzie bedzie aborcja i inwitro chciałbym żeby milczeli jak teraz



mal


edycja


bez komentarza


http://c9.wrzuta.pl/...m_prezydenckim?
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#34 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 17:52


bez komentarza


http://w646.wrzuta.p...em_prezydenckim

A Ja jednak dodam komentarz - Nie wiem czy śmiać się ze ślepiej "pseudowiary" w.... no właśnie, w CO czy płakać nad tym zaślepieniem
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#35 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 04 sierpień 2010 - 18:01

Jarosławni.. popłakałam się ze śmiechu, choć to chyba się przeradza w coś nie śmiesznego, niestety
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#36 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:15

To co działo się wczoraj to jakaś szopka. Nic nie docierało do tych "obrońców" krzyża. A wystarczyło jedno słowo J.K. i mogło wszystko odbyć się jak zaplanowało, z należytą oprawą. No ale po co, niech skaczą sobie Polacy do gardeł...
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#37 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:34

[quote name='Malcolm]gdybym miał taką władze postawił bym Ci ten krzyż w ogródku ' date=' może byś po kilku dniach zmieniła zdanie że miejsce przed Pałacem Prezydenckim z wielku powodów , przede wszystkim konstytucyjnych jest nieodpowiednie .[/quote']
Czy aby nie posuwasz się za daleko?
  • 0

#38 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:49

Hanick 13,napisała'' wstydze sie za Tych Katolikow''. To nie katolicy,a fanatycy, a to jest roznica.
Z ludzmi,wierzacymi mozna podyskutowac, ale fanatyk,oraz dewot/ka, dialogu nie uznaje.
Palac Prezydencki nie jest, własnoscia rodziny Kaczynskich, i wszelkie znaki religijne,pomniki,sa samowola
budowlana. A w panstwie prawa,anarchii,sie nie toleruje. Nasz kraj,podobno jest panstwem prawa oraz
panstwem swieckim. Teoretycznie,oraz według,konstytucjii.
  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#39 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 21:39

Bo w Polsce wszystko jest tylko na papierze a życie i tak swoje, prawo jest ale tylko dla tych z niższych sfer, a góra niestety rządzi się swoimi prawami i im ciężko coś zrobić, robią co chcą.
  • 0

#40 r9zoba9da

r9zoba9da

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 01:29

Ludzie, broniący tego krzyża to fanatycy, nie wnikam kogo.
Boże, chroń nas przed fanatyzmem, bo to gorsze od faszyzmu.
Kiedyś dziwiłem sie Talibom:P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych